These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Між Другою світовою й повномасштабною російсько-українською війною чимало схожих деталей: «мʼясні штурми» російської армії, її грубі помилки на початку та геополітичні ігри в регіоні. На відміну від сучасних подій, тоді українці, як народ без держави, не мали права на рішення — і всі «визволення» та «допомога» сусідніх імперій обернулись лише втратами. Один із провідних українських дослідників Другої світової війни, декан історичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка Іван Патриляк іще в 2010-му разом з істориком Миколою Боровиком опублікував монографію «Україна в роки Другої світової війни: спроба нового концептуального погляду». Майже 600-сторінкова книжка розглядає події війни не з перспективи Радянського Союзу, як про це розповідали раніше, а з погляду українців як найбільшого народу Європи, що на той час не мав власної держави. Журналіст «Бабеля» Антон Семиженко прочитав її всю й вибрав деталі про те, що українцям тоді обіцяли — і що вони отримали у підсумку.
США та Велика Британія підписали торговельну угоду - першу після того, як американський президент Дональд Трамп оголосив торговельну війну всьому світу