These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
15 бригада Національної гвардії України протестувала турель від української компанії Drоn ZР. Вона оснащена комплексом управління з використанням нейромереж і може вражати російські безпілотники.
ОреnАІ припинила співпрацю з розробником, який створив пристрій, що відповідав на запити СhаtGРТ, щоб прицілитися і вистрілити з автоматичної гвинтівки. Пристрій став вірусним після того, як на відео на Rеddіt було показано, як його розробник читає вголос команди для стрільби, після чого гвинтівка поруч з ним швидко починає прицілюватися і стріляти по сусідніх стінах.
У технологічному кластері Вrаvе1 розповіли, що зараз понад 25 команд інженерів працюють над створенням дронів на оптоволокні. Навіть створили окремий каталог таких розробок.
В Україні активно формується новий клас безпілотників — річкові дрони. Малі безпілотні катери камікадзе Вlасk Wіdоw 2 здатні виконувати різноманітні завдання: від розвідки до доставлення вантажів. Як працює Вlасk Wіdоw 2, можна подивитися у відео.
Раніше повідомлялося, що тайванська компанія ТRС виготовляє та модифікує сервоприводи для універсальних модулів польоту та корекції на замовлення російських окупантів. Громадський активіст Вадим Лабас з’ясував, що насправді компанії з КНР незаконно використовують назву ТRС.
Логістичний наземний роботизований комплекс D-21 українського виробництва призначений для виконання логістичних завдань, на який також можна встановити дистанційний бойовий модуль із кулеметом.
Ймовірно усі «Шахеди», якими ворог атакував Україну 1 січня, мали антени супутникової навігації китайського виробництва. Раніше росія застосовувала іранські аналоги та власну антену «Комета».