Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
39 thous. of news
Еспресо on espreso.tv
Шмигаль в Ужгороді зустрівся з прем'єром Чехії Фіалою: домовилися про співпрацю у сфері ОПК, економіці й торгівлі
Про це Шмигаль повідомив у tеlеgrаm. Український прем'єр розповів, що під час зустрічі подякував Чехії за всебічну допомогу, зокрема, 900 млн доларів військової допомоги, які Україна отримала з 2022 року;  80 млн євро допомоги для енергосектору; близько 1,5 млн снарядів різного калібру, які Чехія надала торік, й 400 тисяч, які надійдуть цього року у межах чеської ініціативи. Також Шмигаль розповів, що сума річної допомоги Україні з боку Чехії збільшена до понад 43 млн доларів."Чехія перебуває в авангарді санкційної політики проти агресора. Розраховуємо на подальше посилення санкцій, а також перекриття усіх обхідних шляхів уникнення санкційних обмежень. Вітаємо прийняття 17-го пакета санкцій у ЄС. Також наполягаємо на повній конфіскації знерухомлених на Заході російських активів", - наголосив прем'єр. За його словами, під час зустрічі вони з Фіалою підтвердили важливість подальшого збільшення військової, фінансової, економічної та гуманітарної допомоги Україні. Крім того, Шмигаль повідомив, що країни зміцнюватимуть інтеграцію оборонних індустрій й домовилися про співпрацю у сфері підготовки українських пілотів літаків F-16.Прем'єр зазначив, що Чехія всіляко сприятиме євроінтеграції України - серед усього, надаватиме консультативну допомогу під час передвступних переговорів. "Подякував за чеський патронат над Дніпровщиною, в межах якого відновлюються лікарні, постачається енергетичне обладнання та системи очищення питної води. І окремо вдячні уряду Чехії за модернізацію шести лікарень у Києві, Кривому Розі, Дніпрі, Львові, Луцьку та Рівному. Впевнений, що Україна та Чехія й надалі разом успішно відповідатимуть на численні безпекові, економічні, інтеграційні виклики. Разом зробимо усе можливе, щоб майбутнє було мирним і стабільним для українського й чеського народів", - підсумував Шмигаль. Згодом стало відомо, що у спільній заяві прем'єри України й Чехії зафіксували наміри посилювати стратегічне партнерство, співпрацю у сфері ОПК, економіці та торгівлі. Вони домовились поглиблювати співпрацю бізнесів навколо відбудови України та в пріоритетних сферах: енергетиці, сільському господарстві, транспорті, інфраструктурі "розумних" міст, екології, охорони здоров’я, кібербезпеці, цифрових технологіях, освіті, науці та інших сферах.Крім того, Шмигаль і Фіала обговорили шляхи залучення чеських інвестицій в Україну та створення спільних підприємств. "Також сьогодні підписали меморандум про співробітництво у сфері сільського господарства та харчової промисловості. Ця домовленість сприятиме наближенню українського законодавства до норм та практик ЄС та посиленню двосторонньої торгівлі аграрною продукцією між нашими країнами", - додав прем'єр України. 20 травня Європейський Союз ухвалив 17-й пакет антиросійських санкцій. Він стосується майже 200 кораблів тіньового флоту.     
we.ua - Шмигаль в Ужгороді зустрівся з прем'єром Чехії Фіалою: домовилися про співпрацю у сфері ОПК, економіці й торгівлі
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules