Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
39.3 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Еспресо on espreso.tv
МЗС України закликало партнерів запобігти подальшому зближенню режимів РФ і КНДР
Про це йдеться у заяві МЗС."Закликаємо міжнародних партнерів об’єднати зусилля в тиску на Москву та Пхеньян і здійснити конкретні кроки, щоб запобігти подальшому зближенню російського та північнокорейського режимів, що може мати катастрофічні наслідки для стабільності на Корейському півострові та світової безпеки", - йдеться у заяві.Зазначається, що визнання факту участі військовослужбовців з Північної Кореї у бойових діях проти України підтверджує те, що російському Володимиру Путіну та Кім Чен Ину "не можна вірити на слово"."Фактично, російський та північнокорейський диктатори зараз визнали те, що ще донедавна офіційні представники обох режимів категорично заперечували", - додали дипломати.Там додали, що участь КНДР у війні проти України загрожує безпеці Європи та Індо-Тихоокеанського регіону. Також така військова співпраця є грубим порушенням норм міжнародного права, зокрема Статуту ООН і відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН.Напередодні в КНДР офіційно визнали, що підрозділи збройних сил країни брали участь "в операції зі звільнення Курської області" за наказом глави держави. А згодом російський диктатор Путін подякував за допомогу північнокорейському колезі.
we.ua - МЗС України закликало партнерів запобігти подальшому зближенню режимів РФ і КНДР
Еспресо on espreso.tv
Україна залишається без дипломатичної підтримки США, - польський експерт Сієрант
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо"."Подивімося на факти. Факти такі, що США вважають, що можуть відтягнути Росію від Китаю, що можуть поставити Україну на другий план і домовлятися з Іраном, з Північною Кореєю, в Тихоокеанському регіоні, де також є багато запальних точок. У глобальному сенсі Україна для США - це один із багатьох пунктів, про які можна говорити з Росією.У РФ також є люди, які дуже люблять торгувати з США. Віткофф туди не просто так їздить. Треба запитати в нього про зв'язки з російськими олігархами, які дуже люблять і російську, і американську кіноіндустрію", - зауважив Сієрант.За словами польського експерта, факти свідчать, що Україна залишається без дипломатичної підтримки США."Поки що військова допомога надходить, але ми хотіли б, щоб ця допомога була ширшою. Потрібно було б розширити цю допомогу і постійно накладати нові санкції на РФ. Але поки що ми цього не бачимо. США мають багато різних інструментів, але не використовують жодного з них", - наголосив Сієрант.У суботу, 26 квітня 2025 року, президент України Володимир Зеленський на похороні Папи Римського Франциска зустрівся з президентом США Дональдом Трампом - уперше після сварки в Білому домі наприкінці лютого.Президент США Дональд Трамп дедалі більше розчаровується в лідерах Росії та України, оскільки він хоче бачити постійне припинення вогню.  
we.ua - Україна залишається без дипломатичної підтримки США, - польський експерт Сієрант
Еспресо on espreso.tv
Сирський заявив про критичні втрати РФ у логістиці завдяки українським роботизованим комплексам
Про це повідомив у Fасеbооk головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.За його даними, лише за минулий тиждень було уражено 969 одиниць автомобільної та спеціальної техніки противника.З початку року втрати окупантів у автотехніці та спецтехніці склали 13 805 одиниць.Також Сирський показав роботу цих комплексів на відео.Раніше стало відомо, що роботизований комплекс Аrdаl подолав понад 17 км під обстрілами мінометів і ворожої артилерії, щоб евакуювати поранених бійців ЗСУ, які перебували в оточенні.
we.ua - Сирський заявив про критичні втрати РФ у логістиці завдяки українським роботизованим комплексам
Еспресо on espreso.tv
Індія може стати однією з перших країн, з якою Вашингтон підпише торговельну угоду, - міністр фінансів США Бессент
Про це заявив американський міністр фінансів Скотт Бессент в етері СNВС, цитує Суспільне.За його словами, багато провідних торговельних парнерів зробили США "дуже хороші" пропозиції про запобігання мит від Вашингтона."Припускаю, що Індія буде однією з перших торгових угод, які ми підпишемо", - заявив Бессент.Він зауважив, що Сполучені Штати провели суттєві перемовини з Японією, коли добре відбуваються розмови й з іншими азійськими партнерами. Також зазначається, що глава міністерства фінансів США додав: перша торговельна угода "може бути укладена цього тижня чи наступного".Водночас Бессент прокоментував звільнення Китаю деяких американських товарів від своїх тарифів, сказавши, що це свідчить про прагнення деескалувати торговельну напругу з Вашингтоном. 25 квітня Китай звільнив частину американського імпорту від своїх високих тарифів, однак спростував твердження президента США Дональда Трампа про те, що переговори про мита тривають.
we.ua - Індія може стати однією з перших країн, з якою Вашингтон підпише торговельну угоду, - міністр фінансів США Бессент
Еспресо on espreso.tv
Китай Україні не ворог, але і не друг, - експертка-міжнародниця Плаксієнко-Бутирська
Таку думку вона висловила в етері Еспресо. "Китай нам не ворог, і ми всіляко намагалися вибудовувати відносини з Китаєм протягом трьох років війни, з огляду на його дружбу з Росією, так, щоб не зробити ворога з Китаю. Принаймні, я спостерігала таку політику з боку нашої влади, яка давала шанс Китаю у балансі відносин близьких з Росією, все-таки знаходити в можливостей для того, щоб якусь зіграти роль в цій війні. Але Китай нам і не друг. Ми маємо чесно визнати, у китайському баченні нинішнього протистояння Україна є частиною гри Сполучених Штатів Америки. Тобто Китай дуже легко і з задоволенням підхопив російський наратив", - сказала вона.Наталія Плаксієнко-Бутирська зазначила, що Китай погоджується з тим, що Україна нібито є пішаком в руках Сполучених Штатів Америки, які намагаються воювати руками українців проти Росії. Ітаким чином послабити Росію."Тобто через оцю призму власного бачення, а ще більше через призму власного протистояння зі Сполученими Штатами Америки Китай дивиться на весь оцей конфлікт. І саме тому, як би ми не намагалися притягнути Китай на свій бік, як би ми не намагалися, щоб він був поруч з Україною і підтримував якраз нашу позицію, нам не вдавалося це зробити з огляду на його власні інтереси", - додала експертка-міжнародниця.23 квітня стало відомо, що українські спецслужби передали Китаю докази участі його громадян у війні проти України, та залучення китайських компаній до виробництва у Росії військової продукції. Пекін прокоментував зустріч в українському МЗС зі своїм послом.24 квітня колишнього аналітика розвідки армії США засудили за продаж уряду Китаю конфіденційної військової інформації, зокрема й даних про війну РФ в Україні.
we.ua - Китай Україні не ворог, але і не друг, - експертка-міжнародниця Плаксієнко-Бутирська
Еспресо on espreso.tv
Конфлікт двох ядерних країн: що відбувається між Пакистаном та Індією
Стрілянина в Кашмірі: чому загострився конфлікт між Індією та ПакистаномФото: Gеtty ІmаgеsЗагострення між Індією та Пакистаном почалося після теракту в індійській частині Кашміру – тут стався наймасштабніший теракт за понад 15 років. У популярному серед мандрівників гірському курортному містечку Пахалгам 22 квітня озброєні бойовики відкрили вогонь по туристах. Тоді загинули 26 людей – 25 індійських і один непальський турист. Відповідальність за атаку взяла на себе маловідома група бойовиків під назвою "Кашмірський опір", яку індійські офіційні особи називають ставлеником пакистанського угруповання "Лашкар-е-Таїба" (Lаshkаr-е-Таіbа).Теракт спонукав уряд прем’єр-міністра Нарендри Моді вжити рішучих заходів, зокрема оголосили про серію дипломатичних санкцій проти Пакистану, серед яких і скасування віз, виданих громадянам Пакистану. Натомість Ісламабад закрив повітряний простір для індійських компаній.Уряд Індії також призупинив дію договору про води Інду, підписаного з Пакистаном у 1960 році. Цей договір регулює розподіл водних ресурсів шести річок у басейні Інду між двома країнами: за ним закріплювалися за Індією три східні річки басейну Інду – Раві, Беас і Сатледж, а за Пакистаном – 80% басейну трьох західних річок – Інд, Джелум і Ченаб.Ісламабад своєю чергою категорично заперечує звинувачення у причетності до теракту та заявляє, що припинення водопостачання "буде розглядатися як акт війни". Разом із тим у Пакистані закликали до нейтрального розслідування нападу в Кашмірі та заявили, що готові до співпраці і виступають за мир. "Пакистан повністю готовий співпрацювати з будь-якими нейтральними слідчими, щоб гарантувати, що правда буде розкрита і справедливість восторжествує", – підкреслив міністр внутрішніх справ Пакистану Мохсін Накві.Тим часом вже чотири дні на кордоні війська обох країн обмінюються вогнем. Згідно з повідомленням індійської армії, пакистанські військові пости обстріляли зі стрілецької зброї фактичний кордон у Кашмірі в ніч на понеділок. Індійська сторона назвала ці дії "неспровокованими" і зазначила, що відкрила вогонь у відповідь. Отож, йдеться про вкрай нестабільну ситуацію між країнами.Реакція світової спільноти на загострення конфлікту між Індією та ПакистаномФото: Gеtty ІmаgеsНа тлі загальних світових коливань та криз загострення й розгортання суперечки між Індією та Пакистаном не отримує достатньо уваги, вважають експерти, навіть попри те, що обидві країни – власниці ядерної зброї.Поряд із тим США заявляють, що підтримують зв'язок з Індією та Пакистаном, і закликають працювати над відповідальним рішенням. Публічно уряд США висловив підтримку Індії після нападу, але не критикував Пакистан."Ситуація розвивається, і ми уважно стежимо за її розвитком. Ми підтримуємо зв'язок з урядами Індії та Пакистану на різних рівнях, – зазначив представник Державного департаменту США поряд із рішучим засудженням теракту, і додав: – Сполучені Штати закликають усі сторони до спільної роботи над відповідальним вирішенням проблеми".Також, за інформацією індійських чиновників, дипломати зі 100 місій в столиці Індії прибули до міністерства закордонних справ на брифінги, а Нарендра Моді поговорив телефоном з більш ніж десятком світових лідерів.Проте, зауважуєТhе Nеw Yоrk Тіmеs, посилаючись на слова дипломатів, ці зусилля здебільшого не спрямовані на те, щоб зібрати допомогу для деескалації небезпечного протистояння Індії з Пакистаном. Навпаки, ймовірно, Індія готує підґрунтя для воєнних дій проти свого сусіда.Не залишив загострення без уваги Китай. Міністр закордонних справ Китаю Ван І мав розмову з віцепрем'єр-міністром Пакистану Ішаком Даром, у якій наголосив на важливості незалежного розслідування."Китай виступає за швидке і справедливе розслідування і вважає, що конфлікт не служить фундаментальним інтересам ні Індії, ні Пакистану, а також не приносить користі регіональному миру і стабільності", – сказав Ван І пакистанському віцепрем’єру.Міністерство закордонних справ Китаю також виступило із заявою, в якій закликало Індію і Пакистан проявити стриманість.Кашмір – яблуко розбрату: коріння конфлікту між Індією й ПакистаномВже близько 80 років Кашмір залишається яблуком розбрату між двома ядерними державами – від самого моменту їх утворення 1947 року, після здобуття незалежності від Великої Британії. Індія контролює найбільшу частину Кашміру, тим часом поряд із Пакистаном ще частина території – перебуває під контролем Китаю. Тривала суперечка за Кашмір і транскордонний тероризм були основною причиною більшості конфліктів між двома державами. А таких конфліктів було вже чимало: із трьох воєн дві були саме за контроль над Кашміром, який власне Індія вважає своєю невіддільною територією.Передостаннє загострення відбулося 2019 року, коли Індія скасувала особливий статус Кашміру. Це викликало глибоку кризу у відносинах з Пакистаном, а також стало причиною численних протестів і періодичних збройних сутичок та обстрілів. Конфлікт тривав до 2021 року і став на паузу лише після того, як Нью-Делі та Ісламабад уклали угоду про припинення вогню. Тим часом нині одвічна суперечка знову перебуває у гострій фазі, а Індія навіть говорить про те, що ту угоду можуть розірвати.
we.ua - Конфлікт двох ядерних країн: що відбувається між Пакистаном та Індією
Еспресо on espreso.tv
"Окупація вбиває місто": партизани розповіли про ситуацію в Скадовську
Про це пише "Атеш"."Російська окупація вбиває Скадовськ. Прекрасне і життєрадісне місто окупанти перетворили на безлюдне місце. Безліч магазинів зачинено, парки та вулиці пустують", - йдеться у дописі.За словами партизанів, останнім часом окупанти все частіше почали ходити в цивільному одязі та їздити на відповідному транспорті. Вони бояться ударів дронами та розміщуються в довколишніх селах - займаючи будинки.Окупанти також намагаються замаскувати факти свого перебування в цивільних об'єктах, адже часто там же зберігають зброю та боєкомплект. 
we.ua - Окупація вбиває місто: партизани розповіли про ситуацію в Скадовську
Еспресо on espreso.tv
Пояснюємо, якими будуть тарифи з 1 травня
Оплата комунальних послуг та зміни в тарифах – одна з тих тем, що викликають занепокоєння у більшості українців, адже вона може вплинути на фінансовий стан громадян і підприємств в Україні.Еспресо розповість, чи варто чекати на ще одне підвищення цін на електроенергію, природний газ і водопостачання, які чинники призводять до змін в комунальних платежах, та які є шляхи економії задля збереження фінансової стабільності.Чи варто чекати підвищення ціни на електроенергію з 1 травня?В Україні постановою №544 Кабмін офіційно затвердив фіксований тариф на електроенергію для населення в розмірі 2,64 грн/кВт∙год, що діяв з 1 червня до 31 грудня 2023 року. Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії залишалось дійсним до 31 травня. Згідно з поставою уряду №632 від 31.05.2024 з 1 червня тариф на електроенергію для побутових споживачів зріс до 4,32 грн/кВт год. Важливо те, що ціни є фіксованими та не залежать від обсягу споживання. Попри те, що тариф на електроенергію планували зберегти без змін до 1 травня 2025 року, наразі жодних переглядів не передбачається. Ціна залишиться на поточному рівні, запевнив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в етері телемарафону, пише 24 Канал."У нас немає в уряді дискусії щодо тарифів. Ми не розглядали можливість підняття тарифів найближчим часом", - розповів Шмигаль. Підвищення цін на енергоносії найближчим часом не передбачено також відповідно до меморандуму Міжнародного валютного фонду від 18 жовтня 2024 року, що підсумовує п’ятий перегляд програми розширеного фінансування (ЕFF). У документі немає вимог до України щодо збільшення тарифів. Про це стало відомо з повідомлення Міністерства фінансів України.Нині тариф застосовується для всіх побутових споживачів, включно зі:споживачами, які представляють колективні об'єднання в житловому секторі, такі як ОСББ, гуртожитки та інші, де електрика використовується для задоволення побутових потреб мешканців;споживачами, які мають електричне опалення (з 1 червня до 30 вересня);іншим споживачам, які відповідно до закону мають право використовувати електроенергію за тарифами для побутових споживачів.Згідно з постаново Кабміну №37 від 17 січня 2025 року, у період з 1 жовтня року до 30 квітня для громадян та колективних побутових споживачів, що мають електроопалення застосовуватимуть такі тарифи:якщо обсяг споживання до 2000 кВт∙год протягом місяця – 2,64 грн/кВт∙год за всю спожиту електроенергію;якщо обсяг споживання понад 2000 кВт∙год протягом місяця – 4,32 грн/кВт∙год за всю спожиту електроенергію.Крім того, з 1 січня 2025 року та до кінця опального сезону, деякі категорій громадян отримували електроенергію за пільговими умовами. "Це співвласники великих багатоквартирних будинків, де відсутнє газове забезпечення, або місця, де є проблеми із теплопостачанням. Уряд вніс зміни в постанову, і мешканці таких будинків мають змогу сплачувати за електроенергію 2 грн 64 коп. за кіловат до кінця квітня поточного року", - зазначив Нагорняк.Незмінними залишаються тарифні коефіцієнти для споживачів із двозонним та тризонним диференціюванням приладів обліку (двозонні та тризонні лічильники). Так, у нічний час з 23:00 до 07:00, коли енергосистема має мінімальне навантаження, власники сплачуватимуть вдвічі менше за електроенергію - 2,16 кіловат-години, - пояснюють у Yаsnо. Однак встановлення двозонного лічильника коштує досить дорого і його окупність становитиме більше року, залежно від ваших енерговитрат.Чи можуть ціни на електроенергію зрости та чому?Народний депутат Сергій Нагорняк, який є членом парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг в інтерв'ю "Телеграфу" розповідав, що уряд розглядав можливість підвищення тарифів на електроенергію для населення тому, що такі дії відкриють можливість державним компаніям припинити субсидування населення та залучити достатньо коштів протягом року для реалізації проєктів з добудови 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС. Крім того, Укргідроенерго отримає можливість розпочати будівництво Канівської ГАЕС з потужністю 1000 МВт. Згідно з рекомендаціями від Сполучених Штатів Україні варто здійснити лібералізацію ринку комунальних послуг. За повідомленнями експертів, реальна ціна на ринку за газ мала б бути значно більшою. Лібералізація тарифів також стосується цін на електроенергію. Підняття цін у 2023 році було зумовлено завданою шкодою та руйнуваннями енергетичних об'єктів внаслідок авіаударів, що здійснила Росія. Цю інформацію було повідомлено Германом Галущенком. Він також додав, що Україна пережила найбільш масштабну в своїй історії операцію з ремонту енергетичних об'єктів. У 2024 році українці знову пережили масовані атаки з боку ворога, значних збитків знову завдано енергетичній системі по всій країні.Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі Ранок.LІVЕ у грудні 2024 року озвучив прогноз щодо можливого зростання цін на електроенергію з червня 2025 року. Відповідно до слів експерта, ціна на електрику може підвищитись до 6,64 грн/кВт∙год."На електроенергію для населення планується підняти тарифи з 1 червня 2025 року орієнтовно до цифри 6 гривень 64 копійки. Орієнтовно. Вона може бути плюс-мінус 6,32 грн або 6,64 грн", — зазначив Попенко. Експерт також додав, що у найближчі роки прогнозується подальше зростання цін та вже через два-три роки вартість може сягнути 9 грн/кВт∙год.Варто зауважити, що підвищення ціни на електроенергію для бізнесу відбулось 1 червня 2024 року. Про це стало відомо з відкритого засідання НКРЕКП, яке було проведено 20 травня. Цей крок був спрямований на стимулювання збільшення обсягу імпорту електроенергії в нічний час. Однак, ціна на електрику знову зросла, адже Національна комісія (НКРЕКП) ухвалила проєкт постанови "Про граничні ціни на ринку "на добу наперед", внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку" 1 жовтня на засіданні.Згідно з проєктом, оприлюдненим на офіційному порталі НКРЕКП, внесено зміни до тарифів, що були затверджені постановою №949. Ключовими причинами підвищення цін називають необхідність фінансування відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських обстрілів, а також прагнення вирівняти ціни з європейськими для покращення умов на ринку електроенергії та забезпечення ефективного балансування з країнами ЄС.Оновлені ціни на електрику набули чинності наприкінці жовтня 2024 року. Зміни торкнулися лише ринку "на добу наперед", тоді як тарифи для балансуючого ринку залишилися на попередньому рівні. Тож, тарифи сегменту "на добу наперед" і внутрішньодобовому ринку встановлено на такому рівні:Гранична ціна максимальна:з 00:00 до 07:00 – 5 600,00 гривень за МВт-год;з 07:00 до 17:00 – 6 900,00 гривень за МВт-год;з 23:00 до 24:00 – 6 900,00 гривень за МВт-год;з 17:00 до 23:00 – 9 000,00 гривень за МВт-год;Гранична ціна мінімальна - 10,00 гривень за МВт-год;Фото: Gеtty ІmаgеsТарифи на природний газ та теплопостачанняУ травні 2025 року ціни на природний газ для побутових споживачів, а також список постачальників залишаться незмінними порівняно з попереднім місяцем.Компанія "Нафтогаз України", яка постачає газ більшості населення України, а саме 98% побутових споживачів, встановила тариф на природний газ ще у 2023 році, а з 1 травня 2025 року ця ціна була пролонгована вже вдруге, тобто до 30 квітня 2026 року. Вартість на блакитне паливо в тарифному плані "Фіксований" становить 7,96 гривень за 1 кубічний метр."Газ для населення залишається важливою частиною нашої роботи. Ми підтримуємо стабільність постачання та виконуємо зобов’язання перед споживачами навіть у надскладних умовах", — зазначив очільник Групи Нафтогаз Роман Чумак.Тарифи інших постачальників природного газу, таких як ТОВ "Рітейл Сервіс", ТОВ "Енерджі Трейд Груп" (ЕТG), ТОВ "Прикарпатенерготрейд" тощо, коливаються від 7,79 до 9,99 грн за куб. м. Тож подекуди ціни в областях та населених пунктах різняться. Ціна на газ для виробників тепла, що забезпечують населення, а також бюджетних установ залишається на рівні 7420 грн та 16 390 грн відповідно за тисячу кубометрів (з урахуванням ПДВ).Однак, згідно з повідомленням "ГазПравда", з початку 2024 року окремі споживачі почали сплачувати вартість обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Сума цієї оплати є індивідуальною для кожного будинку і залежить від кількості квартир та технічних характеристик мережі. Слід зазначити, що рахунок за утримання внутрішньобудинкових мереж газопостачання, який передбачає відповідальне ставлення до мереж загального користування, – це не щомісячний платіж, а сплачуватиметься один раз на 3-5 років. Так, орієнтовна сума такого ТО для споживачів у Київській області становить 320 гривень.Фото: ДержпродспоживслужбаЯкі тарифи точно не зростуть у найближчий часВід 19 серпня 2022 року набрав чинності Закон № 2479-ІХ "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування", який встановлює тимчасову заборону на збільшення ряду тарифів, включаючи такі:розподіл природного газу;виробництво, транспортування та постачання теплової енергії;послуги надання гарячої води.Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що тарифи на теплову енергію та гарячу воду залишаться незмінними: "Такі тарифи, як на тепло, на гарячу воду, я переконаний, до кінця війни, до кінця воєнних дій в Україні не потрібно покладати на людей додатковим тягарем".У Нацбанку України також прогнозують, що тарифи на газ, опалення та гарячу воду залишатимуться на нинішньому рівні ще протягом 2024-2025 років. Однак, враховуючи складну ситуацію в енергетичній галузі, з 2026 року планується поетапне приведення тарифів до економічно обґрунтованих значень. У НБУ підкреслили, що через невизначеність щодо термінів та обсягів коригування тарифів, зокрема енергетичних, виникають додаткові ризики для прогнозу інфляції.Що буде з цінами на водопостачання та водовідведення з 1 травня?Ще у 2023 році НКРЕКП винесло рішення про збільшення вартості послуг водопостачання та водовідведення. Однак воно було скасовано через жорстку критику президента. Тоді у своєму повідомленні Володимир Зеленський зазначив, що постанова про зростання тарифів є "ганебною, непрофесійною та не погодженою з урядом". Внаслідок цього президент також доручив провести консультації з метою перегляду цього рішення щодо збільшення тарифів. Згодом голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський на позачерговому засіданні оголосив, що скасовують рішення щодо підвищення цін.Підвищення ціни на воду для побутових споживачів може відбутися у тих громадах, де місцева влада виконує такі дії без погодження з НКРЕКП. Офіційно, з 1 червня національна комісія залишила вартість води для населення без змін.Пам'ятайте, що ціни на воду відрізняються в різних регіонах країни та залежать від численних факторів, що характеризують ситуацію в містах: доступ до водних ресурсів, вартість електроенергії та інші аспекти. Тому експерти рекомендують докладно дізнаватися про тарифи на воду у своїх постачальників. "Тарифи на воду у більшості випадків підіймають органи місцевого самоврядування. Централізованого рішення НКРЕКП про підняття тарифів на водопостачання сьогодні немає. Тобто зараз є містечкові рішення щодо підняття тарифів на водопостачання. Оскільки в нас розділена система прийняття рішень водоканалів. Лише міста, які мають населення понад 100 тис. громадян, підпорядковуються рішенням