Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

6.1 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

"Київстар" буде відключати мережу 3G

Мобільний оператор "Київстар" із кінця січня буде відключати мережу 3G. Відключення 3G у Львові, Жовкві та Винниках заплановано на 25 лютого 2025 року, повідомляє пресслужба компанії. На 28 січня запланували відключення у Смілі. У "Київстарі" кажуть, що поступове згортання технології 3G - це багаторічний проєкт. Звільнення частот від застарілої технології підвищить швидкість 4G та забезпечить підготовку до запуску 5G. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опублікували рейтинг країн із найдоступнішим мобільним інтернетом за 1 ГБ: яке місце посідає Україна Частоти 3G у всьому світі перерозподіляють на користь 4G. 56% європейських операторів мобільного зв'язку вже позбулися 3G. 42% зроблять це до кінця 2025 року. 3G досі використовує 5% усієї абонентської бази "Київстар". "Однак навіть якщо абоненти досі не перейшли на 4G, після відключення вони продовжать здійснювати дзвінки, надсилати SМS та користуватися іншими мобільними сервісами, окрім 3G, без змін", - вказали в мобільному операторі. Укртелеком та мобільні оператори надаватимуть українцям зв'язок навіть за відсутності коштів на рахунку. Про це заявили представники Київстару, lіfесеll , "Vоdаfоnе Україна" та Укртелекому.
we.ua - Київстар буде відключати мережу 3G

Коли завтра будуть діяти графіки відключення світла

27 грудня будуть діяти графіки відключення світла. З 08:00 до 17:00 для побутових споживачів будуть діяти пів черги відключень, передає Укренерго. В той самий час обмеження потужності будуть застосовувати для промисловості та бізнесу. Причиною обмежень є пошкодження енергообʼєктів внаслідок масованої ракетно-дронової атаки росіян 25 грудня. "Енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У двох областях України будуть діяти екстрені відключення світла Час застосування та обсяг обмежень протягом доби можуть змінитись. Актуальну інформацію можна дізнатися на сайті чи офіційних сторінках вашого обленерго. "Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо, коли світло з'являється за графіком", - вказали в Укренерго. 25 грудня Росія атакувала Україну ракетами і дронами. На всій території країни оголосили повітряну тривогу. Повітряні сили України повідомили про зліт групи російських стратегічних бомбардувальників Ту-95МС. "У зв'язку з масштабною ракетною атакою застосовані заходи обмеження споживання електроенергії. Графіки застосування відключень у вашому регіоні дізнавайтесь на сайті та офіційних сторінках вашого обленерго", - повідомили згодом в Укренерго.
we.ua - Коли завтра будуть діяти графіки відключення світла

В Україні дорожчає скраплений газ: які причини

Напередодні здорожчання акцизу з 1 січня продовжує дорожчати скраплений газ. 25 грудня на Українській енергетичній біржі він подорожчав на 1 833 грн/т, до 55 606 грн/т, повідомляє профільне видання Еnkоrr. Трейдери одразу відреагували на торги, збільшивши вартість пропозицій на 300-1 тис. грн/т. Більшість учасників торгів не розраховувала на таке зростання. Ціну вони вважають завищеною. "Так, як по Києву були пропозиції за 56 000 грн/т і нижче, то не чекали, що аукціонні ціни перевищать 55 500 грн/т", - сказали в одній із великих паливних мереж. Інший учасник торгів додав, що попит розігнав ціну, але через те, що всі з газом і термін вивозу до 31 грудня, на певних обсягах торги зупинилися. "Тому залишки, а це близько 30 лотів, уже продавали за 53 510-54 500 гривень за тонну", - пояснив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки в України коштує пальне: з'явились дані про ціни Представники паливних компаній називають причинами для такого зростання зменшення постачань найближчим часом і зростання акцизу з 1 січня. Ресурсу на ринку поки більш ніж достатньо. Минулого тижня імпорт продукту зріс на 13% порівняно з тижнем раніше. У січні трейдери розраховують на зниження імпортних цін, але зростання акцизу на 25 /1 000 л (майже 2 500 грн/т) може нівелювати його. Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив до другого читання законопроєкт №11256-2. Документом планується підвищити акцизи на пальне.
we.ua - В Україні дорожчає скраплений газ: які причини

Укрпошта висловилася проти податку на посилки до €150

Укрпошта висловилася проти впровадження податку на посилки з-за кордону вартістю до 150. Така ініціатива є сумнівною за доцільністю та може створити суттєві труднощі для споживачів, експортерів і служб доставки. Про це заявила директорка департаменту міжнародних операцій Укрпошти Юлія Павленко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". Павленко зазначила, що аргументи про необхідність зниження ліміту для захисту вітчизняного виробника є малопереконливими, оскільки місцеві маркетплейси не наповнені українськими товарами. За її словами, логічне питання - кого насправді захищають ці ініціативи: національних виробників чи споживачів. Також вона наголосила на проблемах з інфраструктурою. Павленко пояснила, що запровадження обнулення ліміту без належної системи, аналогічної європейській Іmроrt Оnе Stор Shор, може створити хаос на митниці. У Європейському Союзі така система працює успішно, але її запуск потребував понад чотири роки підготовки. В Україні наразі подібного механізму немає. Директорка зауважила, що запропоновані законодавчі ініціативи ставлять неприйнятні вимоги для іноземних компаній. "Ми уважно вивчили законопроєкт з юристами та дійшли невтішного висновку: у тому вигляді, як він виписаний жодна іноземна компанія не зможе виконати більшість передбачених вимог. Документ мав розглянути комітет Верховної Ради. Сподіваюсь, вони його відхилять", - сказала вона. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Укрпошти з'являться кур'єри і поштомати до кінця року Зазначається, що ухвалення такого законопроєкту може призвести до виходу іноземних компаній з українського ринку, оскільки їм доведеться реєструвати окремі компанії або користуватися посередниками, які нестимуть юридичну відповідальність за кожну транзакцію, переконані в Укрпошті. Крім того, Павленко спростувала, твердження про використання поштових каналів для контрабанди. За її словами, всі посилки проходять електронну митницю, а процеси контролю відбуваються прозоро завдяки відеонагляду. Натомість, за її словами, основний обсяг контрабанди перевозиться іншими шляхами, наприклад, бусами через кордон. Вона додала, що бговорення обнулення ліміту створює додаткові ризики для виходу великих міжнародних гравців на український ринок еСоmmеrсе. Вона зазначила, що ці компанії побоюються великих витрат на маркетинг через невизначеність і можливу нестабільність ринку. У Верховній Раді закінчують підготовку законопроєкту про оподаткування міжнародних посилок вартістю до 150. "Пільга по 150 повинна бути прибрана. І зараз ми закінчуємо підготовку відповідного законопроєкту, внесемо, зволікати не будемо і точно будемо його вводити, незважаючи на певний прошарок населення, який буде незадоволений", - заявив голова податкового комітету Данило Гетманцев.
we.ua - Укрпошта висловилася проти податку на посилки до €150

Нафта дорожчає через Китай та США - Reuters

26 грудня було зафіксовано зростання цін на нафту. Оскільки з'явились надії на додаткове фінансове стимулювання в Китаї, а запаси "‎чорного золота"‎ в США знизились. Про це повідомляє Rеutеrs. Зазначається, що ф'ючерси на нафту марки Вrеnt зросли на 39 центів, або 0,5%, до $73,97 за барель. Водночас, ціна на американську нафту WТІ (Wеst Техаs Іntеrmеdіаtе) збільшилась на 43 центи, або 0,6%, до $70,53 за барель. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільший НПЗ на півдні Росії зупинився після дронової атаки "Додаткова підтримка надходить від очікування подальшого фіскального та монетарного стимулювання в Китаї", - заявив Джованні Стауново з холдингу UВS. Крім того, відомо, що Американський нафтовий інститут заявив про те, що запаси сирої нафти в США знизились минулого тижня. Це викликало певні надії на подальше зростання попиту. Зупинилося постачання російської та казахстанської нафти до Угорщини, Словаччини, Чехії та Німеччини через трубопровід "Дружба". Це сталося через технічні проблеми на російській насосній станції. Цей трубопровід, один із найбільших у світі з пропускною здатністю 2 мільйони барелів на добу. Він є останньою основною артерією, що з'єднує російські нафтові родовища з європейськими нафтопереробними заводами, після того, як уряди ЄС скоротили залежність від російського газу.
we.ua - Нафта дорожчає через Китай та США - Rеutеrs

Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 27 грудня

Національний банк України на 27 грудня встановив офіційний курс долара на рівні 41,84 грн. Він знизився на 2 коп. Євро тим часом подешевшав менше, ніж на 1 коп. і коштує 43,51 грн, повідомляє сайт НБУ. Офіційний курс польського злотого становить 10,2 грн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому долар дорожчає наприкінці року - пояснення НБУ В обмінниках долар продають у середньому за 42,7 грн. Купують за 41,7 грн. За євро в обмінниках пропонують 44,2 грн. Продають за 44,4 грн. Курс долара до гривні буде зростати, чим довше триватиме війна Росії проти України. У разі закінчення війни курс стабілізується на поточному рівні. Про це йдеться у проєкті бюджету на 2025 рік (проєкт № 12000).
we.ua - Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 27 грудня

Скільки часу будуть тривати відключення світла: експерт спрогнозував

Наслідки останнього обстрілу енергосистеми є для України є набагато гіршими, ніж після двох попередніх ударів. Директор енергетичних програм Центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова Володимир Омельченко сказав про це в ефірі Rаdіо NV. У попередні рази атакували здебільшого підстанції компанії Укренерго. Цього разу удар був спрямований на балансуючі потужності енергосистеми. Це насамперед теплові електростанції, теплоелектроцентралі та гідроелектростанції. "У нас, ви знаєте, і так дефіцит балансуючих потужностей, оскільки у нас основна генерація - це атом, на 60 відсотків енергобалансів. Вони виробляють електричну енергію, але вони не можуть балансувати. Тому удар цей був дуже неприємний. Втрати можна оцінити - пошкоджено чи зруйновано до 2 гігават. Причому фокус був на Дніпровський і Харківський енергетичні вузли. І у нас на сході зараз утворився великий дефіцит потужності. У результаті потрібно більше електроенергії передавати з заходу на схід. А тут є певні складнощі", - сказав він. Омельченко пояснив, що ворог намагається відокремити енергетичну систему лівобережжя від правобережжя. Це може максимально ускладнити ситуацію саме на лівому березі. Поки росіянам це не вдалося, але вони намагаються це зробити. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У двох областях України будуть діяти екстрені відключення світла Втрата у 2 ГВт потужності це немало. Зараз ми маємо у середньому півтори черги відключення в середньому по областях. Найгірша ситуація на сході України, а також на півдні й у Києві. "Удари були завдані по генеруючим потужностям, а їх відновлювати набагато важче, ніж потужності підстанцій компанії Укренерго, це може затягнутися на місяці. І тому, найімовірніше, ми можемо бути з графіками погодинних відключень до закінчення осінньо-зимового періоду, тобто до середини квітня. З невеликими, мабуть, виключеннями - можливо, деякі дні чи тижні будуть і без відключення. Але загалом тренд зрозумілий: Україна входить в стабільний графік відключень", - підсумував Омельченко. 25 грудня Росія атакувала Україну ракетами і дронами. На всій території країни оголосили повітряну тривогу. Повітряні сили України повідомили про зліт групи російських стратегічних бомбардувальників Ту-95МС. У зв'язку з масштабною ракетною атакою застосовані заходи обмеження споживання електроенергії.
we.ua - Скільки часу будуть тривати відключення світла: експерт спрогнозував

Одна з найбільших контейнерних компаній світу повертається в Україну

Французька компанія СМА СGМ повертається в Україну. СМА СGМ входить до трійки найбільших у світі операторів морських контейнерних перевезень, повідомляє Sрlаsh 24/7. "Наприкінці січня компанія запускає новий маршрут Оdеssа Ехрrеss між портами Пірей (Греція), Стамбул (Туреччина) й Одеса. Компанія стане другим великим оператором, який повернеться в Україну з власними суднами, після МSС. На маршруті працюватимуть два судна щотижня: Lіlа Саnаdа (1118 ТЕU) та ТJ Оrhаn (1550 ТЕU)", - сказано в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стартує виробництво японських пікапів Маршрут стане першим прямим сполученням між Грецією та Україною з початку російського вторгнення, свідчать дані компанії Аlрhаlіnеr, яка спеціалізується на аналізі ринку контейнерних перевезень. У середині січня також відновить сполучення з Україною ще один перевізник - турецька компанія Меdkоn Lіnеs. Це невелика компанія з кінця першої сотні, але вона стане першим турецьким оператором лінійних перевезень, який повернеться на український ринок. У листопаді компанія "Кроноспан Рівне", яка є частиною міжнародної корпорації Кrоnоsраn (Австрія), запустила нову лінію з виготовлення орієнтовано-стружкових плит. Інвестиції в нові потужності склали 200 млн.
we.ua - Одна з найбільших контейнерних компаній світу повертається в Україну

В Україні продовжують зростати ціни на моркву

Українські виробники моркви продовжують впевнено підвищувати відпускні ціни на свою продукцію. Чергове зростання цін у цьому сегменті оператори ринку пояснюють підвищеним попитом з боку оптових компаній та роздрібних мереж, які продовжують закуповувати ці коренеплоди для подальшої реалізації, повідомляють аналітики проєкту ЕаstFruіt. Так, лише з початку поточного тижня морква подорожчала до 23-30 грн/кг ($0,55-0,71/кг), залежно від якості та обсягів запропонованих партій продукції, що в середньому на 15% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на продукти в Україні будуть вказувати за кілограми та літри Зростання цін у цьому сегменті виробники аргументують одразу кількома причинами. Насамперед, підвищувальний ціновий тренд пов'язаний із помітним скороченням пропозиції некондиційної продукції, оскільки поставки з необладнаних складів знизилися до мінімуму. Водночас попит на моркву залишається досить активним. Також варто зазначити, що деякі великі господарства продовжують стримувати продажі цього коренеплоду високої якості в надії на подальше зростання цін. На сьогодні морква в Україні вже надходить у продаж у середньому в 2,6 раза дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому оператори ринку зазначають, що зростання цін не сприяло зниженню попиту на моркву, у зв'язку з чим вони не виключають, що наступного тижня фермери робитимуть спроби ще раз підвищити ціни у цьому сегменті. За п'ять років в Україні майже вдвічі подорожчав борщовий набір. Борщовий набір зараз коштує майже 175 грн. Більша частина від усієї вартості припадає на м'ясо. Пісний борщ коштує близько 65 грн. Велика частина витрат припадає на томатну пасту або буряково-томатну заправку, а також на цибулю. Наприкінці 2022 року 1 кг цибулі коштував близько 32 грн. Наступного року її вартість знизилася майже вдвічі, але залишалася вищою, ніж за аналогічний період 2021 року.
we.ua - В Україні продовжують зростати ціни на моркву

Україна отримає від Японії ще $3 млрд із заморожених активів РФ

Японський уряд виділить Україні додаткові $3 млрд із заморожених активів Росії. Президент Володимир Зеленський повідомив про розмову з прем'єр-міністром Японії Ішібою Шіґеру, під час якої вони домовилися провести особисту зустріч для подальшого діалогу. Він зазначив, що Японія вже передала Україні гуманітарної та фінансової допомоги на $12 млрд. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія передала Україні транш на 4,1 млрд Також уряд Японії надасть Україні ще $3 млрд, забезпечених замороженими російськими активами, а також допомогу на енергетичне обладнання й будівництво укриттів. Європейський Союз надав Україні 150 млн. Частина коштів піде на харчування у школах для дітей 1-4 класів. Це вже другий транш з боку ЄС в межах угоди щодо підтримки швидкого відновлення, яка передбачає надання 300 млн.
we.ua - Україна отримає від Японії ще $3 млрд із заморожених активів РФ

What is wrong with this post?