Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
29.2 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Голова Нафтогазу поскаржився на масовану атаку Росією інфраструктури
Вночі, 22 липня 2025 року, війська РФ вкотре масовано атакувала газову інфраструктуру України. Окупанти намагаються й надалі знищити енергетику. Про це повідомив у Fасеbооk голова правління НАК Нафтогаз України Сергій Корецький. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти масовано обстріляли Київ: є загиблі і поранені, в місті пожежі "Десятки дронів по об'єктах Групи Нафтогаз. Є руйнування. Це черговий масований обстріл інфраструктури газовидобутку. Такі атаки відбуваються регулярно. Жодного військового значення ці обʼєкти не несуть. Це виключно акт тероризму, яким ворог прагне залякати українців і зламати нашу волю", - наголошує він. За його словами, наразі триває ліквідація наслідків. Команди фахівців працюють на місці. "Мета терористів очевидна - послабити Україну, зірвати підготовку до зими та створити проблеми з газопостачанням для українців під час холодів", - додає очільник компанії. Відбувся обстріл Івано-Франківщини. Які наслідки атаки.
we.ua - Голова Нафтогазу поскаржився на масовану атаку Росією інфраструктури
Gazeta.ua on gazeta.ua
Аналітики пояснили стрибок цін на свинину
Вартість свинини в Україні значно зросла у 2025 році. Якщо торік м'ясо продавали дешевше 200 грн/кг, то за останні три місяці ціна стабільно тримається вище 250 грн/кг. Минулого року м'ясо коштувало менше через надлишкову пропозицію на тлі зниження попиту, повідомляє Асоціація "Свинарі України". У коментарі фахівців зазначається, що у 2024 році закупівельні ціни на живу вагу були майже найнижчими за останні роки. "Минулого літа ціни закупівлі живця свиней забійних кондицій понизилися до рівня, який попередньо фіксували ще у 2022-му - протягом літа середньоринкова позначка коливалася в межах 52-60 грн/кг. Проте у першій половині цього літа показник коливався в межах 92,5-93,5 грн/кг, а з середини сезону демонструє подальше зростання", - йдеться у повідомленні. Експерти пояснюють ситуацію значним скороченням поголів'я свиней. На ринок впливають бойові дії, економічні складнощі, а також спалахи африканської чуми свиней. Частина виробників була змушена припинити діяльність через невигідні умови. "Частина учасників ринку не витримала зниження закупівельних цін на тлі підвищення витрат, зокрема на корми, та поширення АЧС", - заявили аналітики. Подорожчання стосується не лише свинини. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на картоплю падають: виробники скаржаться на низьку якість врожаю "У кінці першого півріччя ціна охолодженої курятини була майже на 30% дорожча ніж рік тому, а куряче філе наразі зіставне за ціною із окремими охолодженими напівфабрикатами зі свинини - з лопаткою, стегном, грудинкою, гуляшем тощо", - зазначили в асоціації. Згідно з даними ресурсу "Мінфін", у червні середня ціна грудинки становила 212,16 грн/кг, лопатки - 224,70 грн/кг, ошийка - 331,06 грн/кг, підчеревини - 223,37 грн/кг, ребер - 214,40 грн/кг, а шашлику - 254,50 грн/кг. Екстремальні погодні умови, що дедалі частіше виникають унаслідок зміни клімату, спричиняють різкі короткострокові стрибки цін на продукти харчування по всьому світу. Якщо раніше увагу дослідників привертали переважно довгострокові наслідки глобального потепління, зокрема зниження врожайності та загальне зростання продовольчої інфляції, то тепер фіксуються локальні, але стрімкі цінові шоки, які виникають практично одразу після аномальних погодних явищ. Таких висновків дійшли науковці Барселонського суперкомп'ютерного центру.
