These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Астрономи Кембридзького університету з допомогою космічного телескопа NАSА імені Джеймса Вебба (JWSТ) виявили ознаки життя в атмосфері планети, яка розташована за 124 світлових роки від Землі. Вони можуть вказувати, що К2-18b «кишить» живими організмами і що життя дуже поширене в галактиці.
Науковці випробували вдосконалений метод штучного запліднення, в якому весь основний процес виконують роботи та штучний інтелект. Технологія повинна зменшити імовірність помилок, які можуть виникати через людську втому.
У Великій Британії дослідники з Брістольського та Кембриджського університетів здійснили перший міжміський квантово-захищений відеодзвінок. Також вони змогли розробити мережу на основі звичайної волоконно-оптичної інфраструктури, яка покладається на ряд квантових явищ та забезпечує надбезпечну передачу даних.
Nеurаlіnk, компанія Ілона Маска з виробництва мозкових імплантатів, шукає пацієнтів для дослідження чипа, який дає змогу людям використовувати свої думки для управління комп’ютерами, і хірургічного робота. Тепер заявку на участь можуть подати люди з усього світу.
Учені розробили пристрій, який може перетворювати думки про мовлення на вимовлені слова в режимі реального часу. Хоча це все ще експеримент, вони сподіваються, що інтерфейс між мозком і комп’ютером колись допоможе дати голос тим, хто не може говорити.
Канадські дослідники розробили акумулятор на основі морської води, який здатний витримати до 380 000 циклів зарядки, що в 40 разів перевищує ресурс сучасних літій-іонних батарей.
У новому дослідженні Стенфордського університету йдеться про те, що життя на Землі, можливо, почалося не з потужного удару блискавки в океан (як припускає одна з гіпотез), а з багатьох менших мікроблискавок, які з’являлися у краплях води з водоспадів або хвиль, що розбивалися об берег.
Власник SрасеХ Ілон Маск підтвердив своє тогорічне зобов’язання доправити на Марс роботів Теslа Орtіmus і розповів, коли на «червоній планеті» можуть висадитися люди.
Фіни створили перший європейський 50-кубітні квантовий комп’ютер, ІВМ відкриває нові дата-центри з готовими квантовими рішеннями, Китай конкурує з Gооglе та зменшує залежність від західних компонентів — квантові новини заполонили інфопростір, і, здається, вже скоро квантові суперкомп’ютери стануть частиною людської буденності. Чому ця тема сьогодні стала вкрай актуальною? dеv.uа розповідає про останні тенденції квантових обчислень, які трансформують світ у найближчій перспективі.
Американська компанія Соlоssаl Віоsсіеnсеs оголосила про створення мишей з «рисами мамонтів». Це крок до її мети — створення волохатих генетично-модифікованих слонів і заселити Арктику.
... More
About channel
dev.ua: Ми — медіа про технології, інновації, винаходи в Україні та за її межами. Про те, як вони впливають на життя людей.