Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv

40 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
У Росії розбився бомбардувальник Ту-22М3
Про це повідомляє ТАСС із посиланням на російське міністерство оборони.У відомстві розповіли, що Ту-22М3 розбився в Іркутській області в безлюдній місцевості, руйнувань немає. Екіпаж бомбардувальника катапультувався, пілот загинув.У міноборони РФ також кажуть, що причиною аварії стала технічна несправність.Згодом видання Медуза повідомило, що унаслідок аварії Ту-22М3 понад 200 будинків залишилися без світла. За словами голови регіону Ігоря Кобзєва, літак зачепив лінію електропередачі, залишивши без електрики 210 будинків і три соціально-значущі об'єкти. Він додав, що орієнтовно ремонтні роботи мають завершити до ранку. 24 березня в Приморському краї РФ під час виконання навчально-тренувального польоту впав штурмовик Су-25. Пілот катапультувався
we.ua - У Росії розбився бомбардувальник Ту-22М3
Росія атакує Україну безпілотниками: за попередніми даними, у Харкові є влучання по приватному сектору
Про це інформують Повітряні сили ЗСУ. Вибухи у Харкові О 21:47 міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив про вибух у Харкові та додав, що місто знову перебуває під атакою "шахедів".За кілька хвилин він написав, що за попередньою інформацією, удар було здійснено по приватному сектору Київського району. "Інформація потребує уточнення", - додав міський голова. О 22:06 Терехов повідомив про іще один вибух у Харкові, зазначивши, що атака "шахедів" триває. "Окупанти завдають ударів по Харкову! Лунає серія вибухів. Залишайтесь в укриттях!", - написав за кілька хвилин очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Робота ППО на ЗапоріжжіО 21:55 начальник Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив про роботу ППО. Рух ворожих дронів О 20:20 Повітряні сили попередили про загрозу застосування ворогом ударних БПЛА для Харківської області. За 5 хвилин загроза поширилася також і на Сумщину. "Харків та Запорізька область – загроза застосування ударних БПЛА!", - написали Повітряні сили о 21:38. Станом на 21:51 ворожі дрони фіксували: У північно-західній та центральній частині Харківщини, курс – південно-західний.На півночі Донеччини, курс – південно-західний.На півночі Запорізької області, курс – на Запоріжжя. Новина доповнюватиметься… 
we.ua - Росія атакує Україну безпілотниками: за попередніми даними, у Харкові є влучання по приватному сектору
Politico написало, що Маск незабаром покине посаду старшого радника президента. У Трампа назвали публікацію "сміттям"
Про це повідомляє Роlіtісо з посиланням на свої джерела.За словами джерел, президент США Дональд Трамп повідомив своєму найближчому оточенню, зокрема членам свого кабінету, що в найближчі тижні Ілон Маск покине свою нинішню посаду в Білому домі.Також вони зазначають, що Трамп задоволений ініціативами Маска щодо питань ефективності уряду, але нещодавно він вирішив, що Маску настав час "повернутися до свого бізнесу та взяти на себе допоміжну роль". Відхід Маска від справ, спровокований тим, що деякі особи в адміністрації Трампа та багато зовнішніх союзників розчарувались у непередбачуваному підході радника та розглядають його зі сторони політичної відповідальності. Інсайдери кажуть, що він - некерована сила, оскільки його неузгоджені та неперевірені пости в соцмережі Х часто призводять до божевілля всередині США.Проте та сторона, що захищає Маска, заявляє, що він "може відрізати від урядових установ дуже багато іншого".Однак, на думку джерел, Маск збереже неофіційну роль радника і буде час від часу обличчям Білого дому. І також кажуть, що люди, які вважають, ніби Маск повністю відійде від Трампа, "обманюють себе"."Політична загроза, яку представляє Маск, була підкреслена у вівторок, після того як демократи захопили приблизно 20 мільйонів доларів, інвестиції Маска у виборчі перегони у Вісконсині, а деякі відкрито назвали це референдумом щодо поляризаційного магната", - пише видання.Високопоставлений чиновник адміністрації зазначив, що Трамп обговорював перехід Маска на засіданні кабміну 24 березня.Реакція Білого дому Речниця Білого дому Керолайн Левітт у соцмережі Х назвала "сміттям" публікацію Роlіtісо про звільнення Маска. За її словами, сам Маск і президент США Дональд Трамп публічно заявляли, що бізнесмен піде з державної служби, коли "його неймовірну роботу в DОGЕ буде завершено".Тhіs “sсоор” іs gаrbаgе.Еlоn Мusk аnd Рrеsіdеnt Тrumр hаvе bоth *рublісly* stаtеd thаt Еlоn wіll dераrt frоm рublіс sеrvісе аs а sресіаl gоvеrnmеnt еmрlоyее whеn hіs іnсrеdіblе wоrk аt DОGЕ іs соmрlеtе. httрs://t.со/Вrррff6SКі— Каrоlіnе Lеаvіtt (@РrеssSес) Арrіl 2, 2025  Вчора Дональд Трамп заявив, що Департамент ефективності уряду під керівництвом Ілона Маска припинить своє існування "у певний момент часу".2 квітня виборці Вісконсину обрали до Верховного суду суддю Сьюзен Кроуфорд, яку підтримували демократи, завдавши таким чином поразки консервативному кандидату, якого підтримували Дональд Трамп та Ілон Маск.      
we.ua - Роlіtісо написало, що Маск незабаром покине посаду старшого радника президента. У Трампа назвали публікацію сміттям
Швеція інвестує $4,5 млн на реконструкцію ядерних бункерів на тлі загрози від РФ
Про це пише Маіl Оnlіnе.Швеція виділить на реконструкцію бункерів цивільної оборони $4,5 млн. Про це стало відомо після того, як громадян попередили, що їм слід підготуватися до ризику війни через загрозу з боку РФ.Швеція має близько 64 тис. укриттів по всій країні, де може поміститись понад дві третини населення країни. Після того, як вона приєдналась до НАТО, Агенція з надзвичайних ситуацій Швеції посилило перевірки бункерів."Бункери призначені для захисту від ударних хвиль і осколків бомб, вибуху і теплових хвиль від ядерної зброї, радіоактивних опадів, газу від хімічної та біологічної зброї", - пише видання.Масштабний проєкт щодо модернізації ядерних бункерів за прогнозами займе 2-3 роки. Він включає модернізацію фільтрів, які захищають від хімічної та радіологічної зброї.У лютому голова МЗС Швеції Мальмер Стенергард заявляла, що підтримка України є першочерговим завданням уряду Швеції у зовнішній політиці у цьому році. Також серед пріоритетних проблем країни безпекова співпраця, гендерна рівність та розширення прав жінок7 березня Швеція офіційно приєдналася до Північноатлантичного альянсу, і стала 32 країною-членом НАТО.
we.ua - Швеція інвестує $4,5 млн на реконструкцію ядерних бункерів на тлі загрози від РФ
Нова шахрайська схема з "електронними петиціями", у МВС застерегли українців
Про це розповів начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Департаменту кіберполіції Нацполіції Євгеній Дороганов, повідомляє Міністерство внутрішніх справ України. Як працює схемаСпершу українці отримують повідомлення з проханням підписати петицію про присвоєння почесного звання та посилання на фейкову сторінку, де треба ввести авторизаційні дані. Далі ділки отримують доступ до акаунтів жертв.Як розпізнати шахрайський сайтНеобхідно перевірити URL-адресу сайту. У шахраїв вона буде містити зайві символи, помилки або домен, схожий на офіційний. Підозрілі повідомлення з незнайомих номерів чи адрес можуть бути частиною афери.Що робити, якщо отримали підозріле повідомленняНе переходьте за посиланням та не вводьте особисті дані. Також перевіряйте офіційні джерела та повідомляйте про такі випадки кіберполіції. Раніше у Центрі протидії дезінформації повідомляли, що шахраї у Теlеgrаm використовують нову злочинну схему з використанням відеоповідомлень. 
we.ua - Нова шахрайська схема з електронними петиціями, у МВС застерегли українців
Міноборони формує нові цілі і можливості у царині військового космосу. Колонка Сергія Згурця
Росіяни атакували Україну "шахедами"Те, що в ніч на 1 квітня ворог за тривалий час вперше, не використовував "шахеди" для ударів по Україні, як і очікувалось, було винятком. І цей виняток був спричинений скоріш складними погодними умовами, а не бажанням ворога дотримуватись енергетичного чи будь-якого іншого перемир'я. Бо сьогодні командування Повітряних сил Збройних сил України повідомило, що в ніч на 2 квітня російські окупанти атакували Україну і "шахедами" і безпілотниками-імітаторами різних типів. Цього разу було запущено 74 БПЛА, з яких 41 дрон вдалося знищити на півночі, півдні, сході країни. 20 ворожих безпілотників локаційно втрачені без негативних наслідків. Для відбиття ворожої атаки використовувалися і мобільні вогневі групи, і підрозділи РЕБ, зенітно-ракетні війська і винищувальна авіація.Так от з приводу винищувальної авіації також сьогодні командування Повітряних сил подало цікаве відео, де показана робота винищувача МіГ-29 по збиттю "шахедів". І український пілот МіГ-29 з позивним DЕNFІХ розповідає про увесь цей бойовий алгоритм. Що після заходу "шахедів" у наш повітряний простір Повітряні сили піднімають чергові літаки, далі пілот отримує інформацію про параметри цілі, швидкість, висоту і напрямок польоту, потім пошук цілі, фіксування її в прицілі і знищення за допомогою ракети. Пілот пояснює, що насправді збити повільний ударний дрон ракетним озброєнням зі швидкісного літака насправді не так просто, як здається. Всі складнощі він не пояснює, але від себе додам, що насправді радар літака МіГ-29 не завжди дозволяє вирізнити оцю ціль на тлі поверхні землі, тож потрібна тісна взаємодія з наземними РЛС, які здійснюють контроль повітряного простору. Також впливає суттєва різниця у швидкості. Якщо не помиляюсь, швидкість "шахеда" десь 180 кілометрів на годину, а МіГ-29 у поверхні землі має швидкість десь 1500 кілометрів на годину. І також, до речі, існують ризики того, що уламки "шахеда" можуть влучити в сам літак, так що складнощів більш ніж достатньо. Але на бойовому рахунку пілота винищувача МіГ-29 DЕNFІХ вже понад два десятки знищених крилатих ракет і безпілотників.І при цьому за березень ворог запустив по Україні понад 4 тисячі "шахедів" й інших дронів. Це, до речі, найбільший показник з часу, коли ворог почав використовувати ці засоби нападу. Понад 4 тисячі дронів на місяць - це найбільший показник за весь цей період. За минулий рік, ми знаємо, що ворог спромігся виробити десь 10 тисяч "шахедів" чи "Гераней-2".Цього року є дані від нашої розвідки, що противник хоче збільшити цей показник до 15 тисяч на рік. Тобто часом аж до 2 тисяч на місяць. Наскільки це буде даватися противнику, це ще питання, але також знаємо, що зараз ворог намагається якимось чином захищати свої “шахеди” від наших засобів радіоелектронних боротьби.З початку року чи не кожного місяця в уламках цих "шахедів" чи "Гераней" є докази постійного оновлення антенних модулів "Комета" для прийому сигналу супутниковій системи. Тому ворог намагається їх постійно модифікувати, аби зменшити вплив наших засобів РЕБ.Але нагадаю, що крім систем РЕБ, авіаційних систем, ЗРК і такого іншого, зараз Сили безпілотних систем, до речі, вже мають вітчизняні дрони-перехоплювачі "шахедів". Були повідомлення про їхнє вдале використання для знищення цих засобів нападу противника, при чому вартість оцих дронів-перехоплювачів становить десь в межах 5 тисяч доларів за один зразок. Що з точки зору ефективності є, як на мене, найбільш оптимальним напрямком для перехоплення "шахедів", кожен з яких коштує десь понад 200 тисяч доларів.Так що у будь-якому разі зараз триває і далі технологічна гонитва між нашим оборонним комплексом і Російською Федерацією. Кожна сторона зараз опрацьовує кращі тактики для боротьби в повітрі. Сподіваємося, що наші військові, дійсно, будуть тримати лідерство у цій війні.Військовий космос А далі ми поговоримо про воєнний чи скоріше військовий космос. Пам'ятаєте історію з припиненням доступу до американських супутникові знімків? Це було десь на початку березня. І тоді всі зрозуміли, наскільки важливим є отримання оперативної інформації з використанням супутникових систем і визначення і стану цілей на полі бою, і наслідків влучання в ці цілі.Пам'ятаємо, зокрема, історію з "Енгельс-2", коли супутникові знімки показали, наскільки ефективним був удар наших засобів ураження, наших безпілотників, які знищили 96 російських крилатих ракет, якраз на аеродромі "Енгельс-2", який використовується противником для базування стратегічних бомбардувальників і для запасів оцих складових ракет типу Х-101.Також ми знаємо про загрози припинення роботи Stаrlіnk, а від Stаrlіnk зараз у нас залежить скерованість управління військами. Значною мірою зараз шукається певне альтернативне рішення, аби не потрапити в цю пастку. І так сталося випадково чи ні, що Міністерство оборони України декілька днів тому оголосило про створення у складі оборонного відомства нового управління.Це Управління космічної політики, головна мета такої структури - об'єднати внутрішні і зовнішні можливості для розвитку українського військового космосу. І вже до 2030 року Міністерство оборони планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також нову систему сповіщення про повітряні тривоги і системи для контролю космічного простору. Про всі ці цілі, плани і можливості ми поговорили з Валентином Бадраком, директором Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, а також співзасновником Консорціуму оборонної інформації, який об'єднує низку аналітичних організацій України. Пару днів тому відбувся форум Sрасе fоr Ukrаіnе, пан Валентин був одним із учасників цього форуму, а Консорціум оборонної інформації готував аналітичні дані для учасників форуму. Він розповів про те, щодо яких цілей у космічних напрямках зараз йдеться, та чи відповідають ці нові цілі можливостям нашої країни. "По-перше, я хочу сказати, що це надзвичайно важливе рішення, тому що зараз війна йде до того, щоб мати мультидоменні операції. І космічний простір, безумовно, буде тут використовуватися, і небезпека від Росії є величезна. Нагадаю, 22-го року за три тижні до широкомасштабного вторгнення було запущено супутник, який за висновками американських аналітиків, розвідки може використовувати ядерну зброю, матеріали для того, щоб знищувати інші космічні угруповання цілі. Тому це дуже важливо. Чому саме зараз. Тому що Європа після багатьох демаршів нової адміністрації президента Трампа усвідомила, що треба будувати самостійну обороноздатність. І це треба будувати разом з Україною. І надзвичайно важливо, що Україна взялася за космічний домен. Я вважаю, дуже важливо, що Міністерство оборони наважилося заявити про лідерство тут. Це важливо, тому що має бути лідер, і ще тому що, тепер трішечки про сумне, про те, що Україна з 18-го року не має Національної космічної програми. А космічне агентство знаходиться всередині Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, яке, на мій погляд, провалило повністю космічну діяльність і космічну програму", - зазначив він.І тому слід надолужувати усе втрачене. Для цього потрібно змінити парадигму управління. Насамперед, вважає Валентин Бадрак, необхідно вивести Космічне агентство з Мінстратегпрому, щоб воно знаходилося безпосередньо в Кабінеті Міністрів, як центральний орган виконавчої влади."І жодним чином, а такі наміри були, керівництвом прому вивести деякі підприємства і їх втиснути в управління Укроборонпромом. Це взагалі як "Антонов" би знищило космос, тому що нагадаю "Антонов", який з 14-го року знаходиться в Укроборонпромі, не виробив з того часу жодного літака. І це дуже важливо, щоб такого не сталося з космосом. Про форум. Надзвичайна увага і надзвичайна зацікавленість іноземних, в тому числі комерційних компаній. Навіть я хочу сказати, що ще до форуму з'явилася інформація про те, що Україна таки почала створювати угруповання космічне, і це почало відбуватися з Чехією. І є таке рішення, сьогодні з'явилася інформація, що перший розвідувальний супутник Чехії, який був запущений, власне кажучи, на початку цього року, запрацював і почав надавати знімки. Це дуже символічно", - сказав експерт.Він зауважив, що є значні перспективи співпраці з Францією. "Тут треба, щоб Міністерство оборони України співпрацювало, йдеться про співпрацю на рівні приватних компаній, але це дуже потужні компанії, сучасні мікросупутники. Йдеться про те, що, справді, можна вийти на річне виведення на орбіту трьох-п'яти мікросупутників і мати потім десь до 30 таких супутників угруповання до 30-го року, як це все задекларувало Міністерство оборони. Треба спрацювати, щоб надати зелене світло саме приватним компаніям, а тут від України може виступити альянс "Нова Енергія України", а від Франції компанія "Прометей", дуже відома, потужна компанія. І це може надати величезний поштовх у Європі для того, щоб саме з Україною будувати далі цю оборонну самодостатність", - вважає Валентин Бадрак.Вона має включати не тільки космічну навігацію, розвідку та попередження про ракетний напад, а і будівництво, спільне створення ракет."Ракетного щита і ракетного меча. Україна має певні напрацювання в балістичних ракетних, і це може, справді, бути таким активом для Європи по створенню і розбудові ракет. Тому що, як стало відомо, Європа не має далекобійних ракет власного виробництва, орієнтувалася на американців. І зараз американці, до речі, дуже стурбовані. Rеutеrs подав інформація сьогодні про те, що Марк Рубіо нещодавно кільком міністрам закордонних справ сказав, що Вашингтон дуже негативно сприйматиме, якщо американські компанії будуть викидати, умовно кажучи, з тендерів у Євросоюзі. І дуже хочуть, щоб купували американську зброю. Деякі американські компанії вже перестраховуються і йдуть самі в Європу", - розповів він.Водночас щодо форуму Sрасе fоr Ukrаіnе Валентин Бадрак зазначив, що на ньому не були присутні представники Генерального штабу України. "Власне кажучи, я не бачив представників Генштабу (на форумі, - ред.), але логіка, напевно, полягає в тому, що наступним кроком для України має бути створення у структурі Генштабу командування Космічними військами, або командування Космічних сил. Це логічно, тим більше, що Росія ще в 15-му році це зробила, а зараз такі космічні командування мають навіть такі країни, як Перу, Єгипет, ну і там багато країн, десь до 15-ти країн. Для України це дуже важливо, перейти до створення командування Космічних сил, і це дасть поштовх, власне кажучи, у плануванні, у спільних діях. Тому що під час форуму виступали командувачі космічними силами Франції, Великої Британії. І серед іншого вони розглядають Україну як потужного, повноцінного партнера і, безумовно, країна, яка має перейти до мультидоменних операцій в тому числі проти такого потужного ворога, яким є Росія. Тому ось і так це виглядає", - сказав він.Експерт вважає, що це поки момент перегрупування українського військового відомства і українських військових у цьому питанні. Тому що окрім супутників треба вирішити ще багато питань."Наземна інфраструктура, засоби РЕБ, засоби ураження наземні, в тому числі, які мають лазерні пристрої, електромагнітні пристрої, і все це має бути ув'язано в єдину систему. І насправді до цього йде, і європейці, що дуже важливо, готові допомагати, бо, як я казав про ймовірність роботи з Францією, йдеться про можливість використання фінансових фондів Європейського Союзу. І підключення саме європейських фінансових ресурсів і технологічних ресурсів до розв'язання цих проблем. Важливо, що це треба зробити дуже швидко. Адже якщо війна буде заморожена або зупинена в цьому році, то для Росії буде дуже швидкою можливість перезарядити рушницю свою і готуватися до нападу на НАТО. Я вважаю, що він може відбутися вже на рівні 27-го року, а не так, як вважають, наприклад, керівник німецької розвідки сказав нещодавно, що до 30-го року. Я гадаю, що Росія може перегрупуватися набагато раніше. Небезпека дуже велика і той момент, як швидко ми зможемо з Європою спільно працювати у цих трьох питаннях: космос, ракети, особовий склад. Ну, там є ще одне питання: ядерна зброю, але поки не буду торкатися цього", - зауважив він.Крім того він прокоментував фінансову сторону питання. Звідки брати кошти для здійснення таких амбітних цілей. "Кошти тут дуже великі. Якщо взяти, наприклад, відкриту інформацію щодо американців, як вони використовують, то, наприклад, на потреби NАSА, на мирний космос, було витрачено в останній рік фінансовий 24 мільярди, а на космічне командування аж 29 мільярдів доларів. Це дорівнює усьому бюджету Польщі, оце тільки на військовий космос. А Польща є лідером у свою чергу витрат НАТО по рівню ВВП, аж 4,8% ВВП. Ну або можна порівняти з Ізраїлем. Ізраїль 50 мільярдів доларів приблизно витрачає, а США на космос більше виходить по-факту витрачає. Тому я вважаю, що тут є можливість, і європейці так само готові до цього. Це якраз гроші Європейського Союзу. І, можливо, це якраз гроші в рамках отих 800 мільярдів євро, про які нам кілька разів вже казала Урсула фон дер Ляєн. Що Європа може знайти саме такі ресурси і на найближчі 4-6 років саме оперуватиме таким ресурсом", - нагадав він.Валентин Бадрак наголосив, що Європа почала розглядати Україну як частину власної архітектури безпеки, і без України конструкція гарантування безпеки Європи не буде працювати. "Це розуміють і тому на це будуть витрачати гроші. Тут будуть спільні проєкти. І другий момент - це інвестиції, коммерціалізація, тому що ми знаємо, що, скажімо, ті 7086 космічних апаратів компанії SрасеХ Ілона Маска - це комерційний проєкт, але він працює на безпеку і оборону. І, власне кажучи, після демаршів Маска, після його небезпечних висловлювань Європа зараз дуже зосередилась, згрупувалася і разом з Україною готова долати ці відстані. Ну, тому що ми знаємо, що європейський найбільший проєкт це Еutеlsаt ОnеWеb ма’ лише близько 700 космічних апаратів комерційних, які можуть використовуватися і у військових цілях. Тому, власне, є про що говорити, це великі гроші, але великі і здобутки. І великі інвестиції можуть бути у зв'язку з цим. Якщо ми отримаємо такі інвестиції, то це спільні бізнеси з Європою. Це дуже важливий етап для України, для становлення українського майбутнього і забезпечення сталої безпеки на майбутнє десятиліття", - військовий експерт, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.
we.ua - Міноборони формує нові цілі і можливості у царині військового космосу. Колонка Сергія Згурця
"Наближення справедливого миру": у МЗС розповіли про візит Сибіги до штаб-квартири НАТО
Про це повідомили у пресслужбі МЗС.Міністр МЗС Андрій Сибіга поїде до Брюсселю, де відвідає штаб-квартиру НАТО. Зустріч запланована на 3 та 4 квітня. У рамках зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО відбудеться засідання Ради Україна - НАТО на рівні глав зовнішньополітичних відомств, у якому візьме участь Сибіга."Ключовими темами переговорів із союзниками будуть зміцнення міжнародної підтримки України, пріоритетні військові потреби, наближення справедливого миру в Україні та майбутні гарантії безпеки", - йдеться у повідомленні.Окрім цього глава МЗС проведе також окремі двосторонні зустрічі, а саме з генсеком НАТО Марком Рютте та ще низкою міністрів закордонних справ держав-членів НАТО.Вчора Андрій Сибіга повідомив, що Україна та США розпочали консультації стосовно нового варіанту угоди, що стосується корисних копалин.Сьогодні, 2 квітня, Марк Рютте заявив, що люди, які причетні до злочинів у Бучі та на інших територіях України, повинні понести відповідальність. 
we.ua - Наближення справедливого миру: у МЗС розповіли про візит Сибіги до штаб-квартири НАТО
"Жодна сторона не отримає всього, що хоче": Келлог заявив про намір США досягти повного припинення вогню в Україні
Про це він сказав в етері Fох Nеws, цитує Суспільне.Келлог розповів, що Дональд Трамп розчарований президентом України Володимиром Зеленським і російським диктатором Володимиром Путіним та акцентував, що Вашингтон хоче досягти 30-денного всеосяжного припинення вогню."Як тільки ми цього досягнемо, буде дуже важко відновити війну знову. Це те, у що я вірю. І те, що нам потрібно, — це те, що я б назвав технічним завданням: перелік умов. Чого хочуть росіяни. Чого хочуть українці. Ви маєте звести їх разом", - заявив спецпредставник.Він також висловив упевненість, що Трампу вдасться закінчити війну в Україні, оскільки той "знає Зеленського та Путіна" і має "ідею й написану угоду".Келлог додав: Київ та Москва повинні досягти компромісу."Жодна зі сторін не отримає того, що хоче, всього, що хоче. Тож доведеться піти на певну маргіналізацію, щоб знайти рішення… Я думаю, що обидві сторони хочуть знайти вихід із цього конфлікту. Президент Трамп єдиний, хто може укласти цю угоду, і росіяни повинні це усвідомити, враховуючи їхній відсталий стан. Вони прагнуть повернутися до Ліги Націй, і така можливість існує. Трамп уже показав, що це реально", - сказав політик.30 березня Дональд Трамп висловив сильне невдоволення та гнів через те, що російський диктатор Володимир Путін поставив під сумнів легітимність президента України Володимира Зеленського, вважаючи подібні висловлювання контрпродуктивними.31 березня Трамп також наголошував на тому, що він незадоволений заявами лідерів України та Росії.Згодом президент США анонсував свої майбутні поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об'єднаних Арабських Еміратів, які відбудуться найближчим часом.1 квітня прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт повідомила, що Трамп розчарований президентом України Володимиром Зеленським та очільником Росії Володимиром Путіним.Також повідомлялось, що Трамп розчарований діями диктатора РФ Володимира Путіна та вважає, що той затягує час стосовно перемовин про повне припинення вогню в Україні.
we.ua - Жодна сторона не отримає всього, що хоче: Келлог заявив про намір США досягти повного припинення вогню в Україні
"Полісся" стало останнім півфіналістом Кубка України з футболу
Про це повідомляє Українська асоціація футболу.У півфінал Кубка України вийшла чернівецька "Буковина", донецький "Шахтар", київське "Динамо" та житомирське "Полісся". Жеребкування пройде вже завтра, 3 квітня.Фінальний матч Кубка України сезону 2024/2025 заплановано на 14 травня 2025 року. Вирішальний поєдинок відбудеться в Житомирі.Кубок України1/4 фіналуВівторок, 1 квітня"Буковина" – "Вікторія" 2:1Голи: Тищенко, 4, Безуглий, 84 - Шинкаренко, 69 (авт.)Середа, 2 квітня"Олександрія" – "Шахтар" 0:1Гол: Кевін, 109"Рух" – "Динамо" 0:1Гол: Піхальонок, 43"Верес" – "Полісся" 0:1Гол: Батіста, 93
we.ua - Полісся стало останнім півфіналістом Кубка України з футболу
"Жирна ціль": українські воїни в районі Часового Яру знищили російський РХМ-4
Про це повідомили в ОСУВ "Хортиця"."Пілоти полку безпілотних систем "Рарог" вполювали "жирну ціль" — їхній FРV-дрон знищив бронетранспортер РХМ-4 на базі БТР-80 під час пересування. На броні в цей час зручно влаштувався з десяток штурмовиків", - заявили військові.Зазначено, що російська штурмова група окупантів пересувалася на бронетехніці в районі Часового Яру."Як виявилося, це машина хімічного захисту РХМ-4, зроблена на базі БТР-80 та призначена для розвідки зараженої місцевості. Внаслідок влучного удару дроном було знищено відділення окупантів на рідкісній броньованій машині", - підкреслює ОСУВ "Хортиця".
we.ua - Жирна ціль: українські воїни в районі Часового Яру знищили російський РХМ-4

About channel

  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv

News filter

What is wrong with this post?