we.ua - Аналітики пояснили стрибок цін на свинину
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Євросоюзі заявили про намір неформально обговорити долю заморожених активів Росії
Країни-члени Європейського Союзу планують наприкінці серпня обговорити долю заморожених активів Росії. Обговорення буде мати неформальний характер: на зустріч в особливому форматі зберуться міністри закордонних справ країн ЄС. Про це розповів спікер Європейської комісії Ануар Ель Ануні на брифінгу у Брюсселі 22 липня, повідомляє Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС погодив найпотужніший пакет санкцій проти Росії - Каллас За словами спікера, голови МЗС країн Євросоюзу дійсно планують обговорити долю активів Росії під час проведення неформальної зустрічі у форматі Gymnісh. Формат означає, що обговорення будуть суто неофіційними. Проте в ЄС пам'ятають, що висока представниця з питань дипломатії Кая Каллас говорила, що Росія повинна заплатити за свою війну та руйнування в Україні. Країни блоку не відмовляються від цієї позиції. І ми вже забезпечуємо цей процес. Російські активи було заморожено та/або конфісковано в окремих державах-членах місцевою владою, а ЄС запровадив систему відрахувань з доходів від цих заморожених активів", - нагадав він. Ель Ануні додав, що зараз вже вилучено 3,6 мільярда євро доходів з російських активів. Вони передані на користь України. "Останній транш у травні становив 2,1 мільярда євро, з яких 1,9 мільярда було виділено на військову допомогу, зокрема 1 мільярд безпосередньо українській оборонній промисловості", - зазначив речник ЄК. ЄС ухвалив новий пакет санкцій. Брюссель обмежив нафту, банки й оборонку РФ.
we.ua - В Євросоюзі заявили про намір неформально обговорити долю заморожених активів Росії
Gazeta.ua on gazeta.ua
Український бізнес підтримав 4-денний робочий тиждень та назвав умову
Більшість представників бізнесу (58%) в Україні позитивно ставляться до ідеї запровадження 4-денного робочого тижня. За умови 10-годинного робочого дня. Про це йдеться у щомісячному опитуванні бізнесу Торгово-промислової палати України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищення буде, але не зараз: Лісовий про зарплати вчителів Відповіді на питання про підтримку 4-денного робочого тижня (40 годин) за згодою роботодавця і працівників розподілилися наступним чином: 31% - Так - позитивно вплине на продуктивність27% - Швидше підтримую, але без зменшення зарплати16% - Нейтрально - бізнес сам має вирішити13% - Скоріше проти - економіка потребує максимальної зайнятості13% - Ні - недоцінювано через військові та економічні реалії. Зарплати зросли, перш за все, у сферах з кадровим дефіцитом. У червні 2025 року на низці вакансій зафіксували стрімке зростання зарплат. Порівняно з січнем оплата праці зросла на десятки відсотків.
we.ua - Український бізнес підтримав 4-денний робочий тиждень та назвав умову
Gazeta.ua on gazeta.ua
Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 23 липня
Національний банк України на 5 коп. знизив курс долара до гривні. Офіційний курс на 23 липня встановили на рівні 41,76 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,86 грн за 1 євро. Польський злотий виріс на 6 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,47. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,75 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,55 грн. Продають за 49,05 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
we.ua - Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 23 липня
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Україні назвали міста, які лідирують щодо зростання зарплат
Зарплати зросли, перш за все, у сферах з кадровим дефіцитом. У червні 2025 року на низці вакансій зафіксували стрімке зростання зарплат. Порівняно з січнем оплата праці зросла на десятки відсотків. Про це повідомляє пресслужба ОLХ Робота. Зазначається, що рекордний показник зростання відбувся в Києві у сфері "Реклама/дизайн/РR" на вакансії промоутерів (роздача листівок, розклеювання оголошень тощо). Медіанна зарплата у червні цього року зросла на 123%, ніж у січні, і становить 501 грн. Це пояснюється тим, що більшість таких вакансій із погодинною оплатою праці. Тобто це, найімовірніше, ставка за зміну або денну роботу. Але водночас також є пропозиції щомісячної оплати. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищення буде, але не зараз: Лісовий про зарплати вчителів Найбільше оголошень, де помітно зросли медіанні зарплати - у сфері "Роздрібна торгівля/продажі/закупки". Підвищення показників в основному на пропозиції роботи для касирів та продавців: Львів - касир: +34% (25,5 тис. грн); продавець: +16% (24,9 тис. грн.);Київ - касир: +23% (25,1 тис. грн); продавець: +20% (25,3 тис.грн.);Житомир - продавець: +17% (18,5 тис. грн.);Одеса - касир: +13% (21, 5 тис. грн.);Вінниця - продавець: +12% (16,4 тис. грн.). Наступною йде сфера "Будівництво/облицювальні роботи". Медіанна зарплата на вакансію різноробочого зросла у більшості міст, а саме: +54% у Черкасах (21,5 тис. грн), +47% у Кропивницькому (22 тис. грн), +37% у Луцьку (24 тис. грн), +32% у Полтаві (20,5 тис. грн). У столиці на 27% зросла медіанна зарплата на вакансії вантажника (сфера "Логістика/склад/доставка"), у червні 2025 року - це 26 тис. грн. На аналогічну посаду спостерігаємо підвищення у Вінниці (+26%, до 18,9 тис. грн) та Одесі (+22%, до 22,5 тис. грн). Крім того, у деяких містах також фіксується збільшення медіанної зарплати у категорії "Початок кар'єри/студенти". Тут пропонують вакансії людям без досвіду, зокрема студентам. Ймовірно, це пов'язано зі збільшенням вакансій на сезонну роботу у літній період. Помітні зміни у: Дніпрі - до 18,8 тис. грн. (+34%);Одесі - до 20 тис. грн. (+29%);Києві - до 25,3 тис. грн. (+19%). "Зарплати у першій половині 2025 року зросли, перш за все, у сферах з кадровим дефіцитом - будівництві, торгівлі, логістиці. Також роботодавці дедалі активніше залучають молодь і працівників без досвіду, підвищуючи зарплату на стартових посадах", - йдеться в повідомленні. З вересня 2025 року в Україні запровадять удвічі більшу щомісячну доплату для педагогів загальної середньої освіти. Сума зросте до 2600 грн, і вона буде гарантованою для всіх шкільних працівників, незалежно від навантаження, посади чи регіону.
we.ua - В Україні назвали міста, які лідирують щодо зростання зарплат
Gazeta.ua on gazeta.ua
Держава послаблює контроль: уряд обіцяє бізнесу менше тиску, більше захисту
Під час першого засідання оновленої Ради національної безпеки і оборони України ухвалено рішення запровадити мораторій на перевірки бізнесу з боку податкових, митних, правоохоронних та інших контрольних органів. Це частина ширшої урядової стратегії щодо дерегуляції та реформування системи державного нагляду в умовах війни. Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Свириденко. За її словами, надалі контрольні заходи будуть проводитися лише у випадках, де існують реальні загрози або ризики. Крім того, уряд планує цифровізувати систему нагляду, що має повністю виключити можливість ручного втручання в діяльність підприємств. Паралельно правоохоронні органи та прокуратура переглядають кримінальні провадження, відкриті проти представників бізнесу. Станом на зараз уже закрито близько 30% таких справ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні запускається новий проєкт з відбудови житла і інфраструктури "Наше ключове завдання - ліквідувати штучні перепони для підприємництва й не допустити виникнення нових безпідставних справ", - зазначила Свириденко. Наразі Кабінет Міністрів готує пакет законодавчих ініціатив, які найближчим часом буде передано до Верховної Ради. Серед основних змін - оновлення Кримінального процесуального кодексу та реформування роботи контролюючих структур. Згідно з новими правилами нові кримінальні справи проти бізнесу зможуть відкривати лише Генеральний прокурор або обласні прокурори; арешти майна та документів скасовуватимуться, якщо вони блокують роботу підприємств; справи без доказів підлягатимуть негайному закриттю. Свириденко наголосила, що ці кроки мають забезпечити стабільну роботу бізнесу навіть у воєнний період і водночас зміцнити економіку країни без надмірного державного втручання. 17 липня Юлію Свириденко офіційно обрали новою очільницею уряду. Верховна Рада підтримала її кандидатуру на посаду премʼєр-міністра України. У 2025 році реальне зростання валового внутрішнього продукту України становитиме щонайменше 3%, наголосила вона.
we.ua - Держава послаблює контроль: уряд обіцяє бізнесу менше тиску, більше захисту
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ціни на картоплю падають: виробники скаржаться на низьку якість врожаю
В Україні триває поступове зниження цін на картоплю нового врожаю 2025 року. Головна причина зниження - сприятливі погодні умови. Про це свідчать дані щоденного моніторингу аналітичного проєкту ЕаstFruіt. Як пояснюють виробники, погодні умови дозволили активізувати збирання врожаю в більшості регіонів країни. Це, у свою чергу, призвело до збільшення пропозиції картоплі на внутрішньому ринку. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кліматичні кризи б'ють по гаманцю: продукти дорожчають по всьому світу Станом на зараз фермери продають картоплю за ціною 11-18 грн/кг (&аsymр; $0,26-0,43 за кг), що в середньому на 10% нижче, ніж тиждень тому. Зниження цін має переважно сезонний характер: щодня на ринку з'являється все більше продукції. Водночас якість нового врожаю картоплі часто залишає бажати кращого, що також тисне на ціновий рівень. Для порівняння: у другій половині липня минулого року картопля в Україні коштувала в середньому на 23% дешевше, ніж нині. Проте аналітики не виключають, що ціновий спад триватиме й надалі через стабільне зростання обсягів пропозиції. Екстремальні погодні умови, що дедалі частіше виникають унаслідок зміни клімату, спричиняють різкі короткострокові стрибки цін на продукти харчування по всьому світу. Якщо раніше увагу дослідників привертали переважно довгострокові наслідки глобального потепління, зокрема зниження врожайності та загальне зростання продовольчої інфляції, то тепер фіксуються локальні, але стрімкі цінові шоки, які виникають практично одразу після аномальних погодних явищ. Таких висновків дійшли науковці Барселонського суперкомп'ютерного центру.
we.ua - Ціни на картоплю падають: виробники скаржаться на низьку якість врожаю
Gazeta.ua on gazeta.ua
Митна політика США б'є по нафтовому ринку: попит під загрозою
Світові ціни на нафту знизилися у вівторок, 22 липня, на тлі посилення напруженості в торговельних відносинах між двома найбільшими споживачами енергоресурсів - США та Європейським Союзом. Інвестори побоюються, що загострення митного конфлікту може уповільнити економічну активність і зменшити попит на паливо, повідомляє Rеutеrs. Ф'ючерси на Вrеnt впали на 52 центи (-0,75%) - до $68,69 за бар. Американська WТІ подешевшала на 51 цент (-0,76%) - до $66,69. Серпневий контракт WТІ завершується у вівторок, а більш активний вересневий вже торгується на рівні $65,41 - мінус 54 центи або 0,82%. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віtсоіn оновив історичний максимум На ринку домінують побоювання, що торговельна риторика Вашингтона, включно з можливістю введення 30% мит на європейський імпорт із 1 серпня, може загальмувати глобальний попит на енергоресурси. "Інвестори уважно стежать за заявами Трампа напередодні критичної дати і дедалі більше стурбовані глобальними перспективами споживання", - зазначила Пріянка Сачдева, старший аналітик компанії Рhіllір Nоvа. Вона також додала, що ринок реагує на нові санкції США проти російського енергосектора, що додають невизначеності. Попри напругу, побоювання щодо дефіциту поставок зменшуються, адже основні країни-виробники збільшують видобуток. Дані Ініціативи спільних даних організацій (JОDІ) показали, що експорт нафти з Саудівської Аравії в травні зріс до максимального рівня за три місяці. Крім того, ОПЕК+ поступово знімає обмеження на видобуток, що ще більше посилює пропозицію на ринку. Утім, слабший долар частково підтримує ціни: покупці, які розраховуються іншими валютами, можуть купувати нафту дешевше. Тим часом в Європейському Союзі обговорюють можливі контрзаходи у відповідь на митну політику США, оскільки шанси укласти взаємовигідну торговельну угоду до 1 серпня зменшуються. Президент США Дональд Трамп готується застосувати нову, більш жорстку стратегію щодо Росії, відмовившись від політики пряника на користь батога. Йдеться не про військові удари по Москві, а про економічні інструменти впливу, які можуть стати справжньою секретною зброєю.
we.ua - Митна політика США б'є по нафтовому ринку: попит під загрозою
Gazeta.ua on gazeta.ua
Валюта стрімко подорожчала: курс на 22 липня
Національний банк України на 6 коп. підняв курс долара до гривні. Офіційний курс на 22 липня встановили на рівні 41,81 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,79 грн за 1 євро. Польський злотий виріс на 6 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,49. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,8 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,5 грн. Продають за 49,15 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
we.ua - Валюта стрімко подорожчала: курс на 22 липня
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules