These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Новий пакет санкцій США проти Росії створено: він включає обмеження у банківській сфері та енергетиці з метою посилення тиску на Кремль. Серед "цілей" — державний енергетичний гігант РФ "Газпром" та низка інших компаній.
Державний секретар США Марко Рубіо вважає, що війна в Україні не може бути завершена у військовий спосіб, але російська й українська сторони "все ще далекі одна від одної" на шляху до мирної угоди. Американський урядовець зазначив, що президент США має визначити час, який іще зможе приділяти російсько-українській війні, перш ніж перейде до нагальніших питань.
Команда президента США Дональда Трампа підготувала варіанти впливу на перебіг повномасштабної війни в Україні. Якщо РФ наполягатиме на своєму, на неї чекають нові санкції.
Офіційний представник Держдепартаменту США Теммі Брюс заявила, що Вашингтон більше не відіграватиме роль посередника з врегулювання російсько-української війни. Чим обумовлений такий крок Сполучених Штатів і як це вплине на подальший хід мирного процесу, з’ясовував Фокус.
Віцепрезидент Сполучених Штатів Америки Джей Ді Венс не вірить у швидке завершення війни в Україні. Він вважає, що президент США Дональд Трамп запропонував "одну з найкращих угод 21 століття", але остаточні кроки мають зробити російська та українська сторони.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс розповів, що Москва та Київ уже представили свої мирні пропозиції щодо закінчення війни. Тепер дипломатам потрібно "зблизити" ці сторони, між якими "прірва".
Сполучені Штати Америки повідомили про вихід з переговорного процесу, бо мають важливіші завдання по всій земній кулі. З огляду на це американці надалі не планують займатись перемовинами щодо завершення війни в Україні. Державний департамент заявив, що надалі перемовини відбуватимуться без них.
Президент Російської Федерації Володимир Путін хотів би отримати від Сполучених Штатів Америки певні умови, які він покаже населенню як "перемогу". При цьому йому доведеться піддатись на тиск Білого дому та погану економічну ситуацію, припустила американська розвідка. З іншого боку, європейці попереджають, що плани з повної окупації України просто відкладуться на потім.
Попри загальну радість обох сторін з приводу підписання угоди про надра, експерти знижують градус ейфорії та розповідають про кілька чинників, що можуть вплинути на відсутність доходів в України та США упродовж десятиліття чи більше. Серед них — відсутність гарантій безпеки.
З понеділка, 5 травня, Джулі Девіс обійме посаду тимчасово повіреної у справах США в Україні. Вона упродовж 30 років займала ключові посади у різних країнах, а в Україні працюватиме над "завершенням кровопролиття".