Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

17.8 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Вербна неділя: створюємо стильний букет із верби своїми руками
Вербна неділя - світле свято, яке символізує оновлення, надію та прихід Великодня. Традиційно цього дня українці несуть до церкви гілочки верби для освячення, а також прикрашають ними оселю. Замість звичайного пучка гілочок, спробуйте зробити оригінальний букет - стильний, з душею, який стане справжньою окрасою свята. Gаzеtа.uа пропонує ідеї, як власноруч створити красиві букетики з верби для дому та освячення. Як створити оригінальний букетик із верби Оберіть свіжу вербу Найкраще зрізати гілочки за день до свята. Вибирайте ті, що мають пухнасті "котики" та гнучкі гілки. Їх легше формувати у композиції. Додайте сезонну зелень Вербу можна поєднати з барвінком, самшитом, гілочками розмарину або сухими квітами. Це додасть букету текстурності, об'єму та святковості. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вербна неділя 2025: п'ять важливих справ, які треба завершити напередодні Використовуйте стрічки Обв'яжіть букетик натуральним шпагатом або барвистими стрічками. Створіть мінібукетики для дому Окрім основного букета для освячення, зробіть кілька невеликих композицій для дому. Їх можна поставити у вазочки, прив'язати до дверей чи вплести у великодній декор. Наприклад у підвіски на дверях чи вікні у формі віночка. Вербна неділя - це дванадесяте свято, яке означає вхід Господній в Єрусалим напередодні його надлюдських страждань та смерті на Голгофі. Цього дня прийнято йти до церкви та освячувати вербу. Дата святкування Вербної неділі завжди прив'язана до Великодня, а тому щороку змінюється. Але завжди відзначають за тиждень до Господнього воскресіння.
we.ua - Вербна неділя: створюємо стильний букет із верби своїми руками
Не ходіть на кладовище і не поминайте померлих: що треба знати про Лазареву суботу
12 квітня православні віряни відзначають Лазареву суботу. Цей день присвячений останньому чуду, яке Христос здійснив перед розп'яттям. Gаzеtа.uа розповість, яких заборон треба дотримуватись цього дня і як його провести. Лазарева субота: історія Згідно з Євангелієм, в цей день відзначається Воскресіння Ісусом його друга Лазаря. Лазар чотири дні тяжко хворів і помер. Ісус, почувши цю звістку, прийшов до печери, де був похований його друг. Він прочитав молитву над тілом Лазаря і той чудесним чином воскрес. Після цього Лазар став єпископом і прожив ще 30 років. Що не можна робити Свято випадає на Великий піст, тому необхідно дотримуватися заборон цього часу. Його також не прийнято пишно та голосно відзначати. Цього дня не можна займатися фізичною працею та роботою вдома. Не можна поминати покійних і ходити на цвинтарі. У народі також вірили, що у свято не можна лаятись, лихословити і бажати іншим зла. Прикмети Якщо цієї суботи їжаки та змії показуються зі своїх укриттів - отже, нових холодів не передбачається. У церкві потрібно освятити насіння (обов'язково горох), тоді воно рано зійде і буде добрий урожай. На вечерю в цей день обов'язково готують гречані млинці і горохову кашу. Ці страви принесуть щастя в сім'ю, а також хороший урожай гороху і гречки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страстний тиждень: що треба знати про останні дні перед Великоднем Щоб було добре здоров'я, потрібно прочитати молитву і попросити про це Господа, проте не можна просити матеріальні блага - можна розгнівати Спасителя. Якщо на вербі розпустилося багато "сережок, то рік буде дуже врожайним та радісним. Якщо дівчина хоче вийти заміж, їй потрібно приміряти весільну сукню та показатися в ній близьким. Страстна п'ятниця вважається найголовнішим днем перед святкуванням Великодня і він вважається найскорботнішим у році. У Велику або Страстну п'ятницю віряни згадують страждання Ісуса Христа, якого розіп'яли на хресті. Саме у п'ятницю Ісус Христос ніс на собі хрест вулицями Єрусалима, на якому його потім розіп'яли. Сталося це на горі Голгофі, що поблизу Єрусалима. У Страсну п'ятницю потрібно дотримуватися найсуворіших правил Великого посту. Протягом дня віряни нічого не їдять, вживають хліб та п'ють воду лише після того, як у церкві винесуть плащаницю. Не можна важко працювати. Всі справи вірян повинні бути спрямовані на співпереживання мукам Спасителя та молитву.
we.ua - Не ходіть на кладовище і не поминайте померлих: що треба знати про Лазареву суботу
Перевірте свій рівень інтелекту за секунди: знайдіть незвичне число серед чисел 55 за лічені секунди
Протягом століть оптичні ілюзії захоплювали людей. Ці головоломки спонукають до творчого мислення, пише jаgrаnjоsh. Якщо готові перевірити свої візуальні навички, спробуйте розгадати карколомну оптичну ілюзію. На зображенні є безліч чисел 55. Потрібно знайти приховане непарне число, яке відрізняється від решти в серії чисел 55. На це завдання дається 5 секунд. Чи зможете ви помітити інше число до того, як закінчиться час? Запустіть таймер і почніть пошук. Головоломки з оптичними ілюзіями не тільки веселі, але й корисні для психічного здоров'я та розвитку розумових здібностей. Процес вирішення цих головоломок може бути медитативним, відволікаючи ваш розум від щоденних турбот. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лише найуважніші знайдуть число 906 за 5 с: перевірте себе у цифровій головоломці Пошук прихованих візерунків покращує вашу спостережливість. Багато ілюзій вимагають від вас мислити з різних точок зору, що викликає нестандартне мислення. Ймовірно, ви маєте чудові навички візуальної обробки та високий ІQ. якщо знайшли незвичне число за лічені секунди. Якщо ні, не впадайте у відчай. Продовжуйте тренуватися з цими складними головоломками і незабаром ви станете майстром у виявленні прихованих деталей. Перевірити спостережливість можна за допомогою оптичної ілюзії. Угорський художник Гергей Дудаш створив цікаву головоломку, яку розгадати здатні не всі На зображенні дитинчата ведмедя, скунса, лисиці і зайця, а також маленька пташка грають на соняшниковому полі. Серед них є маленький метелик. Якщо швидко відшукаєте його, то можете бути впевнені, що володієте хорошим зором. У вас буде всього 20 секунд на пошук метелика.
we.ua - Перевірте свій рівень інтелекту за секунди: знайдіть незвичне число серед чисел 55 за лічені секунди
Чому сьогодні не варто влаштовувати гуляння та вечірки: заборони дня
10 квітня віряни згадують мучеників Терентія, Африкана, Максима, Помпія, Зінона, Олександра, Феодора та інших 33. Вони були християнськими святими, які постраждали за віру в ІІІ столітті. А також були військовими, які відмовилися віддати шану ідолам під час правління імператора Декія. За легендою, вони зробили хресне знамення і дмухнули на капище, внаслідок чого ідоли впали і розсипалися на порох. Їх відвага і віра стали прикладом для багатьох християн того часу. Прикмети Вже з'явилися молоді павучки - прийшов теплий період року. Від самого ранку яскраве сонце - потрібно починати роботу на городі. Туман навколо сонця під час сходу - влітку добре вродять фрукти і ягоди. Що не можна робити, а що треба Заборонялося цього дня влаштовувати вечірки та гуляння, особливо танцювати. Наші предки вірили, хто не дотримається правила, той в найближчому майбутньому буде лити гіркі сльози. Також не варто пропонувати руку і серце - кохана скоро розлюбить. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно зібрати великодній кошик: перелік продуктів, які мають особливе значення Намагайтесь не спати до самого ранку. Якщо так зробити, то можна вийти "сухим" з будь-якої проблеми. Якщо все ж таки заснули і вам приснився родич, який вже помер, то це означає, що будете мати міцне здоров'я. З 14 по 19 квітня триває Страстний тиждень. Це особливий період перед Великоднем. Ці дні потрібно провести у молитві, духовному очищенні та спогадах про останні дні життя Ісуса Христа. Дуже бажано робити добрі справи, бути стриманим та спокійним. Важливо брати участь у богослужіннях, особливо на Страсну п'ятницю та Великодню суботу
we.ua - Чому сьогодні не варто влаштовувати гуляння та вечірки: заборони дня
Будете щасливі увесь рік: що потрібно зробити сьогодні
9 квітня віряни вшановують мученика Євпсихія. Народився у Кесарії Кападокійській і походив з чесного патриціянського роду. Він провів свою юність у християнській цноті, відзначаючись розумом і чистим життям. За часів правління імператора Юліана Відступника, Євпсихій виявив велику ревність до християнської віри, руйнуючи ідолів та храми язичників. Коли Юліан дізнався про це, він наповнився гнівом не тільки до Євпсихія, але й до всього міста Кесарії, забравши у нього чесне ім'я і наклавши велику данину на мешканців. Євпсихій був заарештований і підданий мукам, але він стійко вистояв у своїй вірі. Після довгих і важких мук він був страчений мечем, і з його рани замість крові витекло молоко з водою, що було великим дивом. Християни поховали його тіло з великою пошаною, і над його гробом пізніше було споруджено храм. Також цього дня згадують преподобномученика Вадима. Він відомий також як архімандрит Вадим, народився у ІV столітті в перському місті Віфпалати в знатній родині. Він отримав християнське виховання і був глибоко вражений подвигом Христа, що спонукало його роздати більшу частину свого майна бідним і заснувати скромний монастир. Згодом до нього приєдналися сім молодих ченців, які стали його учнями. 376 року, під час гонінь на християн, які розпочав перський цар Сапор, Вадим і його учні були заарештовані. Їх довго катували в темниці, де змушували відректися від Христа і поклонятися сонцю та вогню, але вони залишалися вірними своїй вірі. Один із в'язнів, Нірсан, який спочатку був християнином, під тиском мук відступив від віри і погодився виконати будь-яку волю царя. Цар Сапор наказав Нірсану вбити Вадима. Нірсан, хоч і неохоче, але виконав наказ, відрубавши Вадиму голову. Після цього він усвідомив свій злочин і вкоротив собі віку. Після смерті царя Сапора сім учнів Вадима звільнили з в'язниці. Прикмети Блакитне ясне небо - до хорошої погоди. Вже квітнуть кульбаби - будуть теплі дні. На воді під час дощу з'являються бульбашки - довго дощитиме. Що не можна робити, а що дозволено Цього дня не можна підмітати в оселі, тому що можна "вимести" щастя. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять вагомих причин, чому не варто підмітати в будинку увечері Також не підстригали волосся, вірили, що це накличе на людину неприємності. Робили все, щоб не розлити воду, - інакше чекали на біди. Саме тому цього дня шанували воду, яку намагалися не розплескувати. Вірили, якщо випити склянку чистого напою, то це допоможе отримати щастя і радість на цілий рік. З 14 по 19 квітня триватиме Страстний тиждень. Це особливий період перед Великоднем. Ці дні потрібно провести у молитві, духовному очищенні та спогадах про останні дні життя Ісуса Христа. Дуже бажано робити добрі справи, бути стриманим та спокійним. Важливо брати участь у богослужіннях, особливо на Страсну п'ятницю та Великодню суботу.
we.ua - Будете щасливі увесь рік: що потрібно зробити сьогодні
Знайдіть кота за лічені секунди: в мережі завірусилась нова головоломка
Оптичні ілюзії інтригували та привертали інтерес людей протягом століть. Вони захоплюють нашу уяву та кидають виклик тому, як ми бачимо навколишній світ, пише jаgrаnjоsh. Одну з таких інтригуючих оптичних ілюзій пропонуємо розгадати всього за кілька секунд. Гляньте уважно на зображення. Ви можете побачити багато книг та інших предметів у кімнаті. Кішка настільки добре зливається з фоном, що її важко помітити з першого погляду. У вас є 5 секунд на розгадку. Запустіть таймер і почніть пошук. Ви знайшли схованого кота? Якщо так, вітаємо, ви неймовірні. Ваша увага до деталей феноменальна. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перевірте спостережливість за секунди: знайдіть замаскований крендель у кімнаті Якщо ви не знайшли його, все одно, не втрачайте надії, спробуйте знайти ще раз без обмеження часу. Шукайте відповідь на зображенні нижче. Візуальні оптичні ілюзії - це захопливі головоломки, які змушують наш мозок сприймати речі, яких насправді немає, або неправильно інтерпретувати те, що ми спостерігаємо. У новій головоломці знайдіть кота у дворі будинку, який присипало снігомНа пошуки тваринки виділено лише 5 с.
we.ua - Знайдіть кота за лічені секунди: в мережі завірусилась нова головоломка
Все може різко змінитись: що заборонено робити сьогодні
8 квітня в Україні відзначають день апостолів від 70-ти Іродіона та інших, преподобного Руфа, затворника Києво-Печерського. Інформації про преподобного Руфа не багато. Відомо, що він відзначився постійним потягом до духовного удосконалення - він суворо постував, жив у молитвах, послухах, подвизі і здержливості, які найбільше підніс у печерному затворі. Його мощі й досі спочивають у Дальніх печерах, біля мощей Мартирія Затвірника та Піора Затвірника. На зображеннях Собору Києво-Печерських святих святий представлений, як правило, в правій групі п'ятому ряді другим справа, в чернечому вбранні з куколем на голові, в ряду іноків, які спочивають у Дальніх печерах. Що не можна робити У цей день не потрібно розпочинати нові справи, також варто уникати важливих зустрічей - щось може різко змінитись. Не варто займатися фінансовими операціями: позичати або відкладати. Жінкам у цей день не можна просити борошно, цукор і сіль, а чоловікам ходити в гості. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки крашанок та писанок потрібно підготувати до Великодня: простий розрахунок Прикмети Вранці по землі стелиться туман - до травня дощів не буде; ясний і світлий день до настання тепла; навколо місяця червоні відтінки - чекайте на грозу; дощить до великого урожаю зернових. Великдень об'єднує мільйони християн по всьому світу. Уперше за вісім років римо-католики й православні святкуватимуть Воскресіння Христове в один день - 20 квітня. Останній раз ця подія відбулася 2017 року. Такі збіги є рідкісними через різні календарі, за якими ведуть підрахунок дати Пасхи в західній і східній традиціях.
we.ua - Все може різко змінитись: що заборонено робити сьогодні
Накличете фінансові проблеми: в які дні не варто мити підлогу
Миття підлоги є звичною частиною прибирання кожного дому. Але є дні, коли краще це уникати. Коли не можна мити підлогу Миття підлоги у вечірній час може змити добру енергію з дому. Також вважалося, що це може накликати невдачу або погіршити фінансовий стан родини. Прийнято не займатися прибиранням у релігійні свята чи в неділю. Це вважається проявом неповаги. Краще робити це в четвер. Не рекомендується мити підлогу й перед тим, як хтось вирушає в подорож, оскільки це може змити удачу та спричинити неприємності в дорозі. Разом з тим у деяких традиціях вважається, що миття підлоги в понеділок та п'ятницю може накликати сварки або проблеми в родині. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що насправді значить прокинутись зі сльозами на очах: пояснення Коли миття підлоги може нашкодити Якщо у вас свіжа лакована дерев'яна підлога або плитка, краще почекати, поки покриття повністю висохне та затвердне. Це ж стосується нанесення воску чи полірування. Миття підлоги одразу після обробки спеціальними засобами може звести їхній ефект нанівець. Якщо вдома є хворий, особливо з респіраторними інфекціями, надмірна вологість після миття підлоги може погіршити самопочуття або сприяти поширенню бактерій. Взимку або в міжсезоння, коли підлога холодна, миття може призвести до підвищення вологості та появи цвілі. Якщо вдома проводять електричні роботи, зайва волога після миття теж може спричинити коротке замикання або інші несправності. Звичайний віник - не просто господарський інвентар, а справжній оберіг. Наші предки вірили, що віник накопичує енергетику дому. Якщо його неправильно позбутись, то це може принести негаразди. Є навіть певні прикмети та способи утилізації, які допоможуть уникнути негативних наслідків. Старий віник, який уже відслужив і непридатний для використання, варто віднести якнайдалі від дому, і перш ніж викидати, необхідно сказати такі слова: "Дякую тобі за те, що бідність і сміття вимітав". Добре було б його закопати в якомусь безлюдному місці.
we.ua - Накличете фінансові проблеми: в які дні не варто мити підлогу
Головоломка-тест для найуважніших: знайдіть кота за 5 с
Візуальні оптичні ілюзії - це захопливі головоломки, які змушують наш мозок сприймати речі, яких насправді немає, або неправильно інтерпретувати те, що ми спостерігаємо. У новій головоломці знайдіть кота, який ховається на виду у дворі будинку, який присипало снігом, пише jаgrаnjоsh. На пошуки тваринки виділено лише 5 с. Доведіть собі, що у вас гострий зір за такий обмежений час. Вітаємо, якщо ви помітили кота за лічені секунди. Не хвилюйтеся, якщо ви серед тих, хто не зміг. Більшість людей не зможуть зробити це протягом 5 с. Вам потрібно більше займатися такими головоломками, щоб збільшити свою швидкість і здатність знаходити прихованих тварин або предмети. Давайте зараз перевіримо відповідь. Гляньте на зображення нижче. Розв'язування головоломок стимулює мозок і покращує увагу до дрібних деталей. Науковці довели, чим більше хтось займається такими головоломками, тим краще він зосереджується. А регулярне вирішення таких складних головоломок покращує інтелект та зміцнює концентрацію. Ось тест на рівень інтелекту: знайдіть собаку серед овечок за 5 секунд.
we.ua - Головоломка-тест для найуважніших: знайдіть кота за 5 с
Чому сьогодні потрібно готувати випічку у вигляді хрестів: традиції дня
7 квітня православні віряни згадують преподобного Георгія, митрополита Митиленського. Також цього дня - Хрестопоклонний тиждень Великого посту. Георгій з юності вів чернечий спосіб життя Георгій. За часів правління імператора Льва Ісаврянина він потрапив під гоніння іконоборців. Тоді ж його стали звати Сповідником. На архієрейську кафедру міста Митилена (на острові Лесбос) Георгія поставили за правління Костянтина Порфирородного (780-797). У житії сказано, що Георгій вів чисте, цнотливе життя, подібне до ангельського. Він був дуже милосердною людиною і завжди допомагав нужденним. За це був наділений Господом даром чудотворення - умів зцілювати невиліковні хвороби і виганяти бісів. 815 року, за іконоборця Лева Вірменина, Георгія відправили на заслання до Херсона. Там через 5 років він і помер - за переказами, в годину його смерті над Мітиленом засяяла яскрава зірка. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки крашанок та писанок потрібно підготувати до Великодня: простий розрахунок 7 квітня за старим стилем відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці. Прикмети вранці грім чути перед дощем - буде багатий урожай овочів; грім без дощу - чекай увечері негоду; на осиці багато сережок - до гарного врожаю гороху; небо зоряне - буде багато ягід і грибів. У народі кажуть: "Хороша калина - погана яровина" і зауважують - якщо цього дня йде дощ, то буде багато калини, а от урожай ярих буде поганий. Що можна робити У Хрестопоклонний тиждень ідуть до церкви, щоб помолитися і вклонитися Хресту. Триває Великий піст 2024 - тим, хто поститься, дозволяється гаряча їжа з олією. У народній традиції в цей день і протягом усього тижня прийнято готувати випічку у вигляді хрестів. Іноді в неї кладуть житнє зернятко - щоб був хороший урожай хліба. Така випічка нагадує про страждання Христа і про те, що кожна людина несе свій хрест у житті. Що не можна робити Лаятися, сваритися, пліткувати, заздрити, ображати людей або тварин, відмовляти в допомозі. У Хрестопоклонний тиждень не можна відмовляти в милостині і прохачам, заборонено веселитися і вживати алкоголь, порушувати традиції Великого посту. З 14 по 19 квітня триватиме Страстний тиждень. Це особливий період перед Великоднем. Ці дні потрібно провести у молитві, духовному очищенні та спогадах про останні дні життя Ісуса Христа. Дуже бажано робити добрі справи, бути стриманим та спокійним. Важливо брати участь у богослужіннях, особливо на Страсну п'ятницю та Великодню суботу.
we.ua - Чому сьогодні потрібно готувати випічку у вигляді хрестів: традиції дня

What is wrong with this post?