Про це пише Reuters. Управління столичної поліції повідомило, що 14-річного підозрюваного наразі заарештували та допитують щодо інциденту в торговому центрі Siam Paragon. The Guardian пише, що, за словами медиків, один із поранених був іноземцем. В уряді країни вже відреагували на злочин. "Я знаю про стрілянину в Siam Paragon і наказав поліції провести розслідування. Мене найбільше хвилює громадська безпека", - коментує інцидент прем'єр-міністр Сретта Тавісін Зазначається, що ця стрілянина сталася незадовго до річниці ще одного подібного інциденту - минулого року колишній офіцер поліції напав з пістолетом та ножем на дитячий садок та вбив 22 дітей. На півдні Таїланду в суботу, 29 липня, на складі феєрверків на ринку стався вибух, унаслідок якого загинуло 9 людей та ще щонайменше 115 отримали поранення.
Про обстріл Кіндійки інформує Херсонська ОВА. Зазначається, що росіяни атакували селище близько 13:20. 54-річна жінка, яка перебувала на подвірʼї будинку зазнала поранень. Її доставили до лікарні у стані середньої тяжкості. Крім того, окупанти завдали авіаудару по Антонівці. Про це повідомив очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. "За попередньою інформацією, постраждали троє місцевих жителів. Під завалами будинків можуть знаходитися люди. Інформація уточнюється", - додав він. Згодом Прокудін уточнив, що внаслідок російського удару по Антонівці загинув 69-річний чоловік, який перебував у гаражі. Крім того, кількість поранених зросла до чотирьох: постраждали троє жінок, 48, 28 та 65 років, а також 63-річний чоловік. Голова пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков у етері Еспресо повідомив, що загиблий чоловік, ймовірно, був батьком однієї з поранених жінок. "Всім постраждалим надається допомога. У деяких легкі поранення, у деяких - середнього ступеня важкості", - додав він. Ексзаступник міського голови Херсона, керівник гуманітарного проєкту "Херсонський хаб" Роман Головня в етері Еспресо розповів про ситуацію з обстрілами на Херсонщині. Кількість снарядів, яка долітає до деокупованої території області сягає близько 600 за добу.
Про це він сказав в ефірі телеканалу "Еспресо". "На Лимано-Куп’янському напрямку росіяни давно намагаються здійснювати наступальні дії. Сили оборони ведуть оборонні дії. Саме на цей напрямок росіяни кинули 25-ту армію РФ, але вона наразі не укомплектована. Вона не так давно сформована і є елементом рефлексії російських окупантів на втрати, які зазнали росіяни в зоні бойових дій", - зауважив Коваленко. За його словами, кількість 25-ї армії РФ складає 30 тис. особового складу, а це 37 БТГ. "Для комплектації такої кількості потрібно 400 одиниць танків та 1200 одиниць бронетехніки, але цієї техніки немає у них на озброєнні. У них є тільки піхотна компонентна. Тобто 25-ту армію РФ загарбники будуть використовувати для м'ясних штурмів. Але вони не мають наступального потенціалу по широкому фронту. Російські офіцери називають цю армію потішною", - підкреслив Коваленко. Протягом минулої доби росіяни намагалися повернути втрачені позиції на фронті та атакувати на східному і південному напрямках, але Сили оборони успішно відбили атаки окупантів. Водночас втрати особового складу РФ майже сягнули 280 тисяч Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 3 жовтня, відвідав бригади, які виконують бойові завдання на одному з найгарячіших напрямків - Купʼянсько-Лиманському
Про це президент повідомив у facebook. Зазначається, що Зеленський відвідав 103-тю окрему бригаду територіальної оборони, 68-му окрему єгерську бригаду імені Олекси Довбуша, 25-ту окрему повітрянодесантну Січеславську бригаду. "З комбригами й комбатами обговорили оперативну ситуацію на полі бою, актуальні питання, потреби", - вказав президент. "Кожна наша бойова бригада, кожен воїн, який знищує окупантів, кожним своїм кроком уперед стверджує, що українська перемога неодмінно буде. Ви – міць! Дякую за службу!", - наголосив Зеленський. 30 жовтня, у День захисників і захисниць України, Володимир Зеленський у Київській фортеці вручив Героям України "Золоті Зірки". Частину нагород отримали близькі полеглих воїнів.
Про це повідомило агентство Bloomberg. У міністерстві оборони США заявили про готовність передати Україні частину ракет великої дальності ATACMS з касетною бойовою частиною, як тільки американський президент Джо Байден ухвалить відповідне рішення Як пишуть журналісти, помічник глави Пентагону з питань закупівель Даг Буш розповів, що "армія вже давно готова до такого розвитку подій" і готова "діяти швидко". Водночас посадовець зазначив, що тип ракет, які Сполучені Штати в перспективі відправлять Україні, вже визначені. "Ми готові (передати Україні ракети ATACMS — Ред.), коли і якщо президент вирішить це зробити", — підкреслив Буш. Bloomberg додає, що існує кілька модифікацій ракет, зокрема з касетними боєприпасами чи звичайними боєголовками. Касетне озброєння ATACMS має дальність 25-300 кілометрів. Ракети несуть 300-950 касетних боєприпасів. Що відомо про відправлення ATACMS Україні 19 квітня Сполучені Штати Америки оголосили про черговий пакет військової допомоги Україні розміром $325 мільйонів, у який увійдуть снаряди для HIMARS та артилерії. Наприкінці травня представники Конгресу США вже закликали Байдена відправити в Україну згадані ракети. У листі, адресованому президенту США, лідери двопартійної Гельсінської комісії закликали Білий дім дати дозвіл на постачання в Україну американської армійської тактичної ракетної системи (ATACMS). 10 червня члени обох партій нижньої палати конгресу США представили резолюцію, в якій міститься заклик до Джо Байдена передати Україні ATACMS. А 21 червня комітет палати представників із закордонних справ підтримав резолюцію до Байдена із закликом негайного надати Україні ATACMS. Видання WP повідомило, що США не мають достатньої кількості ракет ATACMS для того, щоб передати їх Україні Головний редактор видання Defense Express Олег Катков в ефірі Еспресо зазначив, що Україні потрібні саме касетні ракети ATACMS, але не факт, що вони є у США. Вже у вересні стало відомо, що США можуть передати ракети Україні у наступних пакетах допомоги. Також повідомлялось, що адміністрація Байдена близька до того, щоб схвалити постачання Україні ракет більшої дальності, які відразу оснащені касетними боєприпасами. The Wall Street Journal писав, що Україна близька до того, щоб отримати від США ракети ATACMS вже цієї осені. Водночас держсекретар США Ентоні Блінкен, заявив, що українські військові використовуватимуть американські ракети так, як вони вважають самі. 22 вересня під час переговорів президент США Джо Байден запевнив Володимира Зеленського, що Україна отримає невелику кількість ракет ATACMS 28 вересня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що надання Україні ракет дальнього радіуса дії обговорювали під час зустрічі президент Володимир Зеленський, очільник США Джо Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц минулого тижня.
Про це інформує Reuters з посиланням на джерела. За планом, до грудня 2023 року компанія Boeing має виробляти по 42 літаки Boeing 737 кожен місяць. У червні 2024 року цей показник має зрости до 47 літаків на місяць, у тому числі Boeing 737 MAX та старіші моделі, які використовуються для військових цілей. У грудні 2024 року метою є 50 літаків на місяць, а у червні 2025 року - 57 літаків на місяць. Цей план був оприлюднений Boeing у своєму останньому головному графіку для постачальників, який був затверджений компанією у середині вересня, за даними джерел. "Ця мета замінить недосягнуту ціль авіавиробника, встановлену кілька років тому, яка була зірвана у 2019 році, коли виробництво 737 MAX було припинено у всьому світі після двох смертельних авіакатастроф", – йдеться у матеріалі. Одна з найбільших світових аерокосмічних та оборонних корпорацій Boeing планувала випускати 57 літаків Boeing 737 MAX на місяць до того, як призупинила їх виробництво. Зараз компанія оголосила, що її офіційна мета - виробляти 50 літаків на місяць у 2025-2026 роках. Але голова Boeing Дейв Калхун сказав, що можливе підвищення виробництва до 60 літаків на місяць. В'єтнам планує підписати угоду на закупівлю у США 50 літаків Boeing 737 Max на суму $10 млрд під час візиту Джо Байдена до країни.
Про це пише Reuters. Політик закликав Сполучені Штати виділити більше коштів країнам Латинської Америки, нібито задля того, аби послабити міграційний тиск. "Я просто дивився, як зараз не санкціонують допомогу на війну Україні. Але скільки вони призначили на війну в Україні? Від 30 до 50 мільярдів доларів на війну. Це найбільш нераціональне, що ви можете мати. І завдає шкоди", - сказав Лопес Обрадор. "Вони (американці, - ред.) повинні змінити свою стратегію та навчитися поважати. Зараз не час для них ігнорувати мексиканську владу", - додав він. Президент США Джо Байден підписав законопроєкт про тимчасове фінансування уряду до 17 листопада, схвалений напередодні Сенатом та Палатою представників конгресу Штатів. Перед підписанням Байден виступив із заявою про те, що в угоді немає нового фінансування для продовження підтримки України. Посол України в США Маркарова заявила, що це не загрожує поставкам зброї та обладнання.
Про це він написав у Facebook. Тимошенко заявив, що 8 місяців тому пішов з ОП, нібито задля того, аби не наражати президента на інформаційні атаки. Ексчиновник стверджує, що весь цей час він із дружиною та сином перебував у Києві та допомагав військовим. "Відповідати на закиди, які тоді були, вирішив у цивілізований спосіб та в законному порядку. Днями в суді було спростовано всі наявні претензії НАЗК щодо мене", - написав він. "Час виходити з тиші", - додав Тимошенко. Нагадаємо, НАЗК підозрювало Тимошенка в тому, що він, обіймаючи посаду заступника керівника ОП, скерував лист до ДПСУ з проханням надати дозвіл на виїзд за кордон своєму підлеглому нібито для службового відрядження. Однак НАЗК встановило, що справжньою метою виїзду за кордон підлеглого був приватний інтерес – оформлення віз Тимошенку та його сину. Дії Тимошенка кваліфікували за ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). Крім того, НАЗК заявило, що Тимошенко протягом 2022 року тричі безоплатно проживав у готельному комплексі Emili Resort, двічі з яких – разом з дружиною і сином. Ексчиновник підтвердив факт проживання, але документи про сплату за номер надати не зміг. "Ще одним епізодом є вчинення ним дій в умовах реального конфлікту інтересів. Влітку 2022 року Тимошенко безоплатно використовував в особистих цілях легковий автомобіль Porsche Taycan. Виявлено обставини, які свідчать про штучне створення розрахункових документів з метою приховати факт безплатного користування транспортним засобом. Загальна сума отриманих Тимошенком безоплатних послуг із прокату авто склала 122 тис. грн", - писала пресслужба НАЗК. Тимошенко написав заяву про звільнення у січні 2023 року.
Про це інформує пресслужба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону. Уночі 2 жовтня військовослужбовець після добового чергування випивав алкоголь з двома побратимами у столичній військовій частині. Під час раптової сварки перший застрелив солдатів зі свого автомата Калашнікова, а потім спробував втекти, проте його зупинили правоохоронці. При затриманні вилучено автомат з набоями. Київська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону повідомила затриманому про підозру у вчиненні умисного вбивства двох або більше осіб. Зараз слідство обирає йому запобіжний захід - тримання під вартою. Слідчі проводять досудове розслідування та встановлюють всі деталі. Солдату загрожує позбавлення волі до 15 років. Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Крім того, 23 вересня на Київщині правоохоронці повідомили про підозру працівнику військкомату за фактом незаконного поводження зі зброєю. Підозрюваний зберігав цілий склад зброї та боєприпасів.
Про це йдеться у пресрелізі. "Запускаємо роботу над єдиним планом реформ до 2027 року. План охопить усі сфери, які впливають на державні інституції, економіку та взаємодію з громадянами", - сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Повідомляється, що в єдиний план реформ включать ініціативи партнерів та інші пропозиції. Він зачепить усі сфери, які мають вплив на державні інституції, економіку та співпрацю з громадянським суспільством. "Від наших партнерів отримали низку документів із пропозиціями реформ – від 7 рекомендацій ЄС до переліку структурних маяків МВФ. Зі свого боку за ініціативи президента України Володимира Зеленського розроблено Концепт посилення стійкості демократії. Цей документ ми вже передали нашим союзникам. Тепер розпочинаємо роботу над створенням єдиного документа", – сказав прем’єр-міністр. Шмигаль наголосив, що план реформ до 2027 року, який розробляється урядом, буде відповідати основним принципам Української доктрини, яку презентував Президент України у своєму зверненні до парламенту. Він також підкреслив, що реформи будуть гарантом нашого успіху та стимулом для відновлення та розвитку країни. Що відомо про вступ України до ЄС 28 лютого 2022 року Україна звернулася до Євросоюзу щодо негайного вступу за спеціальною процедурою. 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС. У травні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має бути готовою до вступу в Європейський Союз через два роки – країна розраховує отримати політичне рішення про початок перемовин щодо вступу вже цього року. 8 вересня президент Литви Ґітанас Науседа заявив, важливо, аби переговори щодо вступу України до ЄС почалися до кінця поточного року, адже чітка європейська перспектива надихатиме українців на полі бою. Керівник парламентської фракції "Слуги Народу" Давид Арахамія 21 вересня повідомив, що Верховна Рада ухвалила 99,9% того, що потрібно для початку перемовин про вступ до ЄС. 26 вересня очільниця Європарламенту Роберта Мецола заявила, що держави-члени можуть розпочати офіційні переговори з Україною вже в грудні. Еспресо пояснює, які з необхідних реформ для вступу до ЄС проведені і на якій стадії виконання кожна з них. Новопризначена посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова спрогнозувала терміни вступу України до Європейського Союзу: на її думку, 2023 рік - цілком реалістичний термін, якщо темп реформ підтримуватиметься.