Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
20 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як тонко натякнути гостям, що їм пора додому після довгих посиденьок
Іноді вечір із друзями чи родиною затягується надто довго, і замість приємного спілкування ви вже мрієте про тишу й ліжко. Але як делікатно дати зрозуміти гостям, що час збиратись додому і при цьому не образити нікого. Є кілька ввічливих і водночас ефективних способів, які допоможуть завершити посиденьки з посмішкою й зберегти теплі стосунки. Експерт з етикету та засновник школи хороших манер Тhе Еnglіsh Маnnеr Вільям Хенсон знає, як коректно спровадити гостей. Для початку, ви можете запитати у друзів: "Завтра у тебе буде важкий день?". Після цього людина, найімовірніше, почне розповідати про свою роботу, відвідування лікаря або генеральне прибирання, і зрештою сама зрозуміє, що їй пора готуватися до завтрашнього дня. Гість також може сприйняти це запитання як тонкий натяк на те, що саме вас завтра чекає ціла гора справ, і поспішить ретируватися. Якщо навіть після цього наполегливий гість не поспішає залишити ваш дім, запитайте: "Я можу ще щось тобі запропонувати?" Так ви даєте зрозуміти, що вже запропонували людині все, що могли, і не розумієте, що вона хоче отримати далі. Крім того, на це запитання вам, найімовірніше, дадуть негативну відповідь. Тож гість сам зрозуміє, що йому більше нічого не потрібно у вашому домі і почне збиратися. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гості відчують себе, як вдома: шість речей, які обов'язково треба зробити до їхнього приходу Якщо після такого "жирного" натяку гість накладає в тарілку ще один шматок торта, Вільям Хенсон радить створити для нього максимально некомфортні умови. Наприклад, увімкніть усе освітлення в їдальні, щоб обстановка перестала бути камерною і не розташовувала до довгих розмов і посиденьок. Запропонуйте гостю допомогти вам прибрати зі столу. Так він зрозуміє, що всі страви вже винесені і вечір добіг кінця. Або поспішить додому через те, що банально не хоче копирсатися в брудному посуді. В крайньому випадку, можна вдатися до брехні і сказати, що вам потрібно терміново сісти за робочу презентацію або відлучитися з дому. Але фраз на кшталт "вам вже пора" потрібно уникати. Інакше зіпсуєте стосунки. Щобзалишатися бажаним гостем у будинкудостатньо щиро проявляти інтерес і адекватно хвалити все навколо. Але якщо раптом не полишає відчуття, що відвідувачам у домі не раді, краще не намагатися виправити ситуацію компліментами, а мудро і красиво піти.
we.ua - Як тонко натякнути гостям, що їм пора додому після довгих посиденьок
Gazeta.ua on gazeta.ua
Молода картопля, запечена на вогні: зберігайте ідею суперфіналістки Мастершеф
Якщо плануєте виїхати на природу чи влаштувати посиденьки вдома у травневі вихідні, приготуйте смачний гарнір до шашликів. Молода картопля з хрумкою скоринкою, духмяними спеціями та легким димком - прикрасить будь-який пікнік. Це простий, але неймовірно смачний рецепт з мінімум інгредієнтів і максимум задоволення. Картопля не розпадається та не пригорає. Виходить дуже ніжна та ароматна, запевняє суперфіналістка Мастершеф Ольга Рябенко. Молода картопля на вогні Інгредієнти: Картопля молода (середній розмір) - 600 г; Грудинка (бекон) копчена або варено-копчена- 300 г; Часник- 6 зубчиків; Олія Олейна з Травами перець Чилі, базилік, томати- 60 мл; Сіль- за смаком; Паприка копчена - 2 ч.л. Як приготувати Картоплю помити. Якщо крупна розрізати навпіл. Додати сіль, паприку та ароматну олію Олейна з Травами перець Чилі, базилік, томати. Все ретельно змішати. Дати постояти 30 хв. Грудинку нарізати шматочками приблизно 3*3 см. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращі маринади для овочів-гриль: смаки, що затьмарять навіть шашлик Надіти на шпажки почергово картоплю та грудинку. Можна використовувати шампура або деревʼяні шпажки. На фольгу викласти шпажку. Додати подрібнений часник та полити залишками маринаду. Щільно загорнути фольгу та скріпити краї. Так зробити з кожною шпажкою. Смажити на вогнищі 20-25 хв. Подавайте гарячими, просто з вогню, з улюбленим соусом, легким салатом, або як гарнір до шашлику. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений ОЛЬГА РЯБЕНКО| РЕЦЕПТИ СВІТУ (@оlgа_rіаbеnkо_) Ароматний,соковитий шашлик залежить не лише від маринаду та м'яса, а й від правильно обраних дров. Неправильне паливо може зіпсувати смак страви, додати гіркоти або навіть виділяти шкідливі речовини. Деякі породи деревини горять занадто швидко, димлять або мають різкий запах, що передається м'ясу.
we.ua - Молода картопля, запечена на вогні: зберігайте ідею суперфіналістки Мастершеф
Gazeta.ua on gazeta.ua
Головоломка для найуважніших: знайдіть помилку на зображенні за 5 с
Розгадування головоломок - не просто розвага, а справжнє тренування для мозку. Вони покращують пам'ять, розвивають логіку, увагу. А ще - знижують рівень стресу й допомагають підтримувати ментальне здоров'я в тонусі, пише jаgrаnjоsh. Справжній виклик для любителів загадок у цій головоломці. У цьому візуальному виклику в стилі коміксу видно двох людей, які готують. Людина А на своїй кухні готує щось на сковороді на плиті. Людина Б на вулиці в своєму саду перевертає їжу на грилі для барбекю. Сьогоднішнє завдання здається простим. Дві людини. Два різні способи приготування їжі. Одна помилка. Така, яку ваш мозок або одразу помічає, або зовсім не помічає. Чи зможете ви помітити помилку за 5 секунд або менше? Не всі можуть помітити помилку за такий короткий час. Швидке та точне розв'язання цих головоломок демонструє сильне візуально-просторове мислення та ситуативну усвідомленість. Завдання: Хто готує неправильно? А чи Б. Так, на перший погляд все виглядає нормально... але чи так це? Обидва виглядають як компетентні кухарі. Але є одне "але". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головоломка-тест: лише найуважніші знайдуть собаку за 9 с На видноті логічна помилка. У вас є лише 5 секунд, щоб її виявити. Не замислюйтеся надто довго. Шукайте візуальні підказки. Довіряйте своїй інтуїції. Якщо ви вгадали А, дайте собі п'ять! Уважно подивіться, плита не ввімкнена. Поки він помішує їжу, полум'я конфорки не горить. Зображення оптичної ілюзії перевіряють спостережливість і зоровий інтелект людини. Перевірте себе у цій головоломці. На цій картинці зображена сцена пікніка. У сцені пікніка на видноті ховається морозиво. Чи можете ви помітити його за 5 с
we.ua - Головоломка для найуважніших: знайдіть помилку на зображенні за 5 с
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чому у Єреміїв день намагались не сумувати: про що важливо пам'ятати сьогодні
1 травня віряни вшановують святого пророка Єремію. Його життя та послання описані в Книзі пророка Єремії. Давньоєврейський пророк Єремія народився близько 655 року до Різдва Христового в родині священника Хелкії в місті Анатот, недалеко від Єрусалима. Господь покликав Єремію до пророчого служіння, коли йому було 15 років. На початку він відмовлявся, але Бог обіцяв завжди бути з ним. Від того часу Єремія 23 роки пророкував, викриваючи юдеїв, які забули про Бога та поклонялися ідолам. Єремія пророкував біля воріт міста, біля входу до храму, всюди, де збиралися люди. Він викривав безбожність, пророкував нещастя та нищівну війну. Його пророцтва записані в книгах "Пророцтва" та "Плач Єремії". Єремія страждав від своїх співвітчизників, які не вірили йому, лаяли його та навіть намагалися вбити. Він був вірним посланцем Божим, який несе важке повідомлення. Єремія був відданий своєму покликанню, відверто виконував Божі накази та відстоював правду, незважаючи на перешкоди та ворожість людей навколо. Його життя та пророцтва залишили глибокий слід у духовній історії людства. Прикмети Літає багато метеликів - до спекотних днів. Холодна і вітряна погода - до морозної зими. Голосно кумкають жаби - найближчим часом дощу не буде. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трійця-2025: коли відзначаємо та головні традиції Зелених свят Що завтра не можна робити, а що дозволено Цього дня наші предки намагалися не сумувати, адже вірили, що тоді смуток надовго "прийде" в життя. Почути ввечері гавкіт собак - до поганих новин. Також забороняється давати в борг як гроші, так і речі, їх точно не повернуть. Цього дня селяни обов'язково молилися святому, щоб той подарував великий урожай фруктів та овочів. Потім йшли працювати на поле, перед тим вклонившись на земельній ділянці на три сторони світу, крім півночі. У травні на українців чекає багато свят. Крім загальнодержавних вихідних, у травні відзначають безліч професійних дат, пам'ятних подій і міжнародних свят. Щоб не пропустити жодної важливої дати, тримайте під рукою зручний календар свят на кожен день місяця.
we.ua - Чому у Єреміїв день намагались не сумувати: про що важливо пам'ятати сьогодні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Головоломка перевірить гостроту зору за лічені секунди: знайдіть дивного кота
Багато головоломок з візуальною ілюзією можуть покращити ваші навички спостереження, аналітичне мислення, критичне мислення та підвищити ваш рівень ІQ. Спробуйте перевірити свій рівень за допомогою нової головоломки, пише jаgrаnjоsh. На картинці зображено багато чорних котів. Але серед них є один дивний кіт. Його треба знайти за 9 с. Дуже уважно спостерігайте за кожним кутом зображення. Якщо ви помітили дивного кота за такий короткий час, молодці. У вас ідеальний зір. Хто не зміг помітити дивного кота, також не варто хвилюватися. Потренуйтеся, розв'язуючи такі головоломки, і ваші навички спостереження, а також мислення та аналітичні здібності, неодмінно покращаться. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тест на ІQ: знайдіть за 5 с, яка валіза кому належить Відповідь: подивіться зверху праворуч у третьому ряду, на другого кота, у якого немає ноги. Тож, завдяки більшій кількості практик, таких як ці головоломки, та цікавих завдань, ваші навички спостереження та мислення покращаться, а ваш рівень ІQ підвищиться. Візуальні тести - це одна з форм головоломок, які перевіряють критичне мислення. Такі завдання мають потенціал для підвищення інтелекту та покращення концентрації. Якщо хочете перевірити свій зір, спробуйте відгадати цю загадку. На зображенні видно групу різних видів грибів. Гриби бувають різної форми та кольору. У той час як у всіх інших грибів є пара, у одного з грибів немає пари. Завдання для читачів - помітити це за 9 секунд.
we.ua - Головоломка перевірить гостроту зору за лічені секунди: знайдіть дивного кота
Gazeta.ua on gazeta.ua
Коли Вальпургієва ніч 2025 і як її відзначали українці в давнину
Ніч з 30 квітня на 1 травня називають Вальпургієвою, яка вважається магічною, особливо в європейських традиціях. Свою назву вона отримала від імені християнської святої Вальпурги або Вальпургії, яку вшановували як покровительку від злих духів і чаклунства. У язичницьких традиціях народів Центральної та Північної Європи ця ніч вважалася часом, коли нечиста сила активізується, а відьми злітаються на шабаш, особливо на вершину гори Броккен у Німеччині. Вальпурга проповідувала християнство на німецьких землях у VІІІ столітті. Черниця здобула широку популярність далеко за межами свого монастиря завдяки численним дивам, які супроводжували її життя. Була відома як рятівниця від голоду, хвороб та епідемій, а також як захисниця породіль та селян. Активно займалася духовною та інтелектуальною діяльністю - вільно володіла кількома мовами та створювала біографії відомих особистостей. Свята Вальпурга померла приблизно 780 року, а під час перенесення її мощей почали відбуватися чудеса: вони замироточити. У християнстві 1 травня стало днем пам'яті святої Вальпурги, абатиси з VІІІ століття, яка боролася з язичництвом і злими духами. Саме в цю ніч, за легендами, відбуваються таємничі і навіть зловісні події, коли відкриваються ворота у потойбіччя. Щодо різниці між західноєвропейським і слов'янським святами, то в Європі це свято більше асоціюється з язичницькими обрядами, які символізують прихід весни, очищення і боротьбу зі злом. У слов'янській традиції Вальпургієва ніч має свої особливості, адже в цей час відзначають також звичаї, пов'язані з природними циклами, магічними ритуалами та охороною від нечистої сили, але акцент може бути поставлений на очищення та захист від духів, а не на шабаші. Свято Бельтайн: як воно пов'язане з Вальпургієвою ніччю У календарі стародавніх кельтів існували два головні свята - Самайн (Самхейн) 1 листопада та Бельтайн (Бельтейн) 1 травня. Ці святкові дати були тісно пов'язані з тваринництвом: Бельтайн знаменував початок вигону худоби на літні пасовища, а Самайн - її повернення в осінній період, коли тварин загоняли назад. Основний ритуал Бельтайна полягав у запаленні вогнів на пагорбах, проведенні обрядів друїдів, проголошенні змов і жертвопринесеннях. Ці вогняні церемонії мали дві основні мети: вшанування природних сил і Бога сонця, щоб забезпечити захист для худоби, отримати гарний приплід і щедрий урожай на полях; ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трійця-2025: коли відзначаємо та головні традиції Зелених свят очищення і захист громади від стихійних лих - грому, блискавки, граду, хвороб, а також від злих чар та магії чаклунів. У давнину кельти приносили в жертву людей, пізніше замінивши їх на тварин. Від ХІХ століття почали використовувати пироги або освячений у церкві хліб як дари Богам. Історики зазначають, що в ніч проти 1 травня відьми, за повір'ями, сідали на мітли і літали над селами, намагаючись завадити людям зустріти весну і віддати шану своїм богам. Через це ця ніч стала відома як відьмівська, а назва "Вальпургієва" з'явилася пізніше, через історичну помилку. Що робили на Вальпургієву ніч українці в давнину У наших предків, які не знали святої Вальпурги, існувало власне свято - Живин день. 1 травня вони вшановували головну покровительку Роду та Цілющої Сили - Богиню Живу. Варто зазначити, що у стародавніх слов'ян слово "життя" звучало як "живіт", що означало "живе тіло". Цього дня слов'яни проводили язичницькі обряди, вшановуючи богів, що дарують землі родючість. Ритуали нагадували кельтські - люди запалювали вогнища і стрибали через них, очищаючи себе фізично та духовно, а молоді дівчата з мітлами в руках обходили багаття, проганяючи злих духів. Крім того, молоді жінки йшли до лісу, щоб збирати трави, оскільки вірилося, що в ніч проти 1 травня вони набувають цілющої сили. Також сни в Живин день або Вальпургієву ніч вважалися віщими, тому рекомендується запам'ятати те, що вам насниться. У травні на українців чекає багато свят. Крім загальнодержавних вихідних, у травні відзначають безліч професійних дат, пам'ятних подій і міжнародних свят. Щоб не пропустити жодної важливої дати, тримайте під рукою зручний календар свят на кожен день місяця.
we.ua - Коли Вальпургієва ніч 2025 і як її відзначали українці в давнину
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сьогодні останній день весни, коли можна одружуватися: заборони та прикмети в день Якова
30 квітня віряни вшановують апостола Якова. Він відомий як брат Господній за плоттю, має унікальне місце в історії християнства. Був сином Йосифа Обручника від його першої дружини і тому в Євангелії називається братом Ісуса Христа. Яків був назореєм, тобто особою, посвяченою Богові, і відомий своїм аскетичним способом життя. Після Воскресіння Ісуса Яків був поставлений Єпископом Єрусалимської Церкви і головував на Апостольському Соборі в Єрусалимі 51 року. Він не подорожував з проповіддю по різних країнах, як інші апостоли, але зосередив свою діяльність у Єрусалимі, де навчав і священнодіяв. Яків також склав Чин Божественної літургії, який згодом було скорочено святителями Василієм Великим та Іоаном Золотоустим. Ця літургія до сьогодні звершується в Єрусалимі в день пам'яті святого. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трійця-2025: коли відзначаємо та головні традиції Зелених свят Життя апостола Якова завершилося мученицькою смертю близько 63 року. Він був убитий за свою віру, і його смерть вважається однією з причин падіння Єрусалиму, як зазначив юдейський історик Йосип Флавій. Яків також є автором Соборного послання, яке входить до книг Нового Завіту і має на меті втішити і зміцнити навернених до віри юдеїв. Прикмети Південний вітер і зоряне небо - літо буде теплим, але дощовим. Град означає, що влітку також буде часто випадати град. Якщо зацвіла черемха - чекайте на похолодання. Що не можна робити Краще не ворожити, тому що цього дня нечиста сила може заволодіти розумом. Також наші предки вірили, що не можна працювати на городі - весь урожай пошкодиться. Не можна сумувати і плакати - цим ви закликаєте нещастя до своєї оселі. Цього дня потрібно носити лише яскравий одяг. Так намагалися накликати щастя в своє життя. Існувало повір'я, якщо в травні зіграти весілля, то родинне життя не вдасться. Тому це був останній день весни, коли можна було одружуватися. У травні на українців чекає багато свят. Крім загальнодержавних вихідних, у травнівідзначають безліч професійних дат, пам'ятних подій і міжнародних свят. Щоб не пропустити жодної важливої дати, тримайте під рукою зручний календар свят на кожен день місяця.
we.ua - Сьогодні останній день весни, коли можна одружуватися: заборони та прикмети в день Якова
Gazeta.ua on gazeta.ua
Тест на IQ: знайдіть за 5 с, яка валіза кому належить
Головоломки на визначення рівня інтелекту не просто розважають у вільний час. Вони допомагають ключовим ділянкам мозку, які відповідають за зорову пам'ять, логічне мислення та виявлення закономірностей, пише jаgrаnjоsh. Ось нова загадка. На зображенні показано три зелені валізи, які стоять поряд одна біля одної у жвавому аеропорту. Поруч троє людей чекають, щоб отримати свій багаж. Також у нас є один мандрівник із собакою. Чи можете ви визначити за 5 секунд, яка валіза кому належить? Це може бути складніше, ніж здається, тому вивчіть сцену. Тепер у вас є можливість продемонструвати свої детективні здібності, як у Шерлока Холмса. Зверніть пильну увагу на людей та їхні сумки. Зверніть увагу на дрібні деталі та спробуйте пов'язати знайдені підказки. Шукайте ледь помітні натяки, які чітко видно в оточенні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перевірте спостережливість за секунди: знайдіть замаскований крендель у кімнаті Деякі підказки можуть кидатися в око, але для пошуку інших може знадобитися трохи уважніше пошукати. Відповідь: Якщо ви помітили зв'язки менш ніж за 5 секунд, це означає, що у вас гострий зір та увага. Валіза А належить жінці з собакою, а валіза С з биркою безпеки належить чоловікові в синій сорочці. Залишається валіза Б, яка, ймовірно, належить жінці в рожевому капелюсі. Розв'язування головоломок стимулює мозок і покращує увагу до дрібних деталей. Науковці довели, чим більше хтось займається такими головоломками, тим краще він зосереджується. А регулярне вирішення таких складних головоломок покращує інтелект та зміцнює концентрацію. Ось тест на рівень інтелекту: знайдіть собаку серед овечок за 5 секунд.
we.ua - Тест на ІQ: знайдіть за 5 с, яка валіза кому належить
Gazeta.ua on gazeta.ua
День матері 2025: коли вітаємо найдорожчих, цікаві факти та що важливо зробити в цей день
Один з найтепліших свят, якого чекають українці - День матері. В Україні його відзначають у другу неділю травня. Саме 11 травня, як і в багатьох країнах світу, не забудьте привітати своїх матерів з цим світлим святом. Gаzеtа.uа розповість, як виникло свято та що зробити в цей день. Історія свята У далекому 1908 з пропозицією затвердження цього свята виступила американка Енн Джервіс. Дівчина рано втратила маму, і дуже переживала, що не приділяла їй достатньої уваги, тому вирішила виступити з пропозицією про створення такого свята. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія першим визнав День Матері як офіційне свято. У 1912 році була створена Міжнародна Асоціація Дня матері з метою поширення свідомого святкування цього дня. З 1914 року це свято отримало офіційний статус у США. Ще в 1929 році розпочалась історія святкування Дня Матері в Україні. Тоді у Львові підхопили ініціативу українок Канади. Ініціаторкою свята року була Олена Киселівська. Того ж 1929 року "Союз українок" запропонував створити День Матері на Тернопільщині. З 1939 року радянська влада заборонила святкування Дня Матері. Однак зусиллями різних громадських організацій, це важливе свято повернули в Україну у 1990 році. Традиції свята Цього дня заведено від щирого серця вітати мам. Дарують квіти, подарунки, надсилають листівки і вірші та всіляко висловлюють повагу і любов до матері - за їхнє добро, світло, нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Хто втратив маму рано, йдуть із квітами на їхні могили, щоб вшанувати пам'ять найдорожчої людини. Які квіти є символом Дня матері Спершу, за задумомЕнн Джарвіс, вдячність до матерів символізували гвоздики. Червоні слід було дарувати живим матерям, а білими - вшановувати пам'ять померлих. На церковну службу до першого Дня матері в пам'ять про Енн Джарвіс її дочка відправила 500 білих гвоздик. Зараз до гвоздик, які традиційно дарують мамам у це свято, долучилися троянди та інші квіти. Відношення свята до релігії Святкування Дня матері має важливе значення в християнській вірі, оскільки припадає на місяць Пресвятої Богородиці. Це свято дозволяє людям шукати заступництва і допомоги Божої Матері, висловлюючи при цьому вдячність за самовідданість матерів. Травень також знаменує початок весни, час, коли Мати-Природа прикрашає землю яскравими квітами. Цей символізм перегукується з самовідданою та дбайливою природою материнства, яку вшановують і відзначають у День матері. Український народ з особливою пошаною ставиться до Діви Марії, яка з давніх часів була невід'ємною частиною його суспільного устрою та менталітету. Цікаві факти Слово "мама" практично у всіх мовах звучить однаково або дуже схоже. І українські, і іспанські, і китайські діти називають свою маму однаково - мама. Англомовні діти говорять "моm" - "мам". Дивно, чи не так? Секрет в тому, що самі діти обрали, як їм називати своїх матерів. Одним з перших складів, вимовлених дитиною, є склад "Ма". Саме тому практично в усіх мовах світу цей склад використовується в слові, що означає "мама". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що насправді означає день 8 Березня в Україні і чому його варто залишити Європейська громадська організація МаМа провела дослідження і з'ясувала, що жінка, яка "сидить вдома з дитиною", насправді не просто не сидить, а "намотує" в день в середньому 40 км, виконуючи до 200 справ. Для порівняння: дистанція напівмарафону становить 21 км. Середній вік мешканок Європи, які народжують першу дитину, складає 29 років, в США матерями стають в середньому в 27 років. Українки зважуються на материнство в середньому в 25-річному віці. При цьому всюди існує тенденція до збільшення віку першого материнства. Найстарша мати в сучасній історії - індійка Райо Деві Лохан, яка народила свою дочку в 70 років. Мати, яка народила найважчу дитину - Кармеліна Феделе з Італії (1955 рік). Її новонароджений малюк важив більше ніж 10 кг. У перший місяць весни українці відзначають кілька важливих і особливих свят. Варто пам'ятати, що у березні вшановуємо День народження Тараса Шевченка. 8 березня - Міжнародний жіночий день, а також 14 березня відзначаємо День українського добровольця і 26 березня - День Національної гвардії України.
we.ua - День матері 2025: коли вітаємо найдорожчих, цікаві факти та що важливо зробити в цей день
Gazeta.ua on gazeta.ua
Невдалий день для з'ясування стосунків: заборони та прикмети на сьогодні
29 квітня православні віряни згадують дев'ять мучеників у Кизиці. Дев'ять святителів - Антіпатр, Артема, Магн, Руф, Фавмасій, Феогнід, Феодот, Феостих і Філімон - жили в ІІІ столітті в місті Кизик поблизу Дарданелльської протоки (зараз це територія Туреччини). Вони всі були різного віку і народилися в різних місцях. Об'єднала їх християнська віра - вони її проповідували. І через це потрапили під переслідування язичників. Усіх дев'ятьох схопили і кинули до в'язниці - усі мученики загинули. Коли на престол зійшов імператор Костянтин І, то побудував храм на честь святителів - туди перенесли їхні мощі. Згодом виявилося, що мощі чудотворні - вони здатні зцілювати від епідемій і дуже багатьох хвороб, заліковувати душевні рани. Тому день пам'яті дев'яти проповідників також називають Днем дев'яти цілителів. Прикмети небосхил вдень ясний - літо буде теплим і врожайним; мурахи шукають сухе місце - піде дощ; чути грім - негода буде довгою; спекотний день сьогодні - кінець травня буде холодним. Сьогодні прийнято збирати лікарські трави - вважається, що в День цілителів вони мають надприродну силу. Що можна робити У цей день у дев'ятьох святих просять зцілення від будь-яких хвороб. Вважається, що цілителі допомагають людям, які страждають на психічні розлади та епілепсію, також просять святих позбавити від віспи та лихоманки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна жінкам йти в штанах до церкви: священики розвінчали поширений міф Що не можна робити Не слід вдаватися до сварок, пліток, конфліктів, надмірного веселощів чи святкувань, таких як весілля чи дні народження. Цей день не підходить для з'ясування стосунків чи вираження гніву. Не слід говорити погано про інших або поширювати плітки. 8 червня віряни відзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. Цього дня світові відкрилася вся повнота дії Святої Трійці і люди почали прославляти три іпостасі Єдиного Божества: Бога Отця, Бога Сина та Святого Духа. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Невдалий день для з'ясування стосунків: заборони та прикмети на сьогодні
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules