Букви - we.ua

Букви

we:@bukvy.org
20.3 thous. of news
Букви on bukvy.org
Китай скоротив закупівлю нафти до восьмирічного мінімуму
Джерело: Вlооmbеrg
У травні Китай скоротив імпорт нафти до найнижчого рівня за понад вісім років. На постачання вплинули війна в Ірані, скорочення переробки та використання накопичених запасів.
Так, обсяг постачань становив близько 33 млн тонн, або 7,8 млн барелів на добу. Для порівняння, середній показник у 2025 році становив близько 11,6 млн барелів на добу.
Скорочення закупівель відбулося на тлі війни в Ірані, яка порушила постачання з регіону Перської затоки. Водночас Пекін не став активно шукати альтернативні джерела сировини.
Аби компенсувати дефіцит, Китай використовує накопичені запаси нафти та скорочує завантаження нафтопереробних заводів. За даними аналітиків, державні НПЗ знизили обсяги переробки до рекордно низьких рівнів, тоді як експорт пального залишається обмеженим у межах заходів воєнного часу, спрямованих на збереження внутрішньої пропозиції. Продажі бензину та дизеля у квітні показали двозначне падіння, оскільки зростання цін на нафту та уповільнення попиту з боку дедалі більш електрифікованого автопарку Китаю тиснули на споживання.
Додатковим фактором стало зменшення імпорту іранської нафти через посилення американських санкцій та погіршення економіки переробки. Експерти прогнозують, що низький рівень імпорту може зберігатися ще кілька місяців.
Запис Китай скоротив закупівлю нафти до восьмирічного мінімуму спершу з'явиться на Букви.
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Букви – це українське онлайн-медіа, яке висвітлює події в Україні та світі

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site bukvy.org.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules

Back to authorization