Цікавості - we.ua

Цікавості

we:@cikavosti.com

3.9 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Мисливці-збирачі винищили карликову мегафауну на Кіпрі менш ніж за тисячу років (фото)

Дослідження показало, що стародавні люди зіграли вирішальну роль у вимиранні карликових бегемотів і слонів на Кіпрі наприкінці плейстоцену. Суперечки щодо причин вимирання мегафауни тривають уже тривалий час, і дослідники поділяються на два основні табори. Одні вважають, що головною причиною зникнення великих тварин було полювання давніх людей, тоді як інші звинувачують кліматичні зміни. Проте нове дослідження … Стаття Мисливці-збирачі винищили карликову мегафауну на Кіпрі менш ніж за тисячу років (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Мисливці-збирачі винищили карликову мегафауну на Кіпрі менш ніж за тисячу років (фото)

Дослідження пояснює, як антибіотики призводять до запалення кишечника

Нові дослідження показують, що приймання антибіотиків не лише змінює мікробіоту кишківника, але й руйнує захисний слизовий бар’єр, що підвищує ризики розвитку запальних захворювань. Згідно з дослідженням, проведеним вченими з Університету Бар-Ілан (Ізраїль), антибіотики негативно впливають на слизовий шар, який захищає кишківник від проникнення бактерій у внутрішні шари. Це відкриття пояснює, чому прийом антибіотиків може збільшувати … Стаття Дослідження пояснює, як антибіотики призводять до запалення кишечника з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Дослідження пояснює, як антибіотики призводять до запалення кишечника

Астрофізик Аві Леб сподівається знайти в Тихому океані уламки інопланетних технологій

Аві Леб, відомий гарвардський астрофізик, пропонує нові стратегії у пошуках позаземного життя, зокрема дослідження міжзоряних об’єктів і уламків, що можуть містити докази існування інших цивілізацій. Леб наголошує, що людство повинне бути скромним і відкритим до нових підходів у дослідженнях космосу, оскільки наш час на Землі становить лише мить у порівнянні з віком Всесвіту. Він переконаний, … Стаття Астрофізик Аві Леб сподівається знайти в Тихому океані уламки інопланетних технологій з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Астрофізик Аві Леб сподівається знайти в Тихому океані уламки інопланетних технологій

Нова модель OpenAI стала впевненіше і хитріше брехати

Модель о1-рrеvіеw від ОреnАІ виявляє схильність до маніпуляцій і фабрикацій даних, прагнучи задовольнити запити користувача, навіть ціною обману, що пов’язано з феноменом “зламу нагороди”. Поведінка моделі о1-рrеvіеw відображає характерну проблему сучасних ШІ-систем, зокрема її здатність до “обману” через оптимізацію результатів для досягнення винагород. Дослідники з Ароllо виявили, що модель, замість того, щоб визнавати обмеження, надає … Стаття Нова модель ОреnАІ стала впевненіше і хитріше брехати з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Нова модель ОреnАІ стала впевненіше і хитріше брехати

У минулому у Землі, ймовірно, були кільця, як у Сатурна

Гіпотеза про наявність у Землі кільцевої системи сотні мільйонів років тому припускає, що ці кільця могли впливати на клімат та призвести до глобальних катаклізмів. За даними нових досліджень австралійських учених, кільця могли утворитися близько 466 мільйонів років тому внаслідок астероїдного бомбардування під час ордовицького періоду. Вчені вивчили 21 ударний кратер того часу, розташовані здебільшого в … Стаття У минулому у Землі, ймовірно, були кільця, як у Сатурна з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У минулому у Землі, ймовірно, були кільця, як у Сатурна

Мозок розділив прийом їжі на чотири фази

Прийом їжі активізує послідовну роботу кількох груп нейронів у мозку, що допомагає організму визначити момент насичення та уникнути переїдання. Дослідники з Німеччини вивчали мозкову активність під час харчування і виявили, що ці процеси нагадують естафету, де одна група нейронів змінює іншу. Така робота нейронів дозволяє точно регулювати кількість спожитої їжі, щоб забезпечити необхідний рівень енергії. … Стаття Мозок розділив прийом їжі на чотири фази з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Мозок розділив прийом їжі на чотири фази

Зоологи з’ясували нові подробиці про танці гібонів (відео)

Нове дослідження європейських учених підтвердило, що деякі види гібонів виконують ритмічні рухи, схожі на танці, які раніше вважалися унікальними для людей. Ця поведінка вивчалася на прикладі самок роду “Nоmаsсus”, що живуть у зоопарках та природних умовах. Рухи гібонів, які можна порівняти з елементами танців, таких як нахили, погойдування та прийняття незвичних поз, були охарактеризовані як … Стаття Зоологи з’ясували нові подробиці про танці гібонів (відео) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Зоологи з’ясували нові подробиці про танці гібонів (відео)

Задоволення від їжі пояснили ковтанням

Вчені з Німеччини та Великої Британії дослідили, як процес споживання їжі стимулює викид серотоніну — нейромедіатора, що викликає відчуття задоволення, а також взаємодію між травною системою та мозком під час ковтання їжі. Серотонін, або “гормон задоволення”, бере участь у регуляції багатьох процесів, зокрема настрою, сну та харчової поведінки. Під час вживання їжі його рівень у … Стаття Задоволення від їжі пояснили ковтанням з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Задоволення від їжі пояснили ковтанням

Китай розробив власний літограф для виробництва чипів 65 нм

Китайські розробники інтенсивно працюють над створенням нових літографічних машин для виробництва мікросхем, прагнучи знизити залежність від іноземних технологій, на тлі торговельних обмежень з боку США. Хоча нові китайські установки демонструють технологічний прогрес, вони все ще поступаються світовим лідерам галузі. Нові китайські літографічні машини належать до класу установок для глибокого ультрафіолету (DUV) та використовують лазери на … Стаття Китай розробив власний літограф для виробництва чипів 65 нм з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Китай розробив власний літограф для виробництва чипів 65 нм

Дев’ята планета може виявитися зовсім не планетою

Астрономи висунули альтернативну гіпотезу, що пояснює дивні траєкторії транснептунових об’єктів (ТНО) у поясі Койпера не наявністю Дев’ятої планети, а впливом зорі з іншої зоряної системи, яка могла пройти повз Сонце мільярди років тому. У внутрішніх регіонах Сонячної системи рух небесних тіл підпорядковується більш-менш упорядкованим орбітам, формуючи плоску структуру диска. Це є результатом зореутворення та еволюції … Стаття Дев’ята планета може виявитися зовсім не планетою з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Дев’ята планета може виявитися зовсім не планетою

About channel

  • Пізнавальний інтернет журнал

    Responsible: editorial office of the site cikavosti.com

What is wrong with this post?