These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Франція у вересні на сесії Генеральної асамблеї ООН визнає Палестинську державу. Про це повідомив у четвер президент Франції Еммануель Макрон. Він опублікував у соцмережі Х копію свого листа до глави Палестинської автономії Махмуда Аббаса. У листі йдеться, що це рішення, на думку Макрона, допоможе мирному врегулюванню близькосхідного конфлікту. Франція таким чином стане першою великою західною державою, яка визнала не просто право палестинців на державність, а й Палестинську державу де-юре. Того ж дня із закликом до негайного припинення вогню у секторі Газа виступив прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер, фактично поклавши на Ізраїль відповідальність за гуманітарну катастрофу у секторі. Стармер написав, що Великобританія також визнає Палестинську державу, проте лише після того, як у Газі буде укладено перемир’я. Незалежність Держави Палестину зараз визнають близько 150 із 193 держав- членів ООН. Відмовляються її зараз визнати зокрема США та Ізраїль. Відповідно до резолюцій ООН, територія держави має складатися із Західного берега Йордану, сектору Гази та Східного Єрусалиму, проте Ізраїль не згоден із подібними кордонами. Сектор Гази при цьому частково перебуває під контролем угруповання «Хамас», визнаного терористичним в США і ЄС. Непрямі переговори про перемир’я і звільнення заручників, що залишаються в руках «Хамасу», поки не дали результатів. Представники Ізраїлю та США залишили Катар і зараз вивчають останні пропозиції «Хамасу», повідомляє Rеutеrs. Американський спецпосланець Стів Віткофф заявив, що «Хамас» не діє з міркувань доброї волі, і зазначив, що будуть розглянуті «альтернативні варіанти того, як повернути заручників додому та створити стабільніші умови для жителів Гази». Подробиць він не навів. У Газі продовжується військова операція Ізраїлю. У секторі утруднений доступ гуманітарної допомоги, міжнародні організації заявляють про загрозу голоду. Бойові дії ведуться з жовтня 2023 року, коли «Хамас» атакував південь Ізраїлю та захопив у заручники понад 250 людей. Ізраїльська операція, своєю чергою, призвела до загибелі десятків тисяч мешканців сектору. З часом багато країн Заходу почали піддавати Ізраїль все більш різкій критиці у зв'язку з операцією.
Інститут Андрія Сахарова визначає своїми основними завданнями підтримку російського громадянського суспільства в умовах репресій, допомогу політичним біженцям та дезертирам із Росії
Раніше розслідувачі проєктів «Сена» та Lаіsvės ТV з’ясували, що компанія прем’єра Литви Гінтаутаса Палуцкаса отримала пільгову позику на суму 200 тисяч євро від державного банку ІLТЕ
Радіо Свобода – це служба Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (РВЄ/РС), яка є незалежною медіакорпорацією, котру фінансує Конгрес США через гранти, які надає через Американське агентство глобальних медіа (U.S. Agency for Global Media, USAGM).Наша місія полягає у просуванні демократичних цінностей шляхом надання точних, нецензурованих новин і проведенні відкритих дискусій в країнах, в яких свобода слова перебуває під загрозою і в яких домінує дезінформація. Спроби зовнішнього тиску не впливають на діяльність Радіо Свобода.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.