Роботи, яких показали на CES 2025: Хороші, погані та дивні

Це був цікавий рік для роботів на CES 2025. Хоча ми сподівалися, що бум штучного інтелекту принесе на виставку нову хвилю корисних роботів, схоже, що багато робототехнічних компаній все ще з’ясовують, як саме найкраще використовувати штучний інтелект.

Натомість ми побачили суміш чарівних роботів-компаньйонів, дивних концептів і одного, трохи страхітливого гуманоїда. Журналісти Engadget оглянули багато роботів на CES 2025, і деякі з них справді були вражаючіми. Ось ті, що запам’яталися найбільше.

TCL Ai Me

TCL AI Me
TCL AI Me / Карісса Белл для Engadget

З усіх напрочуд милих роботів, яких ми бачили на CES, Ai Me від TCL (вимовляється як «Емі») був одним з наймиліших. Концепт був виставлений на стенді TCL, захоплюючи і спантеличуючи всіх, хто проходив повз. З голосом і очима, які мають звучати як у справжньої людської дитини, TCL, здається, позиціонує його як робота-компаньйона для емоційної підтримки дітей. На стенді Ai Me не робив багато чого, окрім пересування на колісній основі у формі яйця, але компанія заявляє, що завдяки вбудованим камерам і можливостям штучного інтелекту робот може використовуватися для управління пристроями розумного будинку або для запису відеоблогів.

Наразі незрозуміло, чи планує TCL продавати цю штуку, але, схоже, компанія доклала чимало зусиль до своєї демонстрації на CES. На додаток до макета, який повільно їздив по вітальні, TCL продемонструвала лінійку різних нарядів для Ai Me, включаючи костюми пухнастих кроликів і джинсовий жилет. – Карісса Белл.

Ropet

Робот Ropet з рожевим хутром
Робот Ropet з рожевим хутром / Карісса Белл для Engadget

Коли ми підійшли до стенду Ropet, людина розмахувала пластиковим хот-догом перед маленьким роботом, а в його очах у відповідь миготіли маленькі мультяшні хот-доги. У той момент я була у захваті, але виявилося, що у нього є й інші досить цікаві речі.

Ropet реагує на голос, дотик і жести, а також має свої власні милі маленькі емоційні реакції. Він може розмовляти, якщо ви цього хочете, завдяки інтеграції з ChatGPT. Здебільшого він просто чарівний. – Шайєнн Макдональд.

Mirumi

Mirumi
Mirumi / Шайєнн Макдональд для Engadget

Mirumi – одна з тих дивовиж CES, які змушують вас одночасно думати: «Що це, в біса, таке?» і «Боже, як мені це подобається».

Він маленький, пухнастий і не має іншої мети, окрім як викликати посмішку, озираючись навколо і дивлячись на вас, як невинне немовля. Я одразу відчула потребу захищати його все життя. – Шайєнн Макдональд.

Romi

Чорний емоційний робот Romi
Чорний емоційний робот Romi / Шайєнн Макдональд для Engadget

Romi – робот емоційної підтримки від Mixi Inc., вирішує проблему ізоляції, тривоги та депресії за допомогою емпатичної взаємодії. Це робот-розмовник, який поміщається у вашій долоні і завжди поруч, якщо ви хочете поспілкуватися, виговоритися або просто потусуватися. А ще просто неможливо не зачаруватися його милим виразом обличчя.

Він добре сидить у ваших руках, тож ви можете носити його з собою по дому, поки ходите і скаржитеся на свій робочий день. – Шайєнн Макдональд.

Miroki

Помаранчевий робот Miroki
Помаранчевий робот Miroki від Enchanted Tools / Шайєнн Макдональд для Engadget

Минулого року Miroki вже був на CES, але команда Enchanted Tools повернулася, щоб продемонструвати останню версію та деякі нові навички, включаючи інтеграцію з LLM. Якщо ви змогли прорватися крізь натовп, що оточував його, щоб підійти ближче, то, можливо, бачили, як він катався, махав людям, кліпав своїми великими мультяшними очима і нашорошував вуха, як олень. Не знаю, чи це мило, чи трохи моторошно. – Шайєнн Макдональд.

Scorpion

Not sure which had a bigger presence at #CES2025, robots or “APT.” pic.twitter.com/NLZWey94dI

— Engadget (@engadget) January 10, 2025

Scorpion – це штучний бармен від Richtech Robotics, який, на жаль, не розносив напої, коли ми його побачили (і не бігав, мабуть, він цього не робить), але виконав синхронний танець під пісню «Apt.» з ботом Адамом. Приходьте за членистоногим роботом, залишайтеся на K-pop. – Шайєнн Макдональд.

Unitree G1 та «Робот-пес»

Unitree G1
Unitree G1 / (Карісса Белл для Engadget)

З усіх роботів, яких ми бачили на CES 2025, Unitree отримав приз за найстрашнішого. Компанія демонструвала свого нового чотириногого «робота-собаку» та людиноподібних роботів G1. Чотирилапий, який, по суті, є їхнім варіантом робота Spot від Boston Dynamic, хизувався перед глядачами, бігаючи по стенду, піднімаючись по сходах і сидячи на «задніх лапах».

Але саме G1 виявився тим роботом, про якого нам варто було побоюватися. Я фотографувала гуманоїда зростом близько 1,2 метри, коли він раптом кинувся на мене на повній швидкості. Через натовп у павільйоні я була лише за півметри перед ним, тож G1 вагою близько 30 кг врізався прямо в моє тіло на повному ходу. Натовп навколо фактично притиснув мене до місця на кілька секунд, поки робот продовжував намагатися пробігти крізь мене, а його оператор не зміг відновити контроль. На щастя, це був випадок помилки користувача, а не початок повстання роботів. Людина, яка тримала контролер робота, схожий на геймпад, помилково натиснула на джойстик, відправивши його прямо в моє тіло. Принаймні тепер я можу сказати, що знаю, як це, коли робот наносить удари по тілу. – Карісса Белл.

Мі-Мо

Робот Мі-Мо
Робот Мі-Мо / Шайєнн Макдональд для Engadget

Один з найбільш незвичайних роботів, яких ми бачили на CES, Mi-Mo – це стіл на шести ніжках з лампою зверху. Ми не бачили, щоб Mi-Mo робив багато чого, окрім того, що кружляв виставковим залом і «махав» руками, але за цим роботом на базі штучного інтелекту стоять справді цікаві ідеї. Він працює на декількох великих мовних моделях і «думає і діє» залежно від свого оточення. Його творці кажуть, що він може допомогти в догляді за дітьми та людьми похилого віку. Mi-Mo буде доступний для розробників і дослідників у вигляді набору для розробки пізніше цього року. – Карісса Белл.

Reachy 2

Робот Reachy
Робот Reachy / Деніел Купер для Engadget

Компанія Pollen Robotics була тут, на CES, демонструючи Reachy 2, свою новітню машину, яка обійдеться вам у 75 000 доларів, якщо у вас є така сума грошей. Це чарівна машина з відкритим вихідним кодом і пілотом-людиною, яка, за словами її творців, ідеально підходить для дистанційного керування і збору даних. Я просто думаю, що вона мила, особливо коли махає тобі рукою. – Деніел Купер.

Запис Роботи, яких показали на CES 2025: Хороші, погані та дивні спершу з'явиться на CyberCalm.

Роботи, яких показали на CES 2025: Хороші, погані та дивні

Це був цікавий рік для роботів на CES 2025. Хоча ми сподівалися, що бум штучного...
Роботи, яких показали на CES 2025: Хороші, погані та дивні - Cybercalm on we.ua
Cybercalm

we:@cybercalm

Channel

Кібербезпека простою мовою. Корисні поради, які допоможуть вам почуватися безпечно в мережі.

581 of posts, 17 of subscribers
Created: 26 December 2023
Responsible: Natalia Zarudnia

Posts filter