Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
22.3 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Картопля з дефектами: основні причини, чому виростають потворні овочі
Дефекти на картоплі можуть насторожити навіть досвідчених господарів. Вони свідчать про різні проблеми: від пошкодження шкідниками до хвороб чи неправильного зберігання. Називаємо основні причини, чому виростають потворні овочі. Надто щільний ґрунт Картоплі потрібно "дихати". У важкому, глинистому ґрунті повітря майже не проникає до кореневища, а волога або застоюється, або зовсім не доходить до рослини. У таких умовах бульби ростуть із деформаціями, іноді з тріщинами чи наростами. Якщо ґрунт регулярно ущільнюється - картопля виросте потворною. Рішення - перед посадкою розпушити землю, додати пісок або перегній. Кислий ґрунт Легка кислотність для картоплі не страшна, але занадто кислий ґрунт викликає розвиток хвороб і формування дрібних, кривих бульб. У таких умовах також зростає ризик зараження паршею. Щоб уникнути проблем, варто перевірити рН землі та за потреби внести вапно або золу. Оптимальний рівень кислотності для картоплі - нейтральний або слабколужний. Нерегулярний полив Навіть найневибагливіші сорти потребують вологи в критичні періоди росту. Якщо влітку не поливати посадки хоча б раз на 2-3 тижні, особливо в спеку, бульби почнуть формуватися неправильно. Вони можуть залишатися дрібними, мати нестандартну форму або тріщини. Волога потрібна помірно, але стабільно - інакше картопля страждає, а городник залишається без нормального врожаю. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися черв'яків в черешні - простий та дієвий спосіб Шкідники: дротяник і нематоди Іноді на вигляд потворна картопля - результат діяльності ґрунтових шкідників. Дротяники та нематоди залишають дрібні отвори, ходи, викликають загнивання та появу плям. Проблему часто помічають уже під час викопування врожаю, коли діяти пізно. Щоб цього не сталося, важливо дотримуватися сівозміни, обробляти ґрунт восени та не нехтувати профілактикою. Занадто свіжий гній Помилкою багатьох є внесення свіжого гною безпосередньо перед посадкою. Така органіка викликає розвиток парші, потворні нарости та хвороби. Картопля стає непридатною до зберігання й частково гниє ще в землі. Потрібно вносити компост або перегній. Свіжий гній краще додавати восени, щоб він встиг перепріти до весни. Захищати город від ведмедки, яку ще називають капустянкою або вовчком звичайним, потрібно ще з весни. Саме у цей час шкідники прокидаються від сплячки і починають активно шукати їжу, знищуючи вже посаджені культури. Капустянка може за раз відкласти до 300 яєць, тому боротися з нею слід постійно.
we.ua - Картопля з дефектами: основні причини, чому виростають потворні овочі
Gazeta.ua on gazeta.ua
Не потребують регулярного поливу: які квіти здатні пережити спеку
Хто не має можливості витрачати багато часу на догляд за садом, пропонуємо озеленити його рослинами, які не вимагають постійної уваги. І найголовніше - цвітуть довго і їм не страшна спека. Ангелонія Ця квітка одночасно схожа на орхідею в мініатюрі і на левові ротики. Але, на відміну від них, абсолютно невибаглива до умов існування. Її батьківщина - Латинська Америка, тому рослина однаково стійко переживає і часті дощі, й засуху - її не обов'язково поливати навіть у сильну спеку. При цьому вона буде радувати око своїм яскравим пишним цвітінням впродовж усього літа. Котяча м'ята Висока посухостійка рослина дещо нагадують лаванду, але відрізняється своїм специфічним лимонно-м'ятним ароматом, який так приваблює котів. Ехінацея пурпурова Квітка дуже корисна (як відомо, ехінацея сприяє зміцненню імунітету, тому з неї можна заварювати чай) і приваблива. Крім того, стійка до хвороб та шкідників, що робить її ідеальним кандидатом для саду, за яким не потрібно надто прискіпливо доглядати. Чудово переносить посуху. Поливу потребує тільки за сильної спеки. Вербена Її квіти можуть прикрасити будь-який куточок саду. За будь-якої погоди вербена буде процвітати. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ароматні і не бояться засухи: найкрасивіші квіти, які можна виростити з насіння Будлея Її називають "кущем метеликів" за здатність приваблювати метеликів та інших запилювачів. Це посухостійка рослина, тому може обходитися практично без поливу. Хоча, кажуть садівники, при дефіциті вологи буде не так пишно цвісти, але не пропаде. До речі, загалом цвітіння цього чагарника можна спостерігати з липня до перших заморозків. Гравілат Багаторічник з жовтими, помаранчевими або червоними квітам може вижити в умовах нестачі вологи на будь-якому ґрунті. Найкраще себе почуває на сонячних ділянкам. Деякі квіти, які ми звикли бачити в саду чи вдома, приховують смертельну небезпеку. Їхня краса оманлива, адже навіть дотик чи вдихання аромату може стати причиною серйозного отруєння. Є п'ять рослин, яких краще уникати, щоб убезпечити себе і близьких та навіть домашніх улюбленців.
we.ua - Не потребують регулярного поливу: які квіти здатні пережити спеку
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сад мрії: які рослини тішать цвітом усе літо
Хочете, щоб ваш сад або клумба тішили око від весни до осені без перерв, то обирайте рослини, які цвітуть увесь сезон. Вони не лише створюють яскраву атмосферу, а й не потребують щомісячної пересадки чи заміни. Ці невибагливі квіти цвітуть протягом усього теплого періоду. Гортензії Цвітіння деяких гортензій може тривати понад три місяці, і ці сорти досить прості та надійні у догляді. Головне - переконатися, що гортензії отримують принаймні 4-6 годин світла щодня, аби вони залишалися міцними та стійкими. Гібіскус Це надзвичайно популярна рослина, і один з її видів, а саме гібіскус сирійський, має великі квіти у формі труби, що може додати саду тропічного колориту. І попри те, що цвітіння кожної окремої квітки триває всього кілька днів, сам чагарник буде випускати їх ціле літо. Рослина надає перевагу повному сонцю, є стійкою до спеки та посухи, і за належного догляду може процвітати від 20 до 30 років. Троянди Це витривалі квітучі чагарники, що можуть процвітати у різних умовах. Окрім того, деякі види троянд чудово цвітуть протягом цілого літа, і ваша інвестиція у їхній догляд точно окупиться. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Красиві, але небезпечні: квіти, яких краще уникати біля дому Вейгела Цей витривалий квітучий чагарник - чудовий варіант, якщо вам потрібно заповнити голу частинку вашого саду яскравими кольорами. Вейгела також може привабити запилювачів своїми численними суцвіттями квітів. Шавлія Цей густий чагарник має неймовірні двоколірні біло-червоні квіти. Вони цвістимуть з кінця весни й аж до осені, а іноді до самих заморозків. Окрім того, що рослина є стійкою до посухи, ароматною та сприятливою для запилювачів, її квіти іноді змінюють колір залежно від температури. Гладіолуси садять не лише на клумбах, а й в кашпо. Це чудовий варіант для тих, хто хоче їх бачити у себе на балконі чи терасі. Щоб ці яскраві квіти тішили своїм розкішним цвітінням, важливо знати, як правильно їх висаджувати в горщики. Gаzеtа.uа розповість покрокові дії.
we.ua - Сад мрії: які рослини тішать цвітом усе літо
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як боротися із сосонкою на городі: ефективні методи
Хвощ польовий, який у народі називають сосонкою, може буквально за лічені дні розростися на всю ділянку. Позбутися його на городі непросто. Адже кореневище сосонки може проникати у ґрунт на глибину до метра. Тому просте викопування не завжди допоможе. Однак, є кілька ефективних способів позбутися сосонки на городі, пише Gаzеtа.uа. Хвощ польовий поширений на всій території України. Загалом у світі його налічується близько 30 різновидів, в Україні росте приблизно дев'ять. Цю рослину використовують у медицині, однак, для городників та садівників це справжня напасть. Сосонку потрібно знищувати відразу, як тільки вона з'являється на ділянці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і як копати картоплю, щоб добре зберігалась - важливі поради Розмножується хвощ за допомогою спороносного колоска. Відбувається також вегетативне розмноження через бульби, що утворюються на коренях. Сосонка поглинає багато корисних речовин з ґрунту, пригнічуючи цим всі інші рослини. Щоб позбутися сосонки, насамперед потрібно розкислити ґрунт. Хвощ найкраще почуває себе у кислій землі. Хоча деякі його види ростуть і в нейтральній. На те, що ґрунт кислий, вказує, зокрема, поява великої кількості дикорослих рослин. Окрім хвоща, це може бути мох, кислиця, щавель, подорожник, жовтець повзучий тощо. Щоб розкислити ґрунт, слід внести в нього деревний попіл. Можна також посіяти овес, фацелію, гірчицю або жито. Восени можна посипати ґрунт вапном, а потім перекопати. Для розкислення підходить також доломітове борошно. Окрім того, допомогти у боротьбі із сосонкою можуть певні рослини, поруч з якими хвощу буде важко розвиватися і зростати. Він, зокрема, не любить жито, озимий ріпак, редис, редьку та руколу. Боротися із хвощем можна також шляхом оранки, перекопування чи культивації. Для тривалого зберігання часнику важливо правильно обрізати його стебла. Правильна обрізка часнику запобігає зайвій вологості, яка є основною причиною гниття і псування. Видалення стебел і коренів зменшує ризик розвитку захворювань та зберігає поживні речовини.
we.ua - Як боротися із сосонкою на городі: ефективні методи
Gazeta.ua on gazeta.ua
Шість фруктів та ягід, які швидко ростуть та дозрівають у контейнерах
Хоча ягоди та фрукти можуть здаватися лякливими для вирощування, існує багато таких, які швидко ростуть у контейнерах. Що найлегше вирощувати контейнерним способом розповіли експерти з садівництва. Полуниця Полуниця ідеально підходить для контейнерного садівництва, оскільки вона має неглибоку кореневу систему та швидко дає смачні ягоди, каже експерт з садівництва та засновник садового центру Sарсоtе Ендрю Порвол. Це також гарні рослини, які дають гарні білі квіти ще до появи ягід. Для найкращих результатів вибирайте сорти, що постійно плодоносять або мають нейтральний день, для безперервного збору врожаю протягом усього літа. Посадіть полуницю в добре дренованому ґрунті з великою кількістю органічної речовини, переконавшись, що ґрунт вологий, але не перезволожений. Інжирний кущ Інжирний кущ - це нижчий, більш кущистий варіант фігового дерева, який добре росте в контейнері. Якщо його придбати як розсаду (на відміну від вирощування з насіння), він легко плодоносить, часто протягом першого року. Це відбувається протягом двох основних сезонів плодоношення: на початку літа, а потім наприкінці літа або на початку осені. "Більшість інжирів самозапилюються і можуть плодоносити в перший рік після посадки", - каже експерт з садівництва та засновник Wysе Guіdе Калеб Вайз. Часто їх можна придбати з уже збереженими плодами на гілках. Інжирні кущі віддають перевагу шести або більше годинам сонця на день і найкраще ростуть у добре дренованому ґрунті. Ви можете перезимувати їх у гаражі або підвалі, коли вони перейдуть у стан спокою в зимові місяці, а потім винести їх назад, коли погода знову потеплішає. Міні-кавуни Справжнє літо не настає, поки у вас немає кавуна, яким можна перекусити, і ви можете виростити його власноруч у контейнері вдома або на терасі. Головне вирощувати міні-сорти. Вони дозрівають швидше порівняно з повнорозмірними кавунами. Прикладами є цукрові малюки. Підтримуйте ґрунт вологим, але не мокрим. Система шпалер корисна для в'янучих сортів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому слива не дає плодів: чотири головні причини на думку селекціонера Карликова чорниця Новіші сорти компактної карликової чорниці ідеально підходять для контейнерів і дають солодкі плоди, не вимагаючи років дозрівання. "Вони пропонують гарні сезонні зміни кольору свого листя. І більшість контейнерних сортів плодоносять у перший рік після посадки, а збір урожаю відбувається через два-три місяці після цвітіння", - каже Порвол. Чорниця віддає перевагу кислим умовам, тому вибирайте кислий ґрунт для горщика з рН від 4,5 до 5,5 і регулярно підгодовуйте їх кислим добривом. Обов'язково регулярно поливайте та додавайте мульчу, щоб допомогти контейнеру зберегти вологу. Вишні Вишні, такі як сорти Аunt Моlly's, Ріnеаррlе та Gоldіе, - це золотисті плоди, схожі на крихітні помідори, загорнуті в паперове листя, але з терпким, солодким смаком. Виберіть широкий контейнер, щоб розмістити їх розлогу рослину, і не дивуйтеся, якщо вони самосіються наступного року. Альпійська малина Альпійська малина - це компактні сорти ягоди без шипів, які чудово ростуть у контейнерах. Вони цінуються за свій витончений розмір, солодкий смак і здатність надійно плодоносити навіть у невеликих приміщеннях. Вони дають дрібні, але насичено ароматизовані ягоди і не розростаються агресивно, як традиційна малина. Обов'язково садіть альпійську малину в глибокі контейнери. Підтримуйте ґрунт вологим, але не мокрим, і підживлюйте збалансованим органічним добривом. Гладіолуси садять не лише на клумбах, а й в кашпо. Це чудовий варіант для тих, хто хоче їх бачити у себе на балконі чи терасі. Щоб ці яскраві квіти тішили своїм розкішним цвітінням, важливо знати, як правильно їх висаджувати в горщики. Gаzеtа.uа розповість покрокові дії.
we.ua - Шість фруктів та ягід, які швидко ростуть та дозрівають у контейнерах
Gazeta.ua on gazeta.ua
Виснажують ґрунт і пригнічують ріст: що не садять поруч з малиною
Щоб малина щедро плодоносила і не хворіла, важливо не лише правильно за нею доглядати, а й обирати сусідів по грядці. Деякі рослини пригнічують ріст малини, виснажують ґрунт або провокують появу шкідників і хвороб. Якщо посадити їх поруч, можна залишитися без урожаю. Що не варто висаджувати біля малини Одним із найнебезпечніших сусідів для малини є полуниця. Обидві культури мають схожі потреби в ґрунті, борються за вологу та мікроелементи, а ще вразливі до одних і тих самих захворювань. Якщо посадити їх поруч, ослабленими залишаться обидві. Не кращий варіант - смородина. Вона конкурує з малиною за калій і фосфор, що призводить до дефіциту важливих елементів. Крім того, обидві культури приваблюють одного з найнебезпечніших шкідників - склівку, яка швидко вражає обидва види. Багато хто вважає петрушку корисною сусідкою, бо вона нібито відлякує шкідників. Проте ця зелень виділяє сполуки, які негативно впливають на коріння малини. Результат - зниження врожайності та погіршення загального стану рослини. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що посадити під горіхом: найкращі ідеї для тіні Особливо небезпечне сусідство з пасльоновими - картоплею, помідорами, перцем. Вони можуть передати малині фітофтороз - одне з найнебезпечніших захворювань. Щоб убезпечити малину, ці культури слід розміщувати не ближче ніж за два метри. Корисною буферною зоною між малиною та іншими рослинами стане часник. Він не тільки стримує поширення хвороб, а й покращує якість ґрунту. Щороку городники планують, що посадити у новому сезоні, щоб мати гарний врожай. Але не всі овочі однаково вдячні за працю: деякі з них займають багато місця, вимагають постійного догляду, а віддача - мінімальна. Щоб не витрачати час і сили даремно, варто знати, які культури краще оминати при посадці, особливо якщо площа обмежена або ви хочете отримати максимум із мінімальними зусиллями.
we.ua - Виснажують ґрунт і пригнічують ріст: що не садять поруч з малиною
Gazeta.ua on gazeta.ua
Красиві, але небезпечні: квіти, яких краще уникати біля дому
Коли обираєте квіти для клумби перед будинком, важливо враховувати не лише їхню декоративність, а й потенційну шкоду. Деякі рослини можуть бути токсичними для дітей і домашніх тварин. Якщо одні провокують алергію, то інші здатні приваблювати комах. Щоб створити безпечний і гармонійний простір біля дому, варто знати, які квіти краще не висаджувати. Гліцинія Гліцинія - це неймовірна рослина, що ідеально підходить для того, аби оживити різну архітектуру у саду чи навіть сам будинок. Ось тільки, на жаль, гліцинії вважаються інвазивними рослинами. Їх потрібно досить жорстко контролювати, інакше ж рослини можуть завдати вашому дому чимало шкоди. Наперстянка Деякі садівники з радістю використовують цю рослину як барвистий елемент на бордюрах чи клумбах. Втім, зважайте на те, що яскрава краса цієї квітки оманлива - вона токсична і для людей, і для домашніх тварин. Навіть дотик до цієї рослини може викликати роздратування шкіри, а якщо її проковтнути, це взагалі може призвести до проблем зі здоров'ям. Беладонна Така рослина навряд чи стане бажаним доповненням до вашого саду чи клумби, адже вона надзвичайно токсична навіть на дотик. І окрім цього, беладонна до того ж не є унікальним чи навіть привабливим чагарником - листя, квіти та ягоди вона має зовсім непоказні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здатна зруйнувати фундамент: чого остерігатися, коли вирішили посадити ліану у дворі Молочай гострий Раніше ця рослина росла тільки в Африці та на Мадагаскарі, та згодом розселилася по всьому світу та пристосувалася до будь-якого клімату та ґрунту. Свою назву молочай отримав через білу отруйну речовину, що виділяється з нього під час пошкодження листя чи стебел. Головна небезпека від цієї рослини полягає в тому, що вони можуть виростати надзвичайно високими, та зрештою заважають розвитку інших рослин. Кампсис укорінений Декоративна ліана виглядає надзвичайно яскраво та цікаво, але біля споруд садити її не радять. Вся річ у тому, що коріння ліана має досить потужне, і воно може прорватися навіть під фундамент. А лози рослини досить швидко обплітають цілий дім. Натомість позбутися дорослого капсиса зазвичай надзвичайно складно. Бамбук здається ідеальною рослиною для створення затишку в саду. Його екзотичний вигляд, швидке зростання, мінімум догляду приваблює. Але деякі його різновиди можуть перетворитися на справжнє лихо. Інвазивні види бамбука стрімко розростаються, заповнюючи все довкола, витісняють інші рослини й навіть руйнуютьчи ландшафт.
we.ua - Красиві, але небезпечні: квіти, яких краще уникати біля дому
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як позбутися черв'яків в черешні - простий та дієвий спосіб
Радість від зібраної у власному саду черешні можуть затьмарити черв'яки, які також полюбляють ці ягоди. Але, виявляється, що позбутися їх з черешні доволі просто. Про один зі способів розповідає авторка YоuТubе каналу Ольга. За її словами, достатньо замочити ягоди на деякий час в злегка підсоленій воді. Тоді черв'ячки самостійно виповзуть з черешні. Потім ягоди слід промити під проточною водою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пиво, яйця та попіл: як позбутися слимаків у саду та на городі Перед замочуванням черешню потрібно перебрати, видаливши зіпсовані і пом'яті ягоди, листя і плодоніжки. На літр води потрібно додати одну столову ложку солі. Важливо, щоб вода повністю покривати ягоди. Черешні потрібно тримати у підсоленій воді щонайменше 30 хвилин, а краще - годину. Зрештою, черешні не страшно їсти і з черв'яками. Адже личинки вишневої мухи вважаються безпечними для здоров'я людини. Від цього не буде жодної шкоди. Птахів вважають незамінними помічниками в саду, адже вони відмінно допомагають боротися зі шкідливими для дерев комахами. Втім, коли з'являється урожай, птахи в саду стають проблемою, адже самі поїдають ягоди. Є ефективний та гуманний спосіб відлякати птахів від врожаю ягід. Для цього знадобиться звичайна фольга, яку можна знайти в кожному будинку.
we.ua - Як позбутися черв'яків в черешні - простий та дієвий спосіб
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чому слива не дає плодів: чотири головні причини на думку селекціонера
Досить поширена є ситуація, коли посадили сливу, але плодів немає. Перший, другий, третій рік і навіть більше. Це засмучує багатьох садівників. Причин може бути кілька. Про них Gаzеtа.uа розповів селекціонер Микола Завальний. Чому слива не плодоносить "Причин може бути чотири. Молодій сливі може не вистачати поживних речовин або дерево підмерзає, або погане запилення. Четверта причина: якщо у минулому році слива мала дуже великий врожай. На другий рік дерево намагається перепочити. Тому важливо восени і навесні його підживлювати", - пояснює Микола Завальний. Поради, щоб слива дала плоди скоріше Більшості слив потрібні дерева-запилювачі. Тому якщо у вас на ділянці росте одне дерево і у сусідів немає слив, то врожаю не буде. Посадіть ще одне дерево. Є сорти слив, у яких плодоношення починається з шостого року життя. Можливо ваше дерево ще надто молоде. Перед тим, як купити саджанець уважно вивчайте сортові характеристики дерева. Хвороби сливи. Хворе дерево не в змозі сформувати велику кількість здорових плодів. Часто слива не цвіте і не плодоносить, якщо вона хвора клястероспоріозом або плодовою гниллю. Щоб не допустити розвитку цих недуг, щороку протягом періоду вегетації (до і після цвітіння) потрібно проводити профілактичні обприскування. Шкідники сливи. Личинки пильщика і товстоніжки, гусені плодожерки та інші комахи поїдають плоди сливи. Пошкоджені плоди осипаються і швидко гниють. А квіткоїд пошкоджує квіткові бруньки, тому плоди і зовсім не можуть зав'язатися. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому смородина перестає плодоносити: основні причини Проти шкідників допоможуть перекопування та розпушування ґрунту в пристовбурних колах і проведення регулярних обробок інсектицидами. Це тьри-чотири рази за сезон. Сливу дуже любить попелиця. Помітили шкідника - терміново позбавляйтесь. Сливи погано ростуть на кислих, важких ґрунтах. Якщо у вас такий ґрунт, то покладіть на дно посадкової ями дренаж і розкисліть ґрунт. Нестача живлення. Підживіть сливу восени, якщо температура ще не надто низька. На 10 літрів води знадобиться по 2 столові ложки сульфату калію та суперфосфату, якщо дощова погода просто розсипте добрива і розпушіть ґрунт. Навесні внесіть азотні добрива, а під час цвітіння - комплексні. За скільки років починає плодоносити молода слива Терміни початку плодоношення сливи залежать від того, з якої частини дерева було взято щеплення. "Якщо саджанець прищеплено живцем із плодоносної гілки, перші плоди можуть з'явитися вже за 3-4 роки. Натомість щеплення з бокових пагонів часто призводить до значного затягування процесу - така слива може почати плодоносити аж через 10-20 років. Під час грози дерева можуть стати справжніми "магнітами" для блискавки. Висота, вологість деревини, будова крони та навіть вид дерева впливають на ризик ураження. Деякі породи, як-от дуб або тополя, потрапляють у зону підвищеної небезпеки, тоді як інші менш привабливі для електричного розряду.
we.ua - Чому слива не дає плодів: чотири головні причини на думку селекціонера
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як позбутися мурах на садибній ділянці: прості та ефективні поради
Мурахи - не лише корисні санітари природи, а й потенційна загроза для врожаю. Існують методи, які допоможуть розв'язати проблему. Про це йдеться у Теlеgrаm-каналі "Нотатки садівника". Загалом виконання п'яти рекомендацій дозволить позбутися мурах на садибній ділянці. Часникова настоянка Запах часнику мурахи не переносять. Подрібніть 1 головку часнику. Залийте 1 літром гарячої води. Настоюйте 12 годин і обприскайте мурашники. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Догляд за півоніями після цвітіння: три дії, які гарантують появу нових бруньок в наступному році Зола або вапно Посипте деревною золою або гашеним вапном навколо мурашника чи грядок. Це створює лужне середовище, яке мурахи уникають. Борна кислота та мед Змішайте 1 ч. л. борної кислоти, 1 ч. л. меду і трохи води. Розкладіть у маленькі кришечки біля мурашника. Це природна отрута - мурахи принесуть її в гніздо, і колонія зникне. Полин, м'ята, лаванда Розкладіть свіжі або сушені. Їхній запах ефективно відлякує комах. Сіль або оцет Залийте гніздо міцним сольовим розчином або оцтом (1:1 з водою). Повторіть кілька разів на тиждень. Знищення лише робочих мурах не дасть результату. Треба дістатись до матки - вона в глибинах гнізда. Саме тому регулярність - ключ до успіху. Українці дізналися, що робити з кущами нарцисів після цвітіння. Важливо правильно доглядати за рослиною після цвітіння.
we.ua - Як позбутися мурах на садибній ділянці: прості та ефективні поради
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules