profile-img

dorosh

we:2bl7

Канали (1)

Лиття металу - ливарні деталі та запчастини під замовлення
Лиття металу - ливарні деталі та запчастини під замовлення 066 1457832
Конкурентоспроможна технологія лиття металу, виготовлення металоконструкцій.
В Україні існує великий потенціал у галузі ливарних технологій, який можна використати для відновлення країни. Україна споконвіку славилася мистецтвом ливарництва. За радянських часів чи не перше місце в світі займали по литтю металу на душу населення. Зараз випуск металевих виливків скоротився більше ніж впятеро. Чи можливе відродження цієї галузі – «малої металургії», що випускає машинобудівельні заготовки, художні, паркові виливки та ін.? Як підійти до цього з погляду українського підприємця?
Лиття з металу запчастин і деталей. Вигідне вкладення в нове виробництво. У ливарній справі - популярніша зручна технологія, коли отримати модель виливка означає вже наполовину отримати металевий виливок. Модель - з пінополістиролу, така, як упаковка від телевізора, або разова харчова тарілка, яких штампують мільйонами, а плитами полістиролу утеплюють стіни будинків. Таке лиття металу - лиття за моделями, що газифікуються (ЛГМ).
Для серії виливків моделі виконують задуванням гранул полістиролу в алюмінієві прес-форми зі спінюванням гранул при їх нагріві. Для виробництва разових і крупних виливків (іноді кількох тонн) підходить вирізування моделей з плит полістиролу нагрітим ніхромової дротом за шаблонами з картону. Модель, а потім виливок мають високі точність і якість.
Можна побачити, помацати виливок в моделі, проміряти її стінки, чого при звичайній формовці для складних зі стержнями виливків не просто зробити. Відсутній зсув стержнів і форм при збірці, бо відсутні самі стержні. Моделі фарбують, збирають з ливником, засипають сухим піском в контейнері і заливають металом, який при заливанні випаровує модель і собою її заміщає. Що заформували, те і вилили в навколишньому до моделі піску - перетворення моделі у виливок. Піщана форма, вважайте, не порожня, а в ній повітря упаковане в тонкостінні гранули, що випаровуються в контакті з розплавленим металлом. Щоб модель не диміла в цех при заливці, з контейнера відсмоктують насосом гази з розрідженням близько пів атмосфери.
Виробничі дільниці: модельна, формувальна, плавильна, очисна мають приблизно однакові площі й оснащуються простим устаткуванням. Уся формовка складається з засипки сухого піску без масивних машин пресування, струшування, пристроїв збірки форм. Увагу зосереджено на виробництві моделей - цих ″легких іграшках″ із густиною матеріалу 23-25 кг/куб. м, що часто довіряють жіночим рукам виготовляти на другому і вище поверхах цехів. Оборотне охолодження піску ведуть у пневмопотоці. Для лиття чорних і кольорових сплавів використовується однакове устаткування, що виробляють в Україні. Ллють виливки з чавуну і сталі усіх видів, бронзи, латуні й алюмінію всіх марок. У контейнері на кущі можна відразу лити десятки виливків.
Цехи і дільниці з цією гнучкою технологією множаться по всьому світі - від Америки до Китаю. Інститут ФТІМС НАН України, Київ, має в цій справі ″фірмову″ спеціалізацію, спроектував і запустив ряд дільниць в Україні та інших країнах. Низькі витрати на матеріали (всього 4 види сипких, без зв’язуючих матеріалів) заощаджує не менш 100 дол./т литва, а розміщення виливків по об’єму контейнера дає вихід годного до 70-85%, економію по шихті металу на 250-300 кг, електроенергії 100-150 квт.ч, маси лиття на 10-20% у порівнянні з традиційної опочною формоувкою. Велика економія при литті складних виливків зі зносостійких сталей (шнеки для машин виробництва цегли, била, зуби екскаваторів, молотки і деталі дробарок тощо), тому що різко знижуються витрати на механообробку. Також ллють без обмежень колеса, зірочки, корпуса, сантехніку, голівки і блоки циліндрів бензинових і дизельних двигунів, художні, паркові й інші виливки.
Капітальні витрати на організацію цеха скорочуються в 2-2,5 рази, так як і терміни введення цеха в експлуатацію.
Запуск цехів до 50-150 т/місяць показав окупність ~12 місяців, набір устаткування для цехів 10-80 т/місяць відрізняється мало. Розміщають такі дільниці при кузнях, термічках, ремонтних і інших цехах.
У Києві ллють чорні і кольорові метали, вагою виливка до 1000 кг. Ливарний цех продукує виливки з чавуну, сталі, алюмінію, мідних сплавів до 40 т на місяць і виконує замовлення на серійні і разові деталі. Інститут ФТІМС проектує цехи і ділянки, розробляє технологію конкретних деталей, поставляє устаткування й оснащення. Приймають замовлення для цехів партнерів - точне лиття деталей маси (0,2-1200 кг) з мінімальної механообробкою. Виконується пуско-наладка всього комплексу поставленого устаткування і впровадження технології, навчається персонал.
Володимир, [email protected], тел. 38-066-1457832