Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
37.8 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Еспресо on espreso.tv
Зеленський: на закупівлю дронів для фронту, ударів по РФ та захисту міст буде виділено додаткові кошти
Про це президент України Володимир Зеленський розповів вдень у неділю, 20 липня 2025 року, після наради із Сирським."Головнокомандувач разом з міністром оборони та секретарем РНБО України опрацьовують цими днями всі запити на додаткове фінансування виробництва та постачання дронів. Йдеться як про безпілотники для фронту, так і про захист наших міст і громад від російських ударних дронів. Наступного тижня будуть підписані відповідні додаткові контракти", - зазначив глава держави.Читайте і дивіться також: Авіаційний експерт Криволап пояснив, на якій висоті дрони-перехоплювачі можуть ефективно збивати "шахеди". Ексклюзив ЕспресоТакож йдеться про збільшення витрат на придбання далекобійних дронів."Головком доповів і щодо наших далекобійних ударів, зокрема частоти та ефективності дипстрайків. Російська логістика має відчутно страждати у відповідь на затягування цієї війни", - додав Зеленський.Що каже ШмигальНовопризначений очільник Міноборони своєю чергою провів 20 липня нараду з Умєровим та заступниками міністра оборони, що відповідають за міжнародну співпрацю й забезпечення, про що повідомляється на фейсбуці міністра.Читайте і дивіться також: Щоб досягти співмірного ефекту з атаками ворога, ми маємо запускати втричі більше БПЛА по території РФ, - авіаційний експерт Долінце. Ексклюзив Еспресо"Будемо масштабувати виробництва в Україні та закуповувати у партнерів дрони-перехоплювачі, які вже позитивно себе зарекомендували. Найближчим часом очікуємо відчутних результатів. Із заступниками говорили про закупівлю, контрактування й фінансування виробництва. Пройшлися по пріоритетах. Дав відповідні завдання", - наголосив Шмигаль."Активізуємо роботу по кожному напрямку, аби зміцнити наш оборонний потенціал", - підсумував міністр оборони. Керівник Штабу з планування та командування Федерального міністерства оборони Німеччини, очільник Оперативного штабу з питань України генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що Росія готується до масованих атак на Україну із застосуванням до 2 тис. безпілотників одночасно, що може стати серйозним викликом для української системи протиповітряної оборони. Ще раніше командувач Сил безпілотних систем ЗСУ майор Роберт Мадяр (Бровді) попередив про вірогідність залучення РФ для одночасної атаки на територію України 1000 та більше безпілотників протягом однієї доби.
we.ua - Зеленський: на закупівлю дронів для фронту, ударів по РФ та захисту міст буде виділено додаткові кошти
Еспресо on espreso.tv
Від початку доби на фронті відбулось 56 боїв: найбільше зіткнень на Покровському та Новопавлівському напрямках
Про це йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ станом на 16:00.Ворожі обстріли УкраїниВід вогню ворожої артилерії та мінометів постраждали громади населених пунктів Їздецьке, Попівка, Братениця, Чернацьке, Бунякине, Малушине, Нововасилівка, Біла Береза, Мар’їне Сумської області.Ситуація на основних напрямках фронтуНа Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося дев’ять ворожих атак, п’ять зіткнень тривають до цього часу. Авіація загарбників завдала 5 авіаударів, скинувши при цьому шість керованих авіаційних бомб. Крім того, ворог здійснив 111 артилерійських обстрілів позицій наших військ та населених пунктів.На Південно-Слобожанському напрямку триває атака російських загарбників в районі Вовчанська.На Куп’янському напрямку відбулося дві атаки російських окупантів в районі Кіндрашівки та в напрямку Куп’янська.На Лиманському напрямку загарбницька армія здійснила вісім атак на позиції українців у районах населених пунктів Карпівка, Колодязі та в напрямку Серебрянки. Наразі тривають три зіткнення.На Сіверському напрямку противник двічі атакував позиції наших захисників в районах Виїмки та Григорівки.На Краматорському напрямку підрозділи Сил оборони відбили одну ворожу атаку в напрямку Предтечиного.На Торецькому напрямку наші захисники відбивали п’ять ворожих спроб вклинитися в нашу оборону в районах Диліївки, Щербинівки, Русиного Яру, Торецька та в напрямку Катеринівки, два зіткнення ще тривають.На Покровському напрямку російські окупанти здійснили 17 спроб потіснити наших воїнів із займаних позицій у районах населених пунктів Полтавка, Удачне, Новоекономічне, Лисівка, Звірове, Новопавлівка, Горіхове, Олексіївка та в напрямку Покровська, Мирнограда. Сили оборони стримують натиск та вже відбили 14 атак.На Новопавлівському напрямку українські захисники відбивали 11 штурмів ворожих військ в районах населених пунктів Ялта, Мирне, Толстой, Воскресенка, Маліївка, Зелене Поле, Темирівка та Новопіль.На Гуляйпільському, Оріхівському та Придніпровському напрямках противник штурмових дій не проводив, проте завдав авіаударів по населених пунктах Плавні, Приморське та Одрадокам’янка.Українські прикордонники взяли в полон російського морпіха на Курському напрямку. Військовослужбовець загубився і сам прийшов на пост ДПСУ.
we.ua - Від початку доби на фронті відбулось 56 боїв: найбільше зіткнень на Покровському та Новопавлівському напрямках
Еспресо on espreso.tv
На Миколаївщині через викинутий недопалок загорілась трава: вогонь охопив будинок літньої жінки, вона загинула
Про це проінформувала Державна служба України з надзвичайних ситуацій.Згідно з повідомленням, через високу температуру повітря та поривчастий вітер вогонь швидко поширився, охопивши господарські будівлі, а потім і житловий будинок, де мешкала жінка 1939 року народження.Донька загиблої, 1970 року народження, намагалася врятувати матір, але безуспішно. Вона отримала опіки рук та була госпіталізована.Рятувальники ліквідували пожежу будинку площею 100 кв.м та сухої трави 200 кв.м. Для з’ясування всіх обставин працювали офіцер-рятувальник громади та співробітники поліції.фото: Державна служба України з надзвичайних ситуацій11 червня у будівлі одного з Харківських РТЦК та СП спалахнула пожежа. Особовий склад і громадян, які перебували у приміщенні та на території, евакуювали.
we.ua - На Миколаївщині через викинутий недопалок загорілась трава: вогонь охопив будинок літньої жінки, вона загинула
Еспресо on espreso.tv
Чи можлива демократія в Росії
Я вважав цю тему закритою, бо наче очевидно, що демократія є наслідком тривалого процесу суспільного розвитку, як показав, наприклад, Френсіс Фукуяма у фундаментальній праці "Витоки політичного порядку". Природним станом суспільств є кланово-родова структура, а зовсім не демократія. Власне, якби демократія була природним станом, ми б не бачили такої кількості автократій й такої складності утримання демократичного шляху (на жаль, нині кількість демократій у світі скорочується). Однак оскільки питання виникло, треба про нього написати.Для демократії потрібні принаймні дві передумови — демократичні громадяни й демократичні інституції.Люди від природи не є демократичними громадянами. Власне, саме поняття громадянина є винаходом модерної епохи, ґрунтованим на уявленні про людину як про індивідуума, що має власні унікальні характеристики й невіддільні права. Такого уявлення годі було б шукати, наприклад, у домодерних станових суспільствах, не кажучи вже про більш ранні форми. Уявлення про сукупність громадян як про джерело влади на території, де живе певна нація, потребує формально-логічного мислення, яке формується в ході наукової революції та поширюється в ході Просвітництва. Сама ідея нації є модерним конструктом та не може бути застосована до суспільств, які не розпочали модернізацію.Читайте також: Хибна оптика Заходу призводить до геополітичних катастрофДемократичні інституції не виникають автоматично, вони формуються поступово і зазвичай зі значними зусиллями. Поділ влади, політичні партії, незалежні медіа, громадські організації, верховенство права та інші подібні інституційні основи демократії у сучасному світі є скоріше виключенням, ніж правилом, і потребують постійних зусиль для свого збереження навіть там, де створені.Там, де немає відчуття громадянства та культури політичної участі, немає уявлення про спільну долю громадян однієї нації, горизонтальних соціальних зв’язків, мінімального рівня економічного розвитку, демократичних інституцій, — там демократія неможлива. Це твердження є не проявом зверхності, а встановленим фактом, за який чимало людей в Афганістані й Іраку заплатили своїми життями. А сьогодні українці віддають свої життя за ілюзію можливості демократії в Росії, яка не дозволяє європейським та американським лідерам осягнути імперську, колоніальну природу російської державності, примушуючи думати про путінський режим як про тимчасове відхилення від норми, яке треба просто перечекати.ДжерелоПро автора. Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської академіїРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - Чи можлива демократія в Росії
Еспресо on espreso.tv
Халасле - готуємо, як в ресторані
Інгредієнти для халасле:1 кг - Риба (для бульйону)1 шт. (1.5 кг) - Короп4 шт. - цибуля1 головка часнику1 шт. - морква1 шт. - перець болгарськийшматочок - селера3 шт. - помідор (або банку у власному соку)Чилі перець (або паста еrоs ріstа при подачі для любителів)3 ст. л. - паприка мелена50 г - масло вершкове (або смалець)2 л - водана смак - сіль, перецьІнструкція з приготування халасле:Готуємо рибу для бульйону. Миємо, чистимо, потрошимо, не забуваємо прибрати зябраЗаливаємо водою, і додаємо 3 цибулини, моркву, голівку часнику та селеру. І варимо три години (або використовуємо скороварку та варимо хвилин 40)Проціджуємо бульйонПротираємо готовий бульйон та всі його інгредієнти через дуже дрібне сито, щоб кістки не пройшли. Процес трудомісткий. Для прискорення відокремлюємо м'ясо від кістки в ручну, моркву та цибулю додаємо в бульйон цілими. Залишки риби протираємо. А потім перебиваємо все занурювальним блендеромНа вершковому маслі (за оригінальним рецептом використовується свинячий жир), смажимо цибулю, червоний перець, помідори без шкурок і, хто любить гостріше, - перець ЧиліНаприкінці додаємо суху паприку. Якщо немає помідорів замінюємо 2 ст.л. томатної пасти або банку консервованих томатів у власному сокуКладемо нашу засмажку в протертий бульйон і подрібнюємо блендером в однорідну масуКоропа обробляють на стейки. Додаємо до нашого бульйону. Доводимо до кипіння та вимикаємо. Дати постояти 15-20 хвилинРозливаємо по тарілках. Прикрашаємо рубаною зеленню. Подаємо суп так, щоб на кожну порцію вистачило по шматочку рибиСмачного!Джерело
we.ua - Халасле - готуємо, як в ресторані
Еспресо on espreso.tv
Жінка, яку вночі збив на Великій Васильківській п'яний працівник прокуратури, померла у лікарні
Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко."Працівник прокуратури здійснив наїзд на пішохода на пішохідній зоні по вул. Великій Васильківській. Водій автомобіля порушуючи всі норми закону і моралі, збив жінку і втік з місця події. Але наразі його затримано. Виявилось, що за кермом був Молочний Андрій Андрійович, головний спеціаліст відділу. Він державний службовець, не прокурор, але працівник органів прокуратури", - навів деталі Кравченко.Відеозапис зберіг час ДТП - 23:25."Беру цю справу під контроль. І, як генеральний прокурор, представлятиму інтереси потерпілої в суді. Така поведінка - ганьба для всієї системи. Вона має бути жорстко покарана. І я обіцяю, так і буде", - запевнив генпрокурор.Читайте також: Руслан Кравченко - новий генпрокурор: історія та обіцянки головного держобвинувача країни"Особисто прошу вибачення за цей ганебний вчинок працівника прокуратури", - підсумував Кравченко.фото: Київська міська прокуратураОновлення станом на 20 липняКиївська міська прокуратура встановила, що підозрюваний рухався назустріч основному потоку машин вулицею з одностороннім рухом, на швидкості виїхав на пішохідну зону, скоїв наїзд на пішохода та одразу після вчинення ДТП намагався залишити місце аварії, втім був затриманий перехожими.фото: Київська міська прокуратура Вдень 20 липня генпрокурор Кравченко повідомив, що потерпіла померла в лікарні."На жаль, постраждала померла в лікарні. Мої щирі співчуття рідним і близьким загиблої", - написав він на своїй сторінці у Fасеbооk.Андрію Молочному вже повідомили  про підозру за ч. 3 ст. 286-1 КК України — порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, що призвело до смерті людини. Результат обстеження — 1,77 проміле."Ми будемо наполягати  на  застосуванні запобіжного заходу, терміном на 60 діб,  у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави. Особисто контролюю хід цієї справи, як старший групи прокурорів, починаючи з обрання запобіжного заходу, і підтримуватиму обвинувачення в суді", - підсумував він.Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, будь-яка особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її провина не буде доведена в законному порядку і встановлена обвинувальним вироком суду.19 липня у Дніпрі в ДТП за участі автомобіля швидкої допомоги загинув медик, його колега та водій дістали травми.
we.ua - Жінка, яку вночі збив на Великій Васильківській п'яний працівник прокуратури, померла у лікарні
Еспресо on espreso.tv
Від акордеонів до пива: Північна Корея активізує експорт до Росії, - FT
Про це повідомляє Fіnаnсіаl Тіmеs.В останні місяці північнокорейські рибальські судна почали активно з’являтися у водах поблизу далекосхідного узбережжя Росії.Ці події, за даними Fіnаnсіаl Тіmеs, свідчать про новий етап поглиблення відносин між двома державами, які тривалий час утримувалися в межах здебільшого військово-політичного партнерства. Тепер співпраця виходить на ширший рівень, охоплюючи економіку, торгівлю та інфраструктурні ініціативи.Як зазначив аналітик з питань Північної Кореї Андрій Ланков з Університету Кукмін у Сеулі, раніше Москва і Пхеньян намагалися не афішувати масштаби свого військового співробітництва. Проте нині, на його думку, обидві сторони прагнуть демонструвати світові стратегічний характер свого партнерства та його довгострокову перспективу.Сучасна північнокорейська економіка значною мірою базується на традиційних галузях: видобутку вугілля, виробництві цементу та промислової пластмаси. Водночас режим у Пхеньяні забезпечує своє виживання завдяки імпорту харчових продуктів, пального та добрив з Китаю, який залишається головним зовнішньоекономічним партнером КНДР.Однак у новітній історії країна також знайшла додаткове джерело надходжень — сотні мільйонів доларів США, здобуті через масштабні хакерські атаки на криптовалютні сервіси та гаманці, що засвідчило її кіберпотенціал у глобальному вимірі.На думку Пітера Ворда, експерта аналітичного центру Інституту Седжонга у Південній Кореї, російський політичний і фінансовий патронаж може мати для Північної Кореї "справді трансформаційний" характер. Особливо в контексті підтримки сільськогосподарської та гірничодобувної інфраструктури.Ворд вважає, що навіть обмежені російські інвестиції в сільські райони Північної Кореї можуть мати відчутний ефект для життя мільйонів її громадян, які потерпають від дефіциту базових ресурсів.Північна Корея продовжує активно підтримувати війну Росії проти України, постачаючи озброєння та артилерійські боєприпаси. Загалом, імовірно, було передано понад 12 мільйонів артснарядів калібру 152 мм.
we.ua - Від акордеонів до пива: Північна Корея активізує експорт до Росії, - FТ
Еспресо on espreso.tv
Ключова риса української інфляції
До попереднього місяця інфляція зросла на 0,8%, а в річному вимірі склала 14,3% (проти 1,3% та 15,9% відповідно у травні). Середньомісячні темпи інфляції у нас уже рік тримаються на рівні +1,0%. Червневе зниження темпів приросту інфляції було недостатнім, щоб вийти на прогнозні показники НБУ для першого півріччя 2025 року. Квітневий прогноз НБУ передбачав інфляцію 13,8%, а прогноз річної давнини - 9,8%. Таким чином похибка інфляційних прогнозів НБУ на 2-місячному горизонті складає 4%, а на річному горизонті – 32%.Структура інфляції. Варіація приростів цін в розрізі окремих товарів та послуг становить понад 30 відс. пунктів, що говорить про домінування немонетарних (ситуативних) факторів інфляції в її динаміці. Уже рік ціни на комунальні послуги (електроенергію, газ, опалення, воду) залишаються фіксованими. Значною мірю було знижено вплив девальваційно-інфляційної спіралі на інфляцію (річна девальвація гривні до долара США склала лише +3%).Однак інфляційну естафету перехопили продовольчі товари: зростання цін понад 20% зафіксовано на яйця (+59%), хліб (+22%), овочі (+24%), фрукти (+52%), вершкове масло (+28%), олію соняшникову (+34%), молоко (+21%), м'ясо (+23%). Натомість майже відсутній приріст цін на послуги відпочинку (+1%), комунальні послуги (+2%), предмети домашнього вжитку та побутову техніку (+2%), залізничний пасажирський транспорт (+1%), автомобільне паливо (+3%). Впали ціни на одяг та взуття (-5%).Ключова риса української інфляції – переважно витратний характер приросту  цін. Численні неринкові чинники (воєнні руйнування, погодні чинники, підвищення тарифів) зумовили зростання гуртових цін промислових виробників за рік на 29%, що формує вагомий тиск на ціни споживчого ринку. Витратні фактори інфляції не реагують на зміну ключової ставки. Перенесення росту проміжних витрат виробників на ціни реалізації відбувається незалежно від зміни вартості кредитних ресурсів.Водночас споживчий попит на душу населення залишається нижчим довоєнного рівня (лише 91%). Споживчий попит поступово відновлюється, однак внаслідок дії воєнних факторів він залишається асиметричним і  представлений переважно товарами першої потреби. Читайте також: Інфляція і власність: які перспективи очікуватиВплив монетарної політики на інфляцію. НБУ вже третій рік поспіль зберігає ультражорсткі параметри  монетарної політики. З 7 березня ключову ставку підвищено до 15,5% річних, а з 4 квітня ставку за 3-місячними депсертифікатами збільшено до 19,0% річних.Однак ключова процентна ставка НБУ не здатна помітно вплинути на інфляцію із-за домінування витратних чинників інфляції та слабкості трансмісійних каналів монетарної політики (кредитного, валютного, фондового, депозитного). Банки за воєнні роки так і не змогли залучити вагомих обсягів гривневих депозитів у банківську систему. Зараз строкові гривневі депозити населення становлять лише 6% від споживчих витрат. За 5 місяців  2025 р. гривневі строкові депозити  населення зросли лише на 23 млрд. грн, при тому що на придбання іноземної валюти населення витратило 135 млрд грн за цей же період. Вплив валютної політики на інфляцію. З жовтня 2023 р. НБУ реалізує політику керованого гнучкого валютного курсу. З того часу гривня девальвувала на 14% відносно долара США і на 24% відносно євро. Це спричинило виникнення девальваційно-інфляційної спіралі. Тобто політика валютної лібералізації виступила додатковим проінфляційним чинником в Україні. Наразі облікова ставка не впливає на валютний канал монетарної трансмісії, оскільки девальвація гривні відбувається внаслідок директивних рішень НБУ щодо валютних інтервенцій, а не внаслідок ринкових коливань обмінного курсу. Фактор фіскального дефіциту. Фіскальний дефіцит залишається високим (понад 20% ВВП) і має проінфляційний вплив. Водночас стримувальним фактором фіскальної інфляції є переважно оборонний характер фіскального дефіциту та пригнічення споживчого попиту  факторами воєнної невизначеності. Облікова ставка не впливає на фіскальний канал інфляційної динаміки, оскільки розмір фіскального дефіциту диктується воєнними потребами, а не міркуваннями вартості внутрішніх запозичень. До того ж понад 90% фіскального дефіциту покривається із зовнішніх джерел, на доступність яких не впливає облікова ставка НБУ. Фактор воєнної інфляції. Облікова ставка НБУ не може впливати на дію воєнних факторів інфляції, які є неринковими по своїй природі. Під впливом війни змінюються пріоритети у споживчих настроях населення та компоненти витрат виробників. Споживання критичних для життя товарів відбувається незалежно від розміру процентних ставок. У складі ціни товарів з’являються складові додаткових витрат на безпеку, логістику чи енергозабезпечення. Читайте також: Про заощадження та можливості розвиткуПро витрати на монетарну політику. Більшість проінфляційних чинників в Україні знаходиться поза межами дії монетарної політики НБУ, яка обходиться дуже дорого для платників податків. Витрати НБУ на монетарну політику за 2022-2025 рр. склали близько 250 млрд грн, в т.ч. у 2024 р. - 76 млрд грн, за 6 міс. 2025 р. - 40 млрд грн.Інфляційні прогнози. За підсумками 2025 р. НБУ очікує зниження інфляції до 8,7%, що вбачається малоймовірним, з огляду на ефекти перенесення цін виробників, погодні катаклізми та значний фіскальний тиск. Більш релевантним виглядає прогноз Мінекономіки, яке очікує інфляцію розміром 9,5% за підсумками року.Похибка інфляційних прогнозів НБУ складає 30-50% на річному горизонті. Це говорить як про нерезультативність антиінфляційних інструментів монетарної політики, так і про неадекватність застосовуваних НБУ моделей інфляції, які орієнтовані на попит (згідно з класичними стандартами планування монетарної політики), і не містять факторів росту витрат.  Зараз на рівень інфляції чинять тиск як проінфляційні, так і дезінфляційні чинники. Проінфляційні чинники – високий ріст цін виробників, погодні умови, значний фіскальний дефіцит, підвищення ставок окремих податків, відновлення відкладеного попиту у разі припинення воєнних дій, девальвація гривні до євро. Дезінфляційні чинники – суттєве гальмування економічного росту (реальний ВВП за 5 міс. 2025 р. зріс лише на +1,0% проти попереднього року), збереження мораторію на підвищення ряду комунальних тарифів, відносна курсова стабільність (яка забезпечується валютними інтервенціями НБУ), стримування попиту внаслідок продовження воєнних дій. В найближчі місяці очікується деяка стабілізація рівня річної інфляції переважно із-за статистичного ефекту бази порівняння минулого року.Інструменти подолання інфляції. З огляду на переважно структурний характер української інфляції її подолання повинне фокусуватися на застосування монетарних інструментів розширення пропозиції, а не звуження попиту. Потенціал монетарної політики слід використовувати у напрямку розвитку кредитування та інвестицій для розширення пропозиції товарів та послуг вітчизняного виробництва, що знижуватиме ризики структурної інфляції й водночас сприятиме розвитку кредитного каналу монетарної трансмісії.Спеціально для Еспресо.Про автора: Богдан Данилишин, академік НАН УкраїниРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.  
we.ua - Ключова риса української інфляції
Еспресо on espreso.tv
У нас достатній обмінний фонд, щоб продовжувати обміни, - Координаційний штаб
Про це в інтерв'ю Еспресо заявив речник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко."Треба розуміти, що робота з підготовки обмінів, а це й тих, які відбулися, та ті, сподіваюсь, що будуть відбуватися, стала можливою завдяки тому, що ми, як Координаційний штаб, за дорученням президента України, проводимо дуже велику роботу. Ми збираємо інформацію, знаходимо відомості про наших людей, які перебувають в полоні та в неволі, якщо йдеться про цивільних",  - сказав він.Яценко додав, що частина цих обмінів відбулася б у будь-якому випадку, тому що вже цього року, ще до домовленостей в Стамбулі, обміни були. "Але завдяки цим домовленостям вдалося справді звільнити велику кількість людей, і цей процес триває. Всі органи, які залучені до організації процесу обміну, працюють і будуть далі працювати, щоб не відбувалося. У нас є обмінний фонд. Зараз поширене питання, яке ставлять нам родичі: "Чи вистачить у вас ще російських полонених для того, щоб їх міняти", - наголосив речник.Він зазначив, що зараз діє п'ять таборів для утримання російських військовополонених. "Згідно з Третьою Женевською конвенцією, вони там утримуються. І в нас достатній обмінний фонд для того, щоб продовжувати ці обміни та повертати наших людей з тих жахливих умов", - підсумував Яценко.У п'ятницю, 4 липня, відбувся обмін полоненими між Росією та Україною. Це був черговий етап обміну полоненими відповідно до домовленостей у Стамбулі. З російської неволі повернули групу оборонців із категорії "поранені та важкохворі", а також "молодші 25 років".
we.ua - У нас достатній обмінний фонд, щоб продовжувати обміни, - Координаційний штаб
Еспресо on espreso.tv
Бійці 45-ї ОАБр дроном ліквідували ворожий наземний роботизований комплекс
Про це інформує пресслужба 45-ї окремої артилерійської бригади імені генерала Мирона Тарнавського ЗСУ.Зазначається, що наземні роботизовані комплекси (НРК) дедалі частіше використовуються в сучасних бойових діях. Їх застосовують для виконання різноманітних завдань, зокрема для розвідки, доставки боєприпасів, евакуації поранених та розмінування територій.Завдяки злагодженій роботі артилерійської розвідки та операторів безпілотних літальних апаратів українським військовим вдалося ідентифікувати, вистежити та точковим ударом знищити один із таких комплексів противника."Жодні технології не допоможуть противнику уникнути поразки", - наголосили в 45-й ОАБр.Упродовж минулої доби на російсько-українському фронті ворожа армія втратила ще щонайменше 1040 своїх військових та сотні одиниць техніки й озброєння. 
we.ua - Бійці 45-ї ОАБр дроном ліквідували ворожий наземний роботизований комплекс
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules