These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Перша леді України Олена Зеленська розповіла, як кількість українських аудіогідів, що діють у провідних пам’ятках світу, наближається до першої сотні. Ще два україномовні аудіогіди запрацювали в Туреччині.
Українці досить часто плутають випадки вживання тих чи інших слів у своєму мовленні. Ба більше - інколи подібні ситуації ставлять дилему навіть перед фахівцями.
Часто в побутовому спілкуванні українці вживають слова та словосполучення, які "прийшли" в нашу мову з російської. Досить поширеним явищем досі є те, коли російськими словами ми називаємо речі для немовлят.
Українці з кожним роком свідомо відмовляються від вживання мови країни-агресора і наполегливо вивчають рідну мову, відкриваючи її красу і колорит, а також розширюючи свій словниковий запас.
Поступово все більше російськомовних українців переходять у побуті на спілкування українською мовою. Однак ще досить часто можна почути використання русизмів та відвертого суржику, особливо це стосується сталих висловів, які наче "врослися" у нашу мову. Тож без допомоги фахівців викорінити російський непотріб з української мови важко.
Помер відомий український художник-графік, книжковий ілюстратор, педагог, автор абеткової графіки "Рутенія" лауреат Шевченківської премії Василь Чебаник.
Під час перемовин США та України в Саудівській Аравії глава українського МЗС Андрій Сибіга подарував державному секретарю США Марку Рубіо ікону, написану на дерев'яному ящику від боєприпасів.
Люди, які вивчають українську мову, і ті, хто хоче опанувати її досконало, часто запитують, як правильно вживати певні слова чи вирази. І не дивно: суржикові слова, кальки та русизми увійшли до нашої мови настільки глибоко, що без допомоги мовознавців не обійтися.
Молодих незаміжніх українських дівчат треба називати паннами або панночками. Це найкраща заміна російському слову "баришня", яке досі можна почути в побуті.