Циклічний фейк! У соцмережах поширюють застереження про безкоштовні перевезення військовослужбовців через “blablacar” із зони бойових дій вглиб країни. Стверджують, мовляв, після посадки в авто водій змінює маршрут під надуманим приводом і таким чином завозить військових у російський полон.
❌ “Попередьте всіх! Не ігноруйте це!!! ВЖЕ НАШІ ПОБРАТИМИ ПОПАЛИСЯ!” — пише користувачка Танюшка Ембер. Лише її допис поширили понад 16 тисяч разів, значною мірою завдяки тому, що вона розмістила його в різних групах.
✅ Це брехня. Не зафіксовано жодного випадку, коли б водії “blablacar” завозили українських військовослужбовців у російський полон.
Слово в слово такі самі дописи поширювали рік тому.
7 січня 2023 року дослівно таку саму “важливу інформацію” опублікував користувач Антон Петров. Усі інші дописи опубліковані після нього. Так, наприклад, аналогічне застереження про “blablacar” було в священника Максима Федоренка за 11 січня того ж року. Його пост поширили 8,4 тисячі людей.
❗️ Оскільки все вказувало на те, що точкою входу для фейку був саме обліковий запис Антона Петрова, ми зв'язалися з ним. Він повідомив, що таких оголошень немає, а це його внутрішня інформація. Інсайд так би мовити. Хоча це суперечить його ж допису, де він посилався на інформацію з соцмереж (надійне джерело, нічого не скажеш).
📌 Неочікуване продовження
Після спілкування з нами Антон або видалив свій допис, або обмежив доступ до нього. Також він видалив усю переписку з нами. Лишилися тільки наші запитання. Навіщо - загадка. Після публікації він почав вимагати видалити його прізвище, ім’я та фото з посту. В іншому разі погрожував судом — стаття 435-1 “Образа честі і гідності військовослужбовця, погроза військовослужбовцю😮
📌 Інші сумніви
Сумнівною також видається сама описана схема викрадення: прямого автомобільного сполучення між Україною та агресором немає. Щоб виїхати до росії або на окуповану територію потрібно перетнути український блок-пост. Військовослужбовець це обов'язково помітив би, та його б і не випустили. Є, звісно, якісь об'їзні шляхи, але яким це треба бути наївним, щоб попастися на такий гачок.
А якщо хтось боїться, що його завезуть не туди, весь маршрут можна відслідковувати через GPS на телефоні (якщо є зв’язок). Крім того при реєстрації на поїздку можна ознайомитися з рейтингом водія, відгуками про нього від попередніх пасажирів.
Дискутувати про все це пан Петров тоді був відмовився: "Така інформація є, а це означає, що такий випадок був!" - категорично запевнив він. Жодні додаткові деталі надати не зміг. Цього разу ми до нього вже не зверталися, оскільки фейк живе своїм життям і поширюють його вже інші люди. Що цікаво, не текстом, як раніше, а картинкою - відтак напис, розміщений на ній важко вигуглити.
🦉 Усі наші публікації можна прочитати раніше і в повнішому обсязі на нашій фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/share/p/15Xgc3naN6/
❤️Підписуйтеся, тицяйте лайки. Дякуємо вам за довіру!🖤
https://telegra.ph/file/82bc1bd5846d31c819f86.jpg
... More