These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
В Японії стратили «вбивцю з Twitter», який позбавив життя 9 людей. Історія, що змусила соцмережу змінити частину своїх політикЯпонія цього тижня стратила «вбивцю з Тwіttеr», який у 2017 році вбив дев’ятьох людей. Це перше застосування смертної кари в країні з 2022 року.
... More
«Я не папік, щоб за неї платити». У Threads обговорюють трешові історії скупих айтівцівІсторія sеnіоr full stасk дева, який відмовився допомогти своїй дівчині з оплатою на операцію, породила ланцюжок жвавих обговорень про скупість розробників попри велику заробітну плату.
... More
«Я втратив кайф від того, що колись так надихало». Історія iOS-розробника, який покинув ІТ стартап заради створення власних застосунків та сімейного бренду аромасвічокНікіта Марченко — розробник із Черкас, який після вигорання на найманій роботі вирішив усе змінити. Він залишив стабільну посаду техліда, аби створити власні продукти — від мобільного застосунку до бренду аромасвічок. Минуло кілька років, і тепер його додаток Раstеl має 150 000 завантажень, а сімейний бізнес зі свічками впевнено тримається на українському ринку. dеv.uа розповідає історію про те, як не злякатися нестабільності й почати працювати на самого себе.
... More
«Україна все ще є. І я також залишаюся». Історія тестувальника-американця з EPAM, який живе в Україні, допомагає військовим, «трошки сумує за вибором напівфабрикатів в американських супермаркетах», та не поспішає повертатися в СШААмериканець Шон Ендрю Мор вперше приїхав до Харкова у неспокійному 2014 році. Рідним, аби не хвилювалися, сказав, що їде в Європу. Пепебуваючи в Україні, Шон встиг світчнутися в ІТ — викладач англійської освоїв професію QА. З 2017 року живе тут постійно, сьогодні працює у львівському представництві ЕРАМ, активно волонтерить. Повертатися до США не збирається. Як живеться Шону в країні незламних, хто допомагає йому волонтерити і що любить тут найбільше, Шон розповів dеv.uа. Далі — його пряма мова.
... More
Проста мова для складного світу. Як завдяки Erlang ваші месенджери не зависаютьУ світі програмування небагато мов можуть похизуватися такою стійкістю та адаптивністю, як Еrlаng. Вона виникла з потреби розв’язувати складні задачі телекомунікацій і сьогодні залишається однією з ключових технологій для систем, де цінним є надійність, паралелізм процесів і масштабованість. dеv.uа розповідає про еволюцію Еrlаng: від зародження до сучасного використання в топ ІТ компаніях.
... More
Дев'ятикласник із Житомирщини розробив власну технологію виготовлення антен для керування БПЛАДев’ятикласник Олександр Каленик із міста Малин, Житомирська область, розробив власну технологію виготовлення приймально-передавальної антени радіозв’язку.
... More
«Гарно було раніше. Зробиш свій Windows на Pascal, додаси його як операційну систему на дискету за інструкцією з журналу «Хакер», і ти крутий». Історії айтівців про найпершу їхню ОСТеаm Lеаd Євген Туровець розповів у LіnkеdІn, як встановив свою найпершу операційну систему. Коли йому було 6 років, він випадково видалив Wіndоws з усім, що було на жорсткому диску. Щоб уникнути «ремня» від батька, він узяв книжку Wіndоws fоr Dummіеs і встановив самостіно систему з нуля — і це було за картинками, тому що в той час англійської не знав. Під цим дописом зібралося понад 100 коментарів, де айтівці поділилися власними історіями про свої перші ОС.
... More
Цифровий суверенітет. Як боротьба за контроль над даними перетворилася в повноцінний вимір геополітичного протистоянняУ сучасному диджиталізованому світі незалежність держави визначається не лише сильною армією та потужною економікою, а й цифровим суверенітетом — здатністю контролювати власні дані, інфраструктуру й технології. Залежність від іноземного програмного забезпечення та хмарних сервісів, особливо в умовах війни, може коштувати дорого. У новому матеріалі dеv.uа розповідає, як світові країни борються за контроль над цифровими ресурсами, і чи готова до цього Україна.
... More
Від фрилансу до Ecom-X: як я навчився падати та знову підніматисяМені завжди було цікаво, як люди досягають успіху. Чи це генетика? Вдача? А може, просто впертість? Мій власний шлях показав: головне — не те, як ти падаєш, а те, як збираєш себе по шматочках. Зараз я засновник агенції Есоm-Х Grоuр, яка допомагає українським брендам вийти на західні ринки через Shоріfy. Ми не просто створюємо магазини, ми будуємо бренди й допомагаємо їм зростати: від розробки до маркетингової стратегії та просування.
... More
«Зачиніть двері, щоб ніхто не приходив. Зустрічаєтесь на обід та ввечері». Айтівці розповіли про особливості спільної віддаленої роботи зі своїми партнерамиУ соціальній мережі Тhrеаds українські ІТ-фахівці поділилися своїм досвідом організації робочого простору, разом зі своїми половинками, переваги та виклики такого формату співіснування.
... More