Останніми днями Велику Британію лихоманить. У центрі уваги – історія двадцятирічної давнини про діяльність банд, які були засуджені за грумінг (встановлення дорослими дружніх та довірливих відносин з неповнолітніми через інтернет для вступу з ними в інтимний зв’язок, шантажування та залякування).
Ці “grooming bands”, переважно пакистанського походження, діяли у 2000-х і 2010-х роках в кількох британських містах. Скандал знову опинився в центрі уваги після того, як американський мільярдер Ілон Маск, близький до новообраного президента США Дональда Трампа, звинуватив британського прем’єра Кіра Стармера та лідера Лейбористської партії, що той буцімто не притягнув ці банди до відповідальности під час роботи на посаді головного прокурора.
Відгомін цього дійшов навіть до України. Наші читачі надіслали нам на перевірку статтю із сумнівного порталу з клікбейтним заголовком: “У Британії мігранти з Пакистану влаштували “гареми” з дівчатами-підлітками, яких споювали алкоголем і піддавали насильству”.
Ця маніпулятивна публікація базується на давнішніх подіях, а сам портал має сумнівну репутацію. Наприклад, він входив до низки сайтів, які досліджували “Texty” ще в 2018 році. Той аналіз показав, що такі сайти маніпулюють інформацією: часто передруковують матеріали з авторитетних джерел, додають крикливі заголовки, зміщують акценти або викривлюють зміст, щоб зробити його більш клікабельним.
Попри серйозність обговорюваних подій, виникає запитання: що спричинило такий раптовий інтерес Ілона Маска до теми двадцятирічної давнини? Останні його дописи свідчать, що він активно втручається в політичні процеси Європи, підтримуючи ультраправі рухи, та навіть висловлюється про тамтешні вибори.
🦉 Але про все по черзі. Читайте наш багатолітерник про цей гучний скандал на нашій сторінці в фейсбуці.
❤️Будемо раді, якщо ви вже зараз вподобаєте та поширите цей допис. Дякуємо за довіру!🖤
https://www.facebook.com/share/p/1AjE9tTnYz/
... Більше