Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

6.2 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Кабмін надав дозвіл на бронювання священнослужителів

Кабінет міністрів України вніс зміни до правил бронювання військовозобов'язаних, дозволивши бронювання священників релігійних організацій. Про це сказано у постанові Кабміну. Згідно з документом, можуть бути заброньовані священнослужителі за переліком посад, затвердженим Державною службою України з етнополітики та свободи совісті. "Постановою Кабміну внесені зміни, відповідно до яких до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення відтепер будуть належати юридичні особи - релігійні організації", - повідомили в Судово-юридичній газеті. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затримання заброньованих чоловіків: військові пояснили ситуацію Таким чином, їх прирівняли до представництв донорських установ і виконавців проєктів міжнародної технічної допомоги. Зазначається, що на священнослужителів не буде поширюватися обмеження стосовно бронювання не більше половини працівників. Також для юридичних осіб - релігійних організацій в цілях бронювання виключено обмеження по зарплаті у 20 тис. грн. На єдиному порталі державних послуг "Дія" відновили функцію бронювання від мобілізації. "Дія" сама підтягує працівників, яких можна забронювати, і перевіряє відповідність вимогам. Треба подати заяву і почекати 72 години, далі відповідь приходить окремо по кожному в особистий кабінет заявника.
we.ua - Кабмін надав дозвіл на бронювання священнослужителів

"Більше не друзі?" - ДОТ розірвав "гарячу угоду" з компанією "УКРТАК.ЮА"

Профільний журналіст та експерт інформаційного агентства "Стоп Корупції" Ігор Хмурий розслідує тему прямих угод, які укладає Державний оператор тилу (ДОТ) з українськими виробниками засобів індивідуального захисту. Минуло близько 8 місяців після того, як ДОТ уклав "гарячі" прямі угоди з компаніями, серед яких був і "улюбленець" УКРТАК.ЮА, передає "Главред" із посиланням на Мy. Новини. Наприкінці травня - на початку червня 2024 року ДОТ уклав три прямі термінові угоди з українськими виробниками: "ХЗЗІЗ", "УКРТАК.ЮА" та "АК-Інвестпром". Усе відбулось без конкурсу, бо дедлайн видачі потрібної кількості бронежилетів був 31 липня. Заплатили замовники 1.3 млрд грн. Усі компанії проштрафились з термінами. Попри аргументи ДОТу про "терміновість" угод, жоден із контрактів не був виконаний у встановлені строки (до 31 липня). З компанією "АК-Інвестпром" договір було розірвано, а "ХЗЗІЗ" отримав пролонгацію контракту та аванс. Найбільше питаннь - до компанії "УКРТАК.ЮА". При порушенні умов попередніх договорів їй було надано нове замовлення на 678 млн грн із затягненням до кінця року. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада припинила роботу ТСК по фортифікаціях та заснувала слідчу комісію Нещодавно Міноборони подав до господарського суду Києва позов на "УКРТАК.ЮА" щодо зриву термінів постачання бронежилетів на 169 млн грн ще рік тому. А 17 жовтня вже 2024 року на переправному комплексі "Орлівка" (Одещина) затримали фуру, яка везла "УКРТАКу" товар з Туреччини через болгарського посередника - компоненти для бронежилетів. "Гарячу угоду" з "УКРТАК" розірвали за тиждень до кінця року", - пише Хмурий. Після попередньої публікації та новин у ЗМІ у Святвечір ДОТ таки опублікував розірвання прямої угоди з "УКРТАК" від 17 травня. "Те, про що ми казали ще влітку, але нас не чули. Ось вам і "сенситивна інформація". Мало того, що віддали без торгів по, ймовірно, завищеній вартості ще й чекали, поки півень не дзьобне", - зауважує Хмурий. Нагадаємо, що строк "термінової угоди" був до 31.07 - розірвання опублікували 24.12. Проте чомусь акцентували увагу, що "договір був до 22.12", хоча жодних додаткових угод не публікували, а самі у відповідях на офіційні запити журналіста казали, що фіксували порушення термінів. "Мабуть, щось ще сенситивне дрібним шрифтом десь було. І сміх, і гріх. Бо увесь цей час майже 12 тисяч бійців чекали нові бронежилети, та не дочекались", - зауважує Ігор. Отже із трьох "термінових" прямих угод травня-червня з авансами та "братськими" пролонгаціями закрито лише одну. "Детальніше про це і не тільки трохи пізніше. Бо під кінець року тут несеться взагалі щось дивовижне", - інтригує на завершення Хмурий. Державне бюро розслідувань вручило підозру колишньому чиновнику Міноборони. Він постачав військовим неякісні бронежилети та пальне за завищеною ціною, повідомила пресслужба ДБР.
we.ua - Більше не друзі? - ДОТ розірвав гарячу угоду з компанією УКРТАК.ЮА

Де відбивали наступ ворога: у Генштабі ЗСУ повідомили новини

Початку доби відбулося 100 бойових зіткнень. Ситуація на фронті складна та напружена, передає Генштаб ЗСУ. "В Курській області українські захисники відбили 11 наступальних дій загарбників, наразі триває шість боєзіткнень. Також російська авіація завдала п'ять ударів, застосувавши дев'ять керованих авіаційних бомб по своїй території", - йдеться у повідомленні. Харківський напрямок Російські загарбники двічі штурмували рубежі Сил оборони у районі Вовчанська, триває бій. Куп'янський напрямок Ворог, за підтримки штурмової авіації, двічі активно наступав у районах Лозової. Українські війська тримають оборону, боєзіткнення тривають. Лиманський напрямок Загарбники влаштували 17 атак на позиції українців поблизу Першотравневого, Новоєгорівки, Надії, Тернів, Торського, Зарічного, Діброви та в Серебрянському лісі. П'ять боєзіткнень тривають. Сіверський напрямок Окупанти двічі намагалися просуватись у районі Білогорівки та в напрямку Виїмки, отримали відсіч. Краматорський напрямок Сили оборони відбили дві штурмові дії поблизу Часового Яру. Торецький напрямок Росіяни намагалися витіснити підрозділи Сил оборони із займаних позицій неподалік Щербинівки та у Торецьку. Там відбили чотири атаки. Один бій триває досі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 58 тис. невпізнаних трупів: що росіяни кажуть про втрати на війні Покровський напрямок Противник здійснив 34 спроби наступати у районах Миролюбівки, Променя, Воздвиженки, Лисівки, Даченського, Нового Труда, Шевченка, Новоєлизаветівки, Нововасилівки та Вовкового. Сили оборони відбили 25 атак противника. Втрати ворога уточнюються. Курахівський напрямок Тривають бої поблизу Петропавлівки, Слов'янки, Дачного та Курахового. Відбили дев'ять атак, три атаки тривають. Времівський напрямок Тривають чотири боєзіткнення. Усього противник сьогодні сім разів атакував поблизу Костянтинопольського, Розливу, Нового Комара та Новодарівки. Загальні бойовівтрати російських окупантівна ранок 27 грудня склали 782 510 осіб. Протягом минулої доби знешкоджено ще 1650 загарбників.
we.ua - Де відбивали наступ ворога: у Генштабі ЗСУ повідомили новини

Заявляють про смерть північнокорейського солдата, якого взяли у полон

Північнокорейський солдат, якого українські війська захопили у полон, помер у п'ятницю від погіршення стану здоров'я. Про це каже Національна розвідувальна служба (NІS) Південної Кореї, передає Yоnhар. "Ми підтвердили через розвідувальну організацію дружньої держави, що північнокорейський солдат, захоплений живим 26 грудня, помер деякий час тому через погіршення стану його ран", - заявили там. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Північна Корея може відправити до РФ додаткові війська та надати дрони-камікадзе - розвідка Повідомлення з'явилося через кілька годин після підтвердження NІS, що Україна захопила пораненого північнокорейського солдата. Південнокорейська розвідка підтвердила дані про взяття українськими військовими в полон пораненого солдата КНДР у Курській області РФ. Напередодні ввечері інформацію про захоплення північнокорейського військового в полон опублікували українські медіа.
we.ua - Заявляють про смерть північнокорейського солдата, якого взяли у полон

Ворог спробував висадитися на острів під Херсоном - чим усе завершилося

Російські окупанти спробували висадитися на острів Козацький, що під Херсоном. Водночас штурм виявився провальним для росіян, повідомляє речник Сил оборони півдня Владислав Волошин в ефірі телемарафону, передає Gаzеtа.uа. "На Придніпровському напрямку ворог продовжує і штурмові дії, і обстріли. За минулу добу він продовжував намагання висадитися на острів Козацький. Проте успіху не зазнав, висадитися не зміг, поніс втрати в техніці", - сказав речник. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи готують росіяни наступ на Херсон: у РНБО сказали Серед втрат ворога, зокрема, човни, плавзасоби і особовий склад. Острови у гирлі Дніпра, по якому фактично проходить зона поділу Херсонської області та правобережну та лівобережну, знаходяться у так званій сірій зоні бойових дій. Окупанти намагаються взяти контроль над ними, оскільки це допоможе закріпитися на правобережжі. У Чорному морі 27 грудня чатує ворожий корабель РФ, якій є носієм крилатих ракет "Калібр". Загальний залп його становить до чотирьох ракет.
we.ua - Ворог спробував висадитися на острів під Херсоном - чим усе завершилося

Скільки українців вірять, що Трамп припинить війну Росії проти України - опитування

Майже половина - 45% - українців вважають, що перемога на президентських виборах у США Дональда Трампа наближає закінчення російсько-української війни. Водночас майже 14% впевнені, що мир стає віддаленішим. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 2-17 грудня. Ще 30% респондентів вважають, що мир стає лише трохи ближчим. Про значне віддалення миру заявили 5%, про деяке 9% опитаних. При цьому 40% респондентів або вважають, що нічого не зміниться, або не змогли визначитися зі своєю думкою. Соціологи також запитували, чи при Трампі Україна може розраховувати на справедливий мир. Лише 7% опитаних переконані, що мир може бути повністю справедливий для України. Лише 11% вважають, що мир буде повністю несправедливий. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп натякає на зменшення допомоги Україні "Більшість же українців перебувають між цими крайніми думками і питання більше в пропорції - чи буде більше виконання вимог України чи, навпаки, більше виконання вимог Росії", - йдеться у повідомленні КМІС. Загалом 23% українців вважають, що при Трампі мир буде переважно або повністю справедливим для України. Вважають, що буде переважно чи повністю несправедливим 31%. Ще 29% відповіли, що буде і виконання вимог України, і поступки Росії, тому важко сказати, чого саме буде більше. Решта 18% не змогли визначитися із своєю думкою. Дослідження тривало з 2 по 17 грудня. Методом телефонних інтерв'ю опитали 985 респондентів у віці від 18 років, які на момент опитування проживали на території України, яка контролюється урядом України. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%. Російський диктатор Володимир Путін відкинув пропозицію, яку розробляє команда обраного президента США Дональда Трампа, щодо можливого мирного плану, зазначають аналітики Інституту вивчення війни. Лідер РФ, зокрема, напряму відкинув пропозицію, яку розглядала команда Трампа, відкласти членство України в НАТО щонайменше на десять років як умову припинення війни в Україні.
we.ua - Скільки українців вірять, що Трамп припинить війну Росії проти України - опитування

У ВМС сказали, чи готує Росія ракетну атаку з моря

Українські військові поки не фіксують підготовки Росією нового ракетного удару з Чорного моря. Однак, для повної оцінки ситуації потрібно провести також аналіз із повітря. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, передає Gаzеtа.uа. За його словами, від 26 грудня у Чорному морі перебуває один підводний човен, який є носієм крилатих ракет. Проте він виконує інші завдання - охороняє пункт базування Новоросійськ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки "Калібрів" ворог націлив на Україну з моря - відповідь ВМС "Для того, щоб побачити ознаки підготовки до якихось застосувань, в тому числі морських платформ, які є носіями крилатих ракет, зазвичай треба дивитися в небо в такій ситуації. Тому що, як бачимо, вже тривалий час ворог не застосовує ці одиниці - морські носії як самостійний вид озброєння, а лише в кооперації з повітряною компонентою", - сказав Плетенчук. За його словами, ракетоносії з моря росіяни зазвичай застосовують, коли завдають ударів зі стратегічної авіації. Таким чином намагаються навантажити українську ППО. "Станом на зараз ніщо не каже про те, що можуть бути застосовані саме ці носії", - додав речник. У бухті біля селища Чорноморське в Криму 23 грудня український безпілотник вразив російське судно "Федор Урюпин". БПЛА влетів у його борт. Удар припав вище за ватерлінію, тому судно не затонуло, але збитків завдано.
we.ua - У ВМС сказали, чи готує Росія ракетну атаку з моря

У ВМС сказали, чи є зараз загроза з Чороного моря

ЗСУ поки що не фіксують підготовки Росії до ракетного удару з Чорного моря. Водночас для повної оцінки потрібно також провести аналіз з повітря, заявив 27 грудня речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону, передає Gаzеtа.uа. "Зі вчора, 26 грудня, у Чорному морі знаходиться один носій крилатих ракет - це підводний човен. Проте він виконує інші завдання. Корабель РФ охороняє пункт базування Новоросійськ. У тому районі ворожий носій і знаходиться. Для того, щоб побачити ознаки підготовки до якихось застосувань, зокрема морських платформ, які є носіями крилатих ракет, зазвичай треба дивитися в небо в такій ситуації. Тому що, як бачимо, вже тривалий час ворог не застосовує ці одиниці - морські носії як самостійний вид озброєння, а лише в кооперації з повітряною компонентою", - пояснив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ атакувала країну дронами і балістикою - подробиці Плетенчук додав, що коли окупанти завдають ударів зі стратегічної авіації, тоді зазвичай вони залучають і ракетоносії з моря для навантаження української ППО. "Станом на зараз ніщо не каже про те, що можуть бути застосовані саме ці носії", - наголосив речник. У Чорному морі 27 грудня чатує ворожий корабель РФ, якій є носієм крилатих ракет "Калібр". Загальний залп його становить до чотирьох ракет.
we.ua - У ВМС сказали, чи є зараз загроза з Чороного моря

"Ми ще не у Третій світовій, але у Другій холодній війні"- новий номер "Країни"

В останньому номері журналу "Країна" можна прочитати такі матеріали: "Ми ще не у Третій світовій, але у Другій холодній війні", - Євген ГЛІБОВИЦЬКИЙ, політолог. "Воєнні злочини Башара Асада були б неможливі без сприяння Росії", - Лариса Волошина, психологиня, громадська діячка. ""Бачу перемогу не як дату, а як шлях", - "Щоденник" журналістки Тетяни Трощинської. "Головне визначитися з пріоритетами держави. Він нині один вистояти у війні", - "Погляд" Володимир Горбуліна, першого віцепрезидента Національної академії наук України, та Валентина Бадрака, директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння. "Хто цю колядку тричі співав, сімдесят гріхів із душі змивав", - Анжеліка Рудницька розповідає про проєкт "Територія Різдва." Вертеп понад століття зберігався в маєтку Галаганів. Ваші враження про журнал і статті надсилайте на адресу k@gаzеtа.uа або пишіть на сторінках журналу у соціальних мережах httрs://www.іnstаgrаm.соm/krаіnа.jоurnаl/ та httр://www.fасеbооk.соm/krаіnа.jоurnаl Передплатити журнал "Країна"
we.ua - Ми ще не у Третій світовій, але у Другій холодній війні- новий номер Країни

DeepState та військове керівництво не будуть конфліктувати між собою - Бутусов

Наразі немає жодних непорозумінь між представниками військового командування і ОSІNТ-проєктом DеерStаtе, який показує на онлайн-картах просування фронту. Про це розповів журналіст Юрій Бутусов в інтервʼю "Українській правді". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генштаб ЗСУ наказує переводити військових ППО у піхоту - Тhе Guаrdіаn "Керівництво Збройних сил мене запевнило, що ніяких проблем DеерStаtе створювати не будуть. Я сприйняв це як бажання не роздмухувати конфлікт. Сенсу для DеерStаtе конфліктувати з військовим керівництвом немає ніякого. Так само і у військового керівництва з цією аналітичною структурою теж конфліктувати сенсу немає", - зазначив Бутусов, посилаючись на власні джерела у вищих колах військового керівництва. Раніше Бутусов повідомив, що ОСУВ "Хортиця", яким командує генерал Андрій Гнатов, не висунуло претензій саме до DеерStаtе, але фактично розкритикувало дані, на підставі яких були зроблені повідомлення у соцмережах. За його даними, питання могла зняти зустріч колективу DеерStаtе з командуванням ОСУВ "Хортиця" щодо узгодження висвітлення обстановки на фронті.
we.ua - DеерStаtе та військове керівництво не будуть конфліктувати між собою - Бутусов

What is wrong with this post?