Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
29.2 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Китайський виробник Labubu обігнав російський "Газпром" за ринковою вартістю
Китайський виробник колекційних іграшок Рор Маrt обігнав російський "Газпром" за ринковою вартістю. Рор Маrt Іntеrnаtіоnаl Grоuр, відомий своїми колекційними іграшками, зокрема персонажем Lаbubu, має ринкову капіталізацію на рівні 42,40 млрд дол. Це забезпечує компанії 518-ме місце серед найдорожчих у світі. Про це повідомляється в даних СоmраnіеsМаrkеtСар. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Слузі народу" визнали катастрофічний рівень бідності за час свого правління та назвали відсоток Натомість капіталізація російського "Газпрому" становить 38,81 млрд дол, що відповідає 569-му місцю у світовому рейтингу. Таким чином, Рор Маrt обійшов одного з найбільших експортерів газу у світі за загальною вартістю акцій, що перебувають в обігу. Різке зростання ринкової вартості Рор Маrt відображає глобальний інтерес до індустрії колекційних товарів, зокрема серед молодої аудиторії в Азії. Тим часом "Газпром" продовжує втрачати позиції через зменшення експорту та санкційний тиск. Ринкова капіталізація є одним з ключових індикаторів для оцінки розміру та вартості публічної компанії на фондовому ринку. Найдорожчий у світі виробник іграшок Рор Маrt втратив майже 4 млрд доларів ринкової капіталізації після критики з боку газети Комуністичної партії Китаю Реорlе's Dаіly. Рекордні збитки зафіксували у "Газпромі". Компанія недорахувалася 13 млрд доларів у 2024 році.
we.ua - Китайський виробник Lаbubu обігнав російський Газпром за ринковою вартістю
Gazeta.ua on gazeta.ua
США виходять з ЮНЕСКО
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вирішив вивести країну з ЮНЕСКО. США повторно виходять з Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, повідомляє Тhе Nеw Yоrk Роst. Заступниця речника Білого дому Анна Келлі заявила, що ЮНЕСКО "підтримує провокаційні, роз'єднуючі культурні та соціальні" речі. "Президент Трамп пояснив це рішення антиамериканською та антиізраїльською політикою організації, а також її пробудженим порядком денним. Ще у лютому Трамп розпорядився провести 90-денний аудит участі США в ЮНЕСКО з акцентом на виявлення випадків антисемітизму. За підсумками перевірки, у Білому домі заявили про незгоду з політикою організації щодо інклюзії, расової рівності та гендерної трансформації", - пише видання. У приклад наводять антирасистські ініціативи ЮНЕСКО, гендерні проєкти на кшталт МЕN'tаlіtіеs у 2024 році, а також звіт про роль відеоігор у формуванні антидискримінаційної поведінки. "Окремо в адміністрації Трампа згадують про антиізраїльську політику ЮНЕСКО, зокрема визнання єврейських святинь "палестинською спадщиною" та засудження дій Ізраїлю в Секторі Гази без критики дій ХАМАС", - сказано в матеріалі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЮНЕСКО визнала українське кобзарство нематеріальною культурною спадщиною людства Також наголошується на зростаючому впливі КНР: Пекін став другим за обсягом спонсором ЮНЕСКО, а ключові пости в організації займають громадяни Китаю. "Китай використовує організацію для просування власного порядку денного, зокрема применшуючи роль уйгурів в історії країни", - зазначили в адміністрації. Це вже не перший вихід США з ЮНЕСКО. Трамп ініціював вихід у 2017 році, звинувачуючи організацію в упередженості проти Ізраїлю. У 2023 році президент Джо Байден повернув країну до організації, аргументуючи це потребою протидіяти впливу Китаю. Тепер США знову виходять з ЮНЕСКО - і цього разу, за словами представників Білого дому, назавжди.
we.ua - США виходять з ЮНЕСКО
Gazeta.ua on gazeta.ua
Пов'язані з РФ і КНР: YouTube видалив понад 10 тис. пропагандистських каналів
YоuТubе у другому кварталі поточного року видалив майже 11 тис. каналів і облікових записів, пов'язаних із державними пропагандистськими кампаніями з Китаю та РФ. Компанія Gооglе активно бореться з глобальними дезінформаційними операціями через свій підрозділ Тhrеаt Аnаlysіs Grоuр, пише СNВС. "Понад 7,7 тис. каналів були пов'язані з КНР. Вони публікували контент китайською та англійською мовами, підтримували китайський уряд, прославляли президента Сі Цзіньпіна та висловлювались щодо зовнішньої політики США. Ще понад 2 тис. каналів були російськими. Їхній контент підтримував Кремль та водночас критикував Україну, НАТО і країни Заходу", - йдеться у повідомленні. У травні Gооglе також ліквідував мережу, пов'язану з російським державним ЗМІ RТ. Йшлося про 20 каналів YоuТubе, чотири рекламні акаунти та блог на платформі Вlоggеr. RТ фінансувало створення контенту через компанію з Теннессі Теnеnt Меdіа, а серед авторів були відомі консервативні блогери, які підтримували Дональда Трампа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Gооglе показала дизайн нового Ріхеl 10 YоuТubе ще у березні 2022-го почав блокувати RТ на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Gооglе також виявила кампанії впливу з Азербайджану, Ірану, Туреччини, Ізраїлю, Румунії та Гани. Деякі з них стосувались конфлікту між Ізраїлем і Палестиною. У першому кварталі було видалено понад 23 тис. облікових записів. Водночас компанія Меtа звітувала про видалення 10 млн фейкових профілів, які видавали себе за відомих контент-мейкерів. Тим часом окупанти у жителів ТОТ вилучають антени, які "ловлять" українське телебачення. Росіяни намагаються повністю зачистити інформаційний простір на ТОТ України і з цією метою відбирають у людей обладнання, що дозволяє дивитись українські телепередачі, повідомив Центр національного спротиву.
we.ua - Пов'язані з РФ і КНР: YоuТubе видалив понад 10 тис. пропагандистських каналів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Матеріал про Епштейна коштував WSJ місця в президентському пулі
Адміністрація президента США Дональда Трампа відмовила журналісту Тhе Wаll Strееt Jоurnаl у доступі до медіапулу під час запланованої поїздки глави держави до Шотландії. Причиною стала нещодавня публікація видання, пов'язана з Джеффрі Епштейном, яка, на думку Білого дому, є наклепницькою. Про це повідомляє СNN. Як пояснила прессекретарка Білого дому Каролайн Левітт, рішення ухвалили через фейкову й наклепницьку діяльність Wаll Strееt Jоurnаl, маючи на увазі публікацію про нібито контакти Трампа з Епштейном. У центрі скандалу згадка про привітального листа, який Трамп буцімто надіслав фінансисту. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп пригрозив WSJ судом за публікацію про еротичний подарунок Епштейну "У прес-пулі, який супроводжуватиме президента під час візиту до Шотландії, акредитовано 13 медіа. Але Wаll Strееt Jоurnаl туди не включено", - повідомила Левітт. СNN уточнює, що журналіст WSJ, якого планували залучити до висвітлення поїздки Трампа на гольф-поля, не брав участі у підготовці резонансного матеріалу. У 2006 році Епштейна вперше публічно звинуватили у сексуальному насильстві над неповнолітніми. Того ж року його заарештували. У 2019 році, після повторного арешту за звинуваченням у змові з метою сексуальної експлуатації, він помер у в'язниці. Ілон Маск у червні під час публічної сварки заявив, що Трамп фігурує у справах скандального Джеффрі Епштейна. У 2022 році сина королеви Великої Британії Єлизавети ІІ принца Ендрю позбавили військових звань. Проти нього порушили справу у США. Звинувачення стосується нібито сексуального насильства проти 17-річної дівчинки понад 20 років тому. Вірджинія Джуффре (Робертс) подала позов на сина британської королеви . Вона стверджує, що принц нібито тричі зґвалтував її. Її продав для сексу покійний фінансист Джеффрі Епштейн. 16-річна дівчина була жертвою його сексуальної експлуатації з 2000 до 2002 рік.
we.ua - Матеріал про Епштейна коштував WSJ місця в президентському пулі
Gazeta.ua on gazeta.ua
Іран продовжить ядерну програму, попри пошкодження - глава МЗС
Іран не має наміру згортати свою програму зі збагачення урану. Попри серйозні пошкодження, завдані внаслідок ударів США та Ізраїлю. Про це заявив міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі в інтерв'ю Fох Nеws. За словами Арагчі, нині ядерна програма Ірану тимчасово призупинена через масштабні руйнування, однак країна не планує відмовлятися від її подальшого розвитку. "Так, пошкодження серйозні та значні, але ми не можемо зупинити збагачення урану. Це досягнення іранських науковців, і сьогодні це також питання національної гідності", - наголосив глава МЗС. Він зазначив, що Тегеран продовжує оцінювати масштаби шкоди, завданої ядерним об'єктам. Водночас Арагчі підтвердив, що Іран готовий до діалогу зі США, хоча прямі переговори наразі не розглядаються. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль б'є на сполох: Іран зберіг стратегічні запаси урану попри авіаудари Rеutеrs нагадує, що Іран і США вже провели п'ять раундів переговорів щодо іранської ядерної програми, однак не змогли досягти згоди щодо допустимого рівня збагачення урану. Вашингтон і Тель-Авів наполягають, що Тегеран наближається до створення компонентів для ядерної зброї. Іран, своєю чергою, стверджує, що його ядерна програма має виключно мирний, цивільний характер. Також міністр закордонних справ повідомив, що Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї перебуває у доброму стані здоров'я. Ізраїль вважає, що частина стратегічних запасів збагаченого урану Ірану не була знищена під час нещодавніх ударів по території країни, завданих США та Ізраїлем. Йдеться про стратегічні запаси, які, ймовірно, залишилися неушкодженими. Тегеран поновив секретну програму з розробки ядерної зброї ще наприкінці минулого року. Саме це, за даними розвідки, і стало поштовхом для активної підготовки Ізраїлю до можливої війни проти Ірану.
we.ua - Іран продовжить ядерну програму, попри пошкодження - глава МЗС
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп дистанціюється від війни в Україні - ЗМІ
Участь Сполучених Штатів у війні в Україні може стати для Дональда Трампа тим самим випробуванням, яким була афганська кампанія для Джо Байдена. Як зазначає Вlооmbеrg, попри те, що США не вводили війська в Україну, а лише надають їй допомогу, паралелі між цими конфліктами не такі вже й далекі. Для Трампа український фронт несе ті самі ризики: затяжний конфлікт, складність у досягненні миру і зростаюча відповідальність за його перебіг. Чим довше триватиме війна, тим більший політичний тягар може лягти на його плечі - а в разі провалу, і звинувачення. Поглиблення американської підтримки Києва може викликати невдоволення серед виборців, які орієнтовані на ізоляціоністські гасла руху "Зробимо Америку знову великою". З іншого боку, якщо дозволити Росії зміцнювати позиції без належної відповіді, Трамп ризикує виглядати слабким, нездатним зупинити Путіна. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп готує митний удар по союзниках Путіна - Fох Nеws Трамп намагається дистанціюватися від конфлікту, підкреслюючи, що війна взагалі не почалася б, якби він був при владі. Він також дає зрозуміти, що не вважає себе відповідальним за її розвиток чи наслідки. Оглядач Wаshіngtоn Роst Марк Тіссен закликав республіканців не допустити помилки Байдена, який допустив падіння Кабула. "Якщо не хочете, щоб вас звинуватили у втраті Києва - надайте Україні військову допомогу", - писав він. Подібної думки дотримується й Майкл Фроман, президент Ради з міжнародних відносин. У лютому він застерігав, що поспішне укладення миру може вдарити по іміджу Трампа як потенційного миротворця. "Якщо вас шокували кадри талібів на американських Хаммерах у Кабулі - уявіть, як виглядатиме російська колона танків Абрам", яка входить у Харків", - застерігав Фроман. Втім, серед оточення Трампа не всі згодні з таким підходом. Деякі вважають, що будь-яке посилення підтримки України лише зашкодить. Один із головних союзників Трампа, Стів Беннон, прямо заявив, якщо президент Трамп надасть наступальну зброю, здатну вражати цілі на території Росії, це вже буде його війна. Таким чином, Україна може стати для Трампа політичною пасткою: будь-який крок - як посилення підтримки, так і її згортання - несе значні ризики. Президент США Дональд Трамп висловив розчарування діями президента РФ Володимира Путіна в контексті війни в Україні та попередив про можливе запровадження жорстких економічних санкцій у разі відсутності мирної угоди найближчим часом. Трамп зазначив, що очікував прориву в переговорах із Кремлем ще два місяці тому, однак мирних домовленостей досі не досягнуто. У разі, якщо протягом 50 днів не буде досягнуто мирної угоди, Трамп пригрозив запровадити вторинні торговельні тарифи, які можуть сягати 100%.
we.ua - Трамп дистанціюється від війни в Україні - ЗМІ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Тегеран заявив про готовність до переговорів зі США, але є нюанс
Іран готовий до переговорів щодо нової ядерної угоди зі Сполученими Штатами Америки, але лише у непрямому форматі на даному етапі. Тегеран готовий до діалогу з американською стороною, якщо вона прагне знайти взаємовигідне рішення, заявив міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі, повідомляє Fох Nеws. "Я маю на увазі, що ми готові вжити будь-яких заходів для зміцнення довіри. Які необхідні для того, щоб довести, що ядерна програма Ірану є мирною і залишиться мирною назавжди, та що Іран ніколи не буде прагнути до створення ядерної зброї", - розповів він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переговори з Іраном повертаються: Європа попереджає про санкції В обмін на поновлення переговорів, Тегеран очікує на скасування американських санкцій. "Це гра, в якій виграють усі, і ми готові взяти в ній участь. Ми не можемо розпочати ці переговори у прямому порядку та все ще віддаємо перевагу непрямому діалогу", - зазначив очільник іранського МЗС. Непрямі переговори - це форма дипломатичного чи політичного діалогу, коли сторони не спілкуються безпосередньо одна з одною, а обмінюються повідомленнями чи пропозиціями через посередника (третю сторону). Такі ситуації трапляються, якщо сторони перебувають у конфлікті одна з одною, не визнають одна одну, перебувають у стані війни або глибокої політичної ворожнечі. Ізраїль вважає, що частина стратегічних запасів збагаченого урану Ірану не була знищена під час нещодавніх ударів по території країни, завданих США та Ізраїлем. Йдеться про стратегічні запаси, які, ймовірно, залишилися неушкодженими. Тегеран поновив секретну програму з розробки ядерної зброї ще наприкінці минулого року. Саме це, за даними розвідки, і стало поштовхом для активної підготовки Ізраїлю до можливої війни проти Ірану.
we.ua - Тегеран заявив про готовність до переговорів зі США, але є нюанс
Gazeta.ua on gazeta.ua
Літак у Бангладеші врізався в школу і забрав 19 життів
Навчальний винищувач ВПС Бангладеш розбився в густонаселеному районі Даки, спричинивши загибель щонайменше 19 людей і понад 160 поранень. Авіакатастрофа сталася після вильоту з бази в Курмітолі. Літак F-7 ВGІ втратив керування через технічну несправність і врізався в будівлю навчального закладу, повідомляє Rеutеrs. За словами представника армії підполковника Самі Уд Доули Чоудхурі, пілот намагався скерувати літак подалі від житлових кварталів. "Незважаючи на всі його зусилля, літак врізався у двоповерхову будівлю, що належить школі та коледжу Міlеstоnе", - повідомив Чоудхурі. Внаслідок удару загинув і сам пілот. Військові оголосили про створення спеціальної комісії для розслідування обставин трагедії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катастрофа в Індії: двигуни літака Аіr Іndіа вимкнулись через збій подачі палива Завідувач опікового відділення Медичного коледжу та лікарні Дакки Бідхан Саркер зазначив, що до закладу доправили одного школяра вже без ознак життя. "Третьокласника доправили в лікарню мертвим, а трьох інших, віком 12, 14 і 40 років, госпіталізували", - сказав Саркер. В агентстві також зазначили, що F-7 ВGІ є найновішою модифікацією китайських винищувачів Сhеngdu J-7/F-7, які створені за радянською ліцензією МіГ-21. У Бангладеш 21 липня під час навчального польоту розбився військовий літак, який упав на територію школи й коледжу Міlеstоnе в районі Уттара в Дацці. За інформацією пресслужби збройних сил Бангладеш, літак F-7 ВGІ, який належав військово-повітряним силам країни, вилетів о 13:06 за місцевим часом. Невдовзі після зльоту він зазнав аварії.
we.ua - Літак у Бангладеші врізався в школу і забрав 19 життів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Пєсков висловився про ймовірність третього раунду переговорів
Москва підтвердила своє бажання взяти участь у третій зустрічі з обговорення врегулювання війни проти України, однак вказала на серйозні розбіжності у підходах сторін до відповідних документів. У Кремлі наголосили, що перед початком діалогу необхідно порівняти проєкти меморандумів, подані Україною і РФ, які наразі мають протилежні позиції, сказав речник Кремля Дмитро Пєсков. "Є наш проєкт меморандуму, є проєкт меморандуму, який передано українською стороною. Має відбутися обмін думками і переговори щодо цих двох проєктів, які поки що, скажімо так, є абсолютно діаметрально протилежними", - заявив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна ініціює переговори з Росією наступного тижня Представник Кремля додав, що склад делегації Росії не змінився. "Ви знаєте, що ми виступаємо за проведення третього раунду. Щойно буде розуміння щодо дат, ми вас одразу проінформуємо", - підсумував Пєсков. Президент США Дональд Трамп висловив розчарування діями президента РФ Володимира Путіна в контексті війни в Україні та попередив про можливе запровадження жорстких економічних санкцій у разі відсутності мирної угоди найближчим часом. Трамп зазначив, що очікував прориву в переговорах із Кремлем ще два місяці тому, однак мирних домовленостей досі не досягнуто. У разі, якщо протягом 50 днів не буде досягнуто мирної угоди, Трамп пригрозив запровадити вторинні торговельні тарифи, які можуть сягати 100%.
we.ua - Пєсков висловився про ймовірність третього раунду переговорів
Gazeta.ua on gazeta.ua
США розмістили ядерні бомби у Великій Британії
США перемістили термоядерні бомби В61-12 на територію Великої Британії, доставивши їх на авіабазу Лейкенгіт у Саффолку. Зброя прибула з бази ВПС Кіртленд у Нью-Мексико до нового спеціального сховища, розташованого на британському військовому об'єкті, повідомляє UК Dеfеnсе Jоurnаl. За даними журналістів, йдеться про транспортування гравітаційних ядерних бомб типу В61-12, які є одними з найсучасніших у ядерному арсеналі США. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика Британія придбає винищувачі, які можуть нести ядерну зброю Пентагон наразі офіційно не підтвердив факт перекидання озброєння. Якщо повідомлення відповідає дійсності, це означатиме перше повернення американської ядерної зброї до Британії з 2008 року. Світ вступає у нову фазу ядерних перегонів - через ослаблення контролю над озброєннями та зростаючу геополітичну напругу. Станом на січень 2025 року дев'ять ядерних держав володіють 12 241 боєголовкою, з яких 9614 перебувають у військових арсеналах, а понад 2100 - у стані високої бойової готовності. США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція, Індія, Пакистан, КНДР та Ізраїль продовжують модернізацію ядерного арсеналу.
we.ua - США розмістили ядерні бомби у Великій Британії
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules