Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
29.1 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
У G7 обурилися наступом на НАБУ та анонсували зустріч із керівництвом Кабміну України
Посли держав "Групи семи" (G7) висловили стурбованість слідчими діями Служби безпеки України щодо Національного антикорупційного бюро (НАБУ), під час яких було викрито підозрюваного агента РФ. Представники країни планують обговорити ці події з керівництвом уряду. Про це йдеться у заяві дипломатів. Посли G7 зазначили, що уважно стежать за розслідуванням щодо кількох співробітників НАБУ за підозрою в злочинах. "Ми зустрілися сьогодні з НАБУ, маємо серйозні занепокоєння та намір обговорити ці події з керівництвом уряду", - йдеться в заяві. Дипломати нагадали, що підтримують "прозорість, незалежні інституції та належне врядування" та цінують партнерські відносини в Україні "для спільної боротьби з корупцією". Уранці в понеділок СБУ провела обшуки в низки співробітників Національного антикорупційного бюро в межах операції з "нейтралізації російського впливу на НАБУ". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика Британія надасть Україні майже $ 2,2 млрд У межах цих дій затримали одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова за підозрою у веденні економічної діяльності з Росією. Було також затримано співробітника центрального апарату НАБУ, підозрюваного у шпигунстві для російських спецслужб. У НАБУ поскаржились, що до працівників Бюро застосували силу, а слідчі дії відбувались без ухвали суду. Там також заявили, що доказів участі затриманого працівника відомства в антидержавній діяльності немає. Паралельно Спеціалізована антикорупційна прокуратура стверджувала, що СБУ отримала доступ до всіх спецоперацій НАБУ. У СБУ це пізніше спростували. Минулого тижня посли G7 закликали новий уряд на чолі з Юлією Свириденко до подальшої роботи над реформами. Денис Шмигаль на посаді голови Міноборони провів розмову з генсеком НАТО Марком Рютте після зустрічі у форматі "Рамштайн". Учасники розмови підбили підсумки засідання й скоординували подальшу роботу.
we.ua - У G7 обурилися наступом на НАБУ та анонсували зустріч із керівництвом Кабміну України
Gazeta.ua on gazeta.ua
Шмигаль на новій посаді провів розмову з генсеком НАТО та оголосив важливі результати
Денис Шмигаль на посаді голови Міноборони провів розмову з генсеком НАТО Марком Рютте після зустрічі у форматі "Рамштайн". Учасники розмови підбили підсумки засідання й скоординували подальшу роботу. Про це посадовець повідомив у Теlеgrаm-каналі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глави МЗС ЄС зустрінуться у Великій Британії, щоб обговорити допомогу Україні та безпеку Європи Сторони говорили також про нову ініціативу, яка дасть змогу союзникам закуповувати американську зброю, в тому числі системи Раtrіоt, для України. Шмигаль висловив вдячність усім країнам, які підтримали готовність долучитися. "Подякував Марку Рютте за сильну промову на підтримку нашої країни під час засідання Контактної групи". Голова Міноборони додав, що створюється міцне та дружнє партнерство задля сталого миру й безпеки. Під час 28-го засідання Контактної групи у форматі "Рамштайн" Велика Британія оголосила про безпрецедентну допомогу в постачанні безпілотників. Йдеться про 350 млн фунтів, які дадуть змогу ЗСУ отримати 100 тис. дронів уже до кінця року.
we.ua - Шмигаль на новій посаді провів розмову з генсеком НАТО та оголосив важливі результати
Gazeta.ua on gazeta.ua
Російські обстріли - президент повідомив про ситуацію
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує ліквідовувати наслідки масштабного російського удару по містах і регіонах. Удари торкнулися широкої географії - від Харківської та Сумської областей до Івано-Франківська. Потужною була атака й на столицю, сказав він у зверненні. "Сьогодні весь день триває ліквідація наслідків російського удару по наших містах, громадах. Різні регіони, від Харківщини та Сумщини до Франківська. Сильна атака була проти Києва. Значну частину "шахедів" і ракет вдалося збити", - зазначив президент. Він наголосив, що кожна нова хвиля терору з боку Росії лише підкреслює необхідність посилення протиповітряної оборони, зокрема розширення географії покриття. Також, за його словами, Україна має продовжувати завдавати ударів по російській військовій логістиці. "ППО: потрібно більше систем, більше покриття нашої країни захистом. Також наші далекобійні удари по Росії: якщо Путін так здурів на темі "шахедів" і терору, вони мають залишитись без логістики. Кожен, хто працює заради захисту життя й обмеження потенціалу Росії у війні - кожен працює на досягнення миру", - наголосив Зеленський. Президент подякував міжнародним партнерам за просування санкцій проти Росії, особливо вторинних, і підкреслив, що санкційний тиск працює. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія пошкодила десятки будинків у Кам'янець-Подільському районі "Хай російська бравада не вводить в оману. Вони дійсно відчувають вплив санкцій. І вони повинні припинити агресію. Росія повинна закінчити війну, яку сама ж і почала. Нікому більше, крім Росії, ця війна не потрібна", - заявив глава держави. Зеленський запевнив, що Україна боротиметься до встановлення миру й подякував усім, хто підтримує українську державу та воїнів на фронті. Івано-Франківськ та область 21 липня зранку масовано обстріляли російські дрони. Росія масовано вдарила по Україні ударними безпілотниками, а також крилатими і балістичними ракетами.
we.ua - Російські обстріли - президент повідомив про ситуацію
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський запровадив реальний мораторій на перевірки бізнесу
Президент Володимир Зеленський оголосив про ключове рішення Ради національної безпеки і оборони України - запровадження реального мораторію на перевірки бізнесу з боку державних органів. Це рішення стало першим кроком оновленого складу РНБО, засідання якого відбулося з фокусом на економічну безпеку країни. "Рішенням РНБО запроваджено реальний мораторій на перевірки бізнесу державними органами й загалом на будь-яке втручання державних структур у підприємницьку діяльність", - наголосив Зеленський. За його словами, це створює базу для повного впровадження необхідних рішень задля економічної безпеки України. Президент підкреслив, що держава має направити більше внутрішніх зусиль на економічне зростання, розвиток виробництва, створення нових робочих місць та активне залучення інвестицій, зокрема у спільні проєкти з міжнародними партнерами. "Абсолютно конкретне завдання: направити більше внутрішніх сил в Україні на розвиток, на зростання економіки, а отже, зростання виробництва, зростання робочих місць, які можуть підтримувати нашу оборону та стійкість України", - заявив глава держави. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мораторій на перевірки бізнесу хочуть скасувати Зеленський також акцентував на важливості локалізації виробництва в Україні та очікуванні швидких результатів. "Нам потрібні відчутні економічні результати вже за наступні шість місяців", - сказав він. Президент закликав уряд і партнерів до активної співпраці в реалізації економічних ініціатив, що здатні зміцнити державу під час війни. На наступний тиждень Уряд готує низку рішень. Разом із силовими структурами та за координацією Ради національної безпеки та оборони готується річний мораторій на перевірки бізнесу. Розпочався аудит кримінальних справ проти бізнесу, прем'єр-міністерка Юлія Свириденко наголосила у Fасеbооk.
we.ua - Зеленський запровадив реальний мораторій на перевірки бізнесу
Gazeta.ua on gazeta.ua
Литва залучить механізми для повернення з РФ полонених і викрадених дітей до України
Україна отримає певну допомогу. Литва зробить усе можливе для сприяння поверненню з Росії українських військовополонених та викрадених дітей. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журнал Тіmе присвятив обкладинку викраденим РФ українським дітям Обговорення на зустрічі у Вільнюсі ініціативи "Безпечні дороги додому" будуть зосереджені на практичних діях - як полегшити перетин кордону, забезпечити транзитні можливості, надати правову та гуманітарну допомогу, а також сприяти поверненню незаконно затриманих осіб або викрадених дітей до їхніх сімей. "Понад 1,6 млн українських дітей досі проживають на окупованих Росією територіях, а кількість українських дітей, незаконно депортованих до Росії, сягає майже 20 тисяч. Литва докладе всіх зусиль, щоб їхній шлях додому був безпечним, гідним та якомога швидшим", - зазначив глава МЗС Литви. Як зазначили у литовському відомстві, країна приєдналася до ініціативи "Безпечний шлях додому" на конференції з гуманітарних питань української формули миру, що відбулася в Канаді 31 жовтня 2024 року. Україна врятувала з окупації ще групу дітей. Вони пережили тортури та знущання.
we.ua - Литва залучить механізми для повернення з РФ полонених і викрадених дітей до України
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ультраправі перемогли у Японії. Чи буде тепер допомога Україні?
На виборах до Верхньої палати японського парламенту 20 липня правляча коаліція втратила більшість. Альянсу "Ліберально-демократичної партії" ("ЛДП") та "Комейто", за даними Національного мовника NНК, не вистачило трьох голосів. Оскільки у нижній палаті ЛДП-"Комейто" теж не мають більшості, чинний уряд Сігеру Ісіби тепер не контролює парламент. Азіатські ринки на ранкових торгах у понеділок, 21 липня показали зниження основних індексів, поки Ісіба не заявив: своєї посади не покине, уряд не розформує. "Такі виклики, як глобальна ситуація і стихійні лиха, не будуть чекати покращення політичної ситуації", - пояснив він на брифінгу. Після невдачі на виборах до нижньої палати парламенту, які були восени 2024 року, ліберальні демократи запізнилися з екстреними заходами для стримування інфляції, тому ціни на харчі, зокрема, на рис, злетіли до історичних максимумів. Ситуація для Японії дуже напружена. З одного боку - Китай вдається до дедалі жорсткішої риторики відносно Тайваню. З іншого, тарифами тисне Трамп. Міцнішає військовий союз між Росією та КНДР. Та в опозиції визнають: треба зберегти політичну стабільність. Заради цього Сохей Камія, лідер ультраправої партії-переможниці, заявив про відкритість до співробітництва із правлячим альянсом для просування консервативної політики. Та голова конституційних демократів Йосіхіко Нода анонсував консолідацію опозиційних сіл під умовним гаслом "народ сказав "ні" уряду Ісіби". Чинному прем'єру тепер доведеться кожен крок узгоджувати з опонентами. Тарифна удавка і протидія агресорам Найближчими днями представник Ісіби вилітає до Вашингтона. Трамп анонсував 21% мита із 1 серпня. Тому Ісіба найперше займатиметься цим. Водночас партія "Сансейто" має виражене антикитайське спрямування. Японські ультраправі надихаються прикладом Трампа Японські ультраправі надихаються прикладом Трампа, пояснив професор політології в токійському кампусі Темпльського університету Хіромі Муракамі, тому питання безпеки залишатимуться у фокусі уваги. Депутат японського парламенту від "Консервативної партії" Йоїті Сімада пояснив: "Багаті китайці - найбільша наша проблема. Вони скуповують ділянки землі і квартири в Токіо і по всій країні. Це викликає занепокоєння, тому що, у Китаї неможливо розбагатіти без підтримки правлячої Компартії". Відтак політик занепокоєний впливом Китаю на японські справи. З огляду на альянс Пекіна з Москвою, Токіо за будь-якого уряду просто не може ухилитися від активної протидії країні-агресорці. Як скаже Трамп? Але, як зауважують у виданні Тhе Dірlоmаt, позиція Ісіби може зазнати змін залежно від поглядів Трампа. Стриманість Японії здатна підважити координацію проукраїнських зусиль партнерів у G7, особливо щодо безпекового альянсу "Південна Корея - Японія" на противагу Китаю і КНДР в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (АТР). Схоже, у Токіо розуміють ризики. Під час нещодавнього засідання парламенту Ісіба заявив: "Сьогоднішня Україна стане завтрашньою Східною Азією". Політик мав на увазі китайську загрозу для Тайваню як стимул нарощувати японські безпекові можливості. На думку авторів Тhе Dірlоmаt, якщо Ісіба не виявить активності й по Україні, він ризикує втратити шанс вивести на зовнішньополітичній арені Японію з тіні США. Четвертий донор У Києві тепле ставлення до Японії. На тлі паузи у грошовій підтримці від США за президентства Джо Байдена у 2024 році, коли Конгрес майже пів року не міг проголосувати відповідний законопроєкт, саме від Японії Україна отримала перші майже 2 мільярди доларів. Ще понад 3 мільярди доларів доходів від "заморожених" російських активів матимемо за угодою з японською стороною, підписаною у травні 2025 року. Загалом із лютого 2022 року від Японії нам надійшло більш ніж 10 мільярдів доларів допомоги. Японські експерти днями навчали українських саперів та рятувальників як працювати з японською технікою для розмінування. Активізація через океан У Росії заметушилися. На початку липня Кремль висловив протест з приводу спільних військових навчань США та Японії у "безпосередній близькості від далекосхідних кордонів". Російське МЗС назвало це "потенційною загрозою" безпеці РФ. У понеділок, 21 липня, президент Володимир Зеленський своїм указом призначив Юрія Лутовинова послом до Японії. За відкритими джерелами, Лутовинов працював радником посольства України в Японії. Згідно з декларацією посадовця, з 2024 року він перебував на посаді заступника директора Департаменту держпротоколу МЗС та завідувача відділу Департаменту європейської та євроатлантичної інтеграції Офісу президента України. Скоріш, мова піде про посилення дипломатичних зусиль, оскільки Зеленський наголосив - кожен із 16 новопризначених послів отримав конкретні завдання. Японію він не виділяв, але факт призначення посла замість тимчасового повіреного свідчить про особливе значення, котре офіційний Київ надає Токіо в АТР. Спільний ворог В України та Японії є спільний ворог - Росія, пояснив Gаzеtа.uапровідний науковий співробітник Інституту історії НАН України Андрій Мартинов. Експерт наголосив, що Японія послідовно підтримує Україну з 24 лютого 2022 року з огляду на власну безпеку, адже три її потенційні супротивники, Китай, Росія та КНДР, співпрацюють проти нашої держави. "Уперше від Другої світової війни Токіо передав Україні не тільки гуманітарну, фінансову, а й пряму військову допомогу (катери. Gаzеtа.uа). Це не дивно, адже на кону інтереси національної безпеки самої Японії", - пояснив Андрій Мартинов. Двопартійна підтримка Тож за будь-якого політичного потрясіння не варто перейматися про японську допомогу Україні, розповів Gаzеtа.uа політичний аналітик Дмитро Франчук. На його думку, міжнародна оборонна підтримка, в якій Японія бере участь, посилюватиметься. Тому Токіо і не потрібно активізуватися. Японія є учасницею "Коаліції добровольців", вона зацікавлена у приєднанні до Штабу НАТО з підтримки України. "У Японії український напрямок має двопартійну підтримку і розглядається як важлива складова зовнішньої безпекової стратегії, - прогнозує експерт. -Тому навіть фрагментація влади не призведе до її суттєвого скорочення".
we.ua - Ультраправі перемогли у Японії. Чи буде тепер допомога Україні?
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський назвав три умови для переговорів з РФ
Президент Володимир Зеленський озвучив ключові теми, які Київ планує винести на порядок денний наступного етапу переговорів з Росією у Туреччині. Йдеться про третю зустріч у форматі, ініційованому колишнім міністром оборони Рустемом Умєровим, де пріоритетними названо три напрямки, вказав він. "Рустем Умєров запропонував провести нову зустріч представників у Туреччині. Порядок денний з нашого боку чіткий: повернення військовополонених, повернення викрадених Росією дітей та підготовка зустрічі на рівні лідерів", - заявив Зеленський. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський назвав умову для переговорів із РФ і розкрив можливі локації зустрічі На думку глави держави, справжній результат можна досягти лише в разі переговорів безпосередньо між керівниками держав. "Закликаю вас поінформувати ваші країни про важливість цієї переговорної рамки і забезпечити необхідну політичну підтримку України", - звернувся він до дипломатів. Святий Престол заявив про готовність прийняти представників України та Росії для проведення мирних переговорів. У заяві зазначається, що під час щирої розмови Папа Римський підтвердив важливість діалогу як ключового шляху до припинення війни. Він також висловив співчуття жертвам конфлікту, поновив молитви за український народ і закликав до зусиль задля звільнення полонених та пошуку компромісних рішень.
we.ua - Зеленський назвав три умови для переговорів з РФ
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Закликаю наших партнерів": Шмигаль на новій посаді розповів, скільки мільярдів не вистачає для ударів по Росії
Українські посадовці знову просять гроші в інших держав. Новопризначений міністр оборони Денис Шмигаль на засіданні Контактної групи в форматі "Рамштайн", яке відбувається у відеорежимі 21 липня, заявив, що для того, щоб закрити потребу у військових закупівлях у 2025 році та повернути війну на територію Росії, Україні необхідно 6 млрд доларів, пише Gаzеtа.uа. Україні потрібно 6 мільярдів доларів, щоб закрити цьогорічний розрив у закупівлях. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дикий розповів, чи зможе РФ атакувати 2 тис. дронів Україну одночасно "Це дозволить нам виготовити більше FРV-дронів для утримання лінії, більше перехоплювачів для протидії атакам "Шахедів", а також додаткову глибоку ударну зброю, щоб повернути війну до Росії" - розповів Шмигаль. Також він наголосив на важливості отримати від партнерів фінансові зобов'язання на наступний, 2026 рік. "Я закликаю наших партнерів виділяти кошти для України у своїх бюджетних пропозиціях на 2026 рік уже зараз", - підкреслив Денис Шмигаль. Від початку доби на фронті відбулося 101 бойове зіткнення. Українські захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.
we.ua - Закликаю наших партнерів: Шмигаль на новій посаді розповів, скільки мільярдів не вистачає для ударів по Росії
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Закликаю наших партнерів": Шмигаль на новій посаді розповів, скільки не вистачає мільярдів для ударів по Росії
Українські посадовці знову просять гроші в інших держав. Новопризначений міністр оборони Денис Шмигаль на засіданні Контактної групи в форматі "Рамштайн", яке відбувається у відеорежимі 21 липня, заявив, що для того, щоб закрити потребу у військових закупівлях у 2025 році та повернути війну на територію Росії, Україні необхідно 6 млрд доларів, пише Gаzеtа.uа. Україні потрібно 6 мільярдів доларів, щоб закрити цьогорічний розрив у закупівлях. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дикий розповів, чи зможе РФ атакувати 2 тис. дронів Україну одночасно "Це дозволить нам виготовити більше FРV-дронів для утримання лінії, більше перехоплювачів для протидії атакам "Шахедів", а також додаткову глибоку ударну зброю, щоб повернути війну до Росії" - розповів Шмигаль. Також він наголосив на важливості отримати від партнерів фінансові зобов'язання на наступний, 2026 рік. "Я закликаю наших партнерів виділяти кошти для України у своїх бюджетних пропозиціях на 2026 рік уже зараз", - підкреслив Денис Шмигаль. Від початку доби на фронті відбулося 101 бойове зіткнення. Українські захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.
we.ua - Закликаю наших партнерів: Шмигаль на новій посаді розповів, скільки не вистачає мільярдів для ударів по Росії
Gazeta.ua on gazeta.ua
Пісторіус оголосив про підтримку України додатковою зброєю: Німеччина передасть Україні нові системи ППО
Німеччина передасть Україні додаткові системи протиповітряної оборони та боєприпаси для зміцнення захисту від російських атак. Про новий пакет допомоги повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час засідання у форматі "Рамштайн", повідомляє "РБК-Україна". "Німеччина надасть додаткові системи ППО та необхідні боєприпаси", - заявив Пісторіус. За словами німецького міністра, під час недавнього візиту до Вашингтона він досяг домовленості з главою Пентагону Пітом Гегсетом щодо участі Німеччини в постачанні п'яти систем Раtrіоt, які Україна потребує в найкоротші терміни. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оголошено наступне засідання "Рамштайну" за участі США й НАТО "Крім того, під час моєї поїздки до Вашингтона минулого тижня я домовився з Пітом Гегсетом, що Німеччина долучиться до забезпечення п'яти терміново потрібних систем Раtrіоt якомога швидше", - зазначив він. Він підкреслив, що для досягнення цієї мети країни-союзники проводитимуть координацію найближчим часом. "Як цього досягти, ми будемо тісно координувати в дусі взаємної довіри між партнерами протягом наступних кількох днів", - підсумував Пісторіус. Під час 28-го засідання Контактної групи у форматі "Рамштайн" Велика Британія оголосила про безпрецедентну допомогу в постачанні безпілотників. Йдеться про 350 млн фунтів, які дадуть змогу ЗСУ отримати 100 тис. дронів уже до кінця року.
we.ua - Пісторіус оголосив про підтримку України додатковою зброєю: Німеччина передасть Україні нові системи ППО
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules