Джек Дорсі щойно випустив децентралізований peer-to-peer додаток для обміну повідомленнями, який повністю функціонує через мережі Bluetooth, як повідомляє CNBC. Він називається Bitchat і не потребує інтернету для роботи, оскільки немає центральних серверів.
Співзасновник Twitter називає це експериментом з “Bluetooth mesh-мережами, ретрансляторами та моделями збереження і пересилання, моделями шифрування повідомлень та кількома іншими речами”. Він працює, дозволяючи зашифровану комунікацію між близькими пристроями. По суті, він надсилає повідомлення безпосередньо з одного пристрою на інший, але кожен пристрій також є вузлом, який трохи розширює мережу.
my weekend project to learn about bluetooth mesh networks, relays and store and forward models, message encryption models, and a few other things.
bitchat: bluetooth mesh chat…IRC vibes.
TestFlight: https://t.co/P5zRRX0TB3
GitHub: https://t.co/Yphb3Izm0Ppic.twitter.com/yxZxiMfMH2— jack (@jack) July 6, 2025
Завдяки технології, яка тут використовується, Bitchat також не потребує Wi-Fi або стільникового зв’язку. Він розроблений для продовження роботи навіть коли інтернет активно блокується. Повідомлення зберігаються лише на пристрої і зникають за замовчуванням, ніколи не підключаючись до централізованої інфраструктури. Подібна технологія використовувалася під час протестів у Гонконгу 2019 року для підтримки ліній зв’язку, хоча схожі додатки існували роками.
Додаток дозволяє групові чати, які можна називати хештегами і захищати паролями. Він також може пересилати повідомлення користувачам, які тимчасово офлайн. Майбутня версія додатку підтримуватиме Wi-Fi Direct для збільшення швидкості та розміру мережі.
Дорсі давно є прихильником децентралізованих комунікаційних платформ, оскільки Bluesky, де Дорсі також був співзасновником, був побудований з відкритим програмним каркасом, що підкреслює контроль користувача. Bitchat зараз доступний як бета через TestFlight, хоча наразі місця заповнені.
Запис Співзасновник Twitter випустив месенджер Bitchat, який працює без інтернету спершу з'явиться на CyberCalm.
Кібербезпека простою мовою. Корисні поради, які допоможуть вам почуватися безпечно в мережі.