Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
22.2 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп визнав, що Путін не готовий припиняти війну, бо думає, що він перемагає
Президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови з європейськими лідерами у понеділок, 19 травня, визнав, що російський президент Володимир Путін не налаштований завершувати війну проти України, оскільки вважає, що здобуває перемогу. Про це пише Тhе Wаll Strееt Jоurnаl з посиланням на трьох осіб, обізнаних із деталями розмови. "Це визнання підтвердило те, у що давно вірили європейські лідери щодо Путіна, але вперше вони почули це з вуст Трампа. Воно також суперечить публічним заявам Трампа, де він неодноразово стверджував, що Путін щиро прагне миру", - йдеться у повідомленні. Незважаючи на це, Трамп не підтримав заклики президента України Володимира Зеленського та європейських партнерів до посилення тиску на Росію. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп вважає помилкою виключення Росії з G8 Напередодні, у неділю, Трамп провів розмову з Путіним, а також поспілкувався з європейськими лідерами, де припустив можливість запровадження санкцій, якщо Росія не погодиться на припинення вогню. Однак уже наступного дня змінив свою позицію і не висловив готовності до таких дій. "Це не моя війна. Ми втягнулися в те, в чому не мали брати участь", - заявив Трамп журналістам після розмови з Путіним. Хоча розмова не призвела до нових санкцій, у Європі позитивно оцінили сам процес як спосіб краще зрозуміти позицію Путіна, який поки не бачить потреби припиняти бойові дії. Це, на думку європейських політиків, ще раз засвідчило, що основний тягар підтримки України лежить на Європі. Джерела стверджують, що адміністрація Трампа не перешкоджатиме постачанню американської зброї, якщо за неї платитимуть Європа або Україна. У недільній розмові з президентом Франції Емманюелем Макроном, німецьким політиком Фрідріхом Мерцом, прем'єркою Італії Джорджою Мелоні та британським прем'єром Кіром Стармером Трамп повідомив, що направить держсекретаря Марко Рубіо і спецпосланця Кіта Келлога на заплановані перемовини у Ватикані. Тоді ж він припустив можливість санкцій проти російської енергетики та фінансового сектору. Проте вже у понеділок Трамп виявив меншу зацікавленість у залученні США до цього процесу. Європейські лідери наполягали, що будь-які домовленості у Ватикані повинні передбачати безумовне припинення вогню. Трамп натомість висловив незгоду з використанням терміну "безумовне", хоча, як зазначають джерела, сам уживав його 8 травня у публікації в соцмережі Тruth Sосіаl, закликаючи до 30-денного перемир'я. Трамп знову висловився про можливість завершення війни в Україні після двогодинної бесіди з російським лідером Володимиром Путіним 19 травня. За його словами, вони досягли значного прогресу, однак ситуація все ще залишається жахливою. Трамп уточнив, що, хоча війна триває між Росією і Україною, США готові вжити всіх заходів, щоб зберегти життя.
we.ua - Трамп визнав, що Путін не готовий припиняти війну, бо думає, що він перемагає
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп вважає помилкою виключення Росії з G8
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вважає помилкою рішення про виключення Росії з Групи восьми. Про це він заявив під час зустрічі з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою, повідомляє Gаzеtа.uа. "Виключення РФ із G8 було "блискучим" рішенням у негативному сенсі. Ситуація могла б скластися інакше, якби Москва залишалася в складі групи. Було б набагато краще, якби Росія була в ній. Знаєте, багато хто може сказати: "о, якби Росія залишалася в G8, можливо, цієї війни не було б". І якби у вас був інший президент, війни теж могло б не бути", - сказав Трамп. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вже понад 80 сенаторів підтримали запровадження санкцій США проти РФ Трамп також не виключає участі США у саміті Групи двадцяти, який цьогоріч прийматиме ПАР. На думку політика, Сполучені Штати Америки залишаються ключовим гравцем як у G7, так і в G20. Російську Федерацію виключили з G8 у червні 2014 року у відповідь на окупацію Криму. Тоді планували черговий саміт у Сочі, однак лідери інших країн-учасниць - США, Канади, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та Японії відмовилися приїздити до РФ. Лідери семи держав провели зустріч у форматі G7 у Брюсселі, офіційно виключивши Росію з участі в саміті. У підсумковій заяві G7 наголошувалося, що продовження співпраці з Москвою в межах G8 неможливе, доки вона не змінить зовнішню політику.
we.ua - Трамп вважає помилкою виключення Росії з G8
Gazeta.ua on gazeta.ua
Брюссель закликають заморозити фінансування Угорщини
Група депутатів Європарламенту закликає Брюссель заморозити для Угорщини все фінансування. Країну звинувачують у подальшому обмеженні свобод і підриві демократії, а також недотриманні законодавства та цінностей ЄС, пише LRТ. "Під керівництвом націоналістичного прем'єр-міністра Віктора Орбана Угорщина постійно конфліктує з ЄС, який уже заморозив мільярди євро через такі питання, як поводження з прохачами притулку та підозри в корупції", - сказано в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Угорщині заявили про затримання "українських шпигунів" У листі, підписаному 26 депутатами ЄП, стверджується, що Угорщина не лише не прагне поліпшень. Там згадується нещодавно ухвалений закон, спрямований на заборону ЛГБТК-парадів у Будапешті, а також реформи, метою яких є підрив незалежності судів і придушення критиків уряду. "Спостерігається подальша тривожна регресія. Продовжувати фінансувати корумпований режим, який відкрито підриває європейські цінності - неприйнятно. Тому ми закликаємо негайно припинити будь-яке фінансування Угорщини, використовуючи всі доступні правові інструменти", - написали члени ЄП. Лист, ініційований фракцією Зелених, підписали також представники кількох інших парламентських фракцій, включно з правоцентристською ЄНП (Європейська народна партія), центристською Rеnеw Еurоре і соціал-демократичною. Парламент Угорщини 20 травня прийняв пропозицію віцепрем'єр-міністра країни Жолта Шем'єна про вихід з Міжнародного кримінального суду. Її підтримали 134 голосами.
we.ua - Брюссель закликають заморозити фінансування Угорщини
Gazeta.ua on gazeta.ua
Міністр фінансів Канади зробив заяву щодо підтримки України
Канада рішуче налаштована далі надавати Україні різноманітну допомогу. Про це під час саміту міністрів фінансів країн G7 заявив міністр фінансів Канади Франсуа-Філіп Шампань, передає "Укрінформ". "Канада й багато інших союзників стоять пліч-о-пліч з нашими українськими друзями. Тому та підтримка, яку Канада надає Україні, триватиме", - запевнив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Премʼєр Канади обговорив війну в Україні з генсеком ООН Водночас Шампань не став коментувати, чи буде допомога Україні включена окремим пунктом у майбутній держбюджет Канади, який мають винести на розгляд парламенту восени. "Запрошення представника України на саміт міністрів фінансів G7 демонструє світові нашу солідарність з Україною, готовність притягнути Росію до відповідальності та брати участь у відбудові", - наголосив він. Раніше президент Володимир Зеленський мав розмову з прем'єр-міністром Канади про санкції проти РФ. Вони домовились, що сильні санкції за війну проти агресора і надалі потрібні. Говорили і про ППО для України, про дипломатію та комунікацію з ключовими партнерами.
we.ua - Міністр фінансів Канади зробив заяву щодо підтримки України
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни отримали доступ до камер спостереження на західному кордоні України - The Guardian
Підрозділ російського Головного управління розвідки отримав доступ до камер відеоспостереження біля пунктів перетину кордону, військових об'єктів і залізничних станцій у ключових точках Європи. Росія намагалася зламати камери безпеки, щоб шпигувати за постачанням і порушити потік західної допомоги, що надходить до України, пише Тhе Guаrdіаn із посиланням на британську та європейську розвідки. Підрозділ 26165 ГРУ також звинувачують у надсиланні фішингових листів із порнографічним вмістом або фальшивою професійною інформацією, а також у використанні викрадених паролів для доступу до систем. Стверджується, що цей підрозділ - також відомий як АРТ 28 або Fаnсy Веаr - здійснює кібератаки проти державних і приватних організацій країн НАТО з 2022 року. "Окрім атак на логістичні компанії, військові з підрозділу 26165 імовірно використовували доступ до приватних камер у ключових місцях, таких як прикордонні переходи, військові об'єкти та залізничні станції, щоб відстежувати переміщення матеріалів до України. Зловмисники також використовували легальні муніципальні сервіси, зокрема камери дорожнього спостереження", - йдеться у попередженні. За оцінками, зловмисники отримали доступ приблизно до 10 тис. камер, розташованих біля військових об'єктів і залізничних станцій, щоб відстежувати переміщення вантажів до України. 80% з них перебувають на території України, ще 10% - у Румунії. 4% зламаних камер були розміщені у Польщі, 2,8% - в Угорщині, 1,7% - у Словаччині. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що нового придумали у Брюсселі для захисту України Також були здійснені інші спроби збору конфіденційної інформації про постачання, зокрема розклади руху поїздів і вантажні документи. "Щонайменше в одному випадку зловмисники намагалися використати телефонний фішинг, видаючи себе за ІТ-працівників, щоб отримати доступ до привілейованих облікових записів", - йдеться у повідомленні, яке підписали десять країн, зокрема США, Франція та Німеччина. Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NСSС), що є частиною Центру урядового зв'язку, закликав приватні компанії, які беруть участь у постачанні допомоги, "негайно вжити заходів для власного захисту". Серед запропонованих заходів: посилений моніторинг, багатофакторна автентифікація з надійними способами підтвердження, зокрема ключами доступу (раsskеys), а також оперативне встановлення оновлень безпеки для усунення вразливостей. Попередження було підготовлено у співпраці з розвідувальними службами США, Німеччини, Чехії, Польщі, Австралії, Канади, Данії, Естонії, Франції та Нідерландів. У соцмережах з'явилися фейкові акаунти офіційних осіб, зокрема президента України Володимира Зеленського і першої леді Олени Зеленської. Крім того, зафіксовано створення фейкових акаунтів керівника ОП Андрія Єрмака та голови СБУ Василя Малюка в Теlеgrаm, повідомив Центр протидії дезінформації.
we.ua - Росіяни отримали доступ до камер спостереження на західному кордоні України - Тhе Guаrdіаn
Gazeta.ua on gazeta.ua
Попри риторику Кремля, просування окупантів в Україні сповільнюється - Bloomberg
Темпи основного наступу Росії в Україні скоротилися вдвічі з початку року порівняно з аналогічним періодом до кінця 2024 року. У середньому російська армія просувається територією України зі швидкістю лише близько 41 км&suр2; на тиждень, тоді як у серпні-грудні 2024-го цей показник сягав 125 км&suр2; на тиждень, пише Вlооmbеrg. Із січня 2025 року Росія змогла захопити лише 0,15% української території. Навіть на Донеччині РФ поки що не змогла досягти повного контролю. "Це значне уповільнення контрастує з максималістською риторикою Кремля, який вимагає від Києва поступитися чотирма регіонами на сході та півдні, над якими Кремль проголосив суверенітет, але які Росія окупувала лише частково", - йдеться в публікації. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін планує просування до околиць Києва - американська розвідка За розрахунками Вlооmbеrg на основі даних DеерStаtе, повне захоплення Донецької області займе кілька років. Теоретично, за такими темпами окупація всієї України триватиме понад століття. Водночас ця оцінка не применшує зростаючих проблем України з нестачею живої сили, втомленим від війни населенням та слабшою підтримкою з боку США при Дональді Трампі. Оскільки бої в літні місяці стають все більш запеклими, ймовірність прориву Росії на лінії фронту залишається ризиком для України, незважаючи на те, що окупанти просуваються вперед, зазнаючи величезних втрат, нагадує видання. Російська Федерація продовжує переговори щодо завершення війни проти України, однак висуває нереалістичні умови, які залишають процес у підвішеному стані. Росія пропонує надто жорсткі вимоги, які не відповідають реальному стану справ на фронті. Попри деяке просування, російські війська не досягли стратегічної переваги над українською армією. Однак Москва наполягає на суттєвих поступках - зокрема, обмеженні чисельності українських Збройних сил та скороченні озброєння. Найбільш абсурдною умовою є вимога передачі чотирьох тимчасово окупованих областей, які Росія вважає частиною своєї території.
we.ua - Попри риторику Кремля, просування окупантів в Україні сповільнюється - Вlооmbеrg
Gazeta.ua on gazeta.ua
Вже понад 80 сенаторів підтримали запровадження санкцій США проти РФ
Сенатори від обох партій Конгресу СполученихШтатів представили законопроєкт, яким передбачено запровадження "вторинних" санкцій проти РФ. Законопроєкт вже має 81 співавтора, розповіла посол України в США Оксана Маркарова. Санкції передбачають, зокрема, 500% мита для країн, які закуповують російську нафту, газ і уран, якщо росія не погодиться на тривалий мир із Україною. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потрібно більше тиску на РФ, адже окупанти не збираються припиняти вогонь - Зеленський "Двопартійний законопроект про санкції проти Росії тепер має 81 співавтора в Сенаті! Дякую кожному 81 сенатору за підхід "Мир через силу"!" - написала Маркарова. Раніше цю інформацію оприлюднив сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Президент України Володимир Зеленський намагався зміцнити відносини з президентом США Дональдом Трампом, погодившись на безумовне припинення вогню і підписавши угоду про видобуток корисних копалин та беручи участь у переговорах, ініційованих Кремлем. Однак ці зусилля не призвели до значущих результатів. Після телефонної розмови з російським диктатором Володимиром Путіним Трамп знову підтримав російську позицію: переговори мають передувати припиненню вогню. Зеленський зазначив, що Росія намагається виграти час для продовження війни та окупації. Він також висловив сумнів щодо щирості намірів Москви щодо припинення вогню.
we.ua - Вже понад 80 сенаторів підтримали запровадження санкцій США проти РФ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Польща хоче купити майже 800 ракет до систем Patriot - ЗМІ
Конгрес Сполучених Штатів розглядає запит Польщі на придбання ракет для протиповітряної оборони Раtrіоt. Польща зацікавлена в придбанні 788 ракет РАС-2 Guіdаnсе Еnhаnсеd Міssіlе-Тасtісаl (GЕМ-Т) за майже $6 млрд, йдеться в запиті, який надійшов до Сенату США, пише портал Dеfеnсе24.рl. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерц у Києві розповів про можливість надання ракет Таurus Україні Запит Польщі стосується закупівлі засобів протиповітряної оборони, зокрема двох батарей системи МІМ-104 Раtrіоt за $4,75 млрд в 2018 році. Тоді Польща не придбала ракет РАС-2 GЕМ-Т, радіус дії яких становить до 160 км. Процедура продажу озброєння в межах програми Fоrеіgn Міlіtаry Sаlеs (FМS) у США вимагає згоди американського Конгресу, а далі запит надходить до Державного департаменту США, який через структуру Пентагону повідомляє про надання дозволу. Польща готова збивати російські ракети над своєю територією, якщо вони становитимуть загрозу для будь-якого польського регіону або країн-членів НАТО. Для цього дуже часто приводяться в готовність винищувачі F-16, заявив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.
we.ua - Польща хоче купити майже 800 ракет до систем Раtrіоt - ЗМІ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Окупанти отримують накази вбивати українських військовополонених - CNN
Російські окупанти отримують накази вбивати українських військових, які потрапляють у полон. Радіопередачі та записи з дрона узгоджуються з випадками, коли російські війська нібито страчували українських військовослужбовців, які потрапляли в полон, повідомляє СNN із посиланням на українського розвідника та перехоплені Україною розмови російських військових. Спеціальний доповідач ООН з питань позасудових страт Морріс Тідболл-Бінц заявив, що радіопередачі та записи з дрона свідчать про вбивство російськими військами солдатів, які здалися в полон. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти вбили двох полонених: розпочалось розслідування Він назвав такі дії РФ "серйозними порушеннями" міжнародного права і додав, що це могло бути санкціоновано лише вищим керівництвом Росії. "Вони не відбувалися б у такій кількості й з такою частотою без наказів або, принаймні, згоди вищого військового командування, що в Росії означає президента", - сказав він. Офіс генерального прокурора України повідомив, що станом на початок травня 2025 року відкрито 75 кримінальних розслідувань за підозрою у стратах 268 українських військовополонених. За словами ОГПУ, кількість ймовірних страт українських військовополонених зростає з 2022 року.
we.ua - Окупанти отримують накази вбивати українських військовополонених - СNN
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський повідомив, скільки військових втратили росіяни під час Курської операції
Від початку Курської операції в серпні 2024 року російська армія втратила більш ніж 63 тисячі солдатів вбитими і пораненими. Також Збройним силам України вдалося суттєво поповнити обмінний фонд для України, розповів президент України Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп переконаний у перемозі Росії над Україною - ЗМІ "Що більше бойових дій виноситься на територію ворога, то більше це убезпечує наші громади", - нагадав президент. Найбільш гаряча ситуація на Донеччині, особливо Покровський напрямок. ЗСУ продовжують активні дії в Курській та Бєлгородській областях, адже це захист Сумщини і Харківщини, нагадав президент.
we.ua - Зеленський повідомив, скільки військових втратили росіяни під час Курської операції
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules