Цікавості - we.ua

Цікавості

we:@cikavosti.com

3.9 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Дослідження пояснює, як антибіотики призводять до запалення кишечника

Нові дослідження показують, що приймання антибіотиків не лише змінює мікробіоту кишківника, але й руйнує захисний слизовий бар’єр, що підвищує ризики розвитку запальних захворювань. Згідно з дослідженням, проведеним вченими з Університету Бар-Ілан (Ізраїль), антибіотики негативно впливають на слизовий шар, який захищає кишківник від проникнення бактерій у внутрішні шари. Це відкриття пояснює, чому прийом антибіотиків може збільшувати … Стаття Дослідження пояснює, як антибіотики призводять до запалення кишечника з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Дослідження пояснює, як антибіотики призводять до запалення кишечника

Мозок розділив прийом їжі на чотири фази

Прийом їжі активізує послідовну роботу кількох груп нейронів у мозку, що допомагає організму визначити момент насичення та уникнути переїдання. Дослідники з Німеччини вивчали мозкову активність під час харчування і виявили, що ці процеси нагадують естафету, де одна група нейронів змінює іншу. Така робота нейронів дозволяє точно регулювати кількість спожитої їжі, щоб забезпечити необхідний рівень енергії. … Стаття Мозок розділив прийом їжі на чотири фази з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Мозок розділив прийом їжі на чотири фази

Задоволення від їжі пояснили ковтанням

Вчені з Німеччини та Великої Британії дослідили, як процес споживання їжі стимулює викид серотоніну — нейромедіатора, що викликає відчуття задоволення, а також взаємодію між травною системою та мозком під час ковтання їжі. Серотонін, або “гормон задоволення”, бере участь у регуляції багатьох процесів, зокрема настрою, сну та харчової поведінки. Під час вживання їжі його рівень у … Стаття Задоволення від їжі пояснили ковтанням з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Задоволення від їжі пояснили ковтанням

Учені знайшли нейрони, які керують кашлем і чханням

Вчені з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі виявили нейрони, що спричиняють кашель і чхання у мишей, що може призвести до створення нових підходів до лікування таких захворювань, як алергія та хронічний кашель. Хронічний кашель є важковиліковним станом, для якого на сьогодні найбільш ефективними залишаються опіати, такі як кодеїн. Однак їх побічні ефекти, зокрема звикання, обмежують використання … Стаття Учені знайшли нейрони, які керують кашлем і чханням з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Учені знайшли нейрони, які керують кашлем і чханням

Нова технологія сильно знижує вартість культивованої курятини

Учені зробили важливий крок до здешевлення виробництва культивованого м’яса, що наближає його до комерційного використання. Новий метод дозволяє вирощувати курячі клітини з високою щільністю, підвищуючи продуктивність на 30% порівняно з традиційними підходами. Традиційне вирощування клітин у біореакторах обмежене через низьку щільність культивованих клітин і швидке накопичення відходів. У новій системі культивування використовується метод перфузії, коли … Стаття Нова технологія сильно знижує вартість культивованої курятини з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Нова технологія сильно знижує вартість культивованої курятини

Сміх допомагає лікувати очі

Нове дослідження показало, що щоденні вправи на сміх можуть бути настільки ж ефективними, як і застосування штучних сліз при лікуванні синдрому сухого ока, відкриваючи нові підходи до терапії цього поширеного захворювання. Синдром сухого ока — це хронічне захворювання, яке супроводжується зменшенням продукції сльозової рідини та порушенням стабільності слізної плівки на поверхні ока. Це призводить до … Стаття Сміх допомагає лікувати очі з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Сміх допомагає лікувати очі

Генетики вперше вивчили ДНК чорнобильських собак

Група вчених зі США та Польщі провела перше геномне дослідження бродячих собак, що мешкають у зоні відчуження Чорнобиля, виявивши унікальні генетичні відмінності цієї популяції. Після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році зона навколо станції зазнала сильного радіоактивного забруднення. Разом із людьми, які були змушені залишити свої домівки, постраждали і домашні тварини. Влада тодішнього СРСР … Стаття Генетики вперше вивчили ДНК чорнобильських собак з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Генетики вперше вивчили ДНК чорнобильських собак

Фізики відкрили нову фазу матерії, яка суперечить статистичній механіці

Частинки в бозе-склі локалізовані й не змішуються одна з одною. Дослідження опубліковано в журналі Nаturе. Вчені з Кавендішської лабораторії Кембриджського університету вперше створили двовимірну версію бозе-скла. Ця нова фаза матерії кидає виклик традиційним уявленням статистичної механіки. Бозе-скло проявляє властивості, подібні до скла, але всі частинки в системі локалізовані і не змішуються одна з одною. Дослідницька … Стаття Фізики відкрили нову фазу матерії, яка суперечить статистичній механіці з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Фізики відкрили нову фазу матерії, яка суперечить статистичній механіці

Використання чат-ботів зі штучним інтелектом для боротьби з вірою у теорії змови

Нове дослідження показує, що чат-боти зі штучним інтелектом (ШІ), які надають фактичну інформацію, можуть зменшити віру людей у теорії змови та підтримувати цей ефект щонайменше протягом двох місяців. Це дослідження, проведене Томасом Костелло з Массачусетського технологічного інституту, досліджує потенціал ШІ у вирішенні соціальної проблеми поширення теорій змови. Деякі з цих теорій мають невинний характер, але … Стаття Використання чат-ботів зі штучним інтелектом для боротьби з вірою у теорії змови з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Використання чат-ботів зі штучним інтелектом для боротьби з вірою у теорії змови

Виклики стандартній моделі Всесвіту: космологічна криза або нові відкриття?

Космологічна модель, яка десятиліттями успішно пояснювала основні структури та еволюцію Всесвіту, наразі стикається зі значними викликами через нові спостереження, що породжують суперечки серед науковців. Стандартна модель космології, або ЛямбдаСDМ-модель  ( від грецької літери лямбда, що позначає темну енергію, а СDМ — холодну темну матерію), є домінуючою теорією в науці про будову та еволюцію Всесвіту. Вона … Стаття Виклики стандартній моделі Всесвіту: космологічна криза або нові відкриття? з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Виклики стандартній моделі Всесвіту: космологічна криза або нові відкриття?

About channel

  • Пізнавальний інтернет журнал

    Responsible: editorial office of the site cikavosti.com

What is wrong with this post?