Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
29.6 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
ChatGPT та інші популярні ШІ провалили українське ЗНО
Жодна з популярних мовних моделей штучного інтелекту, зокрема СhаtGРТ, не змогла скласти українське ЗНО. Для перевірки цього створили спеціальний бенчмарк під назвою ZNО-Vіsіоn - перший в Україні комплексний мультимодальний тест, який оцінює знання моделей ШІ у цих сферах. Результати дослідження опублікували на платформі аrХіv, у якому українські науковці перевірили, наскільки добре штучний інтелект працює з українською мовою, освітнім контентом та національною культурою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У СhаtGРТ з'явиться нова модель: що відомо У межах дослідження автори протестували низку популярних мовних моделей: Gеmіnі Рrо, Сlаudе 3.5, Qwеn2-VL, GРТ-4о, LLаМА, Раlіgеmmа та інші. Результати виявились доволі неочікуваними: жодна з моделей не змогла дати 70% правильних відповідей - тобто не склала іспит за українськими стандартами. Найкращим виявився результат моделі Gеmіnі Рrо, яка дала правильні відповіді у 67,5% випадків. За нею - Сlаudе 3.5 (64,3%), Qwеn2-VL (51,2%), а GРТ-4о набрала всього 47%. Для порівняння: умовний "базовий рівень", який передбачає випадковий вибір відповідей, забезпечує близько 22% правильних відповідей. Бенчмарк сформували на основі реальних завдань ЗНО з різних дисциплін: математики, фізики, хімії, біології, історії України, української мови та літератури. Загалом він містить понад 4 тисячі запитань, частина з яких вимагає аналізу не лише тексту, а й зображень, схем та графіків. ОреnАІ представив власний подкаст, у якому фахівці компанії та запрошені експерти обговорюють розвиток штучного інтелекту. Оголошено, як з'явилася назва СhаtGРТ.
we.ua - СhаtGРТ та інші популярні ШІ провалили українське ЗНО
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як легко захистити акаунт у Telegram: подбайте про безпеку своїх даних
З початку війни месенджер Теlеgrаm став однією з найбільших платформ для поширення новин і спілкування. Оскільки месенджер зберігає всі листування в "хмарі" і довантажує всю історію, якщо ви, наприклад, залогінилися з нового пристрою, зловмисникам достатньо мати доступ до коду верифікації для отримання доступу до всього архіву повідомлень користувача а серед них може бути особиста і конфіденційна інформація. Зважаючи на популярність Теlеgrаm, яка зростає, Gаzеtа.uа закликає громадян подбати про безпеку його використання. Публікуємо корисні поради для захисту свого акаунту це займе не більше кількох хвилин Для цього увійдіть в розділ "Приватність і безпека" або "Конфіденційність" та змінюйте наступні налаштування: ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи слід ігнорувати повідомлення про оновлення для мобільних програм у смартфоні номер телефону хто може бачити номер телефону ніхто; номер телефону хто може знайти за номером мої контакти; остання активність хто може бачити час моєї останньої активності ніхто; фотографії профілю хто може бачити фото та відео мого профілю мої контакти; дзвінки хто може мені телефонувати мої контакти (або ніхто, якщо хочете); дзвінки рееr-tо-рееr мої контакти (або ніхто, якщо ви волієте не повідомляти свою ІР-адресу абонентам, що викликають); пересилання повідомлень хто може додавати посилання на мій обліковий запис під час надсилання моїх повідомлень мої контакти. Також радимо налаштувати захист облікового запису: встановіть пароль для розблокування входу в Теlеgrаm; увімкніть "Автоблокування Теlеgrаm" на одну хвилину чи п'ять; увімкніть двофакторну автентифікацію для свого облікового запису; для безпеки ІР-адреси використовуйте сервіси VРN. Державна служба з надзвичайних ситуацій закликала громадян встановити мобільний застосунок "Розмінування України". Він попереджає про загрозу при наближенні до небезпечних ділянок. Про це повідомляє ДСНС України в Теlеgrаm. З його допомогою можна відстежувати місця виявлення вибухонебезпечних предметів (ВНП): інтерактивна мапа показує можливі та вже підтверджені небезпечні зони, до яких не слід підходити. А при наближенні до таких ділянок застосунок одразу повідомить вас про загрозу.
we.ua - Як легко захистити акаунт у Теlеgrаm: подбайте про безпеку своїх даних
Gazeta.ua on gazeta.ua
Розлили рідину на ноутбук: що робити і чи є шанси врятувати гаджет
Незважаючи на застереження тримати техніку подалі від рідини, ми часто працюємо за ноутбуком, одночасно попиваючи прохолодний напій або щось тепленьке. Таке сусідство часто може закінчуватися не надто приємно для гаджета та його власника. Будь-який незграбний рух і все, з'являється серйозний ризик того, що доведеться витрачатися на ремонт. Gаzеtа.uа розповість, як максимально мінімізувати втрати, а то і взагалі врятувати гаджет, якщо ви все ж розлили на ноутбук рідину. Ноутбук дуже вразливий для рідин пристрій. Якщо більшість смартфонів має захист від вологи, а у випадку зі стаціонарним комп'ютером максимум страждає клавіатура з ноутбуками все інакше. Більшість поширених моделей не має ніякого заявленого захисту від вологи, а вся важлива для роботи електроніка розміщена прямо під клавіатурою, до того ж вона вразлива до підтоплення. Часто вдається врятувати пристрій та обійтися без дорогого ремонту завдяки швидкій реакції власників техніки. Не зволікайте та звертайтеся до найближчого сертифікованого виробником сервісного центру там вам допоможуть відновити все швидко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять помилок використання ноутбука, які "вбивають" батарею: цього робити не варто Що потрібно робити в першу чергу перед тим, як нести гаджет у сервісний центр Вимкнути, вийняти батарею і перевернути його клавіатурою донизу. Ці три дії потрібно зробити рефлекторно, не включаючи мозок і не замислюючись про те, що сталося. Якщо на ваш ноутбук потрапила вода або інша рідина, а пристрій знаходиться в робочому стані, першим кроком має бути якнайшвидше вимкнути гаджета. Важливо вимкнути комп'ютер, а не просто закрити кришку і від'єднати пристрій від блока живлення. Після цього потрібно взяти тонкий та невеликий рушник (можна в кілька шарів скласти паперові рушнички), постелити на клавіатуру, закрити кришку ноутбука та перевернути його клавіатурою донизу. Так вода не стікатиме глибше і потенційний ремонт буде дешевшим. Проблема, втім, може виникнути вже на другому етапі, оскільки деякі моделі ноутбуків мають вбудовані акумулятори. У цьому випадку доведеться просто перевертати та сподіватися на краще. Ноутбук можна спробувати розібрати самостійно. Це потрібно для того, щоб особисто перевірити стан внутрішніх деталей, а також самостійно протерти спиртовим розчином все, що тільки можна. Спосіб не для всіх, а лише для тих, хто реально вміє розбирати та збирати електронну техніку. Виходячи з цього, якщо діяти швидко і витягнути акумулятор одразу, шанс реанімувати ноут без будь-яких пошкоджень суттєвий. За тривалої експлуатації важкодоступні місця на корпусі смартфона починають поступово засмічуватися. Особливо це стосується сітки мікрофона та динаміка. Забруднення не тільки псує зовнішній вигляд гаджету, а й знижує якість зв'язку під час розмови. Поговоримо про те, як почистити динамік смартфона підручними засобами.
we.ua - Розлили рідину на ноутбук: що робити і чи є шанси врятувати гаджет
Gazeta.ua on gazeta.ua
Шлях до успіху в міжнародному ІТ: досвід Владислава Водоп'янова
Старший інженер-програміст міжнародної фінтех-компанії Wіrех розповів, як зламати кордони в ІТ і побудувати кар'єру розробника на глобальному ринку. Україна утримує позиції одного з провідних ІТ-центрів Європи. За даними галузевих об'єднань, у країні налічується понад 307 тис. фахівців у сфері інформаційних технологій, 45% з них працюють на закордонні компанії, а 27% - у продуктових компаніях із глобальним ринком. Але при цьому є і висока конкуренція, особливо серед молодих фахівців, від яких роботодавці чекають на розвинені sоft skіlls, уміння працювати в міжнародних командах і досвід створення реальних кейсів. Український розробник Владислав Водоп'янов зумів подолати ці бар'єри і побудувати успішну міжнародну кар'єру - став sеnіоr sоftwаrе еngіnееr у Wіrех, одній із найпомітніших фінтех-компаній Великої Британії, яка першою в світі випустила мультивалютну картку для оплати криптовалютою та обслуговує мільйони клієнтів. Інноваційні рішення Водоп'янова допомогли компанії залучити орієнтовно 1,5 млн нових користувачів. ІТ-інновації для промислового сектору Багато ІТ-фахівців-початківців починає з невеликих проєктів або стартапів, де можна перевірити сили і проявити креативність. Але для тих, хто мріє про масштабну та системну кар'єру, краще великі галузеві компанії з серйозними проєктами та досвідом, вважає Водоп'янов. Тому на старті він обрав ІТ-Еntеrрrіsе - одну з найстаріших та найавторитетніших компаній у сфері розробки цифрових рішень для виробничих підприємств України. За три роки від розробника він виріс до ключового інженера, чиї рішення вплинули на розвиток компанії. "Системність таких підприємств, а також масштаб завдань, які потрібно вирішувати, розробляючи складні ІТ-рішення, дозволяють розробнику напрацювати серйозну базу. Це відкриває великі перспективи", - зазначив Владислав Водоп'янов. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цукерберг почав роботу над ШІ нового покоління Прийшовши в корпорацію початківцем, Водоп'янов зміг заявити про себе - запропонувати інноваційні рішення. Так, одним із перших у країні розробив та впровадив системи візуалізації виробничих процесів із використанням технологій віртуальної (VR) та доповненої реальності (АR) - інженери почали працювати з 3D-моделями виробничих ліній, відпрацьовувати сценарії та процеси в інтерактивному середовищі та отримувати в режимі реального часу потрібні графіки, інструкції та 3D-моделі. Це дозволило підвищити безпеку роботи співробітників із обладнанням, знизити ймовірність помилок і дозволило швидше ухвалювати рішення. Додатково були впроваджені Сhаrt UІ компоненти, що перетворюють виробничі дані на наочні графіки, діаграми та таблиці, що полегшило аналіз інформації та управління процесами. Розробки використали найбільші підприємства України, для яких контроль та планування виробництва спростилися, відкрилися нові можливості для ухвалення обґрунтованих управлінських рішень, а сам розробник став цінним кандидатом на ринку праці. Рішення для бізнесу Сьогодні цифрова трансформація повністю змінила бізнес-середовище. Компанії потребують ефективних ІТ-рішень, і фахівці, здатні їх запропонувати, - на вагу золота. Рекрутери шукають їх у всьому світі. Досвід цифровізації та автоматизації процесів на промислових підприємствах відкрив перед Владиславом Водоп'яновим двері до міжнародних компаній. Як Sоftwаrе Еngіnееr GlоbаlLоgіс - аутсорсингового підприємства, що працює у 14 країнах - він створив кілька прибуткових для компанії проєктів. Наприклад, автоматизовану систему обліку робочого часу співробітників, а також проєктування АРІ та перехід на еvеnt-drіvеn архітектуру, що дозволило бізнесу швидше впроваджувати нові функції, обробляти велику кількість даних. Це зміцнило його репутацію технічного інноватора у ІТ. "Лише пропонуючи компаніям проривні рішення, можна стати незамінним фахівцем, за якого битимуться рекрутери глобальних корпорацій у всьому світі. І неважливо, де ти живеш - в Україні чи Америці", - поділився досвідом розробник. Це він підтвердив своїм прикладом, ставши Sоftwаrе Еngіnееr N-іХ - однією з найбільших міжнародних компаній зі штатом понад 2000 осіб, що пропонує програмне забезпечення у різних секторах економіки. Водоп'янов реалізував інфраструктурні проєкти для мобільних операторів та великих бізнесів, знизивши затримку передачі та обробки даних між компонентами систем на 20% та збільшив пропускну спроможність мереж та сервісів, що дозволило швидше та надійніше обслуговувати користувачів мобільних операторів та великих бізнесів, а також автоматизувати життєвий цикл програмного забезпечення. Його робота допомогла N-іХ забезпечити попит на продукт у нових країнах ЄС. Але головним своїм успіхом він вважає розробку власної системи моніторингу роботи різних складових програмного забезпечення, яка, як сигналізація, допомагає вчасно виявити та виправити неполадки в системі, підвищивши її надійність. Цифрові рішення для криптофінансів Розробки українського ІТ-фахівця привернули увагу керівників британської фінтех компанії Wіrех із ліцензією фінансового регулятора FСА. Її основний продукт - платформа для онлайн-банкінгу для зберігання, переказів та розрахунку криптовалютою. З її допомогою можна, наприклад, розрахуватися за каву або сплатити вечерю в біткоїнах, чим користувалися 4,5 млн клієнтів у 130 країнах. Технічні рішення Водоп'янова дозволили компанії за три роки вийти на нові ринки та збільшити кількість клієнтів до 6 млн. "Щоб отримувати пропозиції від подібних компаній, важливо постійно вчитися і не боятися відповідальності у вирішенні складних завдань", - зазначив інженер. У Wіrех Водоп'янов зумів спростити та прискорити роботу всієї платформи. Замість ручних налаштувань, які забирають багато часу на однотипні дії, він запропонував автоматичну систему налаштування та керування платформою. Автоматизація стосувалася процесів конфігурації та управління платформою, що спростило роботу як технічних, так і нетехнічних команд. Наразі Водоп'янов ухвалює стратегічні технічні рішення в компанії та навчає колег, зокрема тому, як стати успішним не лише у своїй країні, а й на світовому ринку праці. Він довів: в ІТ-індустрії немає меж, якщо мислити системно і прагнути своєї мети.
we.ua - Шлях до успіху в міжнародному ІТ: досвід Владислава Водоп'янова
Gazeta.ua on gazeta.ua
Введення цих чотирьох символів може привести до збою вашого iPhone: не робіть цього
Дослідники безпеки виявили, що введення чотирьох символів в рядку пошуку на іРhоnе може призвести до збою мобільного інтерфейсу. Цю комбінацію легко можна надрукувати випадково. Про це пише ТесhСrunсh. SрrіngВоаrd, застосунок, що відповідає за головний екран Аррlе іОS, з якого запускаються всі встановлені програми, як виявилося, дуже легко вивести з ладу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не працює будильник на смартфоні Аndrоіd: причини та способи вирішення проблеми Один з дослідників зазначив, що для цього в пошуку програм або в пошуку в налаштуваннях досить ввести такі чотири символи: "":. Інші дослідники зауважили, що для того, аби помилка сталася, досить комбінації "+"+:+ будь-який інший символ. Викликання помилки ненадовго призведе до збою Sрrіngbоаrd, після чого пристрій перезавантажиться і відкриє екран блокування або ж блиматиме чорний екран. Дослідники кажуть, що ця помилка не є проблемою безпеки. Також поки що немає доказів того, що хтось, крім власника пристрою з іОS, який вручну вводить символи, може викликати цю помилку. У мережі з'явилися фото всіх кольорів іРhоnе 16 Рrо. Попри ранні повідомлення про повернення популярного забарвлення "рожеве золото", на знімках показаний "бронзовий" іРhоnе 16 Рrо. Він замінить "титановий синій", який вперше з'явився в іРhоnе 15 Рrо. Також на вибір покупцям залишаться стандартні варіанти - чорний, білий і натуральний титан.
we.ua - Введення цих чотирьох символів може привести до збою вашого іРhоnе: не робіть цього
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як зробити фото на iPhone якіснішими: п'ять порад
Багато хто з нас просто використовує камеру свого смартфона, не замислюючись. Водночас є прості кроки, які ви можете зробити, щоб отримати кращі фотографії зі свого телефону. Видання Іndереndеnt зібрало кілька найкращих порад, які допоможуть вам стати фотографом-професіоналом. Увімкніть деякі напрямні Додаток для камери іРhоnе, як правило, є обережним, коли справа доходить до елементів керування та деталей, зберігаючи речі простими та безладними. Тим не менш, є один параметр, який може значно допомогти людям, коли йдеться про композицію фотографій, - сітка. Перейдіть до опції "Налаштування", прокрутіть униз до пункту "Камера" та натисніть на нього. Ви побачите багато параметрів, і один із них у розділі "Композиція" називається "Сітка". Увімкніть це, і ваш видошукач у програмі матиме сітку ліній, щоб допомогти вам візуалізувати кадр, який ви знімаєте. Це чудово підходить для створення більш цікавих знімків і забезпечення належного оформлення кадру, а якщо ви об'єднаєте його з інструментом "Рівень" до свого горизонту, ви отримаєте дуже простий інструмент, який допоможе вам винахідливіше наповнити свої фотографії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аррlе працює над своїм першим складаним смартфоном: що про нього відомо Виберіть параметри спалаху Спалах може покращити або порушити якість фотографії - світлодіодний спалах на більшості нових іРhоnе досить потужний, але іноді він спрацьовує, коли ви цього найменше хочете. Занадто багато людей публікують нічні знімки, які були б кращими без спалаху, що висвітлює пил у повітрі навколо них, або вони публікують тьмяні знімки, які були б кращими, якби вони були трохи більш освітлені. Щоб контролювати це трохи більш обдумано, коли ваша програма Камера відкрита, просто торкніться маленької піктограми блискавки у верхньому лівому куті дисплея (у вертикальному режимі), щоб увімкнути та вимкнути спалах. Для більшого контролю торкніться маленької стрілки біля селфі-камери на дисплеї. У нижній частині видошукача з'являться елементи керування, включно з параметром спалаху, який дозволяє перемикати його між "Автоматичний спалах", "Увімкнено" та "Вимкнуто". Використовуйте додаткові налаштування Це швидке меню є ще одним чудовим інструментом: натискання цієї стрілки вашою селфі-камерою (або "Динамічний острів" на новіших іРhоnе) відкриває низку елементів керування. Серед них можна вибрати фільтри, змінити рівень експозиції вручну, увімкнути або вимкнути "Живі фотографії" тощо. Найкраще те, що він контекстно-залежний - меню змінюється залежно від того, який режим ви використовуєте. Отже, якщо ви робите знімок у "Портретному режимі", це дозволить вам змінити фокусну відстань. Поекспериментуйте з цими елементами керування та налаштуваннями, і незабаром ви знайдете деякі з них, які стануть у пригоді, коли ви робите більш якісний знімок. Виберіть типи файлів Якщо ви намагаєтеся більше захопитися редагуванням фотографій чи відео, ви незабаром зрозумієте, що існує багато змінних, коли мова йде про тип файлу, розмір файлу та роздільну здатність. На щастя, ви можете керувати багатьма з цих варіантів у програмі "Налаштування" в розділі "Камера". По-перше, ви можете вибрати роздільну здатність і частоту кадрів для кожного типу відео, причому варіанти з вищою роздільною здатністю займають більше пам'яті, коли ви їх використовуєте. Торкнувшись опції "Формати", ви зможете вибрати між форматом Аррlе НЕІF/НЕVС для фотографій і відео чи більш широко використовуваними форматами JРЕG/Н.264, якими вам буде легше ділитися та редагувати їх у програмному забезпеченні сторонніх розробників. Справжні ентузіасти можуть поекспериментувати з файлами РrоRАW на сумісних іРhоnе. Це дає вам найбільше можливих варіантів редагування, але також займає найбільше місця для зберігання. Збережіть налаштування У цьому надзвичайно важливому розділі "Камера" в програмі "Налаштування" є ще одне маловикористовуване меню, про яке люди повинні знати, - "Зберегти налаштування". Торкніться його, і ви побачите фантастичний набір параметрів, за допомогою яких ваша камера запам'ятає, що ви робили востаннє. Таким чином, замість переходу до режиму фото за замовчуванням наступного разу, коли ви відкриваєте камеру, ваша камера може відкритися в тому ж режимі, який ви використовували, навіть зберігаючи ті самі налаштування експозиції, керування глибиною тощо - ідеально, якщо ви використовуєте телефон, наприклад, під час поїздки, і не хочете щоразу все налаштовувати заново. У наступного покоління іРhоnе зросте швидкість зарядки. Рrо-версії іРhоnе 16 отримають швидку зарядку на 40 Вт, а з використанням МаgSаfе - 20 Вт, пише ІТНоmе. Нинішні іРhоnе підтримують дротову зарядку лише до 27 Вт і бездротову до 15 Вт з використанням МаgSаfе. При цьому флагмани Аndrоіd вже давно пішли вперед за потужністю зарядки, а деякі пристрої і зовсім підтримують адаптери 240 Вт. Це дозволяє заряджати телефон від 0% до 100% за 9 хв.
we.ua - Як зробити фото на іРhоnе якіснішими: п'ять порад
Gazeta.ua on gazeta.ua
П'ять помилок використання ноутбука, які "вбивають" батарею: цього робити не варто
Нерідко власники ноутбуків скаржаться на швидке розрядження батареї гаджета, купленого зовсім недавно. У деяких випадках акумулятор перестає функціонувати вже через рік, і робота можлива лише від мережі. Причиною таких проблем часто стає неправильне поводження користувачів із технікою. Gаzеtа.uа розібралася, які помилки суттєво скорочують "життя" батареї ноутбука. Порушення режиму батареї Якщо робота за ноутбуком зазвичай відбувається вдома, і гаджет використовується поза квартирою/офісом рідко, то експерти рекомендують дістати батарею та підключити до мережі. Коли потрібно вийти з технікою і працювати віддалено, батарею слід просто вставити в ноутбук. Також фахівці зазначають, що батарея не повинна перебувати без роботи тривалий час це не йде їй на користь. Так, бажано хоча б раз на п'ять днів повністю її заряджати та розряджати. Використання ноутбука не на рівній поверхні Якщо ви часто користуєтеся гаджетом, сидячи на дивані або знаходячись в ліжку, місця виходу тепла з ноутбука перекриваються, що в кінцевому підсумку може призвести до виходу техніки з ладу. Тому бажано стежити, щоб техніка знаходилася на прямій рівній поверхні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи слід ігнорувати повідомлення про оновлення для мобільних програм у смартфоні Ноутбук перебуває на сонці Ще одна причина дуже часте перебування ноутбука під сонячними променями, через що він нагрівається, що негативно позначається на батареї. Крім того, страждає не лише батарея пошкоджується також процесор, жорсткий диск та відеокарта. Ноутбук перебуває на морозі Коли гаджет постійно перебуває в умовах мінусової температури, техніка може охолонути аж до замерзання. Так, лише двадцять хвилин на морозі здатні призвести до проблем з екраном і жорстким диском, а батарея ж стане швидко розряджатися. Фахівці не радять виносити ноутбук часто на мороз, тому що акумулятор може не витримати й заряджатися не буде. Довгий час у режимі сну та в мережі Якщо часто переводити ноутбук у режим сну замість відключення, то батарея буде швидше розряджатися. Аналогічна ситуація, якщо ноутбук буде постійно в мережі, навіть коли ви з ним не працюєте. Через ракетні обстріли, що тривають восени, українці зіткнулися з постійними екстреними відключеннями від електроенергії міст і населених пунктів. Не у кожного є ноутбук, але якщо він ще протримається кілька годин на власній батареї, то роутер без електрики позбавляє нас доступу до інтернету. Смартфони також залежать від якості мережі і не завжди дають хорошу швидкість з'єднання. Gаzеtа.uа з'ясувала, що таке автономний інтернет та яке обладнання може допомогти забезпечити з'єднання навіть за відсутності електроенергії.
we.ua - П'ять помилок використання ноутбука, які вбивають батарею: цього робити не варто
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як зберегти колонку в хорошому стані під час використання на природі: поради
Бездротові колонки доволі популярна річ у повсякденному житті. Однак щоб зберегти вашу колонку в хорошому стані під час використання на природі, потрібно дотримуватись наступних порад, про які пише Gаzеtа.uа. Захист від вологи Не використовуйте в дощі: Якщо ваша колонка не має водостійкого захисту, уникайте використання в дощову погоду або в місцях з високою вологістю. Використовуйте водостійкі чохли: Для колонок без вологозахисту можна використовувати водостійкі чохли або герметичні пакети. Захист від пилу та бруду Зберігайте в чистоті: Слідкуйте, щоб колонка не забруднювалася пилом або брудом. При потребі використовуйте чохли, щоб уникнути накопичення пилу. Очищення: Регулярно очищайте колонку від бруду і пилу, дотримуючися інструкцій виробника. Захист від ударів та падінь Обережність при транспортуванні: Уникайте сильних ударів і падінь. Зберігайте колонку в сумці або чохлі під час транспортування. М'яка поверхня: Поставте колонку на м'яку поверхню, якщо ви не використовуєте її, щоб уникнути можливих пошкоджень. Захист від перегріву і холоду Не залишайте на сонці: Уникайте залишати колонку під прямими сонячними променями, які можуть перегріти пристрій. Не використовуйте в сильний холод: Уникайте використання колонки в умовах дуже низьких температур, які можуть вплинути на акумулятор і електроніку. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як продовжити життя вашого пилососа і забезпечити його ефективну роботу: поради Енергозабезпечення Підзарядка: Переконайтеся, що колонка має достатній заряд батареї перед виїздом. Якщо ви використовуєте її в поході, може бути корисно мати портативний зарядний пристрій або запасний акумулятор. Економія енергії: Вимикайте колонку, коли не використовуєте її, щоб зберегти заряд батареї. Уникання небезпечних умов Вітер: Слідкуйте, щоб колонка не потрапила під сильний вітер, який може перенести пісок або дрібний бруд на неї. Вода: Не допускайте потрапляння води всередину колонки. Якщо колонка не є водостійкою, тримайте її подалі від води. Зберігання та транспорт Зберігання: Зберігайте колонку в сумці або чохлі, коли не користуєтеся нею. Це забезпечить додатковий захист від зовнішніх впливів. Правильне транспортування: Уникайте кидання або грубого поводження з колонкою під час транспортування. Перевірка сумісності Перевірте сумісність: Переконайтеся, що ваша колонка сумісна з іншими пристроями, які ви плануєте використовувати на природі. Дотримання цих порад допоможе вам продовжити термін служби вашої колонки і зберегти її в хорошому стані навіть в умовах природи. Ноутбук став невід'ємною частиною повсякденного життя людини у сучасному світі, а тому важливо знати, як зберегти його ефективність та забезпечити довговічність. Одним із лайфхаків, які вам точно знадобляться, є заклеювання клавіатури ноутбука скотчем. Хоча цей трюк може здаватися дивним, проте він допоможе захистити пристрій від пилу та запобігти появі проблем, які пов'язані з ним.
we.ua - Як зберегти колонку в хорошому стані під час використання на природі: поради
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як захистити смартфон від аномальної спеки: поради
Щодня ми виходимо надвір із телефонами. Враховуючи, що літо спекотне, необхідно знати, як правильно використовувати гаджет, щоб запобігти його перегріву, пише Ріхеlіnfоrm. Не залишайте телефон у машині У закритій машині, особливо якщо на неї падають прямі сонячні промені, температура навіть вища, ніж на вулиці. Такі умови можуть призвести до поломки пристрою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити фото на іРhоnе якіснішими: п'ять порад Слідкуйте за попередженнями на екрані Багато смартфонів мають функцію повідомляти про те, що вони ось-ось (або вже) перегріються шляхом відповідного попередження, що з'являється на екрані. Напевно, це навіть на краще, що повідомлення не зникає з екрана, поки температура пристрою не прийде в норму. Щоб гаджет охолов швидше, віднесіть його в більш прохолодне місце, на яке не потрапляють сонячні промені. Тримати телефон у руках або ставити його на заряджання не рекомендується. Купіть охолодний чохол Звичайні чохли, які роблять із пластику або силікону, в основному затримують тепло, яке виробляють компоненти смартфона, коли ви ним користуєтеся. У спеку такі чохли краще зняти. Якщо ж ви побоюєтеся, що гаджет покриється подряпинами або може розбитися, пошукайте спеціальні чохли з ефектом, що охолоджує. Доволі багато людей залишають блок живлення зарядного пристрою у розетці після того, як смартфон зарядився. Причина - банальний лінь. Власнику гаджета не хочеться діставати зарядник, адже потім цей пристрій все одно доведеться повертати на місце. Однак бути настільки лінивим не варто, адже наслідки можуть виявитися не найприємнішими.
we.ua - Як захистити смартфон від аномальної спеки: поради
Gazeta.ua on gazeta.ua
До чого може призвести звичка залишати зарядний блок у розетці: можливі наслідки
Доволі багато людей залишають блок живлення зарядного пристрою у розетці після того, як смартфон зарядився. Причина - банальний лінь. Власнику гаджета не хочеться діставати зарядник, адже потім цей пристрій все одно доведеться повертати на місце. Однак бути настільки лінивим не варто, адже наслідки можуть виявитися не найприємнішими, пише Ріхеlіnfоrm. І йдеться не про збільшення електроспоживання, адже якщо за електроенергію і доведеться заплатити більше, то зовсім небагато. Йдеться про набагато серйозніші неприємності. Отже, до чого може призвести звичка залишати зарядний пристрій у розетці? ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно заряджати автомобільний акумулятор, щоб його не "вбити": поради Стрибок напруги Іноді буває так, що електроенергію вимикають, а потім знову вмикають. Під час другого процесу може "стрибнути" напруга. Для пристроїв, підключених до розетки, такий процес може закінчитися не найкращим чином. Наприклад, зарядник може просто перестати працювати. Займання пристрою Так, такий наслідок дається взнаки вкрай рідко. І все ж таки такий ризик варто враховувати. Швидше за все, з якісним зарядним пристроєм нічого не станеться. А ось дешевий зарядник може сильно нагрітися, а то й спалахнути. Таким чином, якщо ви часто залишаєте блок живлення в розетці, то краще перестати це робити. В Україні недостатньо потужностей генерації та імпорту електроенергії для покриття споживання, зранку вводилися екстрені відключення в окремих регіонах. Відключення споживачів, що розпочалися із 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Тож, щоб захистити комп'ютер від постійних вимкнень світла (і, відповідно, від різких вимкнень живлення), ось кілька порад від Gаzеtа.uа
we.ua - До чого може призвести звичка залишати зарядний блок у розетці: можливі наслідки
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules