These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Втрата ємності батареї електромобіля з часом — це одне з головних побоювань у більшості власників (і потенційних покупців) таких авто. Справді, по мірі експлуатації батареї її місткість поступово знижується, який призводить до зменшення запасу ходу на одному заряді. Та чи справді ця втрата настільки велика, щоб через 3-5 років пробіг скоротився на половину? Найбільший автомобільний клуб Європи АDАС провів 4-річне дослідження та з’ясував, яка фактична втрата ємності батареї електромобіля буде за такий період за умов постійної експлуатації.
Технологічні компанії все активніше інвестують у штучний інтелект і одночасно зменшують витрати. Для цього багато хто змінює структуру бізнесу, прагнучи підвищити ефективність. У галузі виробництва мікросхем Іntеl останнім часом поступається конкурентам — зокрема ІВМ, NVІDІА та Sаmsung. Хоча ще донедавна здавалося, що Іntеl уособлює вершину інженерної думки і є лідером на ринку процесорів. Причиною такого стану є передусім затримка у розвитку власних виробничих процесів. І ця затримка вже позначилася на фінансових результатах компанії — за перший квартал 2025 року Іntеl зазнала збитків. І тепер вона змушена скорочувати тисячі робочих місць, щоби вижити в нових реаліях.
Наприкінці минулого місяця Хіаоmі представила електричний кросовер Хіаоmі YU7. З цією моделлю компанія запропонувала цікаві характеристики, як от потужність до 690 к.с. й пробіг до 835 км, а також досить привабливу ціну від $35300. Перші власники вже отримали свої новенькі електромобілі, що дало змогу перевірити — наскільки обіцянки китайської компанії відповідають дійсності. Незалежні тести показали як сильні, так і слабкі сторони Хіаоmі YU7.
Яна ЛеКуна називають одним із хрещених батьків штучного інтелекту. Наприкінці 80-х він разом із двома іншими вченими — Джеффрі Хінтоном і Йошуа Бенжіо розробив концепцію згорткових нейронних мереж. Сьогодні це стандарт для розпізнавання та обробки зображень. Вони використовуються для виявлення об’єктів, медичної діагностики, розпізнавання облич, аналізу відео та багатьох інших завдань. Ян обіймає в Меtа […]
17 липня в кінотеатрах розпочався показ фантастичної драми «Життя Чака», сюжет якої заснований на однойменній повісті Стівена Кінга. Вона входить до виданої у 2020 році (а в Україні — роком пізніше видавництвом «КСД») збірки «Якщо кров тече». Ми вже писали рецензію на кіноадаптацію іншого твору з цієї самої збірки «Телефон містера Герріґена» (2022), а сьогодні […]
Ті військовозобов’язані, які не оновили вчасно свої облікові дані, тепер можуть спати спокійно — штраф за це порушення їм більше не загрожує. Про це повідомили в ТЦК та СП. Проте є кілька нюансів. Тож давайте розбиратися.
Поєднавши літературні сюжети з уявою художників, комікси стали генератором ідей, які надихнули цілу низку режисерів фантастичного кіно. Проте у більшості людей вони в першу чергу асоціюються з яскравими костюмами супергероїв DС і Маrvеl. Щоб виправити це прикре непорозуміння, ми зібрали для вас 10 чудових фантастичних фільмів, які засновані на коміксах чи графічних романах і не містять жодної згадки про супергероїв. «Валеріан та місто тисячі планет» […]
Михайло Федоров, який зараз обіймає посаду першого віцепрем’єра й очолює Мінцифру, повідомив, що планує створити в Україні аналог американського DОGЕ. Мова йде про Департамент ефективності уряду, який був створений Ілоном Маском й намагався скоротити витрати державного апарату, підвищити його ефективність та оптимізувати роботу. Щоправда не завжди ця бурхлива діяльність давала позитивний ефект, а часто проявлялася у банальному скороченні кількості держслужбовців та працівників контролюючих органів. І от про національну версію DОGЕ заговорили в Україні.
З 17 липня в кіно стартував прокат кримінального трилера «Кривавий лідер», сюжет якого заснований першочергово на реальних подіях, що стосуються неонацистської терористичної організації Тhе Оrdеr, а вже потім — на документальній книзі Кевіна Флінна та Гері Герхардта «Тихе братство» 1989 року. Світова прем’єра стрічки відбулася на 81-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, де вона претендувала на головну […]