Про це в інтерв'ю Еспресо заявив речник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко."Треба розуміти, що робота з підготовки обмінів, а це й тих, які відбулися, та ті, сподіваюсь, що будуть відбуватися, стала можливою завдяки тому, що ми, як Координаційний штаб, за дорученням президента України, проводимо дуже велику роботу. Ми збираємо інформацію, знаходимо відомості про наших людей, які перебувають в полоні та в неволі, якщо йдеться про цивільних", - сказав він.Яценко додав, що частина цих обмінів відбулася б у будь-якому випадку, тому що вже цього року, ще до домовленостей в Стамбулі, обміни були. "Але завдяки цим домовленостям вдалося справді звільнити велику кількість людей, і цей процес триває. Всі органи, які залучені до організації процесу обміну, працюють і будуть далі працювати, щоб не відбувалося. У нас є обмінний фонд. Зараз поширене питання, яке ставлять нам родичі: "Чи вистачить у вас ще російських полонених для того, щоб їх міняти", - наголосив речник.Він зазначив, що зараз діє п'ять таборів для утримання російських військовополонених. "Згідно з Третьою Женевською конвенцією, вони там утримуються. І в нас достатній обмінний фонд для того, щоб продовжувати ці обміни та повертати наших людей з тих жахливих умов", - підсумував Яценко.У п'ятницю, 4 липня, відбувся обмін полоненими між Росією та Україною. Це був черговий етап обміну полоненими відповідно до домовленостей у Стамбулі. З російської неволі повернули групу оборонців із категорії "поранені та важкохворі", а також "молодші 25 років".
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.