Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

2.2 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Росія може виробляти до 50 крилатих ракет X-101 щомісяця - ЗМІ

Росія регулярно обстрілює українські міста крилатими ракетами Х-101 - це один із новітніх типів ракет, які є на озброєнні у РФ. Підприємства ВПК Росії можуть виробляти 40&mіnus;50 одиниць таких ракет щомісяця. Про це повідомили джерела NV у Силах оборони. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ зупинили роботу заводу, що виготовляє "Іскандери" Станом на 11 листопада Росія має на своєму озброєнні приблизно 300 ракет Х-101. Частину з них було використано під час останнього масованого обстрілу. Експерти прогнозують, що російські окупанти продовжать виробництво Х-101 для подальших обстрілів. 19 вересня видання Fоrbеs повідомило, що Росія здатна виробляти на місяць від 42 до 56 балістичних і 90&mіnus;115 крилатих далекобійних ракет, попри запроваджені Заходом санкції. Росія вранці 17 листопада масовано атакувала Україну різними видами ракет та дронами. Били по обʼєктах критичної інфраструктури. Вибухи чули у Києві, Одесі, Запоріжжі, на Вінниччині та інших регіонах. Пізніше вибухи пролунали у західних областях України.

Джонсон закликав надати Україні кредит та оголосити дату її вступу до НАТО

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон привітав рішення президента США Джо Байдена дозволити Україні використовувати ракети АТАСМS для ударів по російських базах. Джонсон також закликав надати Україні кредит на $500 млрд та оголосити дату вступу країни до НАТО. Про це він заявив у понеділок, 18 листопада, в соцмережі Х (Тwіttеr). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримала дозвіл від США бити по території РФ - Боррель Водночас політик наголосив, що Велика Британія та Франція повинні симетрично дозволити застосування крилатих ракет Stоrm Shаdоw і SСАLР. "Настав час надати українцям фінансову вогневу міць для виживання і перемоги в цьому конфлікті, надавши їм кредит на кшталт ленд-лізу у розмірі 500 млрд доларів, який вони будуть в змозі повернути", - додав експрем'єр. Також він наголосив на важливості того, аби визначити, кому насправді належить Україна. "Україна - більше не сателіт Москви, а вільна та незалежна суверенна демократична європейська нація. Це означає, що ми повинні мати сміливість і логіку, щоб дати українцям необхідні гарантії безпеки та оголосити найближчим часом дату вступу України до НАТО", - зазначив Джонсон. Політик вважає, що ці заходи переконають російського диктатора Володимира Путіна в тому, що "він зробив гігантську помилку і що він ніколи не підкорить український народ". Білий дім зняв заборону на використання Україною далекобійної зброї вглиб території країни-агресорки. Речник кремлівського диктатора Дмитро Пєсков заявив: якщо дозвіл є, це означає "новий виток напруги". Напередодні пропагандистські пабліки країни-агресорки процитували офіційну заяву Путіна з цього приводу: оскільки наведенням таких ракет на об'єкти займаються військові НАТО, РФ вважатиме країни Альянсу, США, Європу такими, що воюють з Росією.
we.ua - Джонсон закликав надати Україні кредит та оголосити дату її вступу до НАТО

У Німеччині прокоментували дозвіл США на удари по Росії

Сполучені Штати прийняли важливе рішення щодо військової підтримки України. Однак це не є зміною стратегії Заходу. Про це сказала міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, повідомляє Rеutеrs. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Далекобійні АТАСМS уже завдали політичного удару "Рішення американської сторони, і я хотіла б підкреслити, що це не переосмислення, а посилення того, що вже було зроблено іншими партнерами, є дуже важливим в даний момент", зазначила Бербок в Брюсселі перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС. Вона також звернулася до прихильників російського диктатора Володимира Путіна і наголосила, що Європейський Союз готує нові санкції проти Ірану, а також розглядає питання про підтримку китайських безпілотників. Сполучені Штати дозволили Україні застосовувати ракети дальністю до 300 км для ударів по території Російської Федерації. Про це повідомив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель. Глави МЗС ЄС не ухвалили спільного рішення про скасування обмежень на застосування західної зброї на території РФ.
we.ua - У Німеччині прокоментували дозвіл США на удари по Росії

Європі потрібна нова стратегія підтримки України - Ландсбергіс

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив думку, що стратегія Європейського Союзу щодо України в умовах війни з Росією виявилася неефективною та потребує перегляду. Ландсбергіс вважає, що "тактика деескалації більше не є ефективною, і Європі потрібна нова стратегія підтримки України", інформує LRТ. "Я вважаю, що ми підійшли до того моменту, коли можна сказати, що стратегія того, як ми допомагали Україні протягом трьох років, майже тисячі днів, провалилася", - зазначив він. За його словами, мир через деескалацію - це провал і це провальна стратегія, а відтак Європі потрібна нова. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сійярто розкритикував дозвіл США на удари по території Росії Проте, на його думку, стратегія повинна базуватися на дипломатії. "Нам потрібна стратегія, яка б виходила з сили. І коли я говорю про силу, я говорю про зброю, я говорю про реальне зняття всіх обмежень", - сказав Ландсбергіс. Коментуючи повідомлення ЗМІ про дозвіл США на удари ракетами АТАСМS по РФ, голова МЗС зауважив, що важливо знати кількість наявних в українських сил таких засобів. Сполучені Штати дозволили Україні застосовувати ракети дальністю до 300 км для ударів по території Російської Федерації. Про це повідомив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель. Він зазначив, що дане питання обговорювалось під час засідання глав МЗС країн Європейського Союзу. За його словами, глави МЗС ЄС не ухвалили спільного рішення про скасування обмежень на застосування західної зброї на території РФ. "Тобто йдеться про радіус у 300 кілометрів. Це не так і багато, якщо говорити про відстань, це не велика відстань, вона не сягає далеко вглиб країни, але це рішення адміністрації. Чому вони ухвалили це рішення зараз, а не до виборів? Я не знаю", - наголосив Боррель.
we.ua - Європі потрібна нова стратегія підтримки України - Ландсбергіс

Україна отримала дозвіл від США бити по території РФ - Боррель

Сполучені Штати дозволили Україні застосовувати ракети дальністю до 300 км для ударів по території Російської Федерації. Про це повідомив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель на пресконференції за результатами зустрічі глав МЗС ЄС, передає Gаzеtа.uа. Він зазначив, що дане питання обговорювалось під час засідання глав МЗС країн Європейського Союзу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Далекобійні АТАСМS уже завдали політичного удару "Тобто йдеться про радіус у 300 кілометрів. Це не так і багато, якщо говорити про відстань, це не велика відстань, вона не сягає далеко вглиб країни, але це рішення адміністрації. Чому вони ухвалили це рішення зараз, а не до виборів? Я не знаю", - наголосив Боррель. За його словами, глави МЗС ЄС не ухвалили спільного рішення про скасування обмежень на застосування західної зброї на території РФ. "Кожна країна вирішує сама", - підсумував голова дипломатії ЄС. Україна повинна мати можливість бити далекобійною зброєю по російської території. Цю позицію мають підтримати країни Європейського Союзу, сказав голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель. "Я знову і знову повторюю, що Україна повинна мати можливість використовувати зброю, яку ми їй надали, щоб не тільки зупинити стріли, але й вразити стрільців", - наголосив він.
we.ua - Україна отримала дозвіл від США бити по території РФ - Боррель

У Білому домі поки що не підтверджують дозвіл Україні запускати ATACMS по РФ

У Білому домі наразі не дають прямого підтвердження щодо дозволу Україні використовувати ракети АТАСМS для ударів по території Росії. Ця інформація раніше з'являлася у ЗМІ. Про це заявив заступник радника президента США Джо Байдена з питань національної безпеки Джон Файнер, пише Тhе Nеw Yоrk Тіmеs. На тлі чуток про можливе зняття обмежень для України на удари вглиб Росії Файнер нагадав, що США заявили про готовність реагувати у разі залучення північнокорейських солдатів до війни на стороні Росії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що дасть дозвіл на атаки американською зброєю по Росії: ексвисокопосадовець НАТО прокоментував "Якщо обставини розвиватимуться і змінюватимуться, ми розвиватимемося і змінюватимемося, щоб відповідати їм і дозволити українцям продовжувати захищати свою територію та свій суверенітет", - зазначив він. Білий дім зняв заборону на використання Україною далекобійної зброї вглиб території країни-агресорки. Білий дім, Пентагон і чинний президент Джо Байден відмовилися коментувати публікації. Згодом Lе Fіgаrо видалило статтю з новиною про "далекобійку". Проте міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив - "варіант обговорюється". Незалежно від того, був чи ні офіційний дозвіл Києву, жодну далекобійну ракету українська сторона не застосує без погодження із західними партнерами. Кількість ударів, котрі можуть бути завдані по об'єктах на російській території, також обмежена наявними у Києва ракетами та інструкціями партнерів.
we.ua - У Білому домі поки що не підтверджують дозвіл Україні запускати АТАСМS по РФ

Пєсков прокоментував дозвіл Байдена на далекобійні удари по РФ

Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що рішення адміністрації президента США Джо Байдена дозволити використання ракет АТАСМS для ударів углиб території Росії, на його думку, сприяє ескалації війни в Україні. "Очевидно, що адміністрація, яка йде, у Вашингтоні має намір зробити кроки, щоб продовжувати підливати олії до вогню і провокувати далі нагнітання напруженості навколо цього конфлікту", - сказав Пєсков російським засобам масової пропаганди, інформує ТСН. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сійярто розкритикував дозвіл США на удари по території Росії Він стверджує, Москва вважає, що рішення завдавати ударів ракетами АТАСМS углиб Росії означає якісно новий виток напруженості. За його словами, Кремль вбачає головну небезпеку ситуації з рішенням завдавати ударів углиб РФ у тому, що ці удари здатні виконувати начебто лише західні країни, а не Україна. Скасування президентом США Джо Байденом обмежень на атаки американською далекобійною зброєю вглиб території Росії "має велике значення для кінцевої гри". Колишній високопосадовець НАТО Ніколас Вільямс. Такий крок Байдена є важливим у контексті позиціонування України, щоб не йти на значні поступки задля миру. На його думку, розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з російським диктатором Володимиром Путіним не показала, що у Кремлі готові йти на компроміс або готові "пройти додатковий кілометр заради миру". Вільямс вважає, що це могло вплинути на рішення щодо далекобійної зброї.
we.ua - Пєсков прокоментував дозвіл Байдена на далекобійні удари по РФ

Україна отримає від Німеччини 4 тис. дронів зі штучним інтелектом - BILD

Німеччина передасть Україні 4 тис. дронів зі штучним інтелектом від компанії Неlsіng. Ці БПЛА вже прозвали Міnі-Таurus. Вони мають сучасні системи, які роблять їх невразливими для російських систем радіоелектронної боротьби і GРS-перешкод, інформує Віld. Постачання дронів підтвердив і міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. За даними інсайдерів вже з грудня почнеться постачання кількох сотень БПЛА. Декілька зразків вже тестують на фронті у східних регіонах України в реальних бойових умовах. Зазначається, що Міnі-Таurus аналізують місцевість і визначають місце розташування навіть за складних погодних умов або зруйнованої інфраструктури. Це дозволяє у дрону виконувати місію навіть у разі втрати радіосигналу, що значно збільшує точність ураження. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що дасть дозвіл на атаки американською зброєю по Росії: ексвисокопосадовець НАТО прокоментував Також відомо, що німецькі дрони мають вчетверо більшу дальність польоту, ніж у звичайних українських БПЛА-камікадзе, і при цьому значно дешевші за західні аналоги. Віld не повідомляє точну вартість дронів, проте американські Swіtсhblаdе 600 коштують близько 100 тис., а російські Zаlа Lаnсеt - 35 тис. Пісторіус розповів, що ЗСУ зможуть ефективно використовувати ці БПЛА проти ключових військових об'єктів Росії, зокрема, командних пунктів і логістичних центрів. Берлін може розглянути також впровадження подібних технологій у своєму Бундесвері. Україна на саміті лідерів країн G20, де зокрема обговорюватиметься російсько-українська війна, може розраховувати на багатьох друзів, особливо на Німеччину. Про це заявив німецький канцлер Олаф Шольц. Написав, що було б ілюзією з боку російського диктатора Володимира Путіна вважати, що підтримка України ослабне. Таким чином, Шольц запустив меседж перед зустріччю G20, на якій він буде безпосередньо присутній.
we.ua - Україна отримає від Німеччини 4 тис. дронів зі штучним інтелектом - ВІLD

Сійярто розкритикував дозвіл США на удари по території Росії

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто засудив рішення США дозволити Україні застосовувати ракети дальнього радіуса дії для ударів по території Росії. Угорський очільник МЗС розкритикував американське рішення дозволити Україні використати ракети дальнього радіуса дії для ударів по території Росії. Про це повідомив очільник угорського МЗС у Fасеbооk. "Провоєнний мейнстрим зробив останню, відчайдушну атаку на нову реальність. Ці сили, схоже, навіть не ухиляються від найгіршого: розширення війни в Україні до глобальних масштабів", - наголосив він. Сійярто вважає, що результати виборів у США, на яких переміг республіканець Дональд Трамп, створюють нову політичну реальність. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США дозволили бити далекобійними ракетами лише по Курщині - ЗМІ "Ця нова реальність базується на волі людей, які визначилися на виборах. Вони вирішили підтримати промирні, патріотичні сили. Провоєнні політики, яких усунули від влади у Вашингтоні та Брюсселі, відмовляються зважати на волю народу", - висловився міністр. Він зауважив, коментуючи першу зустріч міністрів закордонних справ ЄС після перемоги Трампа, яка відбувається 18 листопада, що "це буде важка битва, адже Брюссель також повинен зупинити ескалацію". Джо Байден надав дозвіл Україні вдарити американськими ракетами великої дальності АТАСМS по території Росії. Це стало відповіддю на розміщення Росією північнокорейських військ у Курській області. Як повідомляється, найближчими днями, Україна планує здійснити перші далекобійні удари, хоча подробиці не розголошуються з міркувань безпеки. Очікується, що для ударів будуть використані ракети АТАСМS із дальністю до 300 км. За даними джерел видання, зброя, ймовірно, буде спочатку використана проти російських і північнокорейських військ для захисту українських сил у Курській області РФ.
we.ua - Сійярто розкритикував дозвіл США на удари по території Росії

Сійярто висловив критику щодо дозволу США на удари по території Росії

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто засудив рішення США дозволити Україні застосовувати ракети дальнього радіуса дії для ударів по території Росії. Угорський очільник МЗС розкритикував американське рішення дозволити Україні використати ракети дальнього радіуса дії для ударів по території Росії. Про це повідомив очільник угорського МЗС у Fасеbооk. "Провоєнний мейнстрим зробив останню, відчайдушну атаку на нову реальність. Ці сили, схоже, навіть не ухиляються від найгіршого: розширення війни в Україні до глобальних масштабів", - наголосив він. Сійярто вважає, що результати виборів у США, на яких переміг республіканець Дональд Трамп, створюють нову політичну реальність. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США дозволили бити далекобійними ракетами лише по Курщині - ЗМІ "Ця нова реальність базується на волі людей, які визначилися на виборах. Вони вирішили підтримати промирні, патріотичні сили. Провоєнні політики, яких усунули від влади у Вашингтоні та Брюсселі, відмовляються зважати на волю народу", - висловився міністр. Він зауважив, коментуючи першу зустріч міністрів закордонних справ ЄС після перемоги Трампа, яка відбувається 18 листопада, що "це буде важка битва, адже Брюссель також повинен зупинити ескалацію". Джо Байден надав дозвіл Україні вдарити американськими ракетами великої дальності АТАСМS по території Росії. Це стало відповіддю на розміщення Росією північнокорейських військ у Курській області. Як повідомляється, найближчими днями, Україна планує здійснити перші далекобійні удари, хоча подробиці не розголошуються з міркувань безпеки. Очікується, що для ударів будуть використані ракети АТАСМS із дальністю до 300 км. За даними джерел видання, зброя, ймовірно, буде спочатку використана проти російських і північнокорейських військ для захисту українських сил у Курській області РФ.
we.ua - Сійярто висловив критику щодо дозволу США на удари по території Росії

About channel

  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua

What is wrong with this post?