Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv

40 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Україна очікує на зустрічі щодо військового контингенту присутності представників 10-12 країн, – ОП
Про це під час зустрічі з журналістами повідомив заступник керівника ОП Павло Паліса, передає "Суспільне".За його словами, Україна очікує участі 10-12 країн, серед них будуть Велика Британія та Франція, країни Балтії та країни Північної Європи (Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія)."Зустріч, про яку йдеться, — це перша такого роду. Найближчим часом запланована ще одна — вже у більш технічному форматі. Там, сподіваюся, всі питання будуть обговорені глибше та детальніше. Ми чудово розуміємо, що для ухвалення подібних рішень необхідна синхронізація як військового, так і політичного складника. Лише після цього можна буде рухатися далі", - сказав Паліса.Він зазначив, що Україна зараз веде переговори насамперед із Францією та Великою Британією, бо саме ці країни висловили готовність узяти на себе лідерство в цьому процесі.Посадовець додав, що найважливішим зараз є наявність політичної волі та військової спроможності для створення миротворчої місії.Паліса додав, що кожен підрозділ, який візьме участь у можливій місії, повинен мати систему ППО для захисту з повітря, забезпечити надійне логістичне розгортання, мати засоби радіоелектронної боротьби, координувати взаємодію з авіаційною компонентою, а у випадку військово-морської присутності — гарантувати захист і охорону морських сил.Миротворчі війська в Україні: що відомоНаприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.11 лютого NYТ повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ. За інформацією АР, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі. За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.Водночас німецький концерн Rhеіnmеtаll заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.21 березня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна може відправити миротворців в Україну лише під прапором ООН. Того ж дня президент України Володимир Зеленський пояснив, чому миротворці ООН не можуть замінити військовий контингент.28 березня Зеленський анонсував перемовини за участі представників генштабів країн, які готові відправити військові контингенти в Україну.
we.ua - Україна очікує на зустрічі щодо військового контингенту присутності представників 10-12 країн, – ОП
У Польщі відбувся хакатон НАТО: Україна за його підсумками може укласти контракти
Про це повідомило Міністерство оборони України.У Польщі закінчився 15 хакатон NАТО Іnnоvаtіоn Сhаllеng, що був присвячений розробкам для протидії плануючим та керованим авіабомбам.Щоб оцінити ефективність обраних технологій, НАТО залучить експертів для їхнього аналізу та подальшого випробування в бойових умовах."Фінальним результатом досліджень має стати передача рішень Україні для можливості подальшого укладання контрактів з компаніями, що доведуть ефективність своїх виробів та технологій. Швидка імплементація та використання задля протидії загрозам від керованих авіаційних бомб – одна з пріоритетних цілей Міністерства оборони та Командування Повітряних сил ЗС України", - повідомило МОУ.Українці отримали окремий приз із проєктом РЕБ.Перемогу на хакатоні здобула французька компанія Аltа Аrеs з розробкою "Вбудований штучний інтелект для розпізнавання, виявлення та ідентифікації". Ця технологія на основі штучного інтелекту забезпечує оперативне виявлення, ідентифікацію та підтримку прийняття рішень у реальному часі.На другому місці Німецька компанія Тytаn Тесhnоlоgіеs GmbН. Призове місце здобула за комплексне високотехнологічне рішення перехоплення повітряних цілей. Третє місце посіла команда французів АТRЕYD за розробку інноваційного підходу до виявлення, прогнозування траєкторії та перехоплення повітряних цілей з використанням рою інтерцепторів контейнерного типу."Протидія ворожим авіаційним засобам залишається однією з головних задач. Ідеї запропоновані командами мають перспективу для розв'язання цієї проблеми. Будемо співпрацювати, тестувати та випробовувати відібрані технології", - заявив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.26 лютого стало відомо, що українські розробники та науковці вперше в історії  долучаться до NАТО Іnnіvаtіоn Сhаllеngе 2025 для протидії спільній небезпеці.
we.ua - У Польщі відбувся хакатон НАТО: Україна за його підсумками може укласти контракти
Малійська хунта назвала Україну спонсором тероризму. У МЗС відреагували
Про це написав речник українського МЗС Георгій Тихий у соцмережі Х. Він поширив скриншот зі словами очільника МЗС Малі Абдулая Діопи. "Україна - це спонсор тероризму і це має зупинитися", - йшлося у його заяві. Речник МЗС підкреслив, що це "серйозна заява для того, хто представляє нелегітимну хунту, яка узурпувала владу і покладається на російських найманців для збереження свого правління". Він наголосив, що звинувачення України у втручанні у справи Малі є безпідставними й ніколи не були підкріплені жодними фактичними доказами."Справжньою загрозою для африканської стабільності та прогресу є російські "вагнерівські" найманці, які не несуть нічого, окрім смерті, руйнувань та грабунків, куди б вони не прийшли", - додав Тихий. 4 серпня 2024 року хунта Малі вирішила розірвати дипломатичні відносини з Україною. 
we.ua - Малійська хунта назвала Україну спонсором тероризму. У МЗС відреагували
Amazon MGM екранізує трилер Коллін Гувер "Веріті" з Енн Гетевей і Дакотою Джонсон
Про це пише Vаrіеty.2 квітня на СіnеmаСоn в рамках презентації для власників кінотеатрів Аmаzоn МGМ представили перший трейлер майбутнього трилера "Веріті". Фільм стане екранізацією однойменного роману американської письменниці Коллін Гувер.Стрічка описується як "готичний, психосексуальний трилер". Історія обертається навколо знаменитої письменниці Веріті Кроуфорд, яку зіграє володарка "Оскара" Енн Гетевей". Веріті отримує важкі травми після жахливої ​​автомобільної аварії. Її роман-трилер, який незабаром повинен вийти, наразі незакінчений. Тому її чоловік Джеремі у виконанні Джоша Гартнетта пропонує письменниці на ім’я Лоувен, яку грає Дакота Джонсон, величезну суму грошей, щоб завершити решту книг серії.Лоувен погоджується на роботу, але в процесі відкриває темну таємницю, знаходячи незакінчений рукопис. У ньому містяться натяки на жахливі зізнання про Веріті та минуле її родини. Рукопис рясніє відвертими подробицями життя подружжя і розповідає, що сталося в день смерті їхньої доньки. Лоувен вагається, чи показувати автобіографію Джеремі, бо розуміє — це знищить його. Коли Лоувен читає чернетку, вона має визначити, чи є Веріті талановитою фантасткою і жертвою фатальних обставин чи божевільною психопаткою.Режисером виступить Майк Шоволтер."Веріті" вийде у кінотеатрах 15 травня 2026 року. Керівник відділу дистрибуції Аmаzоn МGМ Кевін Вілсон описав фільм як "сексуальний, напружений трилер, який є ідеальним способом розпочати літній кіносезон".Роман Гувер "Веріті" був опублікований у 2018 році та став літературною сенсацією, місяці утримуючись у списку бестселерів Nеw Yоrk Тіmеs. Лише у 2023 році було продано понад 1 млн примірників.Коллін Гувер також є авторкою роману "Покинь, якщо кохаєш", екранізованого Джастіном Бальдоні з Блейк Лайвлі у головній ролі.   
we.ua - Аmаzоn МGМ екранізує трилер Коллін Гувер Веріті з Енн Гетевей і Дакотою Джонсон
Путіну не вдалося проштовхнути цей наратив: політолог Денисенко про вимоги РФ щодо зовнішнього управління Україною
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо"."Є чітка заява Білого Дому, що керівництво України є легітимним і підтримується США. Тому в цьому контексті Путін намагається зіграти у гру, і, ймовірно, продовжить це робити. Однак йому вдається реалізувати свої наміри тільки в межах внутрішнього політичного поля Росії.Щоб зрозуміти суть цієї ситуації, потрібно з'ясувати, як виникла вся ця історія. Вона почалась після останньої зустрічі української та американської делегацій у Джидді, де Україна погодилася на пропозицію США про повну зупинку вогню. Це повністю зруйнувало головний наратив РФ, який росіяни просували з листопада 2023 року", - пояснив Денисенко.За словами політолога, російський наратив звучав так: Росія - миролюбна країна, яка хоче миру, а Україна - злобна країна, яка не бажає миру. Однак після зустрічі у Джидді цей наратив був зламаний. Росіяни не знали, як реагувати на це. Вони думали протягом двох тижнів, і врешті-решт виникла ідея, яка була оформлена в заяву Пєскова, що в Україні нібито існує нелегітимне військово-політичне керівництво, якого не слухається українська армія, і тому потрібне введення зовнішнього управління."На це одразу з'явилися відповіді у вигляді заяв від Білого дому, ООН та низки інших авторитетних міжнародних структур. В результаті, росіянам не вдалося досягти свого, хоча вони ніколи не змінюють свої наративи швидко. Імовірно, вони ще кілька місяців будуть намагатися просувати цей наратив і спостерігати за його впливом. Однак поки що цей наратив не знайшов, і єдиним місцем, де його продовжують штовхати - це всередині РФ.Тобто, їм необхідно пояснювати своєму суспільству, чому Путін продовжує війну. Адже більшість росіян, принаймні 65-70%, хочуть, щоб війна завершилася якнайшвидше. Тому вони намагаються пояснити, чому не можна припинити війну зараз, стверджуючи, що в Україні нібито панує повний хаос. Однак цей наратив не вдалося проштовхнути навіть у Росії, де він просувається дуже важко", - додав Денисенко.1 квітня прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт повідомила, що Трамп розчарований президентом України Володимиром Зеленським та очільником Росії Володимиром Путіним.Того ж дня Fох Nеws інформувало: Трамп вважає, що Путін затягує час стосовно перемовин про повне припинення вогню в Україні. 
we.ua - Путіну не вдалося проштовхнути цей наратив: політолог Денисенко про вимоги РФ щодо зовнішнього управління Україною
В уряді розповіли, чи вплине мито США на курс валют і ціни на продукти в Україні
Про це повідомила очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко.За її словами, мито США також не вплине на курс валют."Мито на рівні 10% є відносно незначним. При цьому обсяги нашого експорту в США теж не надто високі — 2,1% від загального обсягу експорту товарів за підсумками 2024 року. З них понад половина – це чавун і труби. Продукція агропромислового сектору – лише близько 137 млн доларів. Тому мито не матиме відчутного прямого впливу ні на обсяги двосторонньої торгівлі, ні на курс і на внутрішні ціни на споживчому ринку України", - стверджує чиновниця.На думку Свириденко, у короткостроковій перспективі введення мит США може навіть мати зворотний ефект, змушуючи виробників шукати нові ринки, зокрема український.У довгостроковій перспективі країни, що потрапили під мита, можуть почати демпінгувати ціни, що вплине на конкуренцію, але не суттєво на курс чи ціни. Важливо, як ці держави відповідатимуть на мита США, наголосила чиновниця.Також Вашингтон прагне послабити долар через звинувачення партнерів у валютних маніпуляціях, що може вплинути на ринок. Проте завдяки міжнародній підтримці макрофінансова стабільність України не має зазнати значних змін."Ми маємо гарну підтримку макрофінансової стабільності в Україні за підтримки партнерів та міжнародних інституцій, тому не очікуємо значних коливань", - зазначила Свириденко щодо курсу валют.Президент США Дональд Трамп пообіцяв запровадити 25% мита на товари з Європи, заявивши, що ЄС "був створений, щоб пограбувати Сполучені Штати Америки".2 квітня Трамп оголосив про впровадження мит на весь імпорт. Ідеться про щонайменше 10%. Тарифи набудуть чинності 9 квітня.
we.ua - В уряді розповіли, чи вплине мито США на курс валют і ціни на продукти в Україні
Президент ФІФА Інфантіно сподівається "повернути РФ на територію футболу". В Україні відреагували
Про це повідомляє видання Тrіbunа.На конгресі УЄФА в Белграді Інфантіно заявив, що спорт, зокрема футбол, намагаються використовувати для обʼєднання людей та країн, особливо зараз, коли світ "розділений"."Оскільки ведуться перемовини про мир в Україні, я сподіваюся, що незабаром ми зможемо перейти до наступної сторінки - повернути також Росію на територію футболу. Це означало б, що все вирішено. Це те, за що ми маємо вболівати, ось про що ми маємо молитися, тому що футбол полягає не в розділенні, а в тому, щоб об’єднати", - сказав президент ФІФА.Незабаром після такої заяви виконавчий комітет Української асоціації футболу звернувся до УЄФА та європейських національних асоціацій із закликом щодо неприпустимості, недоцільності обговорення та розгляду подібних питань в умовах російської війни проти України."Починаючи з лютого 2022 року агресія РФ триває безперервно, і на сьогодні відсутні явні передумови припускати, що її завершення наближається. Війна триває досі, щоденно безкарно забираючи життя українців — футболістів, тренерів, арбітрів, а також десятків тисяч простих громадян — у тому числі дітей, жінок, людей похилого віку", - йдеться в тексті.УАФ наголосила: рішення виконкому УЄФА в лютому 2022 року було зваженим та справедливим, і залишається актуальним до сьогодні. "Майже 20 000 українських дітей були незаконно вивезені, фактично депортовані загарбниками, на територію РФ з окупованих територій України. Беручи до уваги ці факти, Міжнародний кримінальний суд у березні 2023 року видав ордери на арешт вищого політичного керівництва РФ за незаконне примусове переміщення українських дітей з окупованих територій України до Росії. Якщо хтось із цих дітей візьме участь у змаганнях під егідою УЄФА у складі збірної РФ, це може зробити всю європейську футбольну спільноту співучасниками міжнародного злочину", - акцентували в повідомленні.Водночас на конгресі УЄФА у Белграді вшанували пам’ять російських футболістів, тренерів та суддів, які померли у 2024 році.
we.ua - Президент ФІФА Інфантіно сподівається повернути РФ на територію футболу. В Україні відреагували
Неповернення ПДВ компанії Ferrexpo ставить під загрозу роботу всього гірничо-металургійного комплексу України, - президент Укрметалургпром
Про це йдеться в оприлюдненій заяві презитдента Об’єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександра Каленкова, яку публікує ukrmеtрrоm.оrg. Він звертає увагу, що відсутність повернення експортного ПДВ вже вплинула і матиме ще більші негативні наслідки не лише для самої компанії, але й для гірничо-металургійного комплексу та економіки України в цілому. "У ситуації повномасштабного вторгнення і незважаючи на втрати, понесені в ході війни, гірничо-металургійний комплекс України продовжує працювати і бути однією із економічних опор для нашої країни. Підприємства галузі забезпечують населення робочими місцями, бюджети — податками, а також сприяють курсовій стабільності за рахунок надходження валютної виручки в країну. Окремо хочу виділити внесок ГМК підприємств у перемогу України — компанії не лише сплачують усі необхідні податки та збори, а й виступають великими донорами допомоги для потреб нашої армії", — зауважив Олександр Каленков.Fеrrехро в Україні — це Полтавський, Єристівський та Біланівський гірничо-збагачувальні комбінати. Компанія займає одне з ключових місць в українському ГМК, і від її стабільної роботи залежить функціонування багатьох суміжних галузей економіки. «Це тисячі працівників саміх підприємств та суміжних галузей, це добробут регіону та країни. Ми маємо зовнішнього ворога і зараз, як ніколи повинні, бути об’єднаними заради перемоги та майбутнього. Неповернення ПДВ Fеrrехро призводить до зниження обсягів виробництва компанією, зменшення відвантажень нашій залізниці та портам, скорочення виручки від експорту української продукції, згортання інвестицій в нашу економіку та зменшення ВВП України», — додав президент "Укрметалургпром".Каленков зауважив, що фіскальні органи повинні неухильно дотримуватися законодавства та забезпечувати рівні умови для всіх компаній, незалежно від їхнього розміру або галузі. Це включає в себе дотримання чітких процедур та термінів для повернення ПДВ, особливо для експортних підприємств. Невиконання цих зобов’язань ставить під загрозу здатність України конкурувати на міжнародних ринках, залучати інвестиції і розвивати свою економіку.
we.ua - Неповернення ПДВ компанії Fеrrехро ставить під загрозу роботу всього  гірничо-металургійного комплексу України, - президент Укрметалургпром
Укрзалізниця повертає користувачам втрачені внаслідок кібератаки квитки: як отримати
Про це повідомила пресслужба перевізника.Аби відновити свій квиток, придбаний раніше, користувачу потрібно:зайти у свій акаунт в застосунку Укрзалізниці;натиснути на банер на головній сторінці, який переведе користувача на окрему сторінку перегенерації квитка;натиснути кнопку "Завантажити РDF-квиток" та зберегти відновлений квиток на телефоні.УЗ рекомендує всім пасажирам додати свою дійсну електронну пошту до акаунтів у застосунку та на сайті Укрзалізниці.У пресслужбі нагадали, що всі нові квитки автоматично дублюються на пошту, якщо вона була вказана в профілі користувача. 23 березня в ІТ-системі Укрзалізниці зафіксували технічний збій, через який тимчасово не працювали онлайн-сервіси. Згодом стало відомо, що причиною цьому була масштабна кібератака. 29 березня в Укрзалізниці повідомили, що онлайн-сервіси компанії з продажу квитків працюють стабільно.Нині  триває розслідування щодо того, чи здійснила хакерську атаку Росія.
we.ua - Укрзалізниця повертає користувачам втрачені внаслідок кібератаки квитки: як отримати
Командували захопленням Запорізької АЕС: трьом російським генералам заочно оголосили підозру
Про це інформує СБУ. Йдеться про: генерал-майора Дмитра Чистякова – командира 102-ї окремої бригади оперативного призначення у республіці Дагестан РФ;генерал-майора Олексія Домбровського – заступника начальника головного управління росгвардії по Краснодарському краю РФ;генерал-майора Юрія Лукачова – командира 22-ї окремої бригади оперативного призначення "Кобра" Північнокавказького округу росгвардії (на момент вчинення злочину був у званні полковника);полковника Олексія Решетнєва – командира полку з охорони важливих державних об’єктів Приволзького округу росгвардії;полковника Сергія Довганя – начальника відділу організації охорони важливих державних об’єктів Сибірського округу росгвардії;підполковника Мурахдана Ахмедханова – командира посиленої тактичної групи 749-го окремого батальйону оперативного призначення росгвардії в республіці Дагестан РФ.Вказано, що у березні 2022 року вони брали участь у захопленні  Запорізької АЕС. "За даними слідства, на початку повномасштабної війни російські посадовці віддавали накази своїм підлеглим атакувати енергооб’єкт з використанням важкого озброєння. Задокументовано, як під час захоплення АЕС рашисти обстрілювали станцію з танків та інших видів бронетехніки. Унаслідок вогневого ураження загинув працівник станції та ще двоє громадян, четвертий – отримав поранення. Крім того, ворожі обстріли могли пошкодити технологічне обладнання і спричинити техногенну катастрофу", - йдеться у повідомленні. Окупантам заочно повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб)."Обвинувальні акти стосовно всіх фігурантів скеровано до суду. Тривають комплексні заходи для притягнення кожного воєнного злочинця РФ до відповідальності", - додали в СБУ. Раніше СБУ оголосила заочні підозри двом генералам РФ, які в серпні 2023 року наказали вдарити "іскандером" по драмтеатру в Чернігові. 
we.ua - Командували захопленням Запорізької АЕС: трьом російським генералам заочно оголосили підозру

About channel

  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv

News filter

What is wrong with this post?