Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
20.9 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Будапешт ставить на паузу переговори про права угорців в Україні
Заплановані на 12 травня українсько-угорські переговори з питань національних меншин перенесено з ініціативи Будапешта. Про це в неділю вранці повідомило Міністерство юстиції України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ відреагував на дії Будапешта та висилає двох угорських дипломатів "Угорська сторона відклала консультації з українською делегацією, які мали відбутися 12 травня. Ця зустріч мала стати відправною точкою для подальшого регулярного діалогу", - йдеться в повідомленні. Уряд України очікував, що консультації, заплановані в Ужгороді, дозволять перейти до опрацювання 11 рекомендацій, раніше висунутих Угорщиною. Відповідні домовленості було досягнуто під час попередньої зустрічі в Будапешті наприкінці квітня. Київ сподівався отримати перші результати вже цього тижня. Українська сторона розглядала переговори як можливість зрушити з місця процес розблокування євроінтеграції, який Будапешт наразі блокує. Відтермінування консультацій відбулося на тлі низки загострень у риториці. Зокрема, 8 травня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звинуватив Україну в обмеженні прав угорської меншини та заявив, що в такому разі Київ не може розраховувати на членство в ЄС. Служба безпеки України заявила, що викрила агентурну мережу військової розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на Закарпатті зокрема "промацувала ґрунт" щодо настроїв місцевих мешканців та їхньої реакції на потенційну появу у регіоні "угорських миротворців". Згодом Угорщина заявила, що висилає двох співробітників посольства України в Будапешті, звинувативши їх у шпигунській діяльності.
we.ua - Будапешт ставить на паузу переговори про права угорців в Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Членство України в НАТО відсуне Росію від кордонів Польщі: спікер Сейму підтримав інтеграцію Києва
Маршалок Сейму Польщі Шимон Головня висловив чітку підтримку євроатлантичної та європейської інтеграції України. Він заявив, що вступ України до НАТО та Євросоюзу відповідає інтересам національної безпеки Польщі, повідомляє Польське радіо. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шлях України до НАТО: Німеччина офіційно підтвердила свою підтримку "Це дозволить відсунути Росію на тисячу кілометрів від наших кордонів і значно підвищить рівень безпеки", - пояснив він. Політик також наголосив, що Україна може поділитися з Польщею важливими знаннями у сфері цивільної оборони - зокрема, щодо будівництва укриттів та іншої захисної інфраструктури. Водночас він визнав, що між двома країнами залишаються питання, які потребують подальшого діалогу та вирішення. Серед них питання історичної памʼяті. Головня зазначив, що лише за умов добросусідства й партнерства Польща зможе просувати процес ексгумацій на Волині. Крім того, він пообіцяв, що в разі перемоги на президентських виборах гарантуватиме чесні правила гри для всіх політичних сил та працюватиме над відновленням політичного балансу в країні. Раніше міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль також заявив, що шлях України до НАТО є незворотним. Він підтвердив, що Німеччина повністю підтримує прагнення України вступити до Альянсу. "У НАТО ми погодилися, що Україна на шляху до вступу, і цей процес не підлягає зміні. Німеччина залишається вірною цьому рішенню", - підкреслив Вадефуль.
we.ua - Членство України в НАТО відсуне Росію від кордонів Польщі: спікер Сейму підтримав інтеграцію Києва
Gazeta.ua on gazeta.ua
Велика Британія постачає Україні фейкові танки та ППО
Велика Британія надсилає до України реалістичні макети систем протиповітряної оборони та танків. Їх використовують для введення в оману російських військових, змушуючи ворога витрачати ресурси на знищення несправжніх цілей. Про це повідомляє Тhе Тіmеs. За даними британських військових, муляжі збирають безпосередньо на фронті всього за кілька годин. Ці дії є частиною стратегії, що має створити ілюзію значно більшого арсеналу української армії. Ворог, не розрізняючи справжні цілі від хибних, витрачає боєприпаси на обманки, тим самим зменшуючи ефективність ударів по реальній техніці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтові санкції проти Кремля: Велика Британія перекриває тіньовий маршрут "Ми не маємо змоги постачати велику кількість зброї, тому будь-яке рішення, яке посилює візуальну присутність українських сил, - це стратегічна перевага", - пояснила командирка ескадрильї Королівських ВПС Лоурі Сімнер. З огляду на високотехнологічну розвідку РФ - супутникові знімки, дрони, тепловізори - застарілі надувні макети, що використовувалися з часів Другої світової, більше неефективні. Британія адаптувалася: замість цього створює сучасні, реалістичні макети з урахуванням новітніх способів виявлення. За реалізацію цієї програми відповідає спеціальна оперативна група Кіndrеd, що діє у складі британського Міноборони. Вона співпрацює з інженерами й дизайнерами оборонної промисловості, щоб створювати максимально достовірні приманки. Виробництво виглядає так: фахівці роблять цифрові копії справжньої техніки, яку Британія вже передала Україні, друкують зображення на спеціальних матеріалах і надсилають їх до України. Там ЗСУ оперативно збирають макети й розміщують їх у зоні бойових дій. Полковник Оллі Тодд, відповідальний за закупівлі в групі Кіndrеd, розповів, що їхня команда з 20 людей працювала, зокрема, над макетами танків Сhаllеngеr 2 і САУ АS-90, яких на фронті небагато. "Вони виглядають так реалістично, що легко обманюють навіть уважного спостерігача", - додав Тодд. Він також уточнив: якщо Україна отримує п'ять справжніх одиниць техніки, до них додають ще до 30 муляжів. Наприклад, разом із бойовими машинами Stоrmеr, оснащеними ЗРК, Україна нещодавно отримала також і їхні макети. Велика Британія завершила експлуатацію самохідних артилерійських установок АS-90 у власних збройних силах і передала всі наявні машини Україні. Останні вогневі навчання з використанням АS-90 у складі британської армії відбулися в травні 2024 року. Спочатку виведення цих САУ з експлуатації планувалося відтермінувати до 2030-х років, аби уникнути розриву у бойових спроможностях. Однак на тлі змін у стратегічній оборонній політиці країни цей процес значно пришвидшили.
we.ua - Велика Британія постачає Україні фейкові танки та ППО
Gazeta.ua on gazeta.ua
Мерц у Києві розповів про можливість надання ракет Taurus Україні
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц прокоментував питання можливого постачання Україні крилатих ракет Таurus. Він заявив, що це питання обговорюватиметься в межах "Коаліції охочих" та спільно зі США. Про це канцлер ФРН сказав під час пресконференції в Києві після зустрічі "Коаліції охочих" у суботу, 10 травня, повідомляє Gаzеtа.uа. Мерца запитали про його позицію щодо постачання ракет Таurus, що була однією з його передвиборчих обіцянок. Політик не дав прямої відповіді, але й не виключив можливості передачі цих ракет для України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Білому домі сподіваються, що Україна і РФ погодяться на 30-денне перемир'я За словами канцлера Німеччини, рішення щодо передачі Таurus прийматимуться в тісній співпраці з партнерами і не є темою для публічного обговорення. "Масштаб того, що ми робимо, - це те, що ми навіть ближче і тісніше будемо розглядати з нашими партнерами в майбутньому в межах Коаліції охочих. І факт того, що я сьогодні тут, повинен проілюструвати для всіх вас, що цей формат в тому, де, можливо, я разом з Польщею зроблю все, що є можливим, щоб ми стали лідерами - ці чотири країни. Ті заходи, яких ми будемо вживати разом, щоб завершити цю війну, і рішення, які ми будемо ухвалювати разом, щоб забезпечити можливий мир в Україні, - це не тема для публічного обговорення", - сказав очільник німецького уряду. Він також наголосив на важливості залученості США та зазначив, що рішення про безпекові гарантії для України та шлях до миру прийматимуться "тоді, коли прийде час". "Це все буде обговорюватися внутрішньо, в такому ж форматі, разом зі США. Я думаю, що найважливіше - це те, що США залишаються залученими, вони залишаються з нами. І те, які безпекові запевнення ми можемо дати Україні, щоб Україна могла знайти мир, - це рішення, які будуть ухвалюватися тоді, коли прийде час. І ці рішення ми будемо ухвалювати разом, коли час настане",- додав Мерц. Партнери України працюватимуть над новою системою гарантій безпеки. Як заявив французький президент Еммануель Макрон, нові норми стримуватимуть Росію від подальшої агресії.
we.ua - Мерц у Києві розповів про можливість надання ракет Таurus Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Готові здійснювати моніторинг можливого припинення вогню в Україні - МЗС Туреччини
Анкара висловила готовність моніторити можливе припинення вогню в Україні. Країна готова взяти участь у процесі моніторингу дотримання можливого припинення вогню між РФ і Україною. Про це заявив глава МЗС Туреччини Хакан Фідан, який був присутній онлайн на зустрічі "Коаліції рішучих" у Києві, повідомляє Аnаdоlu. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зустріч не на часі: у США виключили переговори Трампа з Путіним Під час онлайн-зустрічі Хакан Фідан підкреслив відданість Туреччини територіальній цілісності та суверенітету України, висловивши підтримку Анкари безумовному припиненню вогню Він підтвердив, що Анкара підтримує встановлення безумовного припинення вогню в конфлікті і підтримує зусилля, спрямовані на його досягнення. "Фідан також висловив готовність Туреччини виконувати свої обов'язки з моніторингу режиму припинення вогню, якщо такий буде встановлений у конфлікті, який триває вже четвертий рік", йдеться у повідомленні. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що головну роль у моніторингу запропонованого Росії 30-денного припинення вогню відіграють американці. Це відбуватиметься за участі всіх партнерів із "Коаліції охочих".
we.ua - Готові здійснювати моніторинг можливого припинення вогню в Україні - МЗС Туреччини
Gazeta.ua on gazeta.ua
Представник Трампа назвав можливе перемир'я початком кінця російсько-української війни
Спецпредставник президента США Кіт Келлог нагадав про заклики Дональда Трампа негайно зупинити вбивства. Повне 30-денне перемир'я розпочне процес завершення російсько-української війни, заявив він. Такий допис посадовець опублікував у соцмережі Х. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Білому домі сподіваються, що Україна і РФ погодяться на 30-денне перемир'я Представник президента США заявив, що всеосяжне (повітряне, наземне, морське, інфраструктурне) припинення вогню на 30 днів розпочне процес завершення найбільшої й найтривалішої війни в Європі з часів Другої світової війни. "Як неодноразово говорив президент США, зупиніть вбивства негайно", повідомив Келлог. Напередодні, на полях зустрічі "коаліції охочих", президент Володимир Зеленський та європейські партнери провели телефонну розмову з очільником США Дональдом Трампом. Україна та всі союзники запропонували Росії 30-денне безумовне припинення вогню з 12 травня. Москва поки що не погодилась на цю ідею. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що головну роль у моніторингу запропонованого Росії 30-денного припинення вогню відіграють американці. Це відбуватиметься за участі всіх партнерів із "Коаліції охочих".
we.ua - Представник Трампа назвав можливе перемир'я початком кінця російсько-української війни
Gazeta.ua on gazeta.ua
Макрон оголосив елементи стримування Росії після початку перемир'я
Партнери України працюватимуть над новою системою гарантій безпеки. Нові норми стримуватимуть Росію від подальшої агресії. Французький президент Еммануель Макрон про це заявив на пресконференції після зустрічі "Коаліції рішучих". Макрон назвав два ключові елементи стримування Росії після початку перемир'я. За його словами, першим "ешелоном" оборони стане сама українська армія. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Білому домі сподіваються, що Україна і РФ погодяться на 30-денне перемир'я "Яка саме це модель має бути. Підготовка українських військових, посилення. Це була колективна рефлексія на рівні генштабів, але тепер всі країни коаліції підключилися в це обговорення", - пояснив він. Другим рівнем, за словами Макрона, має стати система гарантій та стримування, над якою зараз працюють військові союзників. "Ми зараз продовжуємо на рівні військових обговорення як ми бачимо це розгортання (контингентів - ред.), внесок кожного з нас, як розбудувати ці гарантії в довгостроковій перспективі", - додав він. Та зауважив, що нині всі партнери України прагнуть до того, щоб з понеділка почався режим припинення вогню. "Далі ми могли запровадити такі гарантії, які б допомогли стримати Росію від подальшої агресії", - підсумував він. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що головну роль у моніторингу запропонованого Росії 30-денного припинення вогню відіграють американці. Це відбуватиметься за участі всіх партнерів із "Коаліції охочих".
we.ua - Макрон оголосив елементи стримування Росії після початку перемир'я
Gazeta.ua on gazeta.ua
Моніторинг припинення вогню в Україні здійснюватимуть США - Макрон
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що головну роль у моніторингу запропонованого Росії 30-денного припинення вогню відіграють американці. Це відбуватиметься за участі всіх партнерів із "Коаліції охочих". Під час пресконференції у Києві політик зробив відповідну заяву. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зустріч не на часі: у США виключили переговори Трампа з Путіним Він попередив, що у разі порушення перемир'я Захід запровадить санкції проти Росії, згода щодо цього вже є. "Це питання готуватиметься і координуватиметься американцями та європейцями", сказав Макрон. Тим часом прем'єр-міністр Британії Кір Стармер зауважив, що якщо диктатор Володимир Путін серйозно думає про мир, то зараз є шанс це продемонструвати. "Британія і США посилять військову допомогу Україні, якщо Путін відмовиться припинити вогонь", підтвердив Стармер, додаючи, що Захід відкидає будь-які додаткові умови з боку РФ. В Білому домі сподіваються, що Україна і РФ погодяться на 30-денне перемир'я. Сполучені Штати запропонували Україні і РФ укласти 30-денне припинення вогню.
we.ua - Моніторинг припинення вогню в Україні здійснюватимуть США - Макрон
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський назвав "неживою" ідею демілітаризованої зони у війні з РФ
Президент Володимир Зеленський прокоментував ідею створення на фронті демілітаризованої зони в 30 км. Він вважає ініціативу "на сьогодні неживою". Про це політик повідомив на пресконференції у Києві за участі лідерів Франції, Британії, Польщі та Німеччини.Зеленський наголосив, що спочатку має бути припинення вогню, а все інше потім, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Білому домі сподіваються, що Україна і РФ погодяться на 30-денне перемир'я "Питання про демілітаризовану зону, розведення військ, я чув про це в медіа і не тільки в медіа, від багатьох різних людей, від багатьох розвідок. Офіційно Україна нічого подібного не пропонувала. Але... як сапери - всі шукають якісь можливості, який ще з нами експеримент провести", - зазначив він. За його словами, на сьогодні ця ідея не дуже релевантна. "Питання демілітаризованої зони в обидва боки по 15 км а чому по 15? І з якої лінії ми будемо рахувати, з кордону, з якої контактної лінії... Навіть якщо говорити про 15 км, що ми будемо робити з Херсоном? Це означає, що в Херсоні не буде наших військ. Не буде наших військ у Херсоні - у нас не буде Херсона", - заявив президент. З 12 травня почнеться припинення вогню на 30 днів. Учасники зустрічі "Коаліції охочих" у Києві провели розмову з президентом США Дональдом Трампом.
we.ua - Зеленський назвав неживою ідею демілітаризованої зони у війні з РФ
Gazeta.ua on gazeta.ua
30-денне припинення вогню має початись з 12 травня
Учасники зустрічі "Коаліції охочих" у Києві провели розмову з президентом США Дональдом Трампом. Україна готова до 30-денного припинення вогню з 12 травня. Про це повідомив керівник МЗС України Андрій Сибіга у соцмережі Х. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Білому домі сподіваються, що Україна і РФ погодяться на 30-денне перемир'я Він зазначив, якщо Росія погодиться і буде забезпечено ефективний моніторинг, тривале припинення вогню і заходи з розбудови довіри можуть прокласти шлях до мирних переговорів. "Україна та всі союзники готові до повного безумовного припинення вогню на суші, в повітрі та на морі щонайменше на 30 днів, починаючи вже з понеділка", - повідомив Сибіга. Після зустрічі Коаліції охочих у Києві всі п'ять лідерів - Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск та Кір Стармер - провели конструктивну телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом щодо мирних зусиль. Європейський Союз офіційно приєднався до заклику США та інших міжнародних партнерів щодо запровадження повного та безумовного припинення вогню в Україні терміном щонайменше на 30 днів. Цей крок розглядається як потенційний початок для переговорного процесу, що має на меті встановлення стійкого, справедливого та всеосяжного миру.
we.ua - 30-денне припинення вогню має початись з 12 травня
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules