Про це в етері Еспресо розповів авіаційний експерт та аналітик Костянтин Криволап."Річ у тому, що навколо дронів-перехоплювачів створилась дуже гарна медійна картинка. Зокрема, що дрони-перехоплювачі є гейм чейнджером. Втім, це не так, фізику ще ніхто не скасовував. Якщо взяти й порахувати, що ми матимемо зрештою, то для, щоб вразити БПЛА Shаhеd на висоті 4000 тис. км вибухівкою 1,5 кг потрібні потужні двигуни. Оскільки, влучити в "шахед" можна, але якщо влучання не було в бойову частину, паливний бак, або двигун, то це не буде гарантією збиття. До прикладу, вогневі групи влучають в "шахед", але це не гарантує, що він буде знищений", - пояснив Криволап.Експерт повідомив, що сьогодні на озброєнні України є як вітчизняні дрони-перехоплювачі, так і ті, які постачаються партнерами."Тобто, щоб фактично збивати "шахеди" на висоті понад 4000 тис. км у кінцевому підсумку потрібні дрони-перехоплювачі розмірами під два метри. Я вже не кажу про системи наведення, а лише про потужність двигуна й бойову частину. У нас є кілька моделей дронів-перехоплювачів, як наших, так і виробництва наших партнерів. Однак, їх кількість дуже обмежена. З іншого боку, якщо "шахед" летить на висоті до 2000 км, то дрони перехоплювачі будуть ефективним засобом його знищення. За таких умов дрон-перехоплювач може чудово бачити й контролювати політ "шахеда", - додав він. 4 липня президент Володимир Зеленський відреагував на чергову атаку РФ та розповів про початок роботи дронів-перехоплювачів, які збили десятки ворожих БПЛА. Також Зеленський заявив, що Україна планує максимально масштабувати виробництво дронів-перехоплювачів.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.