Цікавості - we.ua

Цікавості

we:@cikavosti.com

3.9 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Астрофізик Аві Леб сподівається знайти в Тихому океані уламки інопланетних технологій

Аві Леб, відомий гарвардський астрофізик, пропонує нові стратегії у пошуках позаземного життя, зокрема дослідження міжзоряних об’єктів і уламків, що можуть містити докази існування інших цивілізацій. Леб наголошує, що людство повинне бути скромним і відкритим до нових підходів у дослідженнях космосу, оскільки наш час на Землі становить лише мить у порівнянні з віком Всесвіту. Він переконаний, … Стаття Астрофізик Аві Леб сподівається знайти в Тихому океані уламки інопланетних технологій з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астрофізик Аві Леб сподівається знайти в Тихому океані уламки інопланетних технологій

Дев’ята планета може виявитися зовсім не планетою

Астрономи висунули альтернативну гіпотезу, що пояснює дивні траєкторії транснептунових об’єктів (ТНО) у поясі Койпера не наявністю Дев’ятої планети, а впливом зорі з іншої зоряної системи, яка могла пройти повз Сонце мільярди років тому. У внутрішніх регіонах Сонячної системи рух небесних тіл підпорядковується більш-менш упорядкованим орбітам, формуючи плоску структуру диска. Це є результатом зореутворення та еволюції … Стаття Дев’ята планета може виявитися зовсім не планетою з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Дев’ята планета може виявитися зовсім не планетою

Астрономи розгадали таємницю масштабних бур на Урані та Нептуні

Потужні шторми на крижаних гігантах Сонячної системи підживлює метан, вважають учені. Про дослідження, опубліковане на сайті препринтів аrХіv, пише LіvеSсіеnсе. Група астрономів повідомила про вирішення таємниці формування потужних і непередбачуваних штормів на Урані та Нептуні, найдальших планетах Сонячної системи. Ключовим фактором у формуванні масштабних атмосферних явищ виявився метан – третя після водню і гелію за … Стаття Астрономи розгадали таємницю масштабних бур на Урані та Нептуні з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астрономи розгадали таємницю масштабних бур на Урані та Нептуні

“Джеймс Вебб” показав, як чорні діри зупиняють зореутворення галактик

Астрономи за допомогою космічного телескопа “Джеймс Вебб” підтвердили, що надмасивні чорні діри можуть зупиняти зореутворення в галактиках, виштовхуючи газ, необхідний для формування нових зірок. Астрономи використали космічний телескоп НАСА/ЄКА “Джеймс Вебб”, щоб підтвердити, що надмасивні чорні діри можуть позбавляти галактики, в яких вони знаходяться, палива, необхідного для утворення нових зірок. Міжнародна команда під керівництвом Кембриджського … Стаття “Джеймс Вебб” показав, як чорні діри зупиняють зореутворення галактик з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - “Джеймс Вебб” показав, як чорні діри зупиняють зореутворення галактик

Таємницю походження Церери нарешті розкрито

Астрономи за допомогою даних апарату Dаwn з’ясували, де могла утворитися карликова планета Церера. Виявилося, що її складна геологія та наявність аміаку на поверхні вказують на можливе походження планети за межами головного поясу астероїдів. Однак нові дослідження ставлять під сумнів цю гіпотезу. Вчені довго шукали відповідь на питання, чи утворилася Церера в головному поясі астероїдів, чи … Стаття Таємницю походження Церери нарешті розкрито з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Таємницю походження Церери нарешті розкрито

Астрономи з’ясували, за яких умов формуються суперземлі

Нові дані вказують на те, що зірки з низьким вмістом важких елементів рідко мають навколо себе суперземлі — планети, маса яких перевищує земну. Зірки з високим вмістом металів мають більший потенціал для формування планет земного типу, оскільки містять більше твердого матеріалу, такого як залізо, магній і кремній. Це стосується як самих зірок, так і їхніх … Стаття Астрономи з’ясували, за яких умов формуються суперземлі з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астрономи з’ясували, за яких умов формуються суперземлі

Подивіться на зірки з околиць Чумацького Шляху: їх зняли вперше (фото)

Космічний телескоп “Джеймс Вебб” зробив унікальні знімки молекулярних хмар на околицях нашої галактики. Вчені зафіксували процеси зореутворення, молоді зірки та молекулярні джети, що допоможе зрозуміти ранні етапи еволюції Чумацького Шляху. Космічний телескоп НАСА “Джеймс Вебб” досліджував околиці нашої галактики і вперше зняв зоряні скупчення в молекулярних хмарах Дігеля 1 і 2. Знімки показали молоді зірки, … Стаття Подивіться на зірки з околиць Чумацького Шляху: їх зняли вперше (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Подивіться на зірки з околиць Чумацького Шляху: їх зняли вперше (фото)

Астероїд вийде на орбіту навколо Землі наприкінці вересня

Астрономи з Мадридського університету Комплутенсе виявили, що невеликий астероїд 2024 РТ5 здійснить один оберт навколо Землі, залишаючись її тимчасовим супутником протягом півтора місяця, після чого він покине нашу планету і продовжить свій шлях у космосі. Хоча навколо Землі обертаються десятки тисяч штучних об’єктів, єдиний постійний природний супутник — це Місяць. Однак припускається, що у Землі … Стаття Астероїд вийде на орбіту навколо Землі наприкінці вересня з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астероїд вийде на орбіту навколо Землі наприкінці вересня

Бульбашки в 75 разів більші за Сонце розглянули на гігантській зірці (фото+відео)

Уперше астрономи отримали досить докладні зображення зірки, щоб відстежувати рух газу, що пузириться на її поверхні. За допомогою телескопа АLМА в Чилі астрономи отримали докладні зображення поверхні зірки R Золотої Риби (R Dоrаdus), розташованої приблизно за 180 світлових років від нас. Діаметр цього червоного гіганта приблизно в 350 разів більший за Сонце, а на його … Стаття Бульбашки в 75 разів більші за Сонце розглянули на гігантській зірці (фото+відео) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Бульбашки в 75 разів більші за Сонце розглянули на гігантській зірці (фото+відео)

Астрономи вперше зняли поверхню далекої гігантської зірки, що пузириться

Вчені вперше змонтували таймлапс змін на поверхні далекої зірки, досліджуючи конвекційні процеси червоного гіганта R Золотої Риби за допомогою радіотелескопів АLМА. Астрономи давно знали, що поверхня зірок, подібних до Сонця, постійно змінюється через процеси конвекції — перенесення енергії через перемішування гарячих газів. Цей процес сприяє виведенню важких елементів на поверхню зірки та утворенню зоряного вітру, … Стаття Астрономи вперше зняли поверхню далекої гігантської зірки, що пузириться з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астрономи вперше зняли поверхню далекої гігантської зірки, що пузириться

About channel

  • Пізнавальний інтернет журнал

    Responsible: editorial office of the site cikavosti.com

What is wrong with this post?