Цікавості - we.ua

Цікавості

we:@cikavosti.com

4 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Астрономи розкрили причину зникнення зірки в галактиці Андромеди

Протягом останніх десяти років учені спостерігали за дивною еволюцією червоного надгіганта в галактиці Андромеди, який демонстрував змінну яскравість, а потім практично зник з поля зору. На відміну від типового сценарію, коли масивна зірка закінчує свій життєвий цикл вибухом наднової, ця зірка так і не “вибухнула”. Це виявлення викликало багато питань у наукової спільноти та змусило … Стаття Астрономи розкрили причину зникнення зірки в галактиці Андромеди з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астрономи розкрили причину зникнення зірки в галактиці Андромеди

Астрономи знайшли «зони відчуження» у молодих зірок

Протопланетні диски в цій зоні швидко руйнуються під впливом високоенергетичного випромінювання, показує дослідження. Астрономи виявили, що навколо молодих масивних зірок існують зони “небезпечні” для протопланетних дисків. У цій області випромінювання перешкоджає формуванню планет. Відкриття зробили на основі аналізу даних спостережень космічних телескопів “Чандра” і “Спітцер”. Учені вивчали велике зоряне скупчення Лебідь ОВ2, розташоване на відстані … Стаття Астрономи знайшли «зони відчуження» у молодих зірок з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астрономи знайшли «зони відчуження» у молодих зірок

Виявляється, на Марсі було своє Середземне море

Учені з’ясували, що на Марсі, незважаючи на його холодний клімат, існувала рідка вода, яка заповнила величезне море, схоже за розміром на Середземне. Марс був колись теплою і вологою планетою, але з часом став холодним і сухим. Однак учені вважають, що зміни клімату не були різкими. Нове дослідження стверджує, що під крижаними щитами, які складаються із … Стаття Виявляється, на Марсі було своє Середземне море з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Виявляється, на Марсі було своє Середземне море

Астрономи вирішили загадку походження загадкових магнетарів

Астрофізики припускають нерівномірний розподіл магнетарів у Всесвіті. Дослідження опубліковано в журналі Nаturе. Астрономи з Каліфорнійського технологічного інституту виявили додаткові підказки, які допомагають розгадати таємницю формування магнетарів. Ці сильно намагнічені нейтронні зірки, як вважають вчені, утворюються в результаті злиття двох масивних зірок з високим вмістом металів. Висновок ґрунтується на передбачуваному зв’язку магнетарів і швидких радіоспалахів: вважається, … Стаття Астрономи вирішили загадку походження загадкових магнетарів з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астрономи вирішили загадку походження загадкових магнетарів

Астрономи знайшли Великий вибух у мініатюрі: який він мав вигляд

Астрофізики вивчили вибух після злиття нейтронних зірок і порівняли його з мініатюрною версією Великого вибуху. Спостереження показали, як із гарячої плазми почали формуватися важкі елементи, що підтвердило теорії про народження матерії у Всесвіті. Астрофізики дослідили вибух після злиття нейтронних зірок і порівняли його з мініатюрною версією Великого вибуху. Учені опублікували результати спостережень за вибухом, спричиненим … Стаття Астрономи знайшли Великий вибух у мініатюрі: який він мав вигляд з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астрономи знайшли Великий вибух у мініатюрі: який він мав вигляд

У зразках астероїда Рюгу знайшли «запис» про народження Сонячної системи

Частинки ґрунту з астероїда Рюгу розкрили інформацію про походження Сонячної системи та умови, за яких формувалися планети. У 2020 році японський зонд «Хаябуса-2» доставив на Землю зразки ґрунту з астероїда Рюгу, відкриваючи нові можливості для досліджень походження Сонячної системи. Всього п’ять грамів речовини з цього 900-метрового космічного тіла допомогли науковцям реконструювати події, що відбувалися мільярди … Стаття У зразках астероїда Рюгу знайшли «запис» про народження Сонячної системи з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У зразках астероїда Рюгу знайшли «запис» про народження Сонячної системи

Нові дивовижні фото Юпітера із зонда «Юнона» (фото)

“Юнона” вийшла на орбіту Юпітера в липні 2016 року і відтоді передала тисячі унікальних зображень атмосфери планети та її супутників. Нещодавно отримані фото також вражають своєю красою. Зонд НАСА “Юнона” передав на Землю нові знімки Юпітера, зроблені під час 66-го зближення з планетою. 23 жовтня апарат вартістю $1 млрд знову пролетів поблизу газового гіганта, вперше … Стаття Нові дивовижні фото Юпітера із зонда «Юнона» (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Нові дивовижні фото Юпітера із зонда «Юнона» (фото)

Планетологи розкрили походження величезних кілець на Венері

Тессери на поверхні Венери, своєрідні “мозаїчні” структури, можуть бути залишками древнього ударного утворення, що виникло після падіння величезного астероїда і розливу розплавленої магми. Загадкові візерунки тессер вперше зафіксували радянські дослідники, давши їм назву, яка походить від грецького слова, що означає “черепиця” або “квадратна мозаїка”. Ці структури нагадують барельєфи та відрізняються унікальною “черепичною” текстурою, яку не … Стаття Планетологи розкрили походження величезних кілець на Венері з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Планетологи розкрили походження величезних кілець на Венері

Наднова на фото галактики від «Габбла» (фото)

Космічний телескоп “Габбл” показав спіральну галактику NGС 1672, що розташована на відстані 49 мільйонів світлових років від нашої планети. На отриманому зображенні чітко помітні активні зони формування зірок і короткочасний спалах наднової, який виділяється своєю яскравістю серед навколишніх об’єктів. Космічний телескоп “Габбл” зафіксував спіральну галактику NGС 1672, розташовану за 49 млн світлових років від Землі. … Стаття Наднова на фото галактики від «Габбла» (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Наднова на фото галактики від «Габбла» (фото)

Учені розрахували, де саме на Марсі зможуть уперше зацвісти дерева

Міжнародна група дослідників змоделювала умови, за яких земні дерева могли б рости на Марсі, і дійшла висновку, що цей процес може стати можливим ще до завершення тераформування планети. На відміну від інших рослин, дерева, завдяки своїй високій ефективності фотосинтезу та відносно низьким потребам у воді на одиницю біомаси, можуть бути перспективними для вирощування в марсіанських … Стаття Учені розрахували, де саме на Марсі зможуть уперше зацвісти дерева з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Учені розрахували, де саме на Марсі зможуть уперше зацвісти дерева

About channel

  • Пізнавальний інтернет журнал

    Responsible: editorial office of the site cikavosti.com

What is wrong with this post?