Цікавості - we.ua

Цікавості

we:@cikavosti.com

4 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Єгиптологи уточнили час приходу до влади царя Джедкара Ісесі

Дослідження встановили нові дати правління фараона Джедкара Ісесі з V династії Стародавнього Єгипту, які відрізняються від попередніх оцінок. Археологи уточнили час правління єгипетського фараона Джедкара Ісесі, одного з царів V династії, використовуючи сучасні методи радіовуглецевого аналізу. Згідно з новими даними, цей правитель Стародавнього царства зійшов на престол раніше, ніж вважалося раніше — між 2503 і … Стаття Єгиптологи уточнили час приходу до влади царя Джедкара Ісесі з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Єгиптологи уточнили час приходу до влади царя Джедкара Ісесі

Молода слониха перешкоджала купанню старшої у зоопарку Берліна (відео)

Зоологи з Берлінського університету імені Гумбольдта дослідили використання інструментів для гігієни азіатськими слонами (Еlерhаs mахіmus) у Берлінському зоопарку. Вони спостерігали за трьома самками – Мері, Анчалі та Панг Фа, які щоденно приймають водні процедури. Серед них старша слониха Мері продемонструвала складну поведінку, беручи хоботом шланг для води й поливаючи себе, контролюючи довжину вільного кінця залежно … Стаття Молода слониха перешкоджала купанню старшої у зоопарку Берліна (відео) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Молода слониха перешкоджала купанню старшої у зоопарку Берліна (відео)

Ховрахи допомогли відновити екосистему після виверження вулкана

Вулканічні виверження, що призводять до значних змін ландшафту та клімату, завдають шкоди не лише людям, а й екосистемам, знищуючи рослинність, мікроорганізми ґрунту та позбавляючи місцевих тварин необхідної їжі, а природним середовищам — здатності до самовідновлення. Катастрофічний вплив вивержень на екосистеми призводить до “млявої пустелі” з нашаруванням вулканічного попелу, що ускладнює зростання рослин. Попіл блокує сонячне … Стаття Ховрахи допомогли відновити екосистему після виверження вулкана з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Ховрахи допомогли відновити екосистему після виверження вулкана

Ботаніки назвали два можливі центри одомашнення стручкового перцю

Американські та мексиканські вчені виявили два ймовірні центри одомашнення найпопулярнішого виду стручкового перцю Сарsісum аnnuum, які, ймовірно, розташовувалися на півострові Юкатан і в мексиканському штаті Герреро. Стручкові перці роду Сарsісum є однією з найпопулярніших овочевих культур у світі, і серед них вид С. аnnuum (включаючи різновиди чилі та болгарський перець) займає провідне місце. Вважається, що … Стаття Ботаніки назвали два можливі центри одомашнення стручкового перцю з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Ботаніки назвали два можливі центри одомашнення стручкового перцю

Мешканці Землі раптом стали більшими на кілька порядків 600 мільйонів років тому

Нове дослідження виявило, що близько 600 мільйонів років тому на Землі відбувся різкий еволюційний стрибок, під час якого з’явилися перші великі та багатоклітинні організми, відомі як лантіанська біота. Це стало першим кроком у переході від мікроскопічного світу до макроскопічного. Більшу частину історії Землі її населенням були лише мікроби та одноклітинні організми. Упродовж мільярдів років планета … Стаття Мешканці Землі раптом стали більшими на кілька порядків 600 мільйонів років тому з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Мешканці Землі раптом стали більшими на кілька порядків 600 мільйонів років тому

У Кенії знайдено личинок, які можуть розщеплювати пластик

Нові дослідження показали, що личинки борошняного черв’яка здатні розщеплювати полістирол, відкриваючи нові можливості для біологічної утилізації пластикових відходів, які складно переробляти традиційними методами. Полістирол, відомий також як пінополістирол, є поширеним пластиком, який використовується для пакування харчових продуктів, електроніки та промислових товарів. Завдяки своїй стійкості до розкладання він спричиняє тривале забруднення навколишнього середовища. Традиційні методи переробки … Стаття У Кенії знайдено личинок, які можуть розщеплювати пластик з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - У Кенії знайдено личинок, які можуть розщеплювати пластик

Озеленення Сахари змінило всю північну півкулю Землі

Нове дослідження показало, що в теплі періоди історії Землі Сахара перетворювалася на зелений регіон, що суттєво впливало на клімат Північної півкулі, зокрема Арктики, Європи та Середньої Азії. Науковці з’ясували, що у тепліші періоди історії Землі Сахара переходила від пустельного до зеленого ландшафту, що мало суттєвий вплив на кліматичні умови Північної півкулі. Нове дослідження, опубліковане в … Стаття Озеленення Сахари змінило всю північну півкулю Землі з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Озеленення Сахари змінило всю північну півкулю Землі

Учені підгледіли майбутнє Землі: яким воно буде

Астрономи виявили планету, схожу на Землю, яка обертається навколо мертвої зірки. Це відкриття показує, що чекає на нашу планету, коли Сонце перетвориться на червоного гіганта, а потім – на білого карлика. Астрономи знайшли планету, схожу на Землю, яка розташована за 4000 світлових років від нас і обертається навколо мертвої зірки – білого карлика. Це відкриття … Стаття Учені підгледіли майбутнє Землі: яким воно буде з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Учені підгледіли майбутнє Землі: яким воно буде

Зал короля Артура виявився неолітичним загоном для худоби (фото)

Археологи визначили, що Зала короля Артура в Корнуоллі насправді походить з неолітичної епохи, що на чотири тисячі років старше за легендарного короля. На болотистих просторах Бодмін-Мура в Корнуоллі знаходиться Зала короля Артура — пам’ятка, яку довгий час відносили до раннього Середньовіччя і пов’язували з легендарним королем Артуром. Однак нові археологічні дослідження, проведені фахівцями з Соrnwаll … Стаття Зал короля Артура виявився неолітичним загоном для худоби (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Зал короля Артура виявився неолітичним загоном для худоби (фото)

Помпейка з Будинку Золотого Браслета виявилася темношкірим чоловіком

Дослідження ДНК загиблих у Помпеях показало їхнє походження зі Східного Середземномор’я, Близького Сходу та Північної Африки. Міжнародна команда палеогенетиків дослідила стародавню ДНК з останків мешканців Помпей, загиблих під час виверження Везувію в 79 році н.е., і виявила, що частина їхніх предків походила зі Східного Середземномор’я, Близького Сходу та Північної Африки. Це дослідження, опубліковане в журналі … Стаття Помпейка з Будинку Золотого Браслета виявилася темношкірим чоловіком з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Помпейка з Будинку Золотого Браслета виявилася темношкірим чоловіком

About channel

  • Пізнавальний інтернет журнал

    Responsible: editorial office of the site cikavosti.com

What is wrong with this post?