Українська правда

@pravda.com.ua

46 тис новин

Чому Німеччина не дає Taurus, а Олаф Шольц — не друг України

Ставлення України до Німеччини з початку повномасштабного вторгнення для України нагадує "американські гірки". Спершу - крайній скептицизм і навіть відверте висміювання (ви точно пам'ятаєте меми про "Нікчемчину").
we.ua - Чому Німеччина не дає Taurus, а Олаф Шольц — не друг України

Вибори Путіна. Чому російський диктатор потребує ще більше влади, війни та нових росіян

Здається, вникати у російські внутрішньополітичні процеси великого сенсу немає: там усе стабільно. Путін при владі до кінця його днів, реальна опозиція в країні знищена, і "спецоперація" надовго. Однак президентські вибори в Росії, призначені на 15-17 березня - все ж таки привід ближче поглянути на російську (очевидно, поки безальтернативну) реальність.
we.ua - Вибори Путіна. Чому російський диктатор потребує ще більше влади, війни та нових росіян

Що означають рішення Міжнародного суду ООН щодо Росії. Розповідає член української команди

Якщо ви чули новини з Міжнародного суду ООН за останні тижні, то швидше за все у вас могло виникнути багато запитань. Наприклад, до кінця так і не зрозуміло: то Росію покарають, чи ні? Вимоги України задовольнили меншою мірою, тож це - провал? І що з репараціями? Звісно, простих відповідей тут немає, але рішення, які ми почули в Гаазі без перебільшення є історичними.
we.ua - Що означають рішення Міжнародного суду ООН щодо Росії. Розповідає член української команди

Близький Схід на порозі великої регіональної війни. Що може її прискорити, а що – зупинити

У жовтні минулого року увага усього світу прикипіла до протистояння між Ізраїлем та ХАМАС - бойовим угрупованням, яке підтримує Іран. Уже тоді посадовці й міжнародні експерти закликали до якнайшвидшого "мирного рішення", аби не дати масштабнішому конфлікту розгорітися у дуже схильному до цього регіоні.
we.ua - Близький Схід на порозі великої регіональної війни. Що може її прискорити, а що – зупинити

Рік непростих сусідів. Про відносини України з Угорщиною, Словаччиною й Польщею та їхні перспективи

Рік, що минає, став не лише черговим роком геноцидальної війни Росії проти України, а й роком чергового випробування на міцність наших відносин зі східноєвропейськими сусідами.

Попередня влада Польщі в особі "Права й справедливості", попри неоціненну допомогу Варшави Києву за час повномасштабного вторгнення, не цуралась іти на відкритий конфлікт із Україною — від заборони імпорту сільгосппродукції до блокади кордону. Прихід до влади коаліції на чолі з Дональдом Туском, попри очікування, не вирішив ці проблеми водномить.

У Словаччині, яка приємно здивувала українців активною військовою підтримкою, під кінець року в прем'єрське крісло сів Роберт Фіцо. Він не лише обіцяв не дати Україні "ані патрона", а й відверто озвучує проросійські тези — на кшталт про те, що вступ України до НАТО стане початком "Третьої світової".

А українсько-угорські відносини в останні роки, здається, перебувають у стані перманентної кризи, і не в останню чергу — через те, що Будапешт єдиним із країн ЄС продовжує підтримувати відносини з Росією, а угорські політики не цураються відверто образливої риторики в бік української влади.

Яким був цей непростий рік відносин України зі східними сусідами й чого очікувати в перспективі, чи можна порозумітись зі, здавалось би, проросійськими лідерами в Будапешті й Братиславі — у фінальному для 2023 року випуску "світ не sweet" говоримо з директором Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитром Тужанським.

Слухайте подкаст "Світ не Sweet" на зручній платформі: Apple Podcasts Google Podcasts Spotify Soundcloud YouTube RSS
we.ua - Рік непростих сусідів. Про відносини України з Угорщиною, Словаччиною й Польщею та їхні перспективи

Ультраправі на зміну "тефлоновому" Марку: що результати виборів у Нідерландах обіцяють Україні

Нідерланди - важливий союзник України з початку повномасштабного вторгнення. Країна встигла надати нам близько 2,5 млрд євро воєнної допомоги і пообіцяти ще, очолити разом з Данією "коаліцію винищувачів" для України і оголосити про майбутню передачу літаків F-16.
we.ua - Ультраправі на зміну

В ЄС — до 2030? Ось що допомагає, а що може стати на заваді вступу України

8 листопада Європейська комісія (виконавчий орган ЄС) опублікувала так званий "звіт про розширення", де рекомендувала почати переговори про членство з Україною. Це рішення - насправді лише один з кроків на довгому шляху до набуття повноцінного членства в Євросоюзі.
we.ua - В ЄС — до 2030? Ось що допомагає, а що може стати на заваді вступу України

Швеція обмежить виплати для мігрантів 

Швеція оголосила про плани обмеження соціальних пільг для мігрантів з країн поза Європейського Союзу та Європейської економічної зони на тлі офіційного подовження Євросоюзом статусу тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року.
we.ua - Швеція обмежить виплати для мігрантів 

Вдруге за вечір у Кривому розі лунали вибухи

Повітряні сили ЗСУ оголосили про повітряну тривогу увечері 20 жовтня в низці областей України, місцева влада Кривого Рогу повідомила про вибух у місті. Тривога тривала близько години. Джерело: Повітряні сили в Telegram, Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул Деталі: Станом на 23:51 повітряна тривога оголошена в Кіровоградській, Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях.
we.ua - Вдруге за вечір у Кривому розі лунали вибухи

Що не так з цим дописом?

Захисний код

Натискаючи на кнопку "Зареєструватись", Ви погоджуєтесь з Публічною офертою та нашим Баченням правил