Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv

39.7 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Росіяни вдарили балістикою по Сумах: загинуло понад 20 людей
Про це повідомив в. о. міського голови Артем Кобзар."Сьогодні внаслідок удару ракети є багато загиблих… Ворог знову вдарив по мирному населенню", - написав він о 10:50.За словами начальника Сумської ОВА Володимира Артюха, ворог вдарив двома балістичними ракетами по центру Сум. На момент удару на вулиці перебувало багато людей.Близько 11:30 стало відомо про понад 20 загиблих. Згодом очільник МВС Ігор Клименко повідомив, що кількість жертв зросла до 21, ще щонайменше 20 поранено. Люди постраждали прямо посеред вулиці, в автівках, громадському транспорті, в будинках."Прямісінько в центр міста Росія поцілила балістикою. Саме тоді, коли на вулиці було багато людей. Свідоме знищення цивільних у велике церковне свято", - написав Клименко.За даними "Суспільне Суми", серед поранених є дитина.У місті пошкоджено житлові та нежитлові будівлі. Зараз триває рятувальна операція. Перед цим, близько 10:20, Повітряні сили повідомили про швидкісну ціль на Сумщині. Після цього у місті пролунали вибухи.На жахливий удар російської балістики по Сумах відреагував президент Володимир Зеленський. "Ворожі ракети вдарили по звичайній міській вулиці, по звичайному життю: будинки, освітні заклади, машини на вулиці… І це в день, коли люди йдуть до церков: Вербна неділя, свято Входу Господнього в Єрусалим. За попередніми даними, йдеться про десятки загиблих та поранених мирних жителів. Тільки сволота так може діяти. Забираючи життя у звичайних людей. Мої співчуття рідним і близьким", - написав Зеленський.Президент наголосив на потребі жорсткої реакції світу - Сполучених Штатів, Європи, усіх у світі, хто хоче закінчення цієї війни та вбивств. "Росія хоче саме такого терору й затягує цю війну. Без тиску на агресора мир неможливий. Розмови ще ніколи не зупиняли балістику та авіабомби. Потрібне таке ставлення до Росії, на яке заслуговує терорист. Дякую всім, хто з Україною й допомагає нам захищати життя", - підкреслив Зеленський.Він показав кадри після влучання російських ракет. Увага, відео чутливого характеру! Внаслідок нічної атаки у Сумській області пошкоджено житлові будинки, під Києвом виникла пожежа через падіння уламків. 
we.ua - Росіяни вдарили балістикою по Сумах: загинуло понад 20 людей
У Києві в День працівника оборонно-промислового комплексу України заклали Монумент пошани загиблим зброярам
Про це повідомляє УкрОборонПром."Сьогодні ми зібралися тут не просто для того, щоб відкрити меморіальний знак. Ми зібралися, щоб схилити голови перед пам’яттю тих, хто віддав найцінніше — своє життя — заради України. Зброярі, які загинули, працюючи для фронту, — це люди, завдяки яким тримається оборона, завдяки яким наша армія має силу, а країна — шанс на перемогу.Це не просто імена, викарбувані в камені. Це руки, які створювали зброю, модернізували техніку, ремонтували під обстрілами. Вони воювали не зі зброєю в руках, але з не меншим героїзмом і самопожертвою", – зазначив генеральний директор АТ "УОП".У вшануванні пам’яті загиблих працівників української оборонки взяли участь радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, очільник Укроборонпрому Олег Гуляк, голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич та представники вітчизняного ОПК.У 2024 році Україна створила нову ракету-дрон "Барс", про яку раніше не повідомлялося.
we.ua - У Києві в День працівника оборонно-промислового комплексу України заклали Монумент пошани загиблим зброярам
Визначення необхідності — найскладніший етап у переливанні крові, - офіцерка бригади "Азов" Ріна
Про це вона розповіла в етері Еспресо"Найскладнішим етапом у переливанні крові є визначення необхідності. Дуже багато питань часто виникають щодо процедури переливання крові, але якщо людина може поставити внутрішньовенний катетер, то фактично це є основою у технічних навичках для переливання крові. Найскладнішим є визначення того моменту, коли потрібно переливати кров, або коли не потрібно. Особливо в умовах вичерпних ресурсів, оскільки, ми не маємо нескінченний запас крові. Саме тому, коли ми розвивали систему переливання крові в бригаді "Азов", то спочатку цей процес почав працювати на стабілізаційних пунктах, потім під час евакуації й на сам кінець - у бойових медиків. Все це було потрібно, щоб налагодити систему зворотнього звʼязку", - розповіла Ріна.За словами офіцерки, рішення про переливання крові пораненому військовослужбовцю приймається сумісно з начмедом батальйону з обовʼязковим узгодженням евакуації.Читайте також: Трансфузія крові: як переливання на догоспітальному етапі рятує життя"В цілому маркери необхідності переливання крові дуже прості. Зокрема, змінений стан свідомості та відсутність пульсу на периферії. Звісно це супроводжується з великою втратою крові. Тобто, нам відомо, що людина втратила дуже багато крові, вона провалюється по стану свідомості, зникає пульс, тоді ми приймаємо рішення про переливання крові. Такі рішення зазвичай узгоджуються з начмедом батальйону. Обовʼязково потрібно уточнити можливий час евакуації, бо цей процес відбувається не кожну секунду чи хвилину, а тільки тоді коли на це є можливість", - додав він.3 березня пресслужба "Азову" повідомила, що медична служба 12-ї бригади здійснила унікальну операцію з порятунку пораненого бійця в бойових умовах 
we.ua - Визначення необхідності — найскладніший етап у переливанні крові, - офіцерка бригади Азов Ріна
Росія повернулася до звичного формату ракетних обстрілів України, водночас змінивши тактику атак дронами, - ISW
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ІSW).Аналітики зазначають, що в той час Росія здійснювала масовані обстріли, однак останніми тижнями обсяги ракетних атак зменшилися, наблизившись до рівня, який спостерігався в січні та на початку лютого. Зокрема, 7 квітня російські війська не здійснили жодного обстрілу України, хоча лише напередодні, 6 квітня, відбулася наймасштабніша атака за останній місяць. Після цього росіяни поновили щоденні удари.  Водночас російська армія змінила тактику використання дронів-камікадзе типу Shаhеd. Як повідомляють українські джерела та німецьке видання ВІLD, безпілотники тепер тримають на значній висоті за кілька кілометрів від цілей, а потім запускають у бік об’єктів кількома синхронізованими групами. Після цього дрони спрямовують на ціль максимально щільними рядами по 10–15 одиниць, щоб перевантажити українські системи ППО.  Речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат 6 квітня зазначив, що російські військові постійно вдосконалюють свої дрони Shаhеd, балістичні ракети та тактику ударів, що ускладнює роботу української протиповітряної оборони.Раніше Shаhеd запускали хвилями по різних напрямках щоночі, а нинішнє їхнє згрупування у щільніші формації, за оцінкою аналітиків, свідчить про спробу ефективніше пригнічувати українську ППО.  Також фахівці відзначають, що офіційна Москва продовжує відмовлятися від участі в перемир’ї. На думку ІSW, російське керівництво навмисно затягує переговори щодо припинення вогню, прагнучи використати цей час для закріплення тактичних переваг на лінії фронту та продовження руйнівних ударів по військовій і цивільній інфраструктурі України з метою залякування населення і підриву обороноздатності країни.Звечора 12 квітня росіяни запустили по Україні ударні безпілотники. У Сумській області внаслідок удару пошкоджено житлові будинки, під Києвом виникла пожежа через падіння уламків.
we.ua - Росія повернулася до звичного формату ракетних обстрілів України, водночас змінивши тактику атак дронами, - ІSW
Компанія Apple була на межі найбільшої кризи з часів пандемії через мита Трампа, - Bloomberg
Про це пише Вlооmbеrg.Як зазначається, запроваджені Трампом 125% мита на товари, вироблені в Китаї, загрожували зруйнувати ланцюжок постачань компанії так само серйозно, як це сталося пʼять років тому.Однак рішення американського президента звільнити від накладення взаємних мит смартфони та комп’ютери допомогло цього уникнути.Як пише Вlооmbеrg, ще до офіційного запровадження мит, Аррlе готувала "план Б": нарощування виробництва іРhоnе в Індії, аби обійти китайські мита.Враховуючи, що потужності з виробництва іРhоnе в Індії дозволяють випускати понад 30 млн смартфонів на рік, виробництво лише в цій країні могло б задовольнити значну частину американського попиту. Сьогодні Аррlе продає від 220 до 230 мільйонів іРhоnе на рік, і близько третини з них припадає на США.Попри це, компанія все ще залежить від Китаю. За оцінками американського банківського холдингу, що належить до числа фінансових конгломератів Моrgаn Stаnlеy, там виготовляють 87% іРhоnе, 80% іРаd та 60% МасВооk. Уся ця продукція приносить компанії до 75% річного доходу. Окрім того, 17% світового доходу компанії надходить саме з Китаю, де Аррlе має десятки магазинів.Раніше глобальний керівник відділу технологічних досліджень у фінансовій компанії Wеdbush Sесurіtіеs Ден Айвз повідомляв, що внаслідок різкого підвищення цін на різні товари, зокрема електроніку, через запровадження Дональдом Трампом масштабних мит, вартість іРhоnе може зрости більше ніж утроє.Проте 11 квітня митна та прикордонна служби США випустили нові інструкції, згідно з якими смартфони та комп'ютери будуть звільнені від взаємних тарифів, запроваджених президентом Трампом.
we.ua - Компанія Аррlе була на межі найбільшої кризи з часів пандемії через мита Трампа, - Вlооmbеrg
Війна з російськими танкерами на Балтиці: все ще попереду
Затримання 11 квітня Силами оборони Естонії підсанкційного танкера “Кіwаlа”, що прямував в Усть-Лугу під завантаження російською нафтою, є індикатором наростальної рішучості країн Балтійського регіону.Тут слід пригадати, що 21 березня Німеччина теж зробила доволі рішучий крок — конфіскувала танкер "Еvеntіn" разом із цінним вантажем —  приблизно 100 тисячами тонн російської нафти вартістю 40 млн євро, що перейшла у німецьку власність. У Берліні тоді підкреслили, що цей "надзвичайно жорсткий підхід" має на меті надіслати сигнал Росії, що Німеччина не буде стояти осторонь і спостерігати за транзитом російської нафти через Балтійське море. Ну ось Естонія надіслала ще один сигнал.Однак, Рубікон рішучості балтійськими країнами буде перейдено тоді, коли танкери, що прямують до російських портів під завантаження Urаls, будуть затримуватись перед входом у Данські протоки. Читайте також: Сили оборони Естонії затримали танкер тіньового флоту РосіїУ 1933 році, відвідуючи Кольську затоку та милуючись просторами Арктичного океану, Сталін сказав: "Що таке Чорне море? Балія. Що таке Балтика? Пляшка. А корок не в нас...". Дійсно, "корок" від "балтійської пляшки" не у росіян! Горлечко пляшки – Данські протоки й корок до нього у данців. Та й Швеція з Фінляндією вже члени НАТО. І Балтика – море НАТО і ЄС. А через Балтику йде жирний потік російської нафти й нафтопродуктів. Можна ж і закоркувати це горлечко для руху нафтових танкерів в ім’я чистого та зеленого сьогодення й майбутнього Балтики…Ще 22 лютого 2023 року на круглому столі в Укрінформі, і надалі на різних мозкових штурмах і дискусіях в Україні та за рубежем (останній раз в Європарламенті у січні цього року), неодноразово наголошував, що ефективні санкції проти російської нафти можливі шляхом блокування заходу танкерів з невідповідним технічним станом у Балтійське море. До речі, Росія навіть претензії не зможе пред’явити. Ось зараз, на тлі затримання естонцями танкера “Кіwаlа” росЗМІ розгублено пишуть "Формально судно не имеет никакого отношения ни к России, ни к компаниям страны". А раз так – то повна свобода дій для ВМС Данії та союзних по НАТО і ЄС країн Балтики та Північного моря в зоні Данських проток.Р.S. Російські порти Балтики перевалюють на експорт 57% російської нафти та нафтопродуктів.ДжерелоПро автора.  Михайло Гончар, експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносинРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів. 
we.ua - Війна з російськими танкерами на Балтиці: все ще попереду
Експрезидент Південної Кореї постане перед судом: йому загрожує довічне ув’язнення або смертна кара
Про це інформує Yоnhар із посиланням на свої джерела.Юна звинувачують у спробі запровадити воєнний стан у грудні 2024 року. Тепер він постане перед судом як обвинувачений у залі 417 Центрального районного суду Сеула - саме там раніше судили кількох колишніх президентів.Юн стане вже п’ятим колишнім президентом, який постане перед кримінальним судом.Як зазначають журналісти, щоб уникнути сутичок чи мітингів, Юну дозволять скористатися підземним в’їздом до суду, а навколо будівлі посилять додаткові заходи безпеки.Ключовими свідками у справі виступатимуть двоє високопосадовців армії: командувач Першої охоронної групи столичного оборонного командування Чо Сон Хьон та командир Першого батальйону спеціальних сил Кім Хьон Кі.У разі визнання винним у спробі запровадження воєнного стану, Юну може загрожувати довічне ув’язнення або навіть смертна кара.Що відомо про арешт президента Південної КореїПрезидент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня 2024 року оголосив у країні надзвичайний воєнний стан, звинувативши опозицію в "антидержавній діяльності". Парламент ухвалив резолюцію з вимогою скасувати цей стан, після чого військові вдерлися до лідерів опозиції для арешту. У відповідь кабінет міністрів затвердив клопотання про скасування воєнного стану, який тривав близько 6 годин.Представники опозиції країни закликали президента терміново піти у відставку, погрожуючи імпічментом у разі відмови.Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон заявив, що це він запропонував президенту оголосити воєнний стан у країні, і попросив пробачення у громадян за "плутанину". Уже згодом його заарештували в рамках розслідування справи про можливу державну зраду.5 грудня 2024 року поліція Південної Кореї розпочала розслідування за звинуваченнями президента в державній зраді через оголошення ним воєнного стану. Наступного дня проти президента Південної Кореї порушили кримінальну справу. Сам Юн Сок Йоль під час свого звернення до народу перепросив за оголошення воєнного стану в країні.Згодом йому оголосили підозру у державній зраді на основі численних скарг. Лідер Демократичної партії Південної Кореї Лі Чже Мьон оголосив про намір своєї партії наполягати на повторному голосуванні за імпічмент президента.Також Юн Сок Йолю заборонили виїзд з країни, а керівна партія Південної Кореї оголосила, що обговорює можливість відставки президента у лютому та проведення дострокових виборів у квітні або травні.Пізніше парламент Південної Кореї підтримав законопроєкт про імпічмент президента, проте він пообіцяв "боротися за своє політичне майбутнє".16 грудня 2024 року конституційний суд Південної Кореї розпочав слухання у справі про імпічмент президента. Слідчі заявили, що планують допитати його. Однак Юн проігнорував повістку на допит. Також він не з'явився на допит за викликом і 25 грудня.3 січня південнокорейські слідчі увійшли до резиденції президента, щоб виконати ордер на його арешт. Утім після протестів спробу арешту зупинили. Після цього стало відомо, що влада країни готується до повторної спроби арешту Юн Сок Йоля. Політик вчергове проігнорував виклики на допит і забарикадувався у своїй резиденції.Уже 15 січня слідчі Південної Кореї, вперше в історії, заарештували тимчасово відстороненого президента Юн Сок Йоля. Він відмовився давати свідчення щодо рішення від 3 грудня про запровадження в країні воєнного стану. Натомість уже 18 січня Юн Сок Йоль відвідав слухання в суді Сеула, щоб заперечити рішення щодо свого можливого арешту.Суд Сеула 24 січня відхилив запит прокуратури щодо продовження терміну утримання під вартою Юн Сок Йоля, а вже 8 березня він вийшов із в'язниці після того, як суд скасував його арешт.Вже 4 квітня вищий суд Південної Кореї усунув з посади президента Юн Сок Йоля, ухваливши рішення про затвердження імпічменту.
we.ua - Експрезидент Південної Кореї постане перед судом: йому загрожує довічне ув’язнення або смертна кара
Росіяни хочуть реалізувати кілька задумів на Запорізькому напрямку, - речник "Легіону Свободи" Денисов
Про це він розповів в етері Еспресо."Мені звісно не відомі плани російських генералів, але я можу дати оцінку дій ворога на Запорізькому напрямку. Зрозуміло, що вони не полишатимуть спроби проводити активні наступальні дії. По-перше, окупанти спробують відбити всі ті території й населені пункти, які вони втратили під час контрнаступу ЗСУ. Також вони намагатимуться максимально посунути лінії фронту в бік обласного центру. Це потрібно їм, щоб убезпечити той сухопутний коридор з Ростова до окупованого Криму", - розповів Денисов. Військовослужбовець зауважив, що попри перевагу в авіації й артилерії, росіяни просуваються дуже повільно"До того ж в них скоро відбудеться "день побєдобєсія" і потрібно показати якісь результати керівництву. Також не слід забувати, що у своїй конституції вони записали, що вся Запорізька область входить до складу РФ і тому вони будуть намагатись вийти на адміністративні кордони області. Втім, ми бачили результати цих спроб. Попри те, що вони мають суттєву перевагу у повітрі й артилерії, росіяни просуваються дуже повільно. Це вкрай малі й повільні темпи їхнього просування. Якісь незначні шматки території їм вдалось захопити, але не факт, що вони там втримаються", - додав він. 13 квітня у Генштабі ЗСУ повідомили, що упродовж доби на російсько-українському фронті відбулося 120 бойових зіткнень. Найактивніше окупанти атакують позиції Сил оборони на Покровському і Курському напрямках 
we.ua - Росіяни хочуть реалізувати кілька задумів на Запорізькому напрямку, - речник Легіону Свободи Денисов
Нічна атака БПЛА по Україні: оборонці неба збили 43 повітряні цілі ворога
Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.Так, з 20:30 12 квітня росіяни запустили 43 ударних БПЛА типу Shаhеd та безпілотники-імітатори різних типів із напрямків Орел, Курськ і Приморсько-Ахтарськ, що у РФ.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Сил оборони України.Станом на ранок військові підтвердили збиття 43 ударних дронів ворога на півночі, півдні та в центрі країни. Ще 12 ворожих безпілотників-імітаторів були локаційно втрачені.Внаслідок нічної атаки у Сумській області пошкоджено житлові будинки, під Києвом виникла пожежа через падіння уламків. 
we.ua - Нічна атака БПЛА по Україні: оборонці неба збили 43 повітряні цілі ворога
РФ атакувала дронами територію України: на Сумщині пошкоджено будинки, на Київщині сталася пожежа
Атака на СумщинуО 20:16 Сумська міська рада поінформувала, що ворожий безпілотник атакував територію Стецьківського старостату."За попередньою інформацією, внаслідок удару пошкоджено вікна в житлових будинках та господарські споруди щонайменше в трьох садибах", - ідеться в повідомленні.Наразі інформація про постраждалих не надходила.Станом на ранок в ОВА заявили, що цієї ночі у небі над регіоном зенітники збили 4 ворожих "шахеди".Наслідки атаки на КиївщиніЯк прозвітували у Київській ОВА, цієї ночі ворог в черговий раз атакував Київщину дронами. В області працювали сили ППО. Є збиті ворожі цілі.Минулося без постраждалих серед населення та влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури.Однак у Фастівському районі унаслідок ворожої атаки сталося загоряння покрівлі ангара. Пожежу вже ліквідували. Рух безпілотниківО 20:40 Повітряні сили ЗС України повідомили Сумську область про загрозу застосування ударних БПЛА. Згодом небезпека ударних безпілотників поширилась також на Чернігівську область.Станом на 21:00 ПС зафіксували декілька груп ворожих дронів на Сумщині, курсом на Чернігівщину.О 21:37 ПС повідомили про БПЛА у Сумській та Чернігівській областях, що рухаються у південно-західному напрямку.Загроза застосування ударних дронів о 21:54 поширилась також на Київську область.Згодом ПС попередили про небезпеку ударних БПЛА Полтавську область.Станом на 22:12 безпілотники зафіксували:На Сумщині, що рухаються  у бік Чернігівської та Полтавської областей.На Чернігівщині, курс південно-західний.На сході Київщини, курс південний, південно-західний.О 23:00 загроза застосування ударних БПЛА поширилась на місто Київ. Згодом ПС зафіксували безпілотник у напрямку міста Бориспіль з північного сходу.Про небезпеки ударних дронів ПС о 23:04 також попередили Черкаську область, зокрема Золотоніський район.О 23:31 загроза застосування ударних БПЛА поширилась на Житомирську область.Близько 01:00 13 квітня російські дрони на південний схід від Миколаєва, рухалися у південно-західному напрямку, а потім з Миколаївщини на Одещину.Також загрозу застосування ударних БПЛА оголошували на Житомирщині близько 02:00, а вже вранці - на Харківщині.У п'ятницю ввечері, 11 квітня, Росія завдала ударів по Україні ударними безпілотниками. Внаслідок атаки в Києві та Харкові є поранені.
we.ua - РФ атакувала дронами територію України: на Сумщині пошкоджено будинки, на Київщині сталася пожежа

About channel

  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv

News filter

What is wrong with this post?