Канал Cybercalm

Cybercalm

we:@cybercalm
922 дописів, 22 підписників
Cybercalm на we.ua
6 корисних Android-додатків з відкритим кодом з Google Play Маркет

Якщо ви шанувальник програмного забезпечення з відкритим кодом, ви будете в захваті від того, що для Android доступно багато програмного забезпечення FOSS.

Однією з переваг Android є те, що Google Play Маркет містить багато програмного забезпечення з відкритим кодом. Не всі open-source додатки варті уваги, але є багато FOSS-програм, які не тільки заслуговують на увагу, а й входять до числа найкращих у своїх категоріях.

Нижче представлено шість найкращих Android додатків з відкритим кодом, які доступні в Google Play Маркет. Наявність у цьому магазині важлива, оскільки встановлення додатків з невідомих джерел може викликати питання щодо безпеки.

1. Bitwarden

Серед усіх менеджерів паролів на ринку Bitwarden мабуть є найкращим серед безкоштовних. Цей додаток не тільки має відкритий код, але й включає всі функції, які можуть знадобитися від менеджера паролів: використовує провідне шифрування, дозволяє безпечно ділитися записами з іншими користувачами, включає двофакторну автентифікацію, має зручний інтерфейс і простий у використанні.

Android-версія Bitwarden може використовуватися для автозаповнення – достатньо торкнутися поля входу, і Bitwarden заповнить пароль автоматично. Bitwarden також має один з найкращих генераторів випадкових паролів з багатьма налаштуваннями і можливістю використання парольних фраз. Додаток можна використовувати безкоштовно або оновити до платного акаунта для додаткових функцій.

Завантажити Bitwarden

2. Brave

Brave часто згадується як один з найбезпечніших браузерів на ринку. Цей браузер на основі Chromium схожий на Chrome, але з покращеною безпекою та приватністю. Brave має вбудований ШІ-інструмент (Leo), до якого можна швидко отримати доступ через меню з трьома крапками в правому нижньому куті. Leo дозволяє спілкуватися як зі звичайним AI-інструментом і навіть резюмувати веб-сайти.

Brave включає вбудований VPN, який можна увімкнути або вимкнути з того ж меню. Однак браузер містить деякі криптовалютні функції, які можна відключити, включаючи Brave Wallet та Rewards.

Додатковою корисною функцією є віджет статистики приватності на стартовій сторінці, який показує, скільки трекерів та реклами заблоковано. Brave – це чудовий безкоштовний браузер, який кращий за Chrome, але виглядає і поводиться дуже схоже.

Завантажити Brave

3. Wavelet

Якщо ви використовуєте бездротові навушники з Android-пристроєм, варто спробувати Wavelet. Цей безкоштовний додаток з відкритим кодом включає кілька попередньо налаштованих звукових профілів для тисяч моделей навушників. Ці профілі означають, що не потрібно налаштовувати еквалайзер для отримання найкращого звуку.

Wavelet включає AutoEQ, графічний еквалайзер, лімітер та баланс каналів. Процес використання простий: почніть слухати музику через навушники, відкрийте Wavelet, увімкніть AutoEQ, натисніть AutoEQ, введіть модель навушників, натисніть відповідний запис і насолоджуйтеся музикою саме так, як вона мала звучати через ці конкретні навушники.

Можна також покращити звук, увімкнувши графічний еквалайзер і вибравши криву відповідно до ваших уподобань. Якщо ви хочете отримати максимум від своїх бездротових навушників, цей безкоштовний додаток з відкритим кодом – необхідність.

Завантажити Wavelet

4. Tor Browser

Для серйозної приватності потрібен Tor Browser. Це, безсумнівно, найбезпечніший та найприватніший браузер на ринку. Хоча Tor не найпростіший у використанні браузер, функції безпеки та приватності варті того.

Важливо зазначити, що вся ця приватність та безпека має свою ціну – швидкість. Рівні безпеки, що використовуються Tor Browser, означають, що сторінки можуть завантажуватися повільніше. Це означає, що Tor Browser можна використовувати лише для сайтів, які вимагають подання або перегляду конфіденційної інформації. У будь-якому випадку, цей безкоштовний браузер з відкритим кодом повинен бути на вашому Android-пристрої.

Завантажити Tor Browser

5. KDE Connect

KDE Connect дозволяє підключатися до Linux-пристроїв у мережі та ділитися вмістом буфера обміну, файлами, URL-адресами та навіть сповіщеннями. Якщо основним робочим столом є KDE Plasma, додаток попередньо встановлений, що спрощує підключення програми на телефоні до програми на робочому столі або ноутбуці.

За допомогою цього мобільного додатка можна навіть виконувати команди на Linux-пристроях. Якщо KDE Plasma не використовується як робочий стіл, можна використовувати GNOME GSConnect (настільний додаток) для встановлення з’єднання між робочим столом та Android-пристроєм (використовуючи KDE Connect). KDE Connect безкоштовний для встановлення та використання.

Завантажити KDE Connect

6. ProtonVPN

Якщо потрібен системний VPN (на відміну від обмеженого веб-браузером), варто спробувати ProtonVPN. Цей VPN-сервіс пропонує блокування трекерів, високозахищені сервери, був створений тими ж науковцями CERN, які розробили Proton Mail, пропонує безпечний, приватний, зашифрований та необмежений доступ, і навіть розблоковує доступ до популярних веб-сайтів та платформ.

Можна підключатися до серверів у понад 110 країнах, що може бути дуже зручно при необхідності перемикання на інше місцезнаходження. ProtonVPN пропонує безкоштовний акаунт, але він обмежений одним пристроєм одночасно, середньою швидкістю VPN і може підключатися лише до серверів у п’яти країнах (які вибираються випадково).

Якщо потрібні більші можливості від додатка, можна платити $2.99/місяць для отримання найвищих швидкостей VPN, вибору з понад 13 000 серверів, блокування реклами/трекерів/шкідливого ПЗ та інших функцій.

Завантажити Proton VPN

Запис 6 корисних Android-додатків з відкритим кодом з Google Play Маркет спершу з'явиться на CyberCalm.

cybercalm.org на we.ua
6 корисних Android-додатків з відкритим кодом з Google Play Маркет
Якщо ви шанувальник програмного забезпечення з відкритим кодом, ви будете в захваті від того, що...
6 корисних Android-додатків з відкритим кодом з Google Play Маркет - Cybercalm на we.ua
Про канал

Кібербезпека простою мовою. Корисні поради, які допоможуть вам почуватися безпечно в мережі.

Створено: 26 грудня 2023
Відповідальні: Natalia Zarudnia

Що не так з цим дописом?

Захисний код

Натискаючи на кнопку "Зареєструватись", Ви погоджуєтесь з Публічною офертою та нашим Баченням правил