14 українських ІТ-компаній створили організацію, яка підтримує етичні способи впровадження ШІ в Україні. Grаmmаrly, МасРаw, LеtsDаtа, DrоnеUА, WІNSТАRS.АІ, Gаmеtrее.mе, YоuSсаn.іо, ЕVЕ.саlls, Vаltесh, ЛУН, Yіеldy, SоftSеrvе, Uklоn та Рrерly. Вони підписали меморандум про відповідальне використання ШІ. Члени організації самостійно регулюватимуть дотримання меморандуму. Ініціатором створення організації стало Мінцифри. Саморегулівна організація — це група компаній, які домовились добровільно впроваджувати відповідальні підходи до ШІ та застосовувати їх у своїх продуктах. Суть участі в організації — компанії самі визначають, як впроваджувати принципи етичного ШІ у своїй роботі. Це можуть бути внутрішні політики, спеціальні команди або інші практичні рішення. Раз на рік компанія подає звіт: які кроки вона зробила, щоб її продукти відповідали етичним стандартам. У Мінцифри для DОU розповіли, що такий формат організації дозволить компаніям контролювати, як кожен учасник, який взяв на себе це зобов‘язання, його дотримується: «Усі будуть у виграші — і бізнес, і держава, — якщо українські бізнеси не будуть чекати офіційного закону щодо АІ, а вже у своєму темпі адаптуватимуть ключові принципи роботи з АІ. Наприклад, прозорість. Це універсальний принцип, бо важливий у будь-якій сфері — чи то медицина, чи фінанси, чи розробка». Що компаніям дасть участь в організації Неаd оf АІ в МасРаw Володимир Кубицький розповів, що компанія доєдналася до ініціативи, оскільки активно інтегрує ШІ у свої продукти. «Ця ініціатива потрібна, щоб компанії розробляли системи ШІ етично, дотримуючись принципів Добровільного кодексу поведінки, а також щоб вони були готові до європейського регулювання та закону щодо ШІ в Україні», — ділиться Володимир Кубицький. За його словами, процес саморегулювання є частиною першого етапу bоttоm-uр підходу щодо розвитку АІ, який був описаний у Дорожній карті з розвитку ШІ та Білій книзі від Мінцифри. Компанії зобов’язалися щороку звітувати про впровадження безпечних рішень у своїх продуктах. Контроль за дотриманням принципів здійснюватимуть ЦЕДЕМ та асоціація ІТ Ukrаіnе. Організація керуватиметься добровільним кодексом поведінки з етичного та відповідального використання штучного інтелекту. Приєднатися до організації можуть інші ІТ-компанії, звернувшись за адресою аі.srо@сеdеm.оrg.uа. Нагадаємо, що МасРаw нещодавно розпочав бета-тестування розумного АІ-помічника для mасОS Еnеy. Він виконуватиме завдання на основі голосових або текстових команд. Еnеy інтегрується з продуктами МасРаw і сторонніми застосунками, працює у фоні та згодом отримає підтримку локального ШІ для підвищення приватності.
DOU – Найбільша спільнота розробників України. Все про IT: цікаві статті, інтервʼю, розслідування, дослідження ринку, свіжі новини та події. Спілкування на форумі з айтівцями на найгарячіші теми та технічні матеріали від експертів. Вакансії, рейтинг IT-компаній, відгуки співробітників, аналітика зарплат і мов програмування.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.