These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Україна виступила з пропозицією для західних партнерів взяти участь у фінансуванні української армії з 2026 року. Цим Європейський Союз (ЄС) убезпечить себе від потенційної російської агресії.
Поставки брухту з України у квітні 2025 року склали 46 321 тонни — це на 16% більше за місяць і на 95% більше за рік. При цьому 38 310 тонн вантажу прийняла Польща.
Ініціатива Укрзалізниці щодо підвищення тарифів на вантажні перевезення на 37% може призвести до зниження українського ВВП на 1,18% або 95,8 млрд грн, та скорочення експорту майже на 3% або 97,8 млрд грн.
Після вибухового відновлення експорту залізної руди на початку 2024 року, яке сталося завдяки відкриттю морського коридору, ГМК сектор України вийшов майже на 50% від довоєнних показників. Але зараз показники стрімко знижуються, і це загрожує українській економіці ще більшою кризою.
Українці можуть отримати від держави одноразову грошову допомогу у сумі від 200 тис. грн у 2025 році. Кошти надають у випадку наявності підтвердження факту отримання шкоди життю та здоров’ю у зв'язку з військовою агресією РФ.
В Україні стартував процес створення "Зеленої платформи". Це такий цифровий каталог доступних програм зеленого фінансування для бізнесу, комунальних та державних підприємств, територіальних громад.
За підсумками першого кварталу 2025 року банки прискорили темпи кредитування бізнесу, а також фінустанови активно збільшують обсяги кредитування громадян. Як зазначають в Національному банку України, вітчизняні банки залишаються стійкими завдяки запасу капіталу, а збереження прибутковості сектору сприятиме подальшому нарощенню кредитного портфеля.
В Україні за десять років війни на рахунках Пенсійного фонду накопичилося понад 10 млрд грн коштів громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.