These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
У Канаді знайшли найдавніші скелі Землі — 4,3 млрд роківНове дослідження підтверджує, що кам’яні утворення на березі Гудзонової затоки — найстаріші відомі породи на планеті, що сформувалися понад 4 мільярди років тому. Що таке Пояс зеленокам’яних порід Нуввуагіттук Це кам’янисте утворення на сході Канади давно цікавить геологів. У 2008 році команда під керівництвом Джонатана О’Ніла (Університет Оттави) припустила, що породам, які його утворюють, приблизно … Стаття У Канаді знайшли найдавніші скелі Землі — 4,3 млрд років з'явилася спочатку на Цікавості.
... More
У бурштині знайшли грибів-“зомбі” віком 99 млн роківВчені вперше зафіксували момент, коли стародавні паразитичні гриби виривалися з тіл своїх комах-хазяїв, створюючи моторошні сцени, застиглі у часі. Унікальна знахідка у бурштині Міжнародна команда дослідників описала два надзвичайно рідкісні викопні зразки паразитичних грибів, яким приблизно 99 мільйонів років. Їх виявили в бурштині, що утворився з липкої смоли дерев у крейдяний період. Один із видів, … Стаття У бурштині знайшли грибів-“зомбі” віком 99 млн років з'явилася спочатку на Цікавості.
... More
У США знайшли найдавніші людські сліди на континентіАрхеологи виявили сліди людини віком понад 23 000 років у Нью-Мексико, що кардинально змінює уявлення про перше заселення Америки. Сліди доісторичних мігрантів: нова глава в історії Америки У Національному парку “Білі піски”, штат Нью-Мексико, дослідники знайшли відбитки людських ніг, які, згідно з радіовуглецевим аналізом, датуються 21 000–23 000 роками тому. Вони на 10 000 років … Стаття У США знайшли найдавніші людські сліди на континенті з'явилася спочатку на Цікавості.
... More
Найбільший організм на Землі — гриб вагою 35 000 тоннНайбільшим відомим організмом на Землі досі залишається гриб Аrmіllаrіа оstоyае, що виростає в Орегоні, хоча титул цей оскаржується. Аrmіllаrіа оstоyае: гігант із підземного царства Аrmіllаrіа оstоyае, або «велетенський гриб», поширений на території площею понад 2 385 акрів у Національному лісі Малхер, штат Орегон. За словами професора Антоніса Рокаса з Університету Вандербільта, грибові понад 8 650 … Стаття Найбільший організм на Землі — гриб вагою 35 000 тонн з'явилася спочатку на Цікавості.
... More
У Франції виявили запечатану усипальницю 400-річної давниниУ французькій церкві Сен-Філіберта в місті Діжон археологи виявили запечатану усипальницю ХVІ століття, яку вважали втраченою. Повернення до похованої історії Церква Сен-Філіберта, збудована у ХІІ столітті в романському стилі, зазнала серйозних пошкоджень у ХХ столітті через невдалу реставрацію. Встановлення бетонної плити з підігрівом у 1974 році призвело до зволоження і соляного руйнування кам’яних конструкцій. Після … Стаття У Франції виявили запечатану усипальницю 400-річної давнини з'явилася спочатку на Цікавості.
... More
У Амазонії знайшли 7 урн з людськими решткамиПовалене дерево в амазонських джунглях оголило поховання доіспанського періоду, що не має аналогів серед відомих археологічних культур. Унікальна знахідка серед коріння У селищі Сан-Лазаро-ду-Арумандубінья місцеві мешканці виявили сім стародавніх урн, прихованих під корінням поваленого дерева. Археологи Інституту Мамірауа з’ясували, що урни містили суміш людських і тваринних решток. «Людські, риб’ячі та черепашачі кістки можуть свідчити про … Стаття У Амазонії знайшли 7 урн з людськими рештками з'явилася спочатку на Цікавості.
... More
Шум від видобутку загрожує китам і дельфінам у ТихомуГлибоководне видобування у зоні Кларіона–Кліппертона ставить під загрозу китоподібних, риб та бентос завдяки шуму й осадовим шлейфам. Небезпечний фронтир глибоководного видобутку Зона Кларіона–Кліппертона (ЗКК), розташована у східній частині Тихого океану, приваблює увагу через поклади поліметалічних конкрецій — нікелю, міді, марганцю і кобальту. Але нові дослідження свідчать: видобуток тут може створити загрозу високочутливим екосистемам, зокрема морським … Стаття Шум від видобутку загрожує китам і дельфінам у Тихому з'явилася спочатку на Цікавості.
... More
У надрах Оману знайшли гарячий шлейф без вулканівГеологи випадково виявили перший у світі “примарний шлейф” — гаряче підняття з мантії Землі без видимого вулканізму. Незвичайна знахідка в надрах Оману Міжнародна команда геологів під керівництвом сейсмолога Сімони Пілії зробила унікальне відкриття в районі східного Оману. Вивчаючи сейсмічні дані, вони виявили незвичну циліндричну ділянку, через яку сейсмічні хвилі проходили повільніше. Це вказує на підвищену … Стаття У надрах Оману знайшли гарячий шлейф без вулканів з'явилася спочатку на Цікавості.
... More
Пшениця сама відбирає мікроби для свого корінняНове дослідження показало, як пшениця активно керує своїм кореневим мікробіомом, реагуючи на посуху та зрошення. Пшениця як “інженер” ґрунтових мікробів Міждисциплінарна команда науковців з USDА-АRS та Університету штату Вашингтон вперше виявила, що пшениця активно формує мікробні спільноти навколо своїх коренів. Це довгострокове дослідження базується на зразках, зібраних у польових умовах на посушливих землях центрального Вашингтону. … Стаття Пшениця сама відбирає мікроби для свого коріння з'явилася спочатку на Цікавості.
... More
Вчені знайшли підказку, як життя вижило на “Сніговій Землі”Відкриття у басейнах талого льоду Антарктиди відкриває нові горизонти розуміння того, як життя могло зберігатися під час найсуворіших льодовикових періодів на Землі. Антарктичні водойми як модель древнього виживання Під час кріогенного періоду (720–635 мільйонів років тому) планета була практично повністю вкрита льодом, а температура не перевищувала -50°С. Умови нагадували сучасну Антарктиду, з мінімальними шансами для … Стаття Вчені знайшли підказку, як життя вижило на “Сніговій Землі” з'явилася спочатку на Цікавості.
... More