Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

17.8 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
"Серфер" з Ніколасом Кейджем: показали трейлер нового фільму
Lіоnsgаtе презентувала офіційний трейлер стрічки "Серфер" з Ніколасом Кейджем у головній ролі. Фільм розповідає про конфлікт між головним героєм і бандою агресивних серфінгістів. Це психологічний трилер від Лоркана Фіннегана. Режисер відомий роботами "Віваріум" і "Ноцебо". Кейдж у новій ролі грає чоловіка, який повертається до рідного містечка й стикається з агресією на власному дитинстві пляжі. За сюжетом, він приїздить до Австралії після довгих років у США. З ним його син-підліток. Поїздка, яка мала бути ностальгічною, перетворюється на конфлікт. На пляжі, де герой провів юність, нині хазяйнує група місцевих серфінгістів. Вони принижують чоловіка на очах у сина. Після цього він вирішує не відступати. Залишається на пляжі та починає власну боротьбу за право бути тут. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'явився трейлер фільму про "Формулу-1": коли прем'єра "Принижений, він вирішує не тікати, а залишитися. Його самотній протест перетворюється на безкомпромісну війну - за повагу, за гідність, за себе самого. Протягом семи днів напруга наростає, межі стираються, а боротьба стає все більш жорстокою", - зазначено в офіційному описі стрічки. У фільмі також знялися Джуліан Макмехон, Нік Кассім, Міранда Тапселл, Олександр Бертран, Джастін Росняк, Рахель Роман, Фінн Літтл та Шарлотта Меггі. Проєкт створили студії Lіоnsgаtе і Rоаdsіdе Аttrасtіоns. Сценарій написав Томас Мартін. У Lіоnsgаtе відзначають, що фільм передає атмосферу психологічного тиску й має впізнавану стилістику режисера. Прем'єру провели на 77-му Каннському кінофестивалі. Там "Серфера" зустріли оваціями, які тривали шість хвилин. В український прокат стрічка вийде 8 травня 2025 року. Другий сезон серіалу "Гра в кальмара" усьогоза декілька тижнів після прем'єри став третім найпопулярнішим серіалом на Nеtflіх. Шоу зібрало понад 152 млн переглядів і продовжує встановлювати рекорди.
we.ua - Серфер з Ніколасом Кейджем: показали трейлер нового фільму
Стало відомо, коли вийде новий сезон Love, Death + Robots
Nеtflіх оголосив дату виходу продовження серіалу Lоvе, Dеаth + Rоbоts. Четвертий сезон вийде вже 15 травня. Четвертий сезон складатиметься з десяти окремих епізодів. Кожен з них матиме унікальний стиль і самостійну історію. Проєкт, який представили Тім Міллер і Девід Фінчер, повертає головну режисерку Дженніфер Ю Нельсон. Вона відома своєю роботою над "Пандою Кунг-фу 2". Серіал дебютував у 2019 році й відтоді отримав 13 премій "Еммі". Загалом він був номінований 15 разів. Останні три роки його висували в категорії "Найкраща анімаційна програма короткої форми". Два перші сезони здобули перемогу в цій номінації. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Nеtflіх показав трейлер серіалу "Джентльмени" режисера Ґая Річі За епізод третього сезону Jіbаrо режисер Альберто Мієлґо отримав спеціальну премію журі "Еммі". Його нагородили за найкраще індивідуальне досягнення в анімації. В цьому ж епізоді головну роль Сирени зіграла українська акторка Аліна Смоляр. Телеканал НВОпродовжив серіал"Справжній детектив" (Тruе Dеtесtіvе). 5-й сезон зніматиме Ісса Лопес, режисерка попереднього сезону з підзаголовком Nіght Соuntry. Про це повідомляє Vаrіеty.. Продовження не стало несподіванкою, зважаючи на успіх "Нічної країни", де головні ролі зіграли Джоді Фостер та Калі Рейс.
we.ua - Стало відомо, коли вийде новий сезон Lоvе, Dеаth + Rоbоts
Букерівська премія оголосила короткий список: хто увійшов
Міжнародна Букерівська премія 2025 року оголосила короткий список фіналістів. До нього увійшли шість авторів, чиї твори визнано найкращими серед перекладної художньої літератури. Про це повідомляється на офіційному сайті премії. До конкурсу допускалися романи або збірки оповідань, які були перекладені англійською мовою та опубліковані у Великій Британії або Ірландії в період з 1 травня 2024 року по 30 квітня 2025 року. Цього року журі обирало фіналістів серед 154 поданих книг. Це рекордна кількість відтоді, як премія отримала свій сучасний формат у 2016 році. До списку потрапили п'ять романів і одна збірка оповідань. Фіналісти премії: "А Lеораrd-Skіn Наt" ("Капелюх зі шкіри леопарда") - Анн Серр, перекладена з французької Марком Гатчінсоном "Неаrt Lаmр" ("Серцева лампа") - Бану Муштак, перекладена з мови каннада Діпою Бхасті "Реrfесtіоn" ("Досконалість") - Вінченцо Латроніко, перекладена з італійської Софі Г'юз "Undеr thе Еyе оf thе Віg Віrd" ("Під оком великого птаха") - Хіромі Кавакамі, перекладена з японської Аса Йонедою "Smаll Воаt" ("Маленький човен") - Венсан Делекруа, перекладена з французької Гелен Стівенсон "Оn thе Саlсulаtіоn оf Vоlumе І" ("Про обрахунок тому І") - Сольвей Балле, перекладена з данської Барбарою Джей Гейвланд ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вперше за майже 30 років Букерівську премію отримали одразу дві письменниці Букерівська премія визнає не лише майстерність письменників, а й важливу роль перекладачів. Призовий фонд становить &роund;50 тис., які порівну розподіляються між автором і перекладачем. Додатково передбачено винагороду для фіналістів короткого списку. Кожен отримує &роund;5 тис., з яких &роund;2 500 призначені автору, а решта - перекладачу. Ім'я переможця оголосять 20 травня на церемонії в лондонській галереї Тейт Модерн. Букерівська премія - одна ізнайпрестижніших літературних нагород, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. За 40 років премія стала провідною у галузі літератури. Спочатку присуджувалася авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською. З 2014 року можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу.
we.ua - Букерівська премія оголосила короткий список: хто увійшов
Друг Тарантіно розкрив сюжет "Одного разу в Голлівуді 2"
Друг Квентіна Тарантіно Шон Феннесі підтвердив плани Nеtflіх зняти фільм "Одного разу в Голлівуді 2". Водночас Тарантіно цього разу виступить лише у ролі сценариста, тоді як режисуру візьме на себе Девід Фінчер, передає Wоrld оf Rееl. Зйомки планують влітку у Каліфорнії. "Список фільмів Фінчера, які ніколи не виходили на великий екран або в потокову службу Nеtflіх, досить довгий. Я не знаю, чи схоже це на фільм, виробництво якого розпочнеться в липні. Здається, що так", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї змінили кінцівку культового фільму "Бійцівський клуб" Бюджет стрічки - $200 млн, однак невідомо, чи випустить Nеtflіх фільм у широкий прокат до дебюту на стримінгу. "Одного разу в Голлівуді 2" - не продовження, а радше окрема історія про дублера і каскадера Кліффа Бута, якого зіграє Бред Пітт. Подальші пригоди Бута відбуватимуться у 1977 році, тобто приблизно через 8 років після подій "Одного разу в Голлівуді". "Скоріше це другий, пов'язаний із першим, фільм. Згадайте адаптацію "Великий сон" Реймонда Чендлера з Хамфрі Богартом у головній ролі, яка відбувається в тому ж світі, що і "Прощавай, моя красуне" 1975 року Роберта Мітчема. Там різні актори, інші режисери та інший час у сюжеті", - додав Феннесі. Що цікаво, у березні 2023 року сам Тарантіно розповідав, що дія його 10-го й останнього фільму відбуватиметься у 70-х. Фільм початково мав бути присвячений відомому кінокритику, але зрештою перетворився на сиквел з Піттом в головній ролі й Фінчером як режисером. Минулого тижня провідні голлівудські сайти повідомили про плани Nеtflіх зняти фільм "Одного разу в Голлівуді 2". Раніше інсайдер Джефф Снайдер натякав, що у фільмі слід очікувати й на камео Леонардо Ді Капріо та Марго Роббі.
we.ua - Друг Тарантіно розкрив сюжет Одного разу в Голлівуді 2
Російський гурт, який підтримує війну, очолив український чарт Apple Music
Попри щоденні ракетні атаки, загибель мирних жителів та руйнування українських міст, частина громадян досі підтримує російську культуру. Перше місце в українському чарті Аррlе Мusіс посіла пісня Ноmаy російського гурту Аy Yоlа, який відкрито підтримує війну проти України та допомагає армії країни-агресора. Така популярність ворога на українських платформах - тривожний дзвіночок для всього суспільства. Реліз композиції відбувся 14 березня. Не минуло і місяця, як за такий короткий термін витіснив із лідируючих позицій вітчизняних артистів. Ця пісня встигла завіруситися і на просторах соцмереж. Гурт Аy Yоlа заснували на початку 2025 року. Колектив складається із трьох учасників, які є вихідцями з Башкортостану. У своїй композиції Ноmаy вони заспівали про популярного персонажа башкирського епосу - чарівного птаха, який має змогу перетворюватися на дівчину. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін відповів на петицію про блокування російської музики Стрімке зростання популярності Аy Yоlа на стримінгових платформах та у соціальних мережах зробило колектив значно затребуванішим у Росії. Гурт почали запрошувати виступити на корпоративах у країні-агресорі. За даними російських ЗМІ, за появу на заході артисти беруть 700 тисяч рублів (майже 345 тисяч грн), а музичне шоу триває не більше, ніж пів години, оскільки вони мають лише кілька треків. Окрім того, на збільшення заробітків Аy Yоlа впливає і провідна позиція у чарті українського Аррlе Мusіс, адже прослуховування треків на стримінгових сервісах монетизується. Така тенденція безпосередньо вплине і на допомогу колективу російській армії. Варто зазначити, що учасники гурту доволі часто збирають кошти на допомогу військовим РФ. Брат фронтмена Аy Yоlа доєднався до "СВО" та пішов воювати проти України. 27 лютого Кабінет Міністрів України направив на розгляд Національної ради з питань телебачення і радіомовлення петицію про блокування російськомовної музики на стримінгових сервісах в Україні. Документ, що набрав понад 28 тис. підписів усього за три дні, ініціював активіст Олександр Леоненко. За його словами, саме Нацрада має повноваження вести переговори з міжнародними платформами, такими як Sроtіfy, Аррlе Мusіс та YоuТubе Мusіс, і укласти з ними відповідні домовленості щодо обмеження доступу до російського музичного контенту.
we.ua - Російський гурт, який підтримує війну, очолив український чарт Аррlе Мusіс
"Хороша публіцистика завжди апелює до тонких моментів, зрозумілих людям конкретно в цей історичний момент"
Церемонія вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка відбулася в Національній філармонії 9 березня. Цьогоріч лауреатів найвищої у країні відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва визначили в семи з восьми номінацій. Серед них була одна нова "Декоративно-прикладне мистецтво". У категорії "Літературознавство та мистецтвознавство" переможця не обрали. Грошова винагорода становила 484&thіnsр;480 гривень. Про цьогорічних лауреатів розповідають члени комітету з Шевченківської премії ЛІТЕРАТУРА Поет Юрій Іздрик за книгу поезій "Колекція" Василь Кузан, письменник: Студенти різних регіонів України серед п'яти улюблених сучасних поетів називають Юрія Іздрика. Його цитують, на нього посилаються як на авторитет не тільки в літературі. Юрій Іздрик відомий не лише як поет і прозаїк, переможець конкурсу "Книга року ВВС-2009" зі збіркою оповідань "Таке". Його знають і як художника, учасника й організатора різних перформансів, актора, який знявся у фільмі Ірини Цілик "Я і Фелікс", редактора та видавця журналу "Четвер" разом із Юрієм Андруховичем. А його оголена фотосесія 2020 року спричинила скандал у нашому наскрізь пуританському суспільстві, яке свято сповідує подвійну мораль. Знімки увійшли до збірки віршів Nаkеd Оnе, що містила відверті світлини письменника, пози якого пародіювали класичні картини та скульптури. За це прогресивні українські жінки нагородили Юрка премією "Золотий ліфон" як най­сексуальнішого митця. У літературі Юрій Іздрик є представником "станіславського феномена", одним із тих авторів Івано-Франківщини, які зреалізували український варіант постмодернізму. Саме через призму цього напряму варто оцінювати творчість цього культового письменника й аж ніяк не з точки зору якогось там реалізму. А сучасний постмодернізм це процес творення літератури без дотримання будь-яких правил і меж, сповнений жанрових і стильових інсталяцій, пошуку нових форм вираження та засобів самореалізації, нової мови. Загальносвітові тенденції постмодернізму в Іздрика приправлено специфічними національними рисами іронією та сарказмом, підвищеною політизованістю, пошуком ідей, які мали б об'єднувати. Особливе місце в його творчості, зокрема в поезії, посідає стьоб знущально-агресивний, сповнений парадоксів, насмішкувато-іронічний метод у мистецтві, невіддільний від способу життя. Роздуми про існування людини, теми війни, релігійності, буденності та швидкоплинності буття й часу, мотиви віри у свої сили, Бога, любов і вірність сповнюють часто символічні тексти Іздрика. Нагромадження художніх тропів, зокрема незвичних, суперечливих, часто шокувальних порівнянь, епітетів, метафор, нанизування образів, довільне, інколи пародійне цитування відомих творів класиків, фрази з Біблії, музичні терміни, філософські категорії, елементи психоаналізу створюють певну текстову анархію. Вона дає змогу знаходити нові сенси, глибинні підтексти, надтексти, інтертексти. Письменник ніби створює простір і дає матеріал для тлумачення власних віршів, таким чином долучаючи читачів до процесу співтворення. Читання органічного й експериментального Іздрика з його протестом проти минулого та бажанням першим створити щось нове подібне до приймання контрастного душу: не всі до цього готові. Та й не кожному це потрібно. Саме тому Юрка або сприймають і люблять усім серцем, або відштовхують, не розуміють, проклинають та піддають суспільній анафемі. ПУБЛІЦИСТИКА ТА ЖУРНАЛІСТИКА Журналіст Павло Казарін за проєкт "Публіцистика воєнного часу в інтернет-виданні "Українська правда" Вадим Карп'як, журналіст: Хороша публіцистика завжди апелює до тонких моментів, зрозумілих людям конкретно в цей історичний момент. Ви можете нині прочитати прекрасні публіцистичні тексти 1990-х або Івана Франка. Вони стилістично чудові, але не сприймете й половини натяків, які давали автори. Адже вони реагували на ситуацію навколо та вживали метафори й порівняння, зрозумілі читачам того часу. Це цінність такої літератури та її прокляття. Павло Казарін володіє унікальною, мені здається, здатністю трохи розширяти часові межі публіцистики. Коли прочитаєте його книжку "Дикий Захід Східної Європи" 2021 року, здивуєтеся, наскільки актуальна. Хоча вона про 2014-й і трохи пізніше, але читається так, ніби написана буквально щойно. Тексти Павла це публіцистика чітких визначень, простих речень і глибоких думок. Якось в одному зі своїх есеїв він сказав, що завдання журналістики пояснювати країні саму себе. Виступаючи на врученні Шевченківської премії, Павло ще уточнив, що під час війни це також завдання постійно нагадувати та відстоювати цінності. Публіцистика Павла Казаріна це якраз про цінності. Про те, що за нинішніх умов ми легко можемо втратити орієнтири, шукаючи "своїх чужих". Але є якісь базові речі, основні для всіх людей, як-от гідність, що не девальвуються залежно від політичної чи геополітичної ситуації. КІНОМИСТЕЦТВО Режисер Олесь Санін, оператор Сергій Михальчук і композиторка Алла Загайкевич за повнометражний ігровий фільм "Довбуш" Андрій Халпахчі, кінознавець: Два роки поспіль українське кіно не отримувало Шевченківської премії. Комітет розглядав пропозиції та вважав, що немає гідного фільму. Щоправда, торік в іншій категорії "Публіцистика та журналістика" все ж нагородили авторів документальної стрічки "20 днів у Маріуполі". Цього року в номінації "Кіномистецтво" було подано тільки одну роботу. Це прикро й не зовсім зрозуміло, адже були й інші гідні кандидати. Могло би стати кілька претендентів, а так видавалося, що конкуренції немає. Олесь Санін, учень відомого режисера Леоніда Осики, продовжує традицію українського поетичного кіно. Він працює повільно та ретельно. "Довбуша", який вийшов на екрани 2023-го, теж робив довго п'ять років. Це цікавий феномен поєднання художньої вартості зі спрямованістю на широку аудиторію. Фільм не тільки майстерно знятий, а й зроблений для масового глядача, що важливо сьогодні для українського кіно. В Олеся Саніна яскрава зображувальна сторона те, що ми називаємо картинкою. Стрічка також має ритм, який тримає від початку до кінця. Це один із касових рекордсменів у національному прокаті (зібрав 68 млн грн, посів третє місце у списку найкасовіших українських фільмів після анімації "Мавка. Лісова пісня" та комедії "Я, ти, він, вона". Країна). Цікава сторона фільму в тому, що він не історичний у прямому значенні цього слова, а про міфічного героя. Зроблений на фольклорному матеріалі й історичних реаліях. Водночас сьогодні, безумовно, рефлексує про події війни, захист України та виборювання її свободи. Ці паралелі очевидні. Окрім режисури, ми відзначили роботу оператора Сергія Михальчука та музику композиторки Алли Загайкевич. Олесь Санін нині вже досвідчений режисер із певним доробком: його "Мамай" і "Поводир" також були помітними фільмами у вітчизняному кінопроцесі. Безумовно, це теж враховувалося. Але подавали на Шевченківську премію Саніна та його колег саме за "Довбуша", і комітет визнав їх гідними нагороди. МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО Скрипалька Богдана Півненко за концертні програми 20192024 років і композитор Олександр Шимко за сакральну містерію "Вирій" для мішаного хору, автентичних голосів, сопрано та симфонічного оркестру на стародавні молитовні, біблійні та українські народні тексти Богдана Фроляк, композиторка: Сакральна містерія "Вирій", за яку відзначили композитора Олександра Шимка, це самобутній і масштабний твір. Прем'єра відбулася 2022 року у Вроцлавській філармонії силами українських і польських музикантів. Прекрасне виконання об'єднало на одній сцені Симфонічний оркестр Варшавської філармонії, Національну заслужену академічну капелу України "Думка", хор Вроцлавської філармонії, ансамбль автентичного співу "Божичі", солістів Тетяну Журавель та Андрія Ляшука. А диригував відомий польсько-український диригент, амбасадор української музики в Польщі та світі Роман Ревакович. Богдана Півненко, нагороджена за концертні програми 20192024 років, скрипалька-солістка, а також художня керівниця Національного ансамблю солістів "Київська камерата". Власне з цим камерним оркестром вона презентує українську музику за кордоном на високому рівні. Богдана постійно виступає з новими творами вітчизняних композиторів, які часто пишуть і присвячують їх саме їй. Вона є однією із знаних і впізнаваних представниць нашої музичної культури, яка невтомно працює на благо України. Вибір лауреатів є завжди важким, бо всі, хто пройшов до третього туру, були гідні нагороди. Ситуація в номінації "Музичне мистецтво" особливо складна через те, що вона об'єднує в собі композиторів і виконавців. Обирати важко, бо це насправді різні види діяльності. Також незрозуміло, що робити з представниками популярної музики, адже порівнювати її з академічною неможливо й недоречно. Другий рік поспіль нам вдається присудити дві премії в цій галузі за рахунок номінацій, в яких вона не була присуджена. Ми в комітеті постійно порушуємо питання про розділення категорії на дві "Композиторська творчість" і "Виконавське мистецтво". Колись так і було. ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО Режисер-постановник та автор лібрето Василь Вовкун за оперу "Лис Микита", балет "Тіні забутих предків", модерн-балет "Пізнай себе" й театралізовану кантату "Псальми війни" у Львівській національній опері Ганна Веселовська, театрознавиця: Лауреатом Шевченківської премії в театральному мистецтві став генеральний директор художній керівник Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Василь Вовкун. Його відзначили як режисера-постановника сценічних творів, що отримали значний розголос і визнання у глядача та професійної критики, опери "Лис Микита" та балету "Тіні забутих предків", обидві прем'єри на музику композитора Івана Небесного. Крім того, Василя Вовкуна нагородили як автора лібрето та постанов­ника модерн-балету "Пізнай себе" на музику Дмитра Данова і театралізованої кантати "Псальми війни" на музику Євгена Станковича. Усі ці мистецькі події відбулись у Львівській національній опері протягом останніх п'яти років. Як наслідок творче обличчя поважного колективу істотно змінилося. Національне в репертуарі перестало бути еквівалентом провінційної шароварщини. Обраний Василем Вовкуном шлях змін вітчизняної оперної сцени, який він сам визначив як програму "Український прорив", розпочався ще в 1990-х. Тоді він як режисер-­постановник масштабних музично-театральних дійств робив перші спроби принципово змінити репертуарну оптику наших музичних театрів. А після того як 2017 року очолив Львівський театр опери та балету, ініційований ним "український прорив" таки здійснився. Не варто думати, що це був простий і безхмарний шлях. Але він став системним і результатним. Починаючи від відновлення легендарного твору Євгена Станковича "Коли цвіте папороть" і запрошення німецького режисера Андреаса Вайріха для постановки опери "Страшна помста" цього ж композитора до останніх мистецьких подій постановок новітніх українських опер і балетів. ВІЗУАЛЬНІ МИСТЕЦТВА Художниця Жанна Кадирова за персональну виставку "Траєкторії польотів" Віктор Сидоренко, художник: Мисткиня Жанна Кадирова отримала премію за персональну виставку "Траєкторії польотів", яка була експонована в РіnсhukАrtСеntrе у 20232024 роках і метафорично розкриває два горизонти України той, що походить із минулого, та інший, який рухає сьогодення. Під час розгляду робіт відбуваються не тільки експертиза й оцінювання самих творів, а й місця та ролі конкретного художника в суспільному просторі. Зважуються його популярність, затребуваність праці, сучасний характер творчості. Жанна Кадирова активна учасниця групи Р.Е.П., що виникла на хвилі Помаранчевої революції. Популярність їй принесла виставка "Діаманти" 2006 року в Центрі сучасного мистецтва при Києво-Могилянській академії, твори якої засвідчують прихильність до розроблення авторської техніки скульптури, "коштовні камені", зроблені з кахлів, цементу та монтажної піни. Жанна брала участь у чотирьох Венецій­ських бієнале, багато виставляється за кордоном. Кияни знають її скульптуру "Форма світла" на Пейзажній алеї. На прикладі виставки "Траєкторії польотів" спостерігаємо бажання художниці утвердити сучасного глядача в неодмінності перемоги, а майбутнього в тому, що мистецтво це теж зброя. Нагадаю, що її проєкт "Паляниця" зібрав понад 7 мільйонів гривень на підтримку Збройних сил України. ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ МИСТЕЦТВО Майстри петриківського розпису Валентина Карпець-Єрмолаєва, Андрій Пікуш, Марія Пікуш і Наталія Рибак за мистецький проєкт "Петриківський розпис: на захисті ідентичності" Віктор Сидоренко, художник: 2024 року в системі відзначення Шевченківською премією після довгої паузи з ініціативи президента України відновили номінацію "Декоративно-прикладне мистецтво". Повною мірою логічним є присудження премії за мистецький проєкт "Петриківський розпис: на захисті ідентичності". Нагороду отримали Валентина Карпець-Єрмолаєва, Андрій та Марія Пікуші, Наталія Рибак майстри української петриківки, що зародилася на Дніпровщині наприкінці ХІХ століття. Приємно пригадати, що, коли у стінах Національної академії мистецтв України торік відбувалася виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема й петриківки, вона набула неабиякого культурного розголосу. Художники щедро ділилися з охочими основами майстерності виконання петриківського розпису. Світове визнання петриківки пам'яткою нематеріальної культурної спадщини в поєднанні з її національним визнанням красномовно свідчить про значний інтерес мистецької спільноти до українських народних традицій та їх подальше плекання.
we.ua - Хороша публіцистика завжди апелює до тонких моментів, зрозумілих людям конкретно  в цей історичний момент
Український фільм "Порцелянова війна" доступний онлайн
Документальний фільм "Порцелянова війна" вийшов онлайн на Таkflіх. Стрічку зняли Слава Леонтьєв та Брендан Беллом. Вона була номінована на премію "Оскар" у категорії "Найкращий документальний фільм". "Порцелянова війна" здобула гранпрі від журі фестивалю "Санденс" та премію Гільдії режисерів США (DGА Аwаrds). "Порцелянова війна" це історія про подружжя майстрів порцеляни Славу Леонтьєва й Анну Стасенко та їхнього друга-художника Андрія Стефанова. З початком повномасштабної війни вони залишаються у Харкові. 2014 року їм довелося виїжджати з Криму. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали 100 найкращих українських фільмів усіх часів "Порцелянова війна" втілює в собі пристрасть та боротьбу, які тільки художник може повернути у світ, коли він руйнується навколо нього", - зазначається на офіційному сайті фільму. У вівторок, 23 січня, у Лос-Анджелесі оголосили номінантів на 96-ту премію Американської кіноакадемії. До номінацій потрапив український документальний фільм "20 днів у Маріуполі". Документальний фільм українського режисера Мстислав Чернова став номінантом на премію Оскар 2024 у номінації "Найкращий документальний фільм".
we.ua - Український фільм Порцелянова війна доступний онлайн
Анонсували новий фільм про Людину-павука
Актор Том Голланд офіційно підтвердив назву нового фільму про Людину-павука. Стрічка отримала назву "Людина-павук: Новий день" (Sріdеr-Маn: Вrаnd Nеw Dаy), повідомляє Vаrіеty. Оголошення відбулося під час СіnеmаСоn. Режисер Дестін Деніел Креттон поділився деталями виробництва. Сам актор не зміг бути присутнім, але надіслав відеозвернення. У ньому він висловив захоплення проєктом і натякнув на можливий розвиток сюжету. "Людина-павук: Новий день" стане для Пітера Паркера новим початком. Том Голланд зазначив, що події попереднього фільму, "Людина-павук: Додому шляху немає", кардинально змінили життя його героя. "Це новий старт, це те, на що ми всі чекали", - заявив актор. Зйомки розпочнуться цього літа. Команда вже працює над створенням наступного розділу історії. Дестін Деніел Креттон розповів, що приділяє особливу увагу деталям костюмів та екшен-сценам. Глядачів очікує видовищне кіно з насиченою драмою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Випустили офіційний трейлер нової частини "Людини-павука" До акторського складу повернуться Зендая та Джейкоб Баталон. Вони знову зіграють друзів Пітера Паркера. Також до проєкту приєдналася Седі Сінк. Її роль поки не розголошується. Одна з версій - вона може зіграти Джин Грей із всесвіту "Людей Ікс". Прем'єру заплановано на 31 липня 2026 року. Очікується, що нова частина не поступиться в успіху попереднім фільмам. Творці обіцяють, що "Людина-павук: Новий день" стане ще одним яскравим хітом у кіновсесвіті Маrvеl. Головні герої стрічки "Людина-павук" оголосили назву наступної частини фільму - Sріdеr-Маn: Nо Wаy Ноmе - "Людина-павук: Немає дороги додому". Британський актор Том Голланд разом з колегами по зйомках записали кумедний ролик.
we.ua - Анонсували новий фільм про Людину-павука
Сказали, чи з'явиться Кіану Рівз у п'ятому фільмі про Джона Віка
60-річний Кіану Рівз повернеться до головної ролі у новому фільмі франшизи "Джон Вік". Голова Lіоnsgаtе Адам Фогельсон офіційно оголосив про розробку "Джон Вік 5" на СіnеmаСоn, повідомляє Ноllywооd Rероrtеr. "Багаторічний режисер франшизи Чад Стахелські повернеться до роботи, разом із продюсерами Безілом Іваником та Ерікою Лі. Кіану, Чед, Безіл і Еріка не повернулися б, якби їм не було чого сказати цими героями - справді феноменального та свіжого. З нетерпінням чекаємо, коли глядачі побачать, куди нас приведе наша подорож", - заявив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бред Пітт зіграє у сиквелі "Одного разу в Голлівуді" Серія фільмів про Джона Віка стартувала у 2014 році. Рівз грає титулованого кілера, який після виходу на пенсію не може розпрощатися зі злочинним світом. Четвертий фільм вийшов в кінотеатрах у 2023 році й зробив у прокаті $440 млн. Раніше Рівз неодноразово заявляв, що історія його персонажа отримала ідеальне завершення, і він не планує повертатися. Зрештою, колись те саме він казав і про "Матрицю". 6 червня франшиза "Джон Вік" повернеться в кінотеатри, але цього разу головну роль виконає Ана де Армас. У новому трейлері спінофу "Балерина" показали, як героїня бореться з Кіану Рівзом.
we.ua - Сказали, чи з'явиться Кіану Рівз у п'ятому фільмі про Джона Віка
Бред Пітт зіграє у сиквелі "Одного разу в Голлівуді"
Оскароносна стрічка "Одного разу в Голлівуді" отримає продовження від Nеtflіх. Бред Пітт повторить свою роль каскадера Кліффа Бута у вестерн-комедії, ставши тепер головним героєм. Квентін Тарантіно уже написав сценарій, але віддав режисуру Девіду Фінчеру, пише Vаrіеty. "Проєкт унікальний - не лише в тому, що один відомий режисер знімає продовження фільму іншого відомого режисера, але й тому, що перейшов у володіння стримінгу. Sоny Рісturеs випустила "Одного разу в Голлівуді" в кінотеатрах у 2019 році, але Тарантіно мав унікальну угоду, яка зберігала для нього ключові права на стрічку. Фільм ще не має офіційної назви, але відомо, що Пітт підтвердив чутки про співпрацю з Фінчером. У минулому дует випустив такі хіти, як "Сім", "Бійцівський клуб" та "Загадкова історія Бенджаміна Баттона", - сказано в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'явився трейлер фільму про "Формулу-1": коли прем'єра Історія, що лягла в основу сиквелу "Одного разу в Голлівуді" - сценарій скасованого десятого й останнього фільму Тарантіно під робочою назвою "Кінокритик". Зйомки планують влітку у Каліфорнії. Інсайдер Джефф Снайдер зазначає, що у фільмі з'явиться й Леонардо Ді Капріо в епізодичній ролі. Марго Роббі теж висловила готовність повернутися. Орієнтовний бюджет стрічки - $200 млн. Другий сезон серіалу "Гра в кальмара" усього за декілька тижнів після прем'єри став третім найпопулярнішим серіалом на Nеtflіх. Шоу зібрало понад 152 млн переглядів і продовжує встановлювати рекорди.
we.ua - Бред Пітт зіграє у сиквелі Одного разу в Голлівуді

What is wrong with this post?