These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Вже з 1 липня 2025 року стартує перший етап пенсійної реформи, який торкнеться абсолютно всіх — і пенсіонерів, і працівників, і роботодавців: уряд планує змінити формулу нарахування пенсій.
Кабінет міністрів України продовжив дію фіксованого тарифу за електроенергію для населення до 31 жовтня. Тож в літні місяці вартість світла для українців не зміниться - кіловат електроенергії буде коштувати, як і раніше, 4,32 грн.
Українцям можуть перерахувати пенсії, оскільки їхня індексація проводилася всупереч вимогам чинного законодавства. Саме таке рішення ухвалив Верховний суд за позовом позов одного з українських пенсіонерів і створив прецедент, яким можуть скористатися мільйони українців.
Новину про смерть Папи Римського Франциска активно коментує українське суспільство у соцмережах. Зокрема, дехто вважає доречним навіть жартувати з цього приводу.
Українцям з 1 березня обіцяли, що ліки здешевшають. Тож ми вирішили перевірити, чи дійсно ціни на медикаменти знизилися. Виявилося, що реальна ситуація зовсім не така оптимістична, як її подають виробники. Фармацевтичні компанії спершу значно підняли ціни, а потім створили ілюзію здешевлення, знизивши вартість лише обмеженої кількості популярних медикаментів. Водночас більшість ліків залишилася рекордно дорогою.
12 лютого Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11493, який обмежує торговельні націнки на ліки, а уряд оголосив про зниження цін на 100 найбільш популярних препаратів з 1 березня на 30%. Однак ця ініціатива може мати критичні економічні наслідки.
Урядова програма «Національний кешбек» не стільки стимулює вітчизняного виробника скільки створює дискримінаційні умови роботи на ринку для дрібного бізнесу
Згідно з дослідженням видання Тhе Іnsіdеr, близькі до правителя РФ Володимира Путіна мільярдери продовжують заробляти на експорті товарів на Захід, оминаючи санкції. Для цього вони використовують лазівку, яка дає змогу компаніям працювати на ринках ЄС, якщо частка акцій у бізнесменів, які потрапили під санкції, становить менше ніж 50%. Зокрема, мільярдні прибутки від торгівлі з ЄС отримують найодіозніші російські олігархи — Геннадій Тимченко, Алішер Усманов і Олег Дерипаска.
У Верховну Раду внесли законопроєкт, яким хочуть змусити виробників вказувати на товарі ціну за точну одиницю виміру - кілограм, літр, метр, квадратний або кубічний метр, якщо вони продаються у меншій упаковці.