Еспресо

@espreso.tv

41 тис новин

Росія атакує "шахедами" в ніч на 29 березня: на Дніпропетровщині поранено людину, на Київщині працює ППО

Про це повідомили Повітряні сили ЗСУ. О пів на першу ночі 29 березня Повітряні сили ЗСУ повідомили про активність чотирьох бортів Ту-95МС з аеродрому "Оленья" (Мурманська область), які здійснюють політ у південно-східному напрямку. Ближче до першої ночі ПС повідомили про загрозу застосування ударних БПЛА у Чернівецькій області Масована атака на Дніпропетровщину Росіяни атакували низку обʼєктів критичної інфраструктури області. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. "Подробиці - згодом! Не допомагайте агресору зорієнтуватися. Прошу всіх дотримуватися правил безпеки. Реагуйте на сигнали повітряної тривоги", - написав він. Згодом Лисак додав, що внаслідок ворожої атаки є поранений у Камʼянському районі Дніпропетровщини. Чоловіка шпиталізували у важкому стані. Близько опівночі росіяни почали масовану атаку на область з використанням різних типів озброєння. О 23:34 запустили керовані авіаційні ракети, о 23:37 - "шахеди", а о 23:39 ворог вдарив балістикою з тимчасово окупованого Криму. О 23:43 кореспонденти "Суспільного" повідомили про вибухи у Кам'янському на Дніпропетровщині. Через декілька хвилин в одному з районів міста зникло світло. Також повідомили про декілька вибухів у Дніпрі.Ближче до півночі повітряна тривога поширилась на Житомирщину та Вінниччину. Атака зі сходу Про загрозу атаки ударних БПЛА для Сумщини стало відомо 20:36. Перед тим в області була оголошена повітряна тривога, пов'язана з активністю ворожої тактичної авіації на північно-західному напрямку. З території Сумської області дрони полетіли у напрямку Харківщини, Чернігівщини та Полтавщини – і далі на південний захід. Згодом з Полтавщини дрони попрямували у напрямку Черкащини. А з Чернігівщини і Сумщини - у південно-західному напрямку. Також група шахедів перебувала на межі Харківської та Дніпропетровської областей. Атака з півдня Близько 21:30 почалася атака з півдня. "Шахеди" з Херсонщини рухались у північно-західному напрямку. Загроза удару була також у Запорізькій та Дніпропетровській області. Також група ударних БПЛА перебувала на Миколаївщині й рухалась у напрямку Кіровоградської області. А зі Запорізького та Херсонського напрямків дрони скерували на Дніпропетровщину. Атака на Київщину та Черкащину О 22:10 ПС ЗСУ повідомили про загрозу "шахедів" на Київщині. О 22:48 "шахеди" з Чернігівщини повернули на Київщину. О 23:04 у Київській ОВА повідомили про роботу систем ППО. О 23:21 кореспонденти "Суспільного" повідомили про вибухи на Черкащині. Через декілька хвилин пролунали повторні вибухи. Через кілька хвилин після опівночі, 29 березня, голова Черкаської ОВА Ігор Табурець повідомив про кілька збитих ворожих БПЛА над областю.
we.ua - Росія атакує

"Ледь не загинула на Мальдівах": тенісистка Костюк розповіла шалену історію з медового місяця

Про це Костюк розповіла у подкасті Sit Down, повідомляє БТУ. "Я спробувала серфінг на Мальдівах. У нас там був медовий місяць, і я тоді мало не загинула. Хвилі були більшими, ніж ми думали. Вони були, напевно, разів на п'ять більше, ніж у Лос-Анджелесі. І через те, що це був наш другий раз, ми були надто впевнені у собі. На Мальдівах є місця, де хвиля розбивається на каміння. І ось мене закрутило і двічі накрило хвилею, я була прямо всередині загину хвилі і не могла з неї вибратися. Я практично видихнулася і справді мало не загинула там", - зізналась Марта Костюк. Українська тенісистка наголошує, що серфінг це дуже небезпечне заняття. "Тож треба обирати час та дні, коли ці можна займатися", - cказала Костюк. Українська тенісистка Марта Костюк займає 26 позицію у рейтингу WTA.
we.ua -

Футболіста "Динамо" засудили на 18 місяців умовного ув'язнення

Про це повідомляє RTL Today. Жерсон Родрігеш отримав умовний термін у 18 місяців, а також заплатить штраф у розмірі 1500 євро. Футболіста "Динамо", який грає в оренді за братиславський "Слован", звинувачували за трьома статтями через напад і побої. Зокрема, футболіст вчинив домашнє насильство щодо його колишньої дівчини – міс Люксембург-2020 Емілі Боланд. Форвард має заплатити жінці більше ніж 2 тис. євро, як відшкодування збитків. Прокуратура вимагала для Родрігеша 15 місяців умовного ув'язнення. Адвокат виступав за його повне виправдання. У 2018 році "Динамо" заплатило за Родрігеша 2 млн євро, форвард перейшов з японської "Джубіло Івати". У цьому сезоні на рахунку 28-річного футболіста 7 голів та 1 результативна передача в 19 матчах за "Слован".
we.ua - Футболіста

Якщо Росія вторгнеться в Естонію, вирішальна перемога має бути дуже швидкою, – командувач сил оборони Мартін Герем

Про це повідомляє "Голос Америки". Під час інтервʼю в Японії, де він зустрічався з японськими високопосадовцями з міноборони, Мартін Герем наголосив, що Естонія має збільшити фінансування оборони вдвічі вже протягом наступних двох років. На його думку, ні загроза ядерної відповіді, ні суттєві втрати навряд чи можуть зупинити Путіна від атаки, якщо він наважиться на вторгнення до країн Балтії. "У разі, якщо ти тільки покажеш своє обличчя на моєму кордоні, вирішальна перемога має бути дуже швидкою – не за місяці та роки, а за дні та тижні, – сказав Герем про потенційну загрозу для країн Балтії від Росії. – Якщо ми думаємо, що це може статися через три роки, то рішення треба приймати вже сьогодні". Герем також розповів, що він розмовляв з представниками міністерства оборони Японії в Токіо про придбання компонентів, які могли б здешевити для Естонії побудову оборонного обладнання. Японія обмежує експорт оборонної продукції, але вона має значно менше обмежень на комерційно доступні компоненти, які можна використовувати у військовій техніці. За словами командувача сил оборони Естонії, це може включати датчики землетрусів, які використовують, щоб виявити наближення російських танків. Посол Естонії в Україні Аннелі Кольк заявила, що росіяни в Естонії мають більше прав, ніж у Росії
we.ua - Якщо Росія вторгнеться в Естонію, вирішальна перемога має бути дуже швидкою, – командувач сил оборони Мартін Герем

Російський літак "загубив" чергову авіабомбу над Білгородщиною, 9-ту за тиждень, – росЗМІ

Про це повідомило російське видання Astra у своєму telegram-каналі.  "ФАБ-500 виявлено в районі села Безсонівка 27 березня. Джерела повідомляють, що боєприпас був знищений сьогодні. Постраждалих та руйнувань немає", – написало видання. За останній тиждень відомо вже про 9 ФАБ, які впали у Білгородській області Росії. ФАБ-500 – це розроблена в СРСР 500-кілограмова авіаційна бомба загального призначення з фугасною боєголовкою, яку в основному використовують військово-повітряні сили Росії. Оригінальна модель М-54 випущена в 1954 році. Бомба некерована, має один носовий запобіжник і сумісна з більшістю моделей радянських літаків. На початку тижня російські ЗМІ повідомляли, що російські літаки "загубили" в Білгородській області 4 авіабомби за 2 доби
we.ua - Російський літак

У РФ заарештували топменеджера Росатому Сахарова

Про це повідомляє "Интерфакс". За інформацією пропагандистських ЗМІ, топменеджеру Росатому пред’явили звинувачення в отриманні хабара в особливо великих розмірах. За клопотанням слідства суд у Москві заарештував Сахарова. "Щодо Сахарова судом обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту терміном до 26 травня", - йдеться в повідомленні. The Moscow Times пише, що топменеджеру Росатому загрожує до 15 років за ґратами. Згідно з інформацією російських ЗМІ, Геннадій Сахаров обіймає посаду директора з капітальних вкладень, державного будівельного нагляду та державної експертизи держкорпорації "Росатом" з 2010 року. Також він входить до правління та обіймає посаду віцепрезидента Російського союзу будівельників з інжинірингу та взаємодії з міжнародною експертною спільнотою. 19 лютого повідомлялось, що генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі не вважає запровадження санкцій проти держкорпорації "Росатом" реалістичним сценарієм. 
we.ua - У РФ заарештували топменеджера Росатому Сахарова

Росіяни вивели в Чорне море підводний ракетоносій після тижневої паузи

Про це повідомили Сили оборони півдня України. "Після тижневої паузи ворог вивів у Чорне море підводний ракетоносій. Його спорядження до 4 крилатих ракет типу "калібр". Рівень ракетної небезпеки дуже високий", - ідеться в повідомленні. Скільки суден здійснили прохід Керченською протокою в інтересах Росії Як повідомляли вранці у Військово-Морських силах, за добу в інтересах Росії прохід Керченською протокою здійснили: до Азовського моря – 2 судна, з них жодне не рухалося з протоки Босфор; до Чорного моря - 35 суден, з них 8 продовжили рух у напрямку протоки Босфор. Британська розвідка припустила, що російські сили намагаються застосувати методи маскування щодо власних кораблів та літаків. Це ворог робить для того, щоб зменшити власні втрати від ударів української армії.
we.ua - Росіяни вивели в Чорне море підводний ракетоносій після тижневої паузи

У ПАР упав з мосту й загорівся автобус, загинули щонайменше 45 людей

Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву міністерства транспорту ПАР. "Міністерство підозрює, що водій втратив контроль над автобусом і вдарився у відбійник, через що автобус упав з мосту й загорівся", - йдеться у матеріалі. Зазначається, що аварія сталася поблизу міста Маматлакала у провінції Лімпопо. Автобус перевозив пасажирів з Ботсвани до міста Морія в провінції Лімпопо. Рятувальна операція потребувала багато часу, оскільки тіла деяких загиблих були заблоковані всередині понівеченого автобуса та обгоріли до невпізнання. У кінці лютого в Малі автобус злетів з моста у річку: загинула щонайменше 31 людина.
we.ua - У ПАР упав з мосту й загорівся автобус, загинули щонайменше 45 людей

Україна запропонувала 5 кроків для розблокування кордону, - Шмигаль після зустрічі з Туском

Про прибуття української делегації в Польщу Шмигаль прем’єр написав у Telegram. Зустрів представників України прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.  "Розпочинаємо візит до Польщі з зустрічі з прем'єр-міністром Дональдом Туском. Скоординуємо наші питання перед спільним засіданням урядів. Говоритимемо про зброю для України, ситуацію на кордоні наших держав, розвиток торгівлі та інфраструктури. Розраховуємо на прагматичний і конструктивний діалог та напрацювання дієвих рішень", - написав Шмигаль.  Уряди України та Польщі провели перемовини Пізніше Денис Шмигаль повідомив, що представники урядів провели черговий раунд українсько-польських урядових консультацій. "Україна та Польща - стратегічні союзники. Маємо чітко розуміти, наскільки значущою є взаємопідтримка і потенціал нашого співробітництва. Обговорили низку питань, які становлять взаємний інтерес у нашій співпраці. Приділили велику увагу складним темам: ситуація на кордоні й торгівля в агросекторі. Розуміємо, як будемо рухатися", - написав він. Також очільник українського уряду зазначив, що наша країна очікує від Польщі відповіді на запропоновані кроки. Більшість із них вже виконана.  "Очікуємо заборону Єврокомісією транзиту й експорту з Росії та Білорусі товарів, а також погодження нашої угоди про спільний контроль на пунктах пропуску. Стратегічні відносини передбачають взаємну довіру та відкритість, здатність до діалогу та компромісу. Розраховуємо, що сьогоднішні консультації принесуть результат і ми знайдемо шляхи врегулювання проблемних питань", - зазначив Шмигаль.  Україна запропонувала п'ять кроків для розблокування українського-польського кордону для агропродукції Прем'єр України також повідомив, що після консультацій Україна запропонувала Польщі план щодо розблокування кордонів. Зокрема, пішла на компроміс та погодилася на обмеження та  запобіжники, запропоновані Єврокомісією щодо аграрного експорту. Також українська сторона звернулася до Єврокомісії з пропозицією провести невідкладний аналіз законодавства в аграрній політиці та транспорті. "Маємо рішення Єврокомісії щодо пріоритетного скринінгу розділу, який стосується аграрної політики. Очікуємо, що це відбудеться наприкінці квітня", - зазначив Шмигаль.  Він наголосив на тому, що російський та білоруський аграрний експорт до ЄС має зупинитися та подякував польському уряду і сейму, які ухвалили відповідний заклик до Єврокомісії. "Наш голос почули в Брюсселі. Єврокомісія запропонувала запровадити збільшення мит на 50% на агропродукцію з Росії та Білорусі, зокрема на імпорт зерна. Нові ставки фактично мають зупинити цю торгівлю", - вказав прем'єр.  Крім того, Україна запропонувала створити антикризовий штаб, який допоможе налагодили регулярну взаємодію між міністрами сільського господарства й економіки. До Польщі також звернулися з проханням забезпечити вільний пропуск через кордон не лише для боєприпасів і гуманітарної допомоги, а й пального.  "Маємо позитивні тенденції та динаміку й для розблокування кордону. Важливо цю динаміку зберегти та рухатися далі", - наголосив Шмигаль.  Український прем'єр зустрівся з президентом Польщі Дудою "Під час візиту у Варшаву подякував президенту Польщі Анджею Дуді за рішучий і вагомий особистий внесок у підтримку України", - написав Шмигаль.  Він повідомив, що обговорив з польським президентом допомогу Україні зброєю, об’єднання зусиль для інтеграції України в НАТО і ЄС. "Цінуємо підтримку Польщею Формули миру Володимира Зеленського. Працюємо спільно задля зміцнення безпеки України та перемоги над російським агресором", - підсумував Шмигаль. Коментар міністра аграрної політики України Миколи Сольського Міністр аграрної політики України Миколи Сольського в ефірі телемарафону заявив, що Україна стала вдвічі ближчою до розблокування кордону після переговорів з Польщею, в яких брали участь фермери. "Сьогодні ми точно, на мою думку, в два рази ближче до розблокування кордонів, ніж були ще вчора до обіду", - розповів міністр. За його словами, ще є шлях, який потрібно пройти. Тому Сольський не став загадувати. При цьому міністр розповів, що заплановано нові переговори щодо розблокування кордону. У вузькому форматі вони відбудуться наступного тижня, а широкому – наступного місяця. Відзначимо, що вчора, 27 березня, міністр аграрної політики України Микола Сольський зустрівся зі своїм польським колегою Чеславом Секерським та польськими фермерами. Головною темою обговорень стала деблокада українського кордону. Зокрема, сторони обговорювали умови імпорту продовольства з України до Польщі та його транзиту. Сольський за підсумками розповів, що було попередньо обговорено варіанти розв'язання проблеми, які незабаром озвучать. Що відомо про протести на українсько-польському кордоні 7 лютого польські фермери передали офіційне повідомлення про відновлення страйків на кордоні з Україною. Блокування пункту пропуску "Дорогуськ - Ягодин" розпочалося 9 лютого. Акція протесту погоджена місцевою владою до 9 березня. Раніше польська профспілка фермерів "Солідарність"  анонсувала  оголошення загального страйку по всій країні 9 лютого. Тоді зазначали, що він розпочнеться з блокади всіх пунктів пропуску на кордоні з Україною, а також блокування доріг та автомагістралей в окремих воєводствах. Причина поновлення протестів проста: за словами одного з організаторів акції, Романа Кондрува, це те, що з часу попередніх акцій влада нічого не зробила з проблемами технічного зерна з України. 12 лютого на українсько-польському кордоні, поблизу пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ" поляки висипали зерно з українських фур просто на землю. З 20 лютого обіцяли на місяць заблокувати всі прикордонні переходи з Україною. Українські перевізники провели власну мирну акцію протесту у відповідь на дії польських фермерів. У Державній прикордонній службі України заявили, що не отримували з польської сторони інформацію щодо повного блокування кордону. Українські перевізники у відповідь на блокування поляків готують акцію на трьох пунктах пропуску. 20 лютого польські фермери на кордоні з Україною перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагона. Згодом виявилось, що воно прямувало до Німеччини. Ввечері 20 лютого польські протестувальники послабили обмеження руху біля кордону з Україною на двох пунктах пропуску, зокрема через Гребенне – Рава-Руська, почали пропускати легковики. Генконсулка Польщі у Львові засудила блокаду кордону і перепросила в України, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль згодом заявив, що Україна та Польща "готові до розумних компромісів" щодо переговорів про ситуацію на кордоні. Польські протестувальники тимчасово зупинили блокування пункту пропуску "Устилуг - Зосин", після того як напередодні заблокували його. 25 лютого прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що перших порушників на українсько-польському кордоні Польща вже притягнула до відповідальності, зокрема їм загрожує позбавлення волі. Зеленський 3 березня заявив, що ситуація на польському кордоні давно вийшла за межі економіки й моралі.
we.ua - Україна запропонувала 5 кроків для розблокування кордону, - Шмигаль після зустрічі з Туском

На ТОТ Запорізької області росіяни повноцінно розпочали мобілізаційний облік, - Федоров

Про це повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров у коментарі Суспільному. Він зазначив, що під час кожного звернення мешканців ТОТ до будь-якого державного органу окупанти вручають їм повістки, а потім - ставлять на військовий облік. "Військомати відкрити в усіх районах і вони відкриті вже майже півроку як. Росіяни масово проводять переоблік всіх військовозобов’язаних на ТОТ. Під час кожного звернення наших мешканців до будь-якого державного органу, вони їм вручають повістку, ставлять на військовий облік", - розповів Федоров. Очільник Запорізької ОВА водночас зауважив, що мобілізаційний облік на ТОТ росіяни розпочали повноцінно. "Ми сьогодні не можемо сказати, що розпочата масштабна мобілізація, але ми точно можемо сказати, що мобілізаційний облік розпочато повноцінно", - уточнив він. 21 лютого Іван Федоров розповів, як окупанти ставлять на військовий облік українців на тимчасово захоплених територіях.
we.ua - На ТОТ Запорізької області росіяни повноцінно розпочали мобілізаційний облік, - Федоров

Про канал

  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    Відповідальні: редакція сайту espreso.tv

Фільтр новин

Що не так з цим дописом?

Захисний код

Натискаючи на кнопку "Зареєструватись", Ви погоджуєтесь з Публічною офертою та нашим Баченням правил