Цікавості - we.ua

Цікавості

we:@cikavosti.com

4 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

У подорожей у часі є небезпечний побічний ефект, вважають учені

Подорожі в часі, як припускають нові дослідження, можуть супроводжуватися серйозними фізичними та когнітивними наслідками, зокрема втратою спогадів про саму подорож, що ставить під сумнів звичні уявлення про ці явища з популярної культури. Математик Лоренцо Гавассіно з Університету Вандербільта дослідив вплив другого закону термодинаміки на подорожі в часі через концепцію замкнутих часоподібних кривих. Ці криві, згідно … Стаття У подорожей у часі є небезпечний побічний ефект, вважають учені з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У подорожей у часі є небезпечний побічний ефект, вважають учені

Чи можна змінити свій біологічний вік – відповідають вчені

Дослідники Королівського коледжу в Лондоні виявили, що годинник старіння на основі штучного інтелекту, який аналізує дані про метаболіти крові, дозволяє прогнозувати стан здоров’я та тривалість життя, а також демонструє зв’язок між прискореним старінням і ризиками для здоров’я. Дослідження, проведене Інститутом психіатрії, психології та неврології (ІоРРN), базувалося на даних 225 000 учасників британського Біобанку віком від … Стаття Чи можна змінити свій біологічний вік – відповідають вчені з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Чи можна змінити свій біологічний вік – відповідають вчені

Нова технологія перетворює ракові клітини на здорові

Науковці з Південної Кореї зробили прорив у розробці нового методу лікування раку, який не знищує пухлинні клітини, а перетворює їх на нормальні. Цей підхід, який працює системно, може суттєво зменшити побічні ефекти та подолати проблему резистентності до традиційних препаратів. Дослідники з Корейського інституту передових технологій зосередилися на глибокому вивченні онкогенезу — процесу перетворення нормальних клітин … Стаття Нова технологія перетворює ракові клітини на здорові з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Нова технологія перетворює ракові клітини на здорові

Музика покращує пам’ять та лікує психічні розлади

Музика не лише прикрашає наше життя, але й здатна впливати на пам’ять, додаючи емоційний контекст до подій минулого, а також відкриває нові перспективи у лікуванні психічних розладів, таких як депресія та посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Команда вчених під керівництвом психолога Йірена Жена з Технологічного інституту Джорджії дослідила, як музика впливає на процес запам’ятовування та пригадування … Стаття Музика покращує пам’ять та лікує психічні розлади з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Музика покращує пам’ять та лікує психічні розлади

Дослідження доводить, що серцевий м’яз може регенерувати

Дослідники вперше представили неспростовні докази здатності серцевого м’яза до регенерації, відкривши перспективи для розробки нових методів лікування серцевої недостатності. Раніше пацієнтам із серцевою недостатністю пропонували медикаментозну терапію, механічні пристрої для підтримки роботи лівого шлуночка або трансплантацію серця. Тепер, за даними вчених з Аризонського університету, тканини серцевого м’яза можуть відновлюватися за сприятливих умов. Аналіз зразків серцевої … Стаття Дослідження доводить, що серцевий м’яз може регенерувати з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Дослідження доводить, що серцевий м’яз може регенерувати

У MIT розробили бездротові антени для живих клітин

Антени використовують світло для виявлення найдрібніших електричних сигналів у рідких середовищах, даючи змогу фіксувати клітинні взаємодії в режимі реального часу. Інженери з Массачусетського технологічного інституту (МІТ) створили технологію для вивчення електричної активності живих клітин – крихітні бездротові антени, що використовують світло для виявлення електричних сигналів. Технологія може допомогти в діагностиці та лікуванні різних захворювань, зокрема … Стаття У МІТ розробили бездротові антени для живих клітин з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У МІТ розробили бездротові антени для живих клітин

Схвалено препарат проти раку кишечника зі 100% ефективністю

Американський регулятор FDА надав препарату достарлімаб статус проривної терапії після клінічних досліджень, у яких 100% пацієнтів з колоректальним раком досягли стійкої ремісії без застосування хірургії, хіміотерапії або променевої терапії. Достарлімаб, який є інноваційною формою імунотерапії, блокує рецептор РD-1, стимулюючи імунну систему пацієнта до боротьби з пухлинами. Лікування проводили на вибірці, що розширилася з початкових 12 … Стаття Схвалено препарат проти раку кишечника зі 100% ефективністю з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Схвалено препарат проти раку кишечника зі 100% ефективністю

Прийом парацетамолу пов’язаний із серйозними ускладненнями у літніх людей

Дослідження тривалого застосування парацетамолу серед літніх людей виявило серйозні ризики для здоров’я, що ставлять під сумнів його безпечність як базового знеболювального. Наукова робота, проведена під керівництвом професора Веї Чжан із Школи медицини Університету Ноттінгема, охоплювала аналіз даних майже 600 тисяч людей віком від 65 років. Як зазначено у дослідженні, опублікованому в журналі Аrthrіtіs Саrе аnd … Стаття Прийом парацетамолу пов’язаний із серйозними ускладненнями у літніх людей з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Прийом парацетамолу пов’язаний із серйозними ускладненнями у літніх людей

Новий штучний нейрон функціонує в мільярд разів швидше за живий

Китайські дослідники створили штучний градуйований нейрон, здатний обробляти сигнали з точністю і динамікою, властивими біологічним нейронам, але при цьому демонструє швидкість, яка в мільярд разів перевершує природні аналоги. Ця технологія відкриває нові можливості для розвитку штучного інтелекту і передових обчислювальних систем. У біології градуйовані нейрони відомі своєю здатністю кодувати інформацію через поступові зміни мембранного потенціалу, … Стаття Новий штучний нейрон функціонує в мільярд разів швидше за живий з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Новий штучний нейрон функціонує в мільярд разів швидше за живий

У крові знайшли новий індикатор деменції

Учені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі ідентифікували білок РlGF як потенційний біомаркер нейродегенерації, що відкриває можливості для ранньої діагностики деменції ще до появи симптомів. РlGF (Рlасеntаl Grоwth Fасtоr) є ключовим для формування кровоносних судин і, як виявилося, впливає на їх проникність. Дослідження показало, що підвищений рівень РlGF пов’язаний із надмірною проникністю судин головного мозку, що … Стаття У крові знайшли новий індикатор деменції з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У крові знайшли новий індикатор деменції

About channel

  • Пізнавальний інтернет журнал

    Responsible: editorial office of the site cikavosti.com

What is wrong with this post?