Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
38 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Еспресо on espreso.tv
В ексміністра інфраструктури Кубракова проводять обшуки, - ЗМІ
Про це пишуть "Українська правда", "Інтерфакс-Україна" та РБК Україна із посиланням на джерела в правоохоронних органах.За цими даними, Шевченко в шахрайський спосіб виманив у підприємців 14,5 млн грн нібито на закупівлю добрив у Білорусі, а сприяти реалізацію задуму міг колишній міністр інфраструктури Кубраков. Офіційно наразі про обшуки не повідомляли. Також Олександр Кубраков нині публічно не коментував це.27 січня 2023 року Мустафа Найєм, який до цього був заступником міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, очолив Агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.У понеділок, 10 червня, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм написав заяву про звільнення з посадиНародна депутатка Софія Федина повідомила, що є інформація про те, що Найєм та Кубраков останнім часом активно співпрацювали з американцями щодо несанкціонованого використання бюджетних коштів, що могло вплинути на їхнє звільнення.
we.ua - В ексміністра інфраструктури Кубракова проводять обшуки, - ЗМІ
Еспресо on espreso.tv
У Києві відбувається церемонія прощання з композитором Ігорем Покладом
Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Катерина Галко. Церемонія прощання проходить у Національній філармонії України. У прощальному слові його дружина, Світлана Поклад, згадала про останні дні композитора й подякувала усім, хто розділив із нею біль втрати."Я хочу висловити свою найщирішу подяку кожному з тих, хто подзвонив, хто написав, хто просто пролив слезину, коли дізнався цю трагічну звістку. Були дуже важкі часи. Чесно вам кажу. І ще на фоні того, що відбувається в країні. Так, він дійсно пішов з життя під звуки "шахедів", які летіли у нас над головою. Але він пішов дуже тихо, дуже мирно, дуже спокійно. Господь настільки його любив, що він при такому важкому діагнозі не мав жодної хвилини болю. І, мабуть, це має якось втішити кожного з нас. Ви знаєте, сьогодні ми прощаємося з ним як з людиною. Але він по собі залишив такий скарб неймовірний, з яким ми ніколи не прощаємося…Він не дожив до перемоги, але ми всі сподіваємося, що доживемо і співатимемо, і слухатимемо його музику", - зазначила Світлана Поклад. Для довідки. Ігор Поклад – видатний композитор, опермейстер, лауреат Шевченківської премії, заслужений діяч мистецтв УРСР, народний артист України, член Національної спілки композиторів України.У 2021 році був відзначений званням Герой України, а у 2024 році – Національна легенда України.Поклад є автором понад 150 пісень. Серед найвідоміших - "Кохана", "Дикі гуси", "Зелен-клен", "Тиха вода", "Скрипка грає", "Чарівна скрипка" та інші.Нагадаємо, уранці 9 липня дружина Ігоря Поклада повідомила про його смерть. Народному артисту України було 83 роки. 
we.ua - У Києві відбувається церемонія прощання з композитором Ігорем Покладом
Еспресо on espreso.tv
Через негоду знеструмлені 438 населених пунктів: ситуація в енергетиці 11 липня
Про це повідомили пресслужби Міненерго та Укренерго.СпоживанняСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 11 липня, станом на 9:30, воно було на 6,6% нижчим, ніж у той самий час попереднього дня – у четвер. Причина – спадання спеки у західних і центральних областях. А також – сонячна погода у більшості регіонів, що зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зниження рівня енергоспоживання із загальної мережі.Вчора, 10 липня, добовий максимум споживання був зафіксований вдень. Він був на 1,5% нижчим, ніж максимум попереднього дня – у середу. В Укренерго нагадали, що енергосистема ще відновлюється після масованих російських атак. Ремонтні бригади й надалі працюють на пошкоджених об'єктах.У зв’язку з підвищеним навантаженням на систему громадян закликали заощаджувати електроенергію у вечірні години з 17:00 до 22:00 та не вмикати одночасно енергомістких приладів.Наслідки негодиЧерез грозу та шквальний вітер  – на ранок повністю або частково були знеструмлені 438 населених пунктів у п’яти областях. Ремонтні бригади обленерго відновлюють пошкоджені лінії. Заживлення всіх знеструмлених абонентів очікується до кінця доби.
we.ua - Через негоду знеструмлені 438 населених пунктів: ситуація в енергетиці 11 липня
Еспресо on espreso.tv
У Києві запускають систему перехоплення дронів "Чисте небо", на яку виділять 260 млн грн
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко."Столиця залучає більше коштів для реалізації масштабного проєкту, який передбачає захист повітряного простору за допомогою вітчизняних дронів-перехоплювачів", — заявив керівник КМВА.На реалізацію ініціативи буде виділено 260 мільйонів гривень. Гроші підуть не лише на закупівлю техніки, а й на створення ефективної системи реагування на повітряні загрози.Зокрема, планується:Розгортання центру підготовки операторів дронів, де проходитимуть навчання фахівці з управління перехоплювальними безпілотниками.Формування додаткових мобільних підрозділів, які нестимуть чергування як у столиці, так і на її підступах.Тісна координація з Генштабом, Повітряними силами та іншими Силами оборони для досягнення максимальної синергії з існуючими системами ППО.Проєкт "Чисте небо" вже пройшов пілотну фазу на Київщині. За кілька місяців випробувань було перехоплено майже 550 ворожих дронів Shаhеd."550 перехоплених шахедів — це не просто статистика. Це збережені життя, інфраструктура, лікарні, школи, енергетика", — наголосив очільник КМВА.Окрім бюджетного фінансування, влада також працює над залученням позабюджетних коштів, щоб розширити проєкт."Це інвестиція в безпеку кожного киянина. Поки ворог атакує — ми посилюємо захист. Небо над Києвом буде чистим", — заявив керівник адміністрації.У ніч проти 10 липня російська армія атакувала Україну безпілотниками та дронами. У Києві через ворожі удари загинули дві людини, кількість постраждалих зросла до 26. 
we.ua - У Києві запускають систему перехоплення дронів Чисте небо, на яку виділять 260 млн грн
Еспресо on espreso.tv
Рубіо: з початку року РФ втратила вбитими 100 тис. солдатів, з українського боку втрати менші
Про це повідомив держсекретар США Марко Рубіо на пресконференції після зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, передає Дзеркало тижня."Важливо зазначити, що лише з січня цього року, наприклад, Росія втратила 100 000 солдатів – загиблими, не пораненими – загиблими. З українського боку втрати менші, але все одно значні", - сказав Рубіо. Він відмітив, що президент США Дональд Трамп хоче завершити цю війну."Як він казав з самого початку, його головна мета тут – зупинити загибель людей і руйнування, що тривають щодня", - додав держсекретар США. Держсекретар США Марко Рубіо за підсумками зустрічі з російським главою МЗС Сергієм Лавровим заявив, що РФ запропонувала "новий і інший підхід" у врегулюванні війни проти України, проте не уточнив, про що йдеться. 
we.ua - Рубіо: з початку року РФ втратила вбитими 100 тис. солдатів, з українського боку втрати менші
Еспресо on espreso.tv
11 липня — день пам'яті святої рівноапостольної Ольги. Що ще варто знати про цей день
Про княгиню ОльгуУ шлюбі з київським князем Ігорем Ольга прожила 33 роки, а коли народився син Святослав, їй було 36 років."Ця (Ольга) була передвісницею християнської землі, як вранішня зоря перед сонцем і як зірниця перед світом. Вона бо сіяла, як місяць уночі. Так вона між невірних людей світилася, як перло в багні, бо були вони закаляні гріхом, не омиті святим хрещенням, а вона омилася святою купіллю, скинула з себе гріховну одіж ветхого чоловіка Адама і в нового Адама втілилась, що ним є Христос", - Нестор-літописець.У 957 році княгиня Ольга відвідала Константинополь, де уклала угоду з візантійським імператором Константином VІІ Багрянородним. Там же в ніч з 17 на 18 жовтня 957 року прийняла християнство. Після повернення до Києва Ольга, як свідчать давньоруські джерела, почала зносити язичницькі капища.Княгиня Ольга була першою християнкою на княжому престолі. Її шанували при житті, а після смерті визнали рівноапостольною святою. Події цього дня1888 — У Києві на Софійській площі в рамках святкування 900-річчя прийняття християнства відкрито пам'ятник Богдану Хмельницькому. Ідея створення пам'ятника виникла серед громадськості з ініціативи історика, професора Київського університету Миколи Костомарова у 1840-х роках1943 — кульмінація Волинської трагедії1944 — засновано Українську Головну Визвольну Раду — політичний провід УПА2014 — внаслідок ракетного обстрілу з території Росії в районі Зеленопілля загинуло 36 українських військовихДень ангела (іменини) сьогодні святкують: ВасильГерманГригорійІванЙосипСергійТрадиціїУ деяких регіонах починали викопувати першу картоплюВважалося, що кропива цього дня має чарівні властивості та здатна надавати людині силу, бадьорість, тож саме 11 липня збирали кропивуМолоді дівчата саме цим настоєм кропиви зміцнювали волоссяПрикметиПогода безвітряна, а ліс шумить – до дощуВода в річках і колодязях прибуває – до негодиЩо не можна робити цього дня:Не рекомендується рано лягати спатиЗаборонено виливати питну водуЦього дня не можна одружуватися, тому що під вінцем будете і другий раз стоятиНе можна сваритися, інакше суперечка затягнеться надовго.
we.ua - 11 липня — день пам'яті святої рівноапостольної Ольги. Що ще варто знати про цей день
Еспресо on espreso.tv
Навіщо владі БЕБ?
1. Корупція та рейдерство. Нагадаю, БЕБ — це реінкарнація сумнозвісної податкової міліції, яка мала славу найбільш корумпованого органу. Поміняти назву недостатньо — треба поміняти правила гри всередині. Я певен, що корупційні потоки йдуть щодня, от просто зараз, коли ви читаєте ці рядки, — просто тому, що так було завжди, так налагоджено. Але гроші — це не головна причина, бо є друга, важливіша.2. Вибори. Відомо, що бізнес сильно незадоволений порушеними передвиборчими обіцянками (я маю на увазі тих, хто мав ілюзії, а не тих, хто вже тоді їх не мав), що б про це не писалося у пресрелізах нескінченних клонів "рад з підтримки підприємництва". Бізнес потребує верховенства права та прозорих правил гри, і в цьому напрямку нічого не зроблено (насправді стало гірше через війну, що мало б компенсуватися більшою економічною свободою, але ні). Читайте також: Історія з БЕБ може повторитися і з Конституційним судомЗрозуміло, що бізнес на наступних виборах підтримає якогось іншого кандидата (припускаю, що зараз в коментарі прийдуть "підприємці" та розкажуть нам, як після 2019 року зростає "процент жирів у маслі", але я б просив таких коментаторів одразу писати кількість співробітників, річний оборот та вартість активів, щоб ми розуміли, хто говорить). І для цього потрібен підконтрольний інструмент тиску на бізнес, щоб він навіть не подумав когось підтримати.На цьому тлі зобов'язання перед міжнародними партнерами нічого не варті. Адже партнери бояться української поразки й пробачать все.Але не все втрачено. Ще можна відкотити назад і затвердити незалежного голову, обраного на прозорому конкурсі. І таким чином набрати реальні, а не ілюзорні бали в очах бізнесу.ДжерелоПро автора. Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської академіїРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - Навіщо владі БЕБ?
Еспресо on espreso.tv
Італія виділить 45 млн євро на відновлення шести культурних памʼяток Одеси
Про це пише Укрінформ.Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький під час Міжнародної конференції з відновлення України у Римі повідомив, що Італія допоможе відновити шість культурних пам’яток у центрі Одеси."Це чіткий сигнал від уряду Італії щодо відбудови шести важливих об’єктів культурної спадщини в Одесі. Підписано угоду на значну суму, яка дозволить відновити пам’ятки, розташовані в самому центрі міста", — заявив Точицький.За словами голови МКСК, це ще одне підтвердження того, що Україна не залишається наодинці у боротьбі за збереження своєї культури та ідентичності."Коло партнерів буде зростати", — уточнив міністр.Загальний пакет допомоги становить 45 млн євро, які розподілять між різними об’єктами культурної спадщини.Голова Одеської обласної державної адміністрації Олег Кіпер повідомив, що в межах проєкту буде відновлено два об’єкти місцевого значення та чотири — обласного. Зокрема, йдеться про Одеську обласну філармонію, Одеський художній музей (Палац Потоцьких), Музей західного і східного мистецтва (Палац Абази), а також Одеський літературний музей. Окрім того, передбачено реставрацію адміністративних будівель, що є пам’ятками архітектури.Міністр додав, що перелік об’єктів, які потребують відновлення, запропонувала українська сторона, а Італія вже обирала з цього списку. 
we.ua - Італія виділить 45 млн євро на відновлення шести культурних памʼяток Одеси
Еспресо on espreso.tv
Курс валют на 11 липня: який офіційний курс долара та євро
Про це повідомляє фінансовий портал "Мінфін".Курс долара в Україні на сьогодніСтаном на 09:45 долар у середньому можна купити за 41,70 грн, а продати за 41,62 грн.В обмінниках долар можна купити по 41,70 грн і продати по 41,62 грн.Приватники продають долар по 41,70 грн, купують по 41,62 грн.У банках середній курс купівлі долара становить 41,50 грн, продажу - 42,095 грн.Курс євро на сьогодні Євро в середньому можна купити по 49,25 грн, а продати по 49,05 грн.Обмінники купують євро в середньому по 49,05 грн, а продають по 49,25 грн.У приватників євро можна купити в середньому за 49,24 грн і продати за 49,08 грн.Курс євро в банках у середньому: 48,675 грн - купівля, 49,425 грн - продаж.Курс валют НБУНаціональний банк України встановив офіційний курс долара на рівні 41,82 грн. Євро за курсом НБУ коштує 48,975 грн.Курс валют ПриватБанку Долар ПриватБанк купує по 41,39 грн, продає по 41,99 грн. Євро купує по 48,25 грн, продає по 49,25 грн.Курс злотого до гривні Польський злотий за курсом НБУ коштує 11,53 грн, в обмінниках у середньому 11,48 грн у купівлі та 11,59 грн у продажу.Інші валютиМолдовський лей за курсом НБУ коштує 2,47 грн, в обмінниках – у середньому 2,36 грн у купівлі та 2,55 грн у продажу.Румунський лей за курсом НБУ вартує 9,64 грн, в обмінниках – у середньому 9,39 грн у покупці та 9,70 грн у продажу.Чеська крона за курсом НБУ коштує 1,99 грн, в обмінниках – в середньому 1,89 грн у покупці та 1,97 грн у продажу.Прогнози щодо ринку валютУ 2025 році значних змін на валютному ринку не прогнозується, різких курсових коливань очікувати не варто, оскільки курс валют перебуває під контролем НБУ. Про це зазначив у коментарі Еспресо інвестиційний банкір Сергій Фурса. За його словами, значної девальвації гривні не буде, адже Нацбанк використовує курс валюти, зокрема, для боротьби з інфляцією. Восени 2024 року інфляція в Україні прискорилася. Фурса прогнозує, що перший квартал 2025 року не сильно відрізнятиметься, інфляція залишиться високою. Якщо ж вона буде сповільнюватися, НБУ може дозволити гривні більше девальвувати, але ці рухи також будуть обмеженими. "На кінець наступного року ми очікуємо 45 грн за долар, – каже експерт. – У нас забезпечна фінансова підтримка на наступний рік з боку іноземних партнерів, тобто вона повністю профінансована. Таким чином резерви НБУ залишатимуться на дуже високому чи навіть рекордному рівні. Як результат, у нього буде достатньо ресурсів, аби стримувати різкі коливання на валютному ринку". Водночас керуючий партнер Бюро інвестиційних програм економіст Олександр Бондаренко в ефірі Еспресо зазначив, що поступова девальвація гривні є частиною свідомої політики НБУ та Мінфіну."Мінфін заклав у бюджет на 2025 рік курс валюти на рівні 43,5 гривні за долар, але його ще можуть переглянути й підвищити до 44 гривень. Тому очікувати зміцнення гривні не варто. Тим більше, що в Україні зберігається дефіцит зовнішньої торгівлі на рівні 2–2,5 мільярда доларів щомісячно, ми імпортуємо більше, ніж експортуємо. Це серйозна проблема для економіки, оскільки країна виробляє й продає за кордон менше, ніж купує. Така ситуація безпосередньо впливає на валютний курс, – пояснив Бондаренко.За словами економіста, на курс гривні також впливають міжнародна фінансова допомога та бюджетний дефіцит. Ми витрачаємо більше, ніж заробляємо, що створює додатковий тиск на гривню. За його словами, у 2025 році можна очікувати подальшої девальвації гривні щодо долара та євро."Слід враховувати, що здешевлення гривні вигідне Міністерству фінансів і Нацбанку. Україна має отримати понад 35 мільярдів доларів міжнародної допомоги наступного року. Ці кошти, здебільшого у доларах і євро, конвертують у гривню. Якщо курс становитиме 44 гривні за долар, це дозволить отримати більше гривневих надходжень для виплати зарплат бюджетникам, фінансування опалювального сезону та інших потреб. Таким чином, поступова девальвація гривні є частиною свідомої політики НБУ та Мінфіну", – переконаний Бондаренко.Україна розглядає можливість переходу з долара на євро як основну валюту. Про це зазначив очільник Національного банку України Андрій Пишний
we.ua - Курс валют на 11 липня: який офіційний курс долара та євро
Еспресо on espreso.tv
Це печія для адміністрації Трампа: Загородній про заміну посла України в США
Про це в ефірі Еспресо сказав політтехнолог, керуючий партнер "Національної антикризової групи" Тарас Загородній."Очевидно, що пані Маркарову давно потрібно було замінити. Вона була надто тісно пов'язана й працювала з адміністрацією Байдена, ігноруючи республіканців. А для чинної адміністрації люди Байдена - це просто печія, яка починається одразу. Тому, звісно, немає контакту, і я вважаю, що її слід замінити", - зазначив Загородній.Політтехнолог також прокоментував можливе призначення Рустема Умєрова послом України в США."Чи буде тут ефективним пан Умєров? Можливо. Я взагалі прихильник того, щоб у Міністерстві оборони працювали військові або люди, які хоча б служили в армії, і знають, що потрібно робити, як це робиться і що саме замовляти. А як дипломат? Думаю, що Умєров - досить непогана людина. І, можливо, навіть буде ефективним", - резюмував Загородній.Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підтвердив інформацію про заміну посла в США Оксани Маркарової.
we.ua - Це печія для адміністрації Трампа: Загородній про заміну посла України в США
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules