Цікавості - we.ua

Цікавості

we:@cikavosti.com

4.2 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Навіть один келих алкоголю на день підвищує онкоризики
Алкоголь є третьою провідною причиною раку в США, якій можна запобігти, спричиняючи близько 100 000 випадків захворювання щороку та призводячи до 20 000 смертей від онкологічних захворювань. Попри вагомі наукові докази, менше 50% дорослих американців усвідомлюють зв’язок між вживанням алкоголю та ризиком розвитку раку. Наукова спільнота дійшла консенсусу: алкоголь є канцерогеном, що шкідливо впливає на … Стаття Навіть один келих алкоголю на день підвищує онкоризики з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Навіть один келих алкоголю на день підвищує онкоризики
Занурення в холодну воду активує захист клітин
Нове дослідження канадських науковців з Університету Оттави виявило, що регулярне занурення в холодну воду може позитивно впливати на клітинні процеси в організмі людини, покращуючи аутофагію та зменшуючи запалення. Холодна вода викликає стресову реакцію в організмі. Ця реакція згодом може трансформуватися в корисну адаптацію. Експеримент тривав лише один тиждень, але показав значні зміни. Методологія та основні … Стаття Занурення в холодну воду активує захист клітин з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Занурення в холодну воду активує захист клітин
Наше прагнення до пригод і викликів має давні витоки
Нова захоплююча книга Алекса Хатчінсона “Ген дослідника” розкриває складні біологічні, психологічні та соціальні причини, що спонукають людей до досліджень і ризикованих викликів. Приблизно 50 000 років тому наші предки масово вирушили з Африки. Це переселення іноді називають “Великою людською експансією” (“Grеаt humаn ехраnsіоn”). За відносно короткий час люди поширилися майже на всій планеті. Навіть сьогодні … Стаття Наше прагнення до пригод і викликів має давні витоки з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Наше прагнення до пригод і викликів має давні витоки
Спека вбиває серце навіть уночі
Нове дослідження, опубліковане в провідному журналі Американського коледжу кардіологів JАСС, виявило, що комбіновані спекотні хвилі, коли температура підвищується як вдень, так і вночі, суттєво збільшують ризик смертності від серцево-судинних захворювань порівняно з іншими типами спеки. Різні типи спекотних хвиль — різні ризики Традиційні підходи до вивчення впливу спеки на здоров’я мають суттєві обмеження. Вони часто … Стаття Спека вбиває серце навіть уночі з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Спека вбиває серце навіть уночі
Новий тест виявляє стадії хвороби Альцгеймера
Інноваційний аналіз крові, розроблений вченими з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі та Лундського університету у Швеції, не лише підтверджує наявність хвороби Альцгеймера, але й визначає стадію її прогресування, що може суттєво вплинути на ефективність лікування пацієнтів. Переваги нового методу діагностики Існуючі аналізи крові на хворобу Альцгеймера мають суттєві обмеження. Вони допомагають діагностувати захворювання у … Стаття Новий тест виявляє стадії хвороби Альцгеймера з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Новий тест виявляє стадії хвороби Альцгеймера
Відеоігри пов’язали зі зростанням інтелекту у дітей
Нове дослідження виявило позитивний зв’язок між часом, який діти проводять за відеоіграми, та підвищенням їхнього інтелекту, що ставить під сумнів поширене переконання про негативний вплив ігор на розвиток молодого розуму. Несподівані результати тривалого дослідження Дані суперечать усталеним уявленням про шкідливість відеоігор. Масштабне дослідження, опубліковане в журналі Sсіеntіfіс Rероrts у 2022 році, продемонструвало цікаву закономірність. Діти, … Стаття Відеоігри пов’язали зі зростанням інтелекту у дітей з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Відеоігри пов’язали зі зростанням інтелекту у дітей
У бігунів на довгі дистанції спостерігається дивне “скорочення” мозку
Марафонський біг може тимчасово змінювати структуру мозку, впливаючи на захисну мієлінову оболонку нервових волокон протягом місяця після забігу, згідно з новим дослідженням іспанських науковців. Екстремальне навантаження впливає на мієлін Вчені з Університету Країни Басків (UРV/ЕНU) виявили, що після проходження марафонської дистанції (42,195 км) у мозку бігунів спостерігається значне зменшення мієлінової оболонки. Мієлін — це ізоляційний … Стаття У бігунів на довгі дистанції спостерігається дивне “скорочення” мозку з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У бігунів на довгі дистанції спостерігається дивне “скорочення” мозку
Танці можуть бути ефективнішими за фізичні вправи для зниження стресу
Нове міждисциплінарне дослідження демонструє, що танець, завдяки унікальному поєднанню музики, руху та соціальної взаємодії, може бути ефективнішим засобом подолання стресу, ніж традиційні фізичні вправи. Хронічний стрес негативно впливає на наше здоров’я. Хоча фізична активність давно рекомендується як протидія, не всі її види однаково ефективні. Танець виділяється серед інших форм активності. Він поєднує декілька компонентів, що … Стаття Танці можуть бути ефективнішими за фізичні вправи для зниження стресу з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Танці можуть бути ефективнішими за фізичні вправи для зниження стресу
Креатин не збільшує м’язи під час тренувань — дослідження
Австралійські науковці виявили, що щоденний прийом рекомендованої дози креатину під час силових тренувань не сприяє нарощуванню м’язової маси, що суперечить поширеним переконанням. Креатинові добавки займають надзвичайно популярне місце на ринку спортивного харчування. Ринок креатину в 2024 році оцінюється в 514,4 мільйона доларів США, з прогнозованим зростанням у майбутньому. Проте нове дослідження з Університету Нового Південного … Стаття Креатин не збільшує м’язи під час тренувань — дослідження з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Креатин не збільшує м’язи під час тренувань — дослідження
Вчені виявили чотири продукти, що знижують шум у вухах
Нещодавнє дослідження науковців з Університету традиційної китайської медицини Ченду виявило, що регулярне споживання певних продуктів харчування може суттєво знизити ризик виникнення шуму у вухах (тинітусу). Проблема тинітусу та його поширеність Шум у вухах, або “тинітус” – це стан, що характеризується відчуттям звуку за відсутності зовнішнього джерела звуку. Він проявляється як постійний дзвін, дзижчання або шипіння … Стаття Вчені виявили чотири продукти, що знижують шум у вухах з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вчені виявили чотири продукти, що знижують шум у вухах

About channel

  • Пізнавальний інтернет журнал

    Responsible: editorial office of the site cikavosti.com

What is wrong with this post?