These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Українцям з 1 березня обіцяли, що ліки здешевшають. Тож ми вирішили перевірити, чи дійсно ціни на медикаменти знизилися. Виявилося, що реальна ситуація зовсім не така оптимістична, як її подають виробники. Фармацевтичні компанії спершу значно підняли ціни, а потім створили ілюзію здешевлення, знизивши вартість лише обмеженої кількості популярних медикаментів. Водночас більшість ліків залишилася рекордно дорогою.
12 лютого Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11493, який обмежує торговельні націнки на ліки, а уряд оголосив про зниження цін на 100 найбільш популярних препаратів з 1 березня на 30%. Однак ця ініціатива може мати критичні економічні наслідки.
Урядова програма «Національний кешбек» не стільки стимулює вітчизняного виробника скільки створює дискримінаційні умови роботи на ринку для дрібного бізнесу
Згідно з дослідженням видання Тhе Іnsіdеr, близькі до правителя РФ Володимира Путіна мільярдери продовжують заробляти на експорті товарів на Захід, оминаючи санкції. Для цього вони використовують лазівку, яка дає змогу компаніям працювати на ринках ЄС, якщо частка акцій у бізнесменів, які потрапили під санкції, становить менше ніж 50%. Зокрема, мільярдні прибутки від торгівлі з ЄС отримують найодіозніші російські олігархи — Геннадій Тимченко, Алішер Усманов і Олег Дерипаска.
У Верховну Раду внесли законопроєкт, яким хочуть змусити виробників вказувати на товарі ціну за точну одиницю виміру - кілограм, літр, метр, квадратний або кубічний метр, якщо вони продаються у меншій упаковці.
В Україні готують масштабну реформу, в разі реалізації якої вже з наступного року кардинально змінять правила перерахунку пенсій, а самі виплати можуть значно зрости.
Експерти прогнозують, що в Україні найближчими днями подешевшають яйця. Причиною цього, на думку експертів, має стати потепління - за сприятливих умов на ринок постачається більше продукції від домогосподарств, що впливає на її ціну.
Через глобальний дефіцит кави ціни на напій в Україні зростуть в 1,5 -2 рази. Експерти прогнозують, що чашка еспресо вже в лютому буде коштувати 70 гривень, а капучино чи лате з 60 гривень подорожчає до 100 гривень.
З 1 січня 2025 року в Україні знову зміняться умови для виходу на пенсію в 60 та 63 роки через підвищення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії.