Українська правда - we.ua

Українська правда

we:@pravda.com.ua

47.8 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Чому Німеччина не дає Taurus, а Олаф Шольц — не друг України

Ставлення України до Німеччини з початку повномасштабного вторгнення для України нагадує "американські гірки". Спершу - крайній скептицизм і навіть відверте висміювання (ви точно пам'ятаєте меми про "Нікчемчину").
we.ua - Чому Німеччина не дає Таurus, а Олаф Шольц — не друг України

Вибори Путіна. Чому російський диктатор потребує ще більше влади, війни та нових росіян

Здається, вникати у російські внутрішньополітичні процеси великого сенсу немає: там усе стабільно. Путін при владі до кінця його днів, реальна опозиція в країні знищена, і "спецоперація" надовго. Однак президентські вибори в Росії, призначені на 15-17 березня - все ж таки привід ближче поглянути на російську (очевидно, поки безальтернативну) реальність.
we.ua - Вибори Путіна. Чому російський диктатор потребує ще більше влади, війни та нових росіян

Що означають рішення Міжнародного суду ООН щодо Росії. Розповідає член української команди

Якщо ви чули новини з Міжнародного суду ООН за останні тижні, то швидше за все у вас могло виникнути багато запитань. Наприклад, до кінця так і не зрозуміло: то Росію покарають, чи ні? Вимоги України задовольнили меншою мірою, тож це - провал? І що з репараціями? Звісно, простих відповідей тут немає, але рішення, які ми почули в Гаазі без перебільшення є історичними.
we.ua - Що означають рішення Міжнародного суду ООН щодо Росії. Розповідає член української команди

Близький Схід на порозі великої регіональної війни. Що може її прискорити, а що – зупинити

У жовтні минулого року увага усього світу прикипіла до протистояння між Ізраїлем та ХАМАС - бойовим угрупованням, яке підтримує Іран. Уже тоді посадовці й міжнародні експерти закликали до якнайшвидшого "мирного рішення", аби не дати масштабнішому конфлікту розгорітися у дуже схильному до цього регіоні.
we.ua - Близький Схід на порозі великої регіональної війни. Що може її прискорити, а що – зупинити

Рік непростих сусідів. Про відносини України з Угорщиною, Словаччиною й Польщею та їхні перспективи

<р>Рік, що минає, став не лише черговим роком геноцидальної війни Росії проти України, а й роком чергового випробування на міцність наших відносин зі східноєвропейськими сусідами. <р>Попередня влада Польщі в особі "Права й справедливості", попри неоціненну допомогу Варшави Києву за час повномасштабного вторгнення, не цуралась іти на відкритий конфлікт із Україною — від заборони імпорту сільгосппродукції до блокади кордону. Прихід до влади коаліції на чолі з Дональдом Туском, попри очікування, не вирішив ці проблеми водномить. <р>У Словаччині, яка приємно здивувала українців активною військовою підтримкою, під кінець року в прем'єрське крісло сів Роберт Фіцо. Він не лише обіцяв не дати Україні "ані патрона", а й відверто озвучує проросійські тези — на кшталт про те, що вступ України до НАТО стане початком "Третьої світової". <р>А українсько-угорські відносини в останні роки, здається, перебувають у стані перманентної кризи, і не в останню чергу — через те, що Будапешт єдиним із країн ЄС продовжує підтримувати відносини з Росією, а угорські політики не цураються відверто образливої риторики в бік української влади. <р>Яким був цей непростий рік відносин України зі східними сусідами й чого очікувати в перспективі, чи можна порозумітись зі, здавалось би, проросійськими лідерами в Будапешті й Братиславі — у фінальному для 2023 року випуску "світ не swееt" говоримо з директором Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитром Тужанським. Слухайте подкаст "Світ не Swееt" на зручній платформі: <а сlаss="роdсаst_р_іtеm" hrеf="httрs://роdсаsts.аррlе.соm/роdсаst/іd1634385962"> Аррlе Роdсаsts <а сlаss="роdсаst_р_іtеm" hrеf="httрs://роdсаsts.gооglе.соm/fееd/аНR0сНМ6Ly9hbmNоb3ІuZm0vсy9hNWFmОТЕ4Yy9wb2RjYХN0L3Jzсw"> Gооglе Роdсаsts <а сlаss="роdсаst_р_іtеm" hrеf="httрs://ореn.sроtіfy.соm/shоw/3tqYРDbоhlТро4hkQz5gzV"> Sроtіfy <а сlаss="роdсаst_р_іtеm" hrеf="httрs://sоundсlоud.соm/usеr-277386820/sеts/сvіt-nе-swееt-роdkаst-рrо"> Sоundсlоud <а сlаss="роdсаst_р_іtеm" hrеf="httрs://yоutubе.соm/рlаylіst?lіst=РLmН1vЕВQ9еІоQqМСеОg9_DсМhQОf-Рs-l"> YоuТubе <а сlаss="роdсаst_р_іtеm" hrеf="httрs://fееds.сарtіvаtе.fm/svіt-nоt-swееt/"> RSS
we.ua - Рік непростих сусідів. Про відносини України з Угорщиною, Словаччиною й Польщею та їхні перспективи

Ультраправі на зміну "тефлоновому" Марку: що результати виборів у Нідерландах обіцяють Україні

Нідерланди - важливий союзник України з початку повномасштабного вторгнення. Країна встигла надати нам близько 2,5 млрд євро воєнної допомоги і пообіцяти ще, очолити разом з Данією "коаліцію винищувачів" для України і оголосити про майбутню передачу літаків F-16.
we.ua - Ультраправі на зміну тефлоновому Марку: що результати виборів у Нідерландах обіцяють Україні

В ЄС — до 2030? Ось що допомагає, а що може стати на заваді вступу України

8 листопада Європейська комісія (виконавчий орган ЄС) опублікувала так званий "звіт про розширення", де рекомендувала почати переговори про членство з Україною. Це рішення - насправді лише один з кроків на довгому шляху до набуття повноцінного членства в Євросоюзі.
we.ua - В ЄС — до 2030? Ось що допомагає, а що може стати на заваді вступу України

What is wrong with this post?