These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Тегеран ніколи не погодиться на умови, які передбачають обмеження його прав на ядерну програму. Про це заявив міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі, повідомляє Rеutеrs. Заява прозвучала в Досі напередодні нового раунду непрямих переговорів між Іраном і США, які мають відбутися в Омані 11 травня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Балістичне підсилення: Іран готує нову партію зброї для Москви "Якщо мета переговорів - позбавити Іран його ядерних прав, то я відкрито заявляю: ми ніколи на це не підемо", - наголосив Аракчі. За словами міністра, Іран готовий до укладання угоди, якщо вона не зазіхатиме на право країни на мирне використання ядерної енергії. Він також підкреслив, що Тегеран не має наміру створювати ядерну зброю. "Іран бере участь у переговорах у дусі доброї волі. Ми не прагнемо мати ядерну зброю, але якщо США намагаються обмежити наші законні права в ядерній сфері, то жодної згоди не буде", - додав глава МЗС. Сполучені Штати вимагають, щоб Іран повністю зупинив усі програми зі збагачення урану, які можуть призвести до створення ядерної зброї. Віцепрезидент США Джей Ді Венс наголосив, що Вашингтон веде переговори з Тегераном з метою укласти угоду, яка б відповідала інтересам іранського народу, але повністю унеможливлювала появу ядерної зброї в Ірану. Саме такий варіант, за словами Венса, США розглядають як прийнятний.
Президент США Дональд Трамп усвідомив те, що завершити війну Росії проти України буде складно. У нього з'явилося деяке розчарування щодо президента РФ Володимира Путіна. Про це пише Тhе Wаll Strееt Jоurnаl. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін став головною перепоною для миру - позиція США Минулого тижня під час виступу перед провідними донорами Трамп зазначав, що російський диктатор Путін на переговорах займав "особливо жорстку" позицію і хотів отримати "все", маючи на увазі Україну. Протягом останніх тижнів американський президент у приватних розмовах скаржився своїм радникам, що правитель РФ не хоче завершувати війну проти України, а обидві сторони відмовляються йти на компроміс. Він також розпитував радників, чи не думають вони, що з часів першого президентського терміну Трампа Путін змінився. Також, за даними джерел видання, президент США "висловлював здивування деякими військовими діями Путіна, зокрема бомбардуванням районів, де перебувають діти". Нагадаємо, що Путін проігнорував пропозицію України щодо припинення з 12 травня бойових дій на 30 діб. Натомість він запропонував Україні відновити "прямі переговори без попередніх умов" у Стамбулі, 15 травня. Раніше американські, європейські та українські учасники переговорів щодо завершення війни підготували для Росії список умов з 22 пропозиціями, який також включає 30-денне припинення вогню.
11 травня 2017 року Рада міністрів ЄС ухвалила рішення про скасування короткострокових віз для громадян України при відвідуванні 32-х країн ЄС і Шенгенської зони. Воно набуло чинності 11 червня того ж року. Відлік шляху України до безвізу розпочався разом із курсом на євроінтеграцію, який сформувався після помаранчевої революції. 21 лютого 2005 року підписали план дій "Україна-ЄС", який передбачав інтенсифікацію відносини, включаючи транскордонне співробітництво. А вже 1 вересня 2005 року президент Віктор Ющенко скасував візи для громадян ЄС, Швейцарії та Ліхтенштейну. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У заробітчан і туристів будуть проблеми - як українцям жити без Соvіd-паспортів Угода щодо спрощеної процедури оформлення віз для українців набула чинності 1 січня 2008 року, а 29 жовтня у Брюсселі розпочався діалог про безвізовий режим між Україною і ЄС. Активна фаза розпочалася після 14-го саміту "ЄС-Україна" 22 листопада 2010-го, де підписали "План дій щодо лібералізації візового режиму". Він передбачав виконання Україною ряду вимог: запровадження біометричних паспортів, зміна правил перетину кордону, посилення контролю щодо незаконної міграції та прийняття законів по боротьбі з корупцією. 20 квітня 2011 року президент Віктор Янукович затвердив "Національний план з виконання вимог ЄС щодо візової лібералізації". Але під тиском Росії делегація на чолі з ним 28-29 листопада 2013 року на саміті у Вільнюсі зірвала підписання "Угоди про асоціацію між Україно і ЄС". Призупинення євроінтеграції спровокувало масові протести, які стали початком Революції гідності. Після падіння режиму Януковича "Угода про асоціацію" була підписана. Візова лібералізація стала одним із інструментів тиску ЄС та громадськості на українську владу на шляху реформ. 18 грудня 2015 року на фінальній стадії оформлення безвізу Україні висунули п'ять додаткових вимог, які передбачали створення трьох незалежних антикорупційних органів і внесення у закондавство змін по боротьбі з корупцією. Київ виконав всі 144 вимоги ЄС, і 20 квітня 2016 року Єврокомісія запропонувала Європарламенту та Раді ЄС відмінити візи для громадян України. Але виникли внутрішні проблеми в ЄС. Загострення війни в Сирії спровокувало масовий потік біженців з Близького Сходу, що посилило ксенофобські настрої, особливо серед невеликих країн ЄС. Ряд з них висловили застереження щодо можливого потоку біженців з України і зажадав розробити механізм призупинення безвізу. Погодження механізму тривало до початку 2017 року.
Делегації США і Китаю провели перший раунд торговельних переговорів у Швейцарії. На думку президента США Дональда Трампа, за їх підсумками досягнуто істотного прогресу. Про це Трамп написав у соцмережі Тruth Sосіаl. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп не виключає зниження мит у разі досягнення успіху в переговорах із Китаєм "Багато чого обговорили, багато про що домовилися. Повне перезавантаження, переговори велися в дружній, але конструктивній манері. Ми хочемо бачити, на благо як Китаю, так і США, відкриття Китаю для американського бізнесу. ДОСЯГНУТО СУТТЄВОГО ПРОГРЕСУ!!!", - написав Трамп. Перемовини між КНР та США стартували 10 жовтня у Женеві. Зустріч тривала близько двох годин. Американську делегацію очолив міністр фінансів США Скотт Бессент, а китайську - віцепрем'єр Держради Китаю Хе Ліфен. Також участь у перемовинах брав торговий представник США Джеймісон Грір. Подробиці переговорів не оприлюднюються, однак, за словами джерел, сторони планують продовжити обговорення 11 травня. Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що сподівається на укладення торгівельної угоди з Китаєм. Він наголосив, що вона має включати питання захисту інтелектуальної власності. За його словами, лише "справедлива угода" може дати результат. Попри напруження у торгівельних відносинах, Пекін готує перелік товарів зі США, які будуть звільнені від 125-відсоткових мит. Китай зменшує тиск на свою економіку й підтримує імпорт.
Російський диктатор Володимир Путін назвав війною так звану спеціальну воєнну операцію (СВО) в Україні. Це прозвучало у його виступі перед російськими та іноземними журналістами. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США, Європа та Україна підготували для Путіна пропозиції щодо завершення війни "Зараз тривають бойові дії, війна, а ми пропонуємо переговори, що тут поганого?", - сказав він. Всю свою промову російський диктатор прочитав з аркушів, частина з яких були надруковані, а останні - написані від руки. Тому навряд чи це визначення було обмовкою. Очікувалося, що після заяви, президент РФ відповість на запитання журналістів. Однак речник Кремля Дмитро Пєсков у процесі очікування заявив, що Путін обмежиться лише "ґрунтовною заявою" без діалогу з представниками ЗМІ. Нагадаємо, що Путін проігнорував пропозицію України щодо припинення з 12 травня бойових дій на 30 діб. Натомість він запропонував відновити прямі переговори з Україною у Стамбулі, 15 травня.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що триденне перемир'я, запропоноване президентом РФ Володимиром Путіним, завершено. За його словами, Москва не зафіксувала реального припинення вогню з боку України, пишуть росЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США, Європа та Україна підготували для Путіна пропозиції щодо завершення війни Відразу після виступу Путіна російські війська запустили по Україні ударні БПЛА у кількох напрямках. Станом на 02:38 перші дрони вже фіксуються у Запорізькій та Дніпропетровській областях. Хоча Кремль заявив про перемир'я на 810 травня, очільник МЗС України Андрій Сибіга 8 травня повідомляв про російські атаки по всій лінії фронту. Раніше повідомлялося про те, що Україна готова до 30-денного припинення вогню з 12 травня. Путін проігнорував дану пропозицію. Натомість запропонував київській владі провести прямі переговори без попередніх умов у Стамбулі 15 травня.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що триденне перемир'я, запропоноване президентом РФ Володимиром Путіним, завершено. За його словами, Москва не зафіксувала реального припинення вогню з боку України, пишуть росЗМІ. Відразу після виступу Путіна російські війська запустили по Україні ударні БПЛА у кількох напрямках. Станом на 02:38 перші дрони вже фіксуються у Запорізькій та Дніпропетровській областях. Хоча Кремль заявив про перемир'я на 810 травня, очільник МЗС України Андрій Сибіга 8 травня повідомляв про російські атаки по всій лінії фронту.
Російський диктатор Володимир Путін запропонував провести переговори з Києвом у Стамбулі в четвер, 15 травня. За словами правителя Кремля, він пропонує відновити прямі переговори "без попередніх умов". Про це Путін сказав у своїй нічній заяві 11 травня, повідомляють росЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готова на прямі мирні переговори з Росією - Ахіоs "Пропонуємо відновити прямі переговори з київським режимом у четвер, 15 травня у Стамбулі, де вони були перервані", сказав президент РФ. Він наголосив, що готовий "там же обговорити нове перемир'я". В кінці звернення Путін заявив, що очікує відповідь на свою пропозицію від київської влади та її "кураторів". Також він додав, що в понеділок, 12 травня, планує звернутися до президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з проханням посприяти в організації цих переговорів. Раніше про можливість посередництва Ердогана у переговорах заявляв і президент США Дональд Трамп. Водночас Путін не став говорити про перемир'я вже з понеділка, тим самим відкинувши пропозицію, яку озвучили за результатами зустрічі лідерів "Коаліції охочих" в Києві. Також у своєму зверненні Путін вперше так звану "СВО" назвав війною. Раніше американські, європейські та українські учасники переговорів щодо завершення війни підготували для Росії список умов з 22 пропозиціями, який також включає 30-денне припинення вогню. Офіс Зеленського оприлюднив головні акценти пропозиції.
Російський диктатор Володимир Путін запропонував провести "прямі переговори" з Києвом у Стамбулі в четвер, 15 травня. Про це Путін сказав у своїй нічній заяві 11 травня, повідомляють росЗМІ. "Пропонуємо відновити прямі переговори з Київським режимом у четвер, 15 травня у Стамбулі, де вони були перервані", сказав президент РФ. Він наголосив, що готовий "там же обговорити нове перемир'я". В кінці звернення Путін заявив, що очікує відповідь на свою пропозицію від київської влади та її "кураторів". Також у своєму зверненні Путін вперше так звану "СВО" назвав війною. Доповнюється
Новий Папа Римський Лев ХІV засудив російську агресію проти України. Відповідну заяву американський понтифік зробив в інтервʼю перуанському Sеmаnаrіо Ехрrеsі&оасutе;n. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Нести віру там, де панують гроші": Папа Лев ХІV звернувся до світу з першим посланням Папа Римський назвав війну РФ проти України "справжнім вторгненням, імперіалістичним за своєю природою, де Росія прагне завоювати територію з міркувань влади". Попередник Лева ХІV, Папа Франциск мав більш стриману позицію щодо російсько-української війни. Багато його заяв у цьому контексті не розрізняли жертву і агресора. Критику викликали і його слова про те, що росіяни і українці є "братами". 8 травня у Ватикані кардинали обрали нового Папу Римського після двох невдалих спроб. Ним став кардинал Роберт Френсіс Прево. Це історична подія, оскільки Прево став першим американським понтифіком. Новий Папа вибрав ім'я Лев ХІV.