Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
20.5 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
НАБУ пройшло зовнішній незалежний аудит та отримало оцінку як помірно ефективну
Комісія з проведення зовнішнього незалежного аудиту оцінила роботу Національного антикорупційного бюро України з березня 2023 до листопада 2024 года. Показник вказаний як помірно ефективний. Про це йдеться на сайті Кабінету міністрів. Повідомляється, що оцінка ефективності діяльності НАБУ охоплювала 38 індивідуальних критеріїв, об'єднаних у 5 вимірів - виявлення та розслідування високопосадової корупції; доброчесність, підзвітність та прозорість; керівництво, стратегія та управління ресурсами; міжвідомча взаємодія; міжнародне співробітництво. "Ми оцінили роботу НАБУ як достатньо ефективну в розслідуваннях і міжнародній співпраці. Загалом ми оцінили діяльність НАБУ як помірно ефективну та надали рекомендації для подальшого підвищення ефективності його діяльності", прокоментував голова Комісії Роберт Вестбрукс. Також Комісія дослідила звіти та зібрані матеріали, вивчила документи, надані НАБУ та іншими установами, провела ряд відеоінтерв'ю з ключовими посадовцями та експертами, здійснила робочі візити до Києва (у жовтні 2024 року та січні 2025 року), під час яких провела, зокрема, конфіденційні інтерв'ю. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо Умєрова Комісія також ознайомилася з матеріалами закритих кримінальних проваджень і документами із грифом "для службового користування". Згідно з висновками, загалом НАБУ досягло своїх загальних очікуваних результатів в певній мірі, а також має механізми контролю для зменшення частини основних ризиків. Комісія вважає, що діяльність НАБУ: - у вимірі "Виявлення та розслідування високопосадової корупції" була достатньо ефективною;- у вимірі "Керівництво, стратегія та управління ресурсами" - помірно ефективною;- у вимірі "Доброчесність, підзвітність та прозорість" - помірно ефективною;- у вимірі "Міжвідомча взаємодія" - помірно ефективною;- у вимірі "Міжнародне співробітництво" - достатньо ефективною. У звіті Комісія надає 26 рекомендацій для НАБУ щодо планування його діяльності, збору та використання даних, відстеження прогресу, а також щодо інших аспектів його роботи. Крім того, Комісія виявила випадки, коли на ефективність діяльності НАБУ впливали зовнішні чинники поза контролем НАБУ, і запропонувала винести ці питання на розгляд ВРУ або інших відповідних інституцій. Під час оцінки окремі члени Комісії виявили технічні можливості для вдосконалення в межах своєї сфери знань та досвіду. Відповідні зауваження були доведені до керівництва НАБУ. Експерт заявив, що злив внутрішньої інформації ексдетективом НАБУ свідчить про повну неспроможність бюро.
we.ua - НАБУ пройшло зовнішній незалежний аудит та отримало оцінку як помірно ефективну
Gazeta.ua on gazeta.ua
Омбудсмен назвав, скільки вдалося повернути українців з полону Росії від початку повномасштабної війни
Від початку повномасштабної війни з російського полону повернули понад 4 757 українців. Сьогодні, 6 травня, відбувся вже 64-й обмін військовополоненими. Про це повідомив у Fасеbооk уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Багато хто з тих, кого цього разу вдалося повернути, перебували в полоні від початку повномасштабного вторгнення РФ, серед визволених тяжкохворі та поранені. За словами Лубінця, обмін відбувся завдяки наполегливій праці українських державних органів, які входять до складу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, та сприянню Об'єднаних Арабських Еміратів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великодній обмін полоненими: Україна та Росія мають обміняти 500 людей Уповноважений ВР висловив вдячність усім за зусилля, які вкладаються у процес повернення полонених на Батьківщину. Сьогодні, як зазначив він, на місці проведення обміну перебували працівники Офісу омбудсмена. Вони контролювали дотримання прав людини відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, зафіксували, у якому емоційному та фізичному стані визволені з полону повертаються в Україну. Лубінець підкреслив, що визволені з полону українці мають низку прав: соціальні гарантії щодо отримання медичної допомоги та психологічної реабілітації, поновлення документів, отримання одноразової грошової допомоги. У разі будь-яких порушень вони можуть звернутися до Офісу омбудсмена. "Надалі будемо працювати, щоб повернути всіх наших громадян додому!", наголосив уповноважений ВР. Серед українців, звільнених з полону в суботу, 19 квітня - мати й син, які разом опинилися в полоні на Азовсталі. Вони випадково зустрілися в автобусі на обміні.
we.ua - Омбудсмен назвав, скільки вдалося повернути українців з полону Росії від початку повномасштабної війни
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни намагаються дійти до Дніпропетровської області: Трегубов висловився про ситуацію
Ситуація на Новопавлівському напрямку залишається напруженою. Російські війська прагнуть досягти адміністративного кордону Дніпропетровської області до 9 травня. Представник об'єднаного угруповання військ "Хортиця" Віктор Трегубов сказав про це в ефірі "Суспільного". За його словами, противнику не вдасться реалізувати цей план у визначені терміни. До кордону залишилося лише три кілометри, але Трегубов наголошує, що навіть у разі просування до рубежу особливої тактичної користі це не дасть. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни прагнуть вийти на кордон Дніпропетровської області, ситуація напружена - речник ЗСУ "Так, вони рухаються в бік межі з Дніпропетровською областю, але вже зрозуміло, що у визначені дати не встигнуть. І навіть якби дійшли, я не бачу в цьому військового сенсу. Політично це просто спроба сказати, що вони взяли кілька сіл і досягли кордону. Але це за 11 років війни, почавши майже поряд. Похвалитися тут нічим", - зазначив він. Трегубов додав, що росіяни не зможуть обійти Покровськ, попри спроби тиску з боку Котлиного. Цей напрямок уже використовували раніше, однак результатів не досягли. Росія мала чітко спланований план блискавичного захоплення України, розрахований на кілька днів. Однак завдяки оперативним діям Збройних сил України та ефективній роботі розвідки реалізацію цього сценарію вдалося зірвати. Вторгнення 24 лютого 2022 року не було результатом провалу російських спецслужб - навпаки, операція була ретельно підготовлена.
we.ua - Росіяни намагаються дійти до Дніпропетровської області: Трегубов висловився про ситуацію
Gazeta.ua on gazeta.ua
Повідомили останні новини з фронту: де було найбільше боїв
79 бойових зіткнень відбулося за добу. Ворог продовжує атакувати українські міста й села, передає Генштаб ЗСУ. Харківський напрямок Українські підрозділи відбили дві атаки ворога на в районі Вовчанська, ще три боєзіткнення тривають в даній локації. Куп'янський напрямок Противник двічі атакував позиції у районах Загризового та Петропавлівки. Наші захисники успішно відбили ворожі штурми. Лиманський напрямок Армія загарбників здійснила вісім атак в районах населених пунктів Липове, Рідкодуб, і в напрямках Нового Миру та Колодязів. Наразі триває два боєзіткнення. Сіверський напрямок Противник активних наступальних дій не проводив. Краматорський напрямок Наші оборонці відбивали дві атаки агресора у районах Курдюмівки та Часового Яру, наразі точиться один бій. Торецький напрямок Росіяни намагалися витіснити наші підрозділи із займаних позицій в районах Дачного та Торецька, де Сили оборони вже відбили одну штурмову дію, ще одне боєзіткнення триває дотепер. Покровський напрямок Противник здійснив 36 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій в районах населених пунктів Калинове, Промінь, Лисівка, Даченське, Шевченко, Котлине, Удачне, Новосергіївка, Котлярівка, Срібне, Андріївка, та в напрямках Малинівки, Миролюбівки, Олексіївки. Сили оборони стримують натиск і вже відбили 27 атак противника. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втрати росіян в Україні перетнули нову психологічну позначку Новопавлівський напрямок Українські воїни відбивають три атаки окупаційної армії. 11 спроб штурмувати наші позиції вже зупинено в районах населених пунктів Костянтинопіль, Рівнопіль, Новосілка, Вільне Поле та в напрямках населених пунктів Шевченко, Новопіль, Одрадне. Авіаударів зазнали Новопіль, Темирівка, Зелене Поле та Новодарівка. Гуляйпільський напрямок У районі Високого Сили оборони успішно відбили дві ворожі атаки. Оріхівський напрямок Наші оборонці успішно зупинили чотири штурми в районах Степового, Малих Щербаків, Кам'янського та в напрямку Новоандріївки. Противник завдав авіаударів по Малій Токмачці та Кам'янському. Придніпровський напрямок Російські окупанти один раз безуспішно атакували у бік позицій наших захисників. Ворог завдав авіаудару некерованими авіаційними ракетами по району населеного пункту Ольгівка. Курський напрямок Армія України відбила три атаки загарбників. Попри величезні втрати в техніці й живій силі, Росія не демонструє намірів припинити війну проти України. Проте, за оцінками аналітика Fоrbеs Девіда Акса, Кремль рухається надто повільно - у нинішньому темпі для повної окупації України можуть знадобитися сотні років і десятки мільйонів загиблих. Так, упродовж квітня російські війська захопили лише 68 кв миль української території. Проте ця перемога коштувала РФ понад 36 600 загиблих і поранених військових, а також втрату близько 4800 одиниць техніки.
we.ua - Повідомили останні новини з фронту: де було найбільше боїв
Gazeta.ua on gazeta.ua
Україна провела обмін полоненими: повернули 205 воїнів
Сьогодні провели обмін полоненими. Вдалося повернути 205 осіб, передає президент Володимир Зеленський. "Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту. Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності", - вказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великодній обмін полоненими: у ГУР розповіли нові подробиці Зеленський подякував усім, хто працював над цим обміном. Передусім Обʼєднаним Арабським Еміратам, за посередництво й допомогу. "Дякую тим, хто небайдужий і продовжує говорити про українців у полоні. Щодня ми боремося за наших людей. Обовʼязково зробимо все, щоб повернути кожного й кожну", - підсумував президент. Серед українців, звільнених з полону в суботу, 19 квітня - мати й син, які разом опинилися в полоні на Азовсталі. Вони випадково зустрілися в автобусі на обміні. Відомо, що Руслан і Маргарита Виноград не бачилися три роки. Руслан думав, що маму давно вже обміняли, писав їй листи.
we.ua - Україна провела обмін полоненими: повернули 205 воїнів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Армія РФ використовує тактику мотоциклетних атак на Покровському напрямку - Forbes
Захоплення Покровська, ймовірно, є одним із ключових військових пріоритетів Кремля у війні проти України. Російські війська застосовують тактику мотоциклетних атак, яка в окремих випадках дозволяє просувати лінію фронту на сході країни. Про це пише Fоrbеs. Дві великі російські армії, чисельністю понад 10 тис. осіб кожна, протягом року повільно наближалися до Покровська з боку зруйнованої Авдіївки. Однак наступ зупинився через посилення українського спротиву. Тепер окупанти намагаються обійти місто, зосереджуючи зусилля на трасі Т-0504, яка сполучає Покровськ і Костянтинівку. Цей маршрут проходить північніше Торецька. Аналітики зазначають, що прорив лінії українських траншей - ключовий етап у спробі оточити місто. Хоча такі дії коштують росіянам значних втрат, саме мотоциклетні підрозділи зараз активно залучаються до наступу. Перед атакою окупанти проводили розвідку невеликими групами, частина з яких пересувалася на велосипедах. Вони зіткнулися з потужною обороною, яку забезпечують підрозділи Національної гвардії, морської піхоти та механізовані бригади ЗСУ. Масштабний наступ 17 квітня виявився провальним: росіяни втратили до 240 солдатів і 21 одиницю бронетехніки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ відбили 78 атак противника на Покровському напрямку - Генштаб оновив карти боїв За даними Fоrbеs, 39-та мотострілецька бригада РФ зуміла прорвати українську оборону біля села Малинівка, де траншейна лінія залишалася без лісового прикриття. Після ударів дронами по українській техніці, росіянам вдалося захопити частину позицій. Спроба ЗСУ повернути контроль завершилася невдачею через дії ворожих безпілотників. За місяць окупанти просунулися приблизно на 1,6 км, створивши плацдарм поблизу Покровська. Якщо їм вдасться перекинути туди підкріплення, вони зможуть посилити тиск на східні рубежі міста. Попри деякі успіхи, тактика РФ залишається вкрай ризикованою. Більшість мотоциклетних атак зазнають поразки, що веде до значних втрат у техніці та живій силі. Близько 90% втраченої російської техніки - це цивільні транспортні засоби, хоча країна також втрачає десятки танків і БМП щотижня. Втрати російської армії зараз сягають близько тисячі осіб щодня - приблизно стільки ж, скільки Кремль здатен мобілізувати. Навіть незначне зростання втрат може поставити російські війська перед дефіцитом особового складу. Покровський напрямок - одна з найскладніших ділянок фронту російсько-української війни. Українським військовим вдалося стабілізувати ситуацію у цій операційній зоні на Донеччині та подекуди перехопити тактичну ініціативу. 425-й окремий штурмовий полк "Скала" - один із підрозділів, який ефективно застосовує тактику активної оборони та нищить загарбників. Зусиллями "Скали" Україна вже не вперше відновлює контроль над захопленими ворогом територіями. Так було 2022 року в Ізюмі, під час Харківської наступальної операції, так було і цієї весни в районі селища Шевченко під Покровськом.
we.ua - Армія РФ використовує тактику мотоциклетних атак на Покровському напрямку - Fоrbеs
Gazeta.ua on gazeta.ua
Залужний ще 2022 року пропонував нову модель організації Сухопутних військ
У 2022 році в українській армії розглядали нову модель організації Сухопутних військ. Вона передбачала структуру з корпусів, дивізій та бригад. Але реалізувати цю систему повністю не вдалося. Про це повідомив посол України у Великій Британії Валерій Залужний, який тоді очолював ЗСУ. Залужний написав у колонці для "Мілітарного", що ця модель мала розв'язати серйозні проблеми в управлінні військами. Зокрема, йшлося про труднощі, які проявились уже в перші дні повномасштабної війни. Система управління виявилась слабкою як з погляду функцій, так і в структурному плані. Він підкреслив, що ефективність командування безпосередньо залежить від технічної модернізації та людського фактору. За його словами, потрібно постійно вдосконалювати технічну базу, впроваджувати автоматизовані системи управління, а також покращувати підготовку кадрів. "Успіх нових органів управління - це сила інтелекту, глибина передбачення, оригінальність задуму та гнучкість", - написав він. Однією з головних проблем Залужний назвав відсутність стратегічного органу для управління розвідкою. За його словами, цей напрямок намагались реформувати, навіть залучали цивільні космічні ресурси. Але створений орган розвідки був ліквідований одним з перших. У середині 2022 року Генштаб розпочав розробку нової структури. Було запропоновано створити корпуси, під які мали підпорядковуватись дивізії та бригади. Робота над цією концепцією тривала кілька місяців. Команди розробляли не тільки управлінські елементи, а й структури забезпечення, зв'язку, логістики та постійного розміщення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний ще 2022 року пропонував перевести військо на корпусну структуру - ЗМІ Модель отримала підтримку з боку США та Великої Британії. Було сформовано 9-й і 10-й армійські корпуси. Їхня підготовка розпочалась у пришвидшеному темпі. Водночас інша ініціатива, корпус ДШВ, залишилася на етапі задуму. Її реалізацію заблокували. "Орган військового управління - це надскладний механізм. Він потребує постійної уваги. Він дуже вразливий не лише до ударів ворога, а й до надмірної централізації", - зазначив Залужний. Він переконаний, що майбутні успіхи на фронті напряму залежать від якості підготовки управлінських структур вже сьогодні. При цьому імена командирів і формальні назви мають другорядне значення. Президент Володимир Зеленський 3 лютого анонсував, що уже був затверджений відповідний план щодо переходу на нову організаційну структуру ЗСУ та створення корпусів. Командири корпусів мають бути найбільш підготовленими, найбільш перспективними офіцерами з бойовим досвідом і сучасним мисленням.
we.ua - Залужний ще 2022 року пропонував нову модель організації Сухопутних військ
Gazeta.ua on gazeta.ua
СБУ затримала агентів російського ГРУ, які проводили ворожі ІПСО в Україні
Контррозвідка Служби безпеки нейтралізувала агентурну мережу російської воєнної розвідки, яка допомагала рашистам проводити інформаційно-психологічні спецоперації (ІПСО) проти України. Про це СБУ повідомила у Теlеgrаm. "За результатами комплексних заходів у Києві, Дніпрі та Хмельницькому затримано трьох поплічників РФ. Фігуранти "розганяли" ворожі ІПСО від імені "пересічних громадян" нашої держави", - йдеться у повідомленні. Зокрема, контррозвідка встановила причетність зловмисників до інформаційної спецоперації російського ГРУ "Україна пропадає безвісти". За матеріалами справи, суть цієї ІПСО полягає у дискредитації вищого військово-політичного керівництва нашої держави та зриві мобілізації за рахунок постановочних відео із справжніми військовополоненими українцями. Як встановило розслідування, агресор змусив вісьмох українських воїнів, котрі перебували у полоні, знятися у відео, де вони, серед іншого, закликали діючих військових Сил оборони "відмовитися від війни" і не виконувати бойові накази. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Донеччині комбат "обклав даниною" бойові виплати своїх підлеглих За даними СБУ, для запису фейкових відео рашисти навіть створили імпровізовану студію в одному із слідчих ізоляторів на території Курської області РФ. У разі відмови брати участь в інформдиверсіях до полонених застосовували жорстокі тортури та влаштовували нелюдські умови перебування. Для "розгону" провокаційного контенту російські спецслужби намагалися залучити також родичів та знайомих українських полонених. Водночас агенти, які погодилися на виконання ворожих завдань і яких затримала СБУ, зізналися, що окрім поширення відео у соцмережах вони отримували замовлення на підпал авто Сил оборони та коригування повітряних ударів. Зазначається, що під час обшуків у помешканнях затриманих вилучено комп'ютерну техніку, флеш-накопичувачі, чорнові записи, телефони та сім-карти, які вони використовували для роботи на окупантів. Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до восьми років тюрми. Військова контррозвідка Служби безпеки за сприяння Головнокомандувача Збройних сил України затримала агента РФ у зоні бойових дій на Харківщині. Ним виявився контрактник однієї із бригад ЗСУ, який працював на російську воєнну розвідку. За матеріалами справи, зрадник "зливав" окупантам локації бойового з'єднання, в якому проходив службу на Куп'янському напрямку.
we.ua - СБУ затримала агентів російського ГРУ, які проводили ворожі ІПСО в Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Україні кардинально зміниться погода - прогноз на завтра
Завтра в Україні пройдуть періодичні дощі, але будуть і періодичні прояснення. У південній частині (окрім Криму та Запоріжжя) можливі сильні зливи, повідомила синоптикиня Наталка Діденко. "Уважно. У ніч на 8 травня на заході, півночі та в центральних областях України є ймовірність заморозків на грунті. Найближчими днями в Україні переважатиме волога погода. Лише в четвер, 8 травня, вигулькне суха пауза. Далі - періодичні дощі", - попередила вона. Вдень у середу на заході та півночі припинення дощів, але не надовго. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зіпсується погода - оновлений прогноз Температура повітря завтра очікується в межах +14...18&dеg;С, на півдні +19...22&dеg;С, на південному сході +20...25&dеg;С. У Києві 7 травня вночі та вранці - дощ, вдень без істотних опадів. Температура повітря впродовж дня +16...17&dеg;С. У наступні кілька днів температура в Україні знизиться. Місцями очікуються заморозки, дощі та навіть мокрий сніг, заявив синоптик Укргідрометцентру Іван Семиліт.
we.ua - В Україні кардинально зміниться погода - прогноз на завтра
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Чорнобилі оселилися рідкісні хижаки
У Чорнобильському заповіднику оселилися рідкісні хижі птахи. Під час чергової весняної експедиції науковці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника здійснили обстеження гнізда орлана-білохвоста, повідомляють на сторінці заповідника у Fасеbооk. Його вперше виявили торік у середині грудня. "Гніздо розташоване на високій старій сосні на відстані понад 20 метрів від землі. На гнізді перебувала самка з одним пташеням, яке уважно спостерігало за роботою фахівців", - помітили науковці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зграя майстрів із маскування не виявила "засідки" та опинилася у фотопастці Науковці припускають гніздування близько 20 пар орланів-білохвостів на території заповідника, що свідчить про стабільну чисельність популяції цього виду. Також фахівці зафіксували кілька потенційних гніздових територій під час дослідження. Експедиційний маршрут проходив через центральну частину заповідної території та охоплював прибережні ділянки річки Прип'ять. "Там зберігаються сприятливі умови для гніздування орланів", - поділилися дослідники. Показали стадо здичавілих корів у Чорнобильському заповіднику. Також заповідник показав фото кабана, який їв вночі.
we.ua - У Чорнобилі оселилися рідкісні хижаки
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules