Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

17.8 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Орбан заявив, що Брюссель нібито вимагає від нього згоди на вступ України до ЄС
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Брюссель тисне на Будапешт, вимагаючи погодитися на вступ України до Євросоюзу. Про це прем'єр-міністр Угорщини написав у Тwіttеr. На його думку, лідери ЄС готуються до затяжного конфлікту, вірячи, що членство допоможе Києву здобути перемогу над Росією. Орбан вважає такий підхід катастрофічним. Це, на його переконання, зашкодить як Україні, так і самому Євросоюзу. "Схоже, що Європа налаштована на продовження війни. Там вважають, що Україна може перемогти, а членство в ЄС стане для неї ключем до цього. Але це найгірша ідея з усіх. Україна не здатна виграти цю війну", - заявив він в ефірі радіостанції Коssuth. Голова угорського уряду також сказав, що "господарі Європи вирішили, що Україна має продовжувати війну". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Євросоюз без України": Орбан висунув 12 вимог до ЄС Будапешт виступає проти поспішного прийому Києва в ЄС. На думку Орбана, це спричинить серйозні проблеми в економіці, безпеці та громадському порядку. "Я впевнений, що вступ України зруйнує Угорщину. Це вдарить по угорських сім'ях і зведе нанівець економічні досягнення останніх 15 років", - наголосив він. "Брюссель не змусить нас погодитися на членство України. Це питання з величезними наслідками для безпеки, економіки та сільського господарства. Ми запитаємо угорський народ і діятимемо відповідно до його рішення", - підсумував Орбан. ЄС розглядає можливість позбавлення Угорщини права голосу через санкційний шантаж. Будапешт погрожував блокувати продовження частини антиросійських санкцій на пів року.
we.ua - Орбан заявив, що Брюссель нібито вимагає від нього згоди на вступ України до ЄС
У США підготували закон для боротьби з тіньовим флотом
Сенаторка-республіканка Джоні Ернст і демократ Ричард Блюменталь офіційно представили законопроєкт GНОSТ. Його мета - боротьба з офшорною контрабандою та торгівлею людьми. Документ передбачає конфіскацію російської нафти, яку перевозять тіньові танкери. Текст законопроєкту доступний на офіційному сайті Ернст. У законі зазначено, що його ухвалення дозволить створити Фонд забезпечення санкцій проти Росії. Кошти фонду мають спрямовуватися на зменшення держборгу США. Також передбачається систематизація роботи Координаційного центру контролю за експортом. Автори законопроєкту наголошують, що Росія використовує флот немаркованих суден для експорту 70% своєї нафти. Ці схеми допомагають їй уникати санкцій і продовжувати фінансування економіки. Так само діяли й іранські контрабандисти, які постачали нафту в Китай. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГУР оприлюднило нові дані про капітанів "тіньового флоту" РФ, який забезпечує вторгнення в Україну Двопартійна ініціатива спрямована на ліквідацію цих нелегальних механізмів. Закон GНОSТ розширює повноваження правоохоронців. Він дозволяє арештовувати російські активи, переслідувати судна, що порушують санкції, і покращує обмін розвідданими. Також документ посилює міжвідомчу координацію США та дає змогу використовувати конфісковані активи для погашення державного боргу. Дубайські компаніїконтролюють понад 50 танкерів, які належать до так званого російського "тіньового флоту". Один із цих танкерів підозрюють у причетності до пошкодження електрокабелю між Фінляндією та Естонією.
we.ua - У США підготували закон для боротьби з тіньовим флотом
У The Hill заявили, що переговорники Трампа не приносять користі Україні
Україна переконується на власному досвіді, що перемовини з представниками адміністрації Дональда Трампа не приносять позитивних результатів. Замість припинення атак, дії спеціального представника США Стівена Віткоффа лише провокують Москву на ще жорстокіші удари по українських мирних жителях. Таку думку висловили автори статті в Тhе Ніll. 4 квітня російська армія завдала ракетного удару по Кривому Рогу. Використано було балістичну ракету з касетною боєголовкою. Ціллю став житловий район. Унаслідок атаки загинули 20 людей, ще 72 отримали поранення. Команда Трампа неодноразово заявляла, що він прагне миру. Цю тезу повторювали з січня. Однак у відповідь російський диктатор Володимир Путін продовжив воєнні злочини в Україні. Державний секретар США Марко Рубіо висловив сподівання, що "вбивства зупиняться, смерті припиняться, і розпочнуться переговори про те, як закінчити цю війну в такий спосіб, який буде прийнятний і стійкий для обох сторін". Автори статті вважають такі очікування марними. "Чому це відбувається? Тому що Росія не хоче миру - принаймні не такого миру, як його уявляє Захід. Для Путіна мир настане тоді, коли Україна перестане чинити опір. Його кінцевою метою є повне знищення України, її народу та культури" - йдеться в матеріалі. 6 березня Путін ще раз підтвердив цю позицію. Він заявив, що Росія не має наміру поступатися та не бачить жодних компромісів у майбутніх переговорах. У Кремлі розглядають будь-які мирні ініціативи лише як спосіб отримати тактичну перевагу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп готує для Росії ультиматум - ЗМІ З 11 березня, коли Москва відмовилася від 30-денного перемир'я, загинули або були поранені сотні українських цивільних. Тоді Росія обіцяла припинити атаки на енергетичну інфраструктуру та об'єкти в Чорному морі. Вона не виконала цих зобов'язань. За цей час Кремль використав два "обмежені перемир'я", ініційовані командою Трампа, щоб зміцнити свої позиції. "Путін не має наміру зупинятися, тому його треба зупинити. Адміністрація Трампа повинна визнати це і допомогти Україні вже зараз" - підсумували автори. Розвідка США вважає, що російський диктатор Володимир Путінне готовий до миру. Президент РФ все ще хоче захопити Україну.
we.ua - У Тhе Ніll заявили, що переговорники Трампа не приносять користі Україні
Трамп готує для Росії ультиматум - ЗМІ
Якщо до кінця місяця Україна та Росія не домовляться про припинення вогню, США можуть ввести нові санкції проти РФ. Джерела Ахіоs повідомляють, що президент Дональд Трамп розглядає такий варіант. Він може ухвалити рішення самостійно або ініціювати законодавчий процес у Конгресі. 7 березня Трамп заявив, що ситуація на фронті складається на користь Росії. Він зазначив, що розглядає можливість запровадження "серйозних санкцій і мит". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Дивимося на дії, а не слова": США визначать готовність Росії до миру найближчими тижнями 8 квітня під час переговорів із прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу він висловив невдоволення діями Москви. "Я не в захваті від того, що відбувається з бомбардуваннями, тому що вони зараз бомблять, як божевільні. Вони бомблять я не знаю, що там відбувається. Це погана ситуація", - заявив він. Розвідка США вважає, що російський диктатор Володимир Путін не готовий до миру. Президент РФ все ще хоче захопити Україну.
we.ua - Трамп готує для Росії ультиматум - ЗМІ
Орбан посів третє місце у рейтингу популярності в Угорщині, втративши лідерство
Чинний премʼєр Угорщини Віктор Орбан посів третє місце у рейтингу популярності угорських політиків та набрав 31%. Ще пів року тому він мав 32% та посідав перше місце, пише 24.hu з посиланням на дані дослідження 21 Rеsеаrсh Сеntе. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорщина може підтримати нові санкції проти РФ: Сіярто назвав умову Головному опозиціонеру та лідеру партії "Тиса" Петеру Мадяру віддали перевагу 39% респондентів, він посів перше місце в опитуванні, яке провели на початку квітня. Друге місце з 32% посідає незалежний депутат Акош Хадхазі. Також угорців запитали, кого б вони хотіли бачити прем'єром країни Орбана чи Мадяра. Так, 37% відповіли, що віддають перевагу опозиціонеру, а чинного главу уряду підтримали 33% респондентів. Ще 30% не визначилися. Угорщина продовжує блокувати відкриття першого переговорного кластеру в межах процесу вступу України до Європейського Союзу, попри підтримку з боку 26 країн. Офіційною причиною блокування з боку Угорщини є нібито проблеми з правами угорської меншини на Закарпатті.
we.ua - Орбан посів третє місце у рейтингу популярності в Угорщині, втративши лідерство
Нідерланди нададуть Україні €150 млн на посилення ППО
Нідерланди виділять 150 млн на посилання ПВО України. Про це повідомив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс перед початком засідання Контактної групи у штаб-квартирі НАТО, передає Gаzеtа.uа. "Для нас одним з основних пріоритетів є протиповітряна оборона - це також те, про що просив цього тижня президент Зеленський, оскільки повітряні атаки стали інтенсивнішими, ніж будь-коли. Ми продовжуємо постачати F-16. Також ми вже оголосили, що витратимо 500 мільйонів на проєкт дронів, який є дуже важливим для України. І сьогодні ми також оголошуємо про виділення ще 150 мільйонів на систему ППО, що також допоможе Україні захищати своє небо", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ми стоїмо з вами в боротьбі" - міністр оборони Великої Британії про "критичний рік" у війні в Україні Брекельманс зазначив, що цей проєкт втілюється спільно з Великою Британією. За словами міністра, кілька тижнів тому Нідерланди заявили, що виділяють додаткові 3,5 млрд на підтримку України, з яких 2 млрд будуть буде витрачено вже цього року. Він зауважив, що наразі дуже важливо зміцнити позиції України на полі бою, що сприятиме кращим позиціям за столом переговорів. "Якщо ми хочемо, щоб Україна мала кращі позиції за столом переговорів, то важливо підтримати її на полі бою, щоб, по-перше, вона могла утримати лінію фронту, а по-друге - бути в сильнішій позиції для перемовин", - наголосив Брекельманс. Україна отримає від партнерів додаткові винищувачі F-16. Україна активно використовує F-16, вони літають "щодня". Літаки допомогли відбити велику кількість ракетних атак Росії. Також винищувачі вже здійснили багато наступальних атак, зокрема бомбардувань на сході.
we.ua - Нідерланди нададуть Україні €150 млн на посилення ППО
Урсула фон дер Ляйєн анонсувала дзеркальну відповідь на мита Трампа
Євросоюз вирішив дзеркально відповісти на рішення президента США Дональда Трампа. Нові мита поки не вводитимуть. Брюссель оголосив 90-денну паузу, аналогічну тій, яку запровадив Вашингтон. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила про це у Тwіttеr Вона наголосила, що ЄС взяв до відома заяву глави Білого дому. Європейці готові дати шанс переговорам, перш ніж вживати подальших заходів. "Під час завершення ухвалення контрзаходів ЄС, які отримали сильну підтримку з боку наших держав-членів, ми призупинимо їх на 90 днів. Якщо переговори не будуть задовільними, наші контрзаходи почнуть діяти", - заявила фон дер Ляйєн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мита Трампа: ціни на нафту впали до найнижчого рівня за останні чотири роки Вона підкреслила, що підготовка нових заходів триває. ЄС розглядає всі можливі варіанти подальших дій. "Як я попереджала раніше, всі варіанти залишаються на столі", - додала президентка Єврокомісії. Рішення США про 90-денну паузу щодо мит для інших країн є тактикою переговорів американського президента Дональда Трампа, заявила прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт. Вона зазначила, що багато хто в медіа не зрозумів стратегію президента США, вказавши, що це частина його мистецтва укладання угод.
we.ua - Урсула фон дер Ляйєн анонсувала дзеркальну відповідь на мита Трампа
Війна з Трампом: Пекін опустив юань до мінімуму
Китайський Юань впав до рівнів, які востаннє спостерігалися у 2008 році під час світової фінансової кризи щодо долара. Пекін готується до затяжного протистояння з Вашингтоном, використовуючи валюту як інструмент впливу, повідомляє Вlооmbеrg. "Юань впав до 15-місячного мінімуму по відношенню до кошика валют своїх торгових партнерів. Ставки на зниження юаня зросли, оскільки Народний банк Китаю послабив свою базову ставку для підконтрольної валюти шостий день поспіль, що свідчить про бажання Пекіна поступово послаблювати валюту для підтримки експорту. Фіксована ставка обмежує внутрішню торгівлю юаня діапазоном 2% в обидва боки", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мита Трампа: ціни на нафту впали до найнижчого рівня за останні чотири роки Для Китаю розумно прийняти стратегію поступового ослаблення фіксингу юаня. "Це гарантувало б, що юань буде стабільно відставати від кошика, що є ефективним і не таким вже руйнівним способом управління тарифами", - заявив очільник відділу валютних операцій і стратегії ставок у Китаї в ВNР Раrіbаs SА Цзюй Ван. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп підвищує мита для Китаю до 125%. Для всіх інших - пауза на 90 днів Китай може переключити свою увагу на експорт до інших країн-торговельних партнерів, оскільки його торгова війна зі США не показує жодних ознак закінчення. Президент США Дональд Трамп підвищив мита для Китаю, навіть попри те, що він оголосив про 90-денну паузу на тарифи для десятків торгових партнерів. Це сталося після того, як Пекін запровадив 84%-ві мита на весь імпорт США, пообіцявши "боротися до кінця" проти мит США. "Народний банк Китаю зберіг фіксований курс долара до юаня, щоб закріпити настрої, одночасно послабивши індекс кошика юаня, щоб підвищити конкурентоспроможність китайського експорту порівняно з торговельними партнерами за межами США", - каже головний валютний стратег по Азії в Міzuhо Ваnk Ltd Кен Чунг. Трамп уже звинуватив Китай у маніпулюванні своєю валютою з метою компенсації митних зборів, а міністр фінансів США Скотт Бессент назвав Китай найзліснішим порушником у міжнародній торговельній системі та заявив, що Пекіну не слід девальвувати свою валюту на тлі митних зборів. Досі Китай утримався від проведення агресивної девальвації валюти, оскільки різке ослаблення юаня несе високі витрати, незважаючи на його потенційну підтримку експорту. Це може підірвати довіру до китайських активів. "Значне знецінення юаня буде занадто тривожним для ринків і торгових партнерів Китаю, і ми не вважаємо такий результат імовірним. Китай може вважати за необхідне підтримувати доброзичливі відносини з торговельними партнерами на тлі дедалі більш фрагментованої глобальної торговельної системи", - зазначив стратег DВS Ваnk Вей Лян Чан. 10 квітня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив про готовність зустрітися з лідером Китаю Сі Цзіньпіном для врегулювання ескалації в торговельній війні між двома країнами. Учора Трамп заявив, що його глобальна тарифна політика є війною зі світом. 2 квітня Дональд Трамп запровадив мита для ключових торговельних партнерів США. Нововведення торкнеться торгівлі на трильйони доларів. Зокрема, набули чинності 34% тарифи на імпорт з Китаю. Пекін вирішив запровадити з 10 квітня 34% мита для імпорту зі США. 8 квітня Білий дім офіційно оголосив про набуття чинності додаткових тарифів проти Китаю. Нові мита у 104% запроваджено через те, що Пекін не скасував свої заходи у відповідь на обмеження з боку США.
we.ua - Війна з Трампом: Пекін опустив юань до мінімуму
Обвал даху клубу в Домінікані: зросла кількість жертв
У Домінікані стрімко зросла кількість жертв внаслідок обвалу даху нічного клубу в Санто-Домінго. Наразі відомо про 184 загиблих, повідомляє Аssосіаtеd Рrеss. "Пошуки жертв і потенційних вцілілих продовжуються. Станом на зараз відомо про 184 загиблих; понад 200 поранених", - заявив директор Центру надзвичайних ситуацій Хуан Мануель Мендес. Dеаth tоll іn Dоmіnісаn Rерublіс nіghtсlub rооf соllарsе rіsеs tо аt lеаst 184 ріс.twіttеr.соm/L6QоW5АІvk ТRТ Wоrld Nоw (@ТRТWоrldNоw) Арrіl 10, 2025 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обвал даху в Домінікані: серед загиблих відомі музиканти та спортсмени Наразі вдалось ідентифікувати особистості лише кількох десятків жертв, серед яких лікар, державний архітектор, відставні поліцейський та співробітник ООН, брат заступника міністра у справах молоді Домініканської Республіки, а також син і невістка місцевого міністра громадських робіт. Зокрема в столиці оголосили про створення комісії для надання психологічної допомоги сім'ям загиблих. У ніч на середу, 9 квітня 2025 року, в столиці Домініканської Республіки, Санто-Домінго, обвалився дах нічного клубу Jеt Sеt під час концерту меренге. На момент трагедії в клубі перебували щонайменше 300 людей: політики, спортсмени та відомі артисти.
we.ua - Обвал даху клубу в Домінікані: зросла кількість жертв
Франція збирається визнати Палестинську державу
Франція розглядає можливість визнання Палестинської держави вже в червні. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, висловивши сподівання, що у відповідь деякі країни Близького Сходу, зокрема Саудівська Аравія, визнають Ізраїль, повідомляє Rеutеrs. "Ми повинні рухатися до визнання Палестини. І протягом наступних кількох місяців ми це зробимо. Я роблю це не для того, щоб догодити комусь. Я зроблю це, тому що в якийсь момент це буде правильно. І тому, що я також хочу взяти участь у колективній динаміці, яка також повинна дозволити тим, хто захищає Палестину, визнати Ізраїль у свою чергу, чого багато хто з них не робить", - зазначив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Це екзистенційна загроза" - Ізраїль офіційно відкинув створення Палестинської держави Попри те, що близько 150 країн уже визнали Палестину як суверенну державу, більшість провідних західних країн - зокрема США, Велика Британія, Франція, Німеччина та Японія - досі цього не зробили. Водночас Ізраїль не визнають такі держави, як Саудівська Аравія, Іран, Ірак, Сирія та Ємен. "Наша мета - десь у червні разом із Саудівською Аравією очолити цю конференцію, на якій ми могли б завершити рух до взаємного визнання кількома країнами", - додав Макрон. 22 травня 2024 року Норвегія, Ірландія та Іспанія оголосили, що визнають Палестину незалежною державою. Наприкінці квітня верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що до кінця травня Палестину визнають кілька країн Європейського Союзу. Станом на початок травня серед європейських держав незалежність Палестини визнавали: Болгарія, Угорщина, Кіпр, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія, Швеція.
we.ua - Франція збирається визнати Палестинську державу

What is wrong with this post?