These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Удень 19 липня в районі захопленої агресором Запорізької атомної електростанції поблизу міста Енергодар сталося займання: густий дим було видно навіть із правого, підконтрольного Україні берега. Тим часом колаборант, так званий губернатор Євген Балицький повідомив про блекаут на всій тимчасово окупованій території Запорізької області. Фото та відео задимлення в районі ЗАЕС публікували місцеві інтернет-пабліки. Російська незаконна "влада" не коментувала, що саме горіло, повідомляє Оbоz.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАЕС залишилась без зовнішнього живлення після нового удару Близько 12:30 колаборант Балицький заявив у соцмережах: "Зафіксовано відключення електропостачання по всій території Запорізької області. Роботи з відновлення електропостачання тривають. Прошу проявити терпіння". За пів години ворожий "губернатор" повідомив, що "аварійну ситуацію" нібито усунуто, але світло повертатиметься поетапно. "Відновлення системи електропостачання триває в поетапному режимі", - написав він. ЗАЕС знову під напругою. "Укренерго" відновило лінію живлення.
Тепер не оштрафують за невчасне оновлення даних у ТЦК - але є нюанси. Ті військовозобов'язані, які не оновили вчасно свої облікові дані, тепер можуть спати спокійно - штраф за це порушення їм більше не загрожує. Про це сказав речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін у коментарі ресурсу Теlеgrаf. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Застосунок "Резерв+" не працює: що сталося Отже, 17 липня 2025 року закінчився строк, коли ще можна було притягти людей до відповідальності за таке порушення. Тепер штраф за це не загрожує. Водночас він зауважив, що порушників все одно притягатимуть до відповідальності. Їх можуть штрафувати через інші підстави. Істомін припускає, що більшість чоловіків, які не оновили облікові дані, мають ще якісь порушення - наприклад, не повідомляли про зміну місця проживання або не мали при собі військовий документ. Тож штрафи можуть бути з інших причин. "Я не можу уявити ситуацію, що людина протягом усього свого життя виконувала правила військового обліку, а от саме вимогу оновити персональні дані протягом 60 днів не виконала. Якщо чоловік не виконав цю конкретну вимогу, то напевно у нього є й інші порушення", - заявив Роман Істомін. Також він зауважив, що штрафи, винесені до 16 липня 2025 року, залишаються чинними. Їх все одно доведеться сплатити. Усі військовозобов'язані повинні були оновити свої військово-облікові дані до 16 липня 2024 року. Це можна було зробити через ТЦК, ЦНАП або в застосунку "Резерв+". Минулого тижня чоловіки та жінки почали масово отримувати сповіщення в "Резерв+" про наявність штрафу за невчасне оновлення даних. При цьому повідомлення отримували навіть ті, хто вчасно виконав вимоги законодавства та оновив дані до 16 липня 2024 року. В Україні діє мобільний застосунок "Резерв+". Він дає змогу військовозобов'язаним оновлювати свої облікові дані, зокрема номер телефону, адресу проживання та електронну пошту.
Верховна Рада може на законодавчому рівні заборонити Теlеgrаm, якщо цей крок покращить інформаційну безпеку в країні. У провладній партії пояснили, чому можуть піти проти на такий крок щодо обмежень для українців. Подробиці повідомив спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук, якого цитує "Новини.Lіvе". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський мріє стати другим Путіним? Авторитаризм на марші "Значить є така можливість. Значить треба вести перемовини, якщо потрібні будуть державницькі рішення - український парламент ухвалить їх. Але ще раз кажу: не для піару, не для того, щоб хтось отримував лайки, а для того, щоб Україна здобула більше інформаційної безпеки", - зазначив Стефанчук. Він також підкреслив, що перший віцепрем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров активно працює з командою, тому частину російського контенту в соцмережі переглядати вже неможливо навіть із VРN. У "Слузі народу" визнали катастрофічний рівень бідності за час свого правління та назвали відсоток. Наразі він становить до 37%.
Короткочасні дощі подекуди з грозами пройдуть Україною у найближчі два дні, температура комфортна. У неділю, 20 липня, у західних, північних, вдень і у центральних, Одеській та Миколаївській областях короткочасні дощі, місцями грози; на решті території без опадів, повідомив Укргідрометцентр. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні кардинально зміниться погода - прогноз на вихідні Вітер західний, південно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 14-19&dеg;, вдень 20-25&dеg;; на півдні та сході вночі 17-22&dеg;, вдень 27-32&dеg;; в Карпатах вночі 9-14&dеg;, вдень 17-22&dеg;.У Києві 20 липня - короткочасний дощ, вітер південно-західний, 7-12 м/с. температура вночі 16-18&dеg;, вдень 22-24&dеg;. За даними Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського в Києві 20 липня найвища температура вдень була 34,6 в 1936, 2010р., найнижча вночі 8,8 в 1907р. У понеділок, 21 липня, у західних, північних, центральних та Харківській областях короткочасні дощі, місцями грози; на решті території без опадів. Вітер західний, південно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 14-19&dеg;, вдень 23-28&dеg;, на Закарпатті до 30&dеg;; на півдні та сході вночі 17-22&dеg;, вдень 27-32&dеg;; в Карпатах вночі 9-14&dеg;, вдень 20-25&dеg;. Прогноз погоди по Києву на 21 липня - знову короткочасний дощ, вітер західний, 7-12 м/с. Температура вночі 16-18&dеg;, вдень 24-26&dеg;. У пʼятницю, 19 липня, в Україні прогнозувалася переважно хмарна погода. У низці областей пройшли помірні дощі.
Українські розвідники перехопили ворожий радіоефір, у якому командир одного з підрозділів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ віддає наказ стратити пораненого бійця цієї ж бригади, якщо він не зможе йти далі. 155 бригада морської піхоти Росії відома вчиненням воєнних злочинів під час тимчасового захоплення Київської області, а також на інших напрямках фронту. Аудіозапис оприлюднений на сайті Головного управління розвідки Міністерства оборони України у Fасеbооk. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГУР паралізував роботу заводу з виробництва безпілотників у РФ - ЗМІ "Застрелить його! У морській піхоті хворих немає - є живі та є мертві. Інших варіантів у нього немає. Наказую пристрелити, якщо далі не піде", - командує росіянин. У ГУР підкреслюють, що вбивство власних бійців - поширена практика "мотивації" серед командирів армії РФ. Погроза розстрілом - єдиний спосіб, за допомогою якого російські командири змушують особовий склад виконувати бойові завдання. Мешканці Луганщини скаржаться на злидні під окупацією. ГУР перехопило розмову.
Рівень бідності в Україні за час війни зріс вдвічі. Рівень бідності в Україні від початку війни зріс майже удвічі. Наразі він становить до 37%. Про це в інтерв'ю Новини.LІVЕ голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Водночас нардеп переконаний, що показники значно знизяться, коли в Україні настане мир. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соцвиплати по-новому: українцям виплачуватимуть 4500 грн щомісяця "Це пояснюється тим, що всі економічні процеси, які відбуваються в країні, вони відбуваються з певним знаком мінусу, бо на це впливає війна, на це впливають негативні очікування і все інше", - повідомив Гетманцев. Нардеп вважає, що завершення бойових дій принесе протилежну тенденцію, вважає нардеп. Водночас чекати миру недостатньо - треба вже починати обговорювати питання прожиткового мінімуму. "Сам по собі мир тягне за собою те, що люди починають багатшати і бідність зменшується. Ми, власне, це можемо навіть за власною статистикою побачити, коли у нас був 14-й рік і бідність зросла. І після 14 року вона зменшувалася аж до 22-го року", - додав Гетманцев. Рівень бідності в Україні залишається критично високим. Як заявили у Кабміні, він суттєво перевищує показники у країнах, з якими держава прагне себе порівнювати.
Жовті плями на білих речах під пахвами - проблема, з якою стикається багато людей, особливо влітку. Виправити цю ситуацію можна за допомогою кількох простих методів, які допоможуть повернути вашим речам первозданну білосніжність. Gаzеtа.uа розповість про три дієві способи. Кип'ятіння Якщо ви хочете повернути білим речам їхній початковий зовнішній вигляд, можете їх прокип'ятити у великій каструлі, наповненій водою, в якій варто розчинити подрібнений на тертці брусок господарського мила. Виварюють речі протягом трьох годин, а потім перуть із використанням порошку. Важливо: цей метод можуть пережити тільки вироби з натуральної бавовни. Нашатирний спирт Нашатирний спирт допомагає впоратися навіть зі стійкими та застарілими плямами. Засіб готується з рівної кількості спирту та води. Після того як ви нанесете засіб на одяг, зачекайте 10 хвилин, а потім прополощіть його в теплій воді. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як випрати білий одяг без відбілювача: п'ять способів Оцет Якщо нічого більше не допомогло, можете замочити речі на 20 хвилин у розчині з 1 частини оцту та 2 частин теплої води. Поки триватиме замочування, зробіть пасту зі столової ложки солі та 2-3 столових ложок перекису водню її потрібно буде нанести на плями ще на 20 хвилин. Після цього струсіть залишки пасти та виперіть виріб у пральній машинці. Щоб вивести плями під час прання або відбілити якусь річ, не треба побутової хімії. Можна скористатись лайфхаком, який допоможе зробити речі ідеально білими за допомогою цукру.
У великих містах України спостерігається різке зростання цін на оренду житла, найбільше - в Одесі, де вартість квартир подекуди зросла майже удвічі. Про це пише видання Оbоz.uа із посиланням на статистику аналітиків. Так, за останні пів року оренда 1-кімнатних квартир в Одесі подорожчала на 38% - у середньому до 11 тис. грн. Ціни на "двушки" зросли на 58%, до 16 700 грн, а 3-кімнатні квартири подорожчали на рекордні 109% - до 31 400 грн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оренда квартир в Україні зросла від початку року У Києві ціни також зростають: оренда однокімнатних квартир подорожчала на 14% (до 18 300 грн), двокімнатних - на 22% (до 28 000 грн), а трикімнатних - на 19% (до 47 200 грн). Суттєве подорожчання зафіксували й у Дніпрі (1-кімнатні +10%, до 11 тис. грн), Запоріжжі (2-кімнатні +17%, до 7 тис. грн) та Львові (2-кімнатні +11%, до 21 100 грн). Від моменту запуску ринку землі в липні 2021 року середня ціна одного гектара в Україні зросла на 60% - до 60,7 тис. грн. За чотири роки українці уклали майже 340 тис. угод, продавши понад 636 тис. гектарів на загальну суму 30,4 млрд грн. На старті реформи ринок був активним: у липні 2021 року уклали понад 2 тис. угод, а середня вартість гектара сягала 95,7 тис. грн. Згодом ціна знизилась - до 33,7 тис. грн у грудні того ж року, попри зростання кількості угод.
У межах ініціативи Президента Володимира Зеленського Вrіng Кіds Васk UА вдалося повернути 11 українських дітей віком від 10 до 17 років із тимчасово окупованих територій та території Росії. Про це повідомив голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Серед них - п'ятеро рідних братів і сестер, яких насильно вивезли до РФ. Тривалий час про їхнє місцеперебування не було жодної інформації. Лише згодом діти самостійно вийшли на зв'язок із повнолітньою сестрою в Україні та попросили допомоги. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порятунок українських дітей під загрозою: США відмовляються допомагати Процес повернення виявився складним і тривалим. Російські органи опіки перешкоджали й затягували процедуру, намагалися вплинути на рішення дітей. Зрештою, після понад року наполегливої роботи їх вдалося повернути додому. Із тимчасово окупованих територій до України вдалося повернути ще одну групу українських дітей. Серед них - підлітки, які зазнали жорстокого поводження з боку російських сил. Наймолодшою серед повернених стала трирічна Маруся. У дитячому садку її принижували за українську мову, що спричинило сильний стрес і заїкання. Зараз дівчинка, як і інші діти, перебуває в безпеці та отримує необхідну психологічну допомогу.
Увечері 18 липня в селі Велетенське Херсонського району автомобіль із волонтерами наїхав на російську міну. Про це повідомила Херсонська обласна військова адміністрація. Унаслідок вибуху постраждали троє чоловіків віком 30, 32 та 57 років. Усі вони отримали мінно-вибухові травми та контузії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти-смертники: росіяни підповзають і вибухають на мінах біля українських укріплень Медики оперативно надали допомогу. Стан постраждалих оцінюють як легкий - вони проходять амбулаторне лікування. Унаслідок підриву автомобіля на російській міні у Харківській області загинули шестеро людей, серед них - двоє дітей. Подія сталась 7 липня ввечері неподалік села Циркуни Харківського району на грунтовій дорозі біля цвинтаря, де внаслідок наїзду на протитанкову міну стався вибух легкового автомобіля.