These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Падіння одного астероїда 56 тисяч років тому одночасно утворило Аризонський кратер й озеро у Великому каньйоні на відстані 160 кілометрів одне від одного. Як таке можливо?
Обсерваторія Джеміні на Гаваях вперше сфотографувала компаньйона зорі Бетельгейзе, фіксування якого вважали неможливим з Землі. Що дізналися про цю нову зорю?
«Джеймс Вебб» і обсерваторія АLМА сфотографували народження планетарної системи на відстані 1400 світлових років від Землі. Чим вона схожа на нашу Сонячну систему?
Астрономи зафіксували найбільше злиття двох чорних дір, внаслідок якого утворилася третя, у 225 разів важча за Сонце. Чому таке злиття вважали неможливим?
Науковці виявили наймолодший місячний метеорит, який свідчить про вулканічну активність на Місяці ще понад два мільярди років тому. Як це змінює наше уявлення про історію супутника?
У Сонячній системі зафіксували вже третій міжзоряний об’єкт — комету 3І/АТLАS, яка є найшвидшим таким об'єктом із виявлених. Що її дослідження розповість про інші планетарні системи?
За допомогою телескопа VLТ астрономи вперше підтвердили, що наднові можуть формуватися внаслідок подвійного вибуху зір. Як це вплине на дослідження розширення Всесвіту?
Надпровідні магніти, які вже використовують для пошуку темної матерії, запропонували застосувати ще й для реєстрації гравітаційних хвиль з раннього Всесвіту. Як планують втілювати задум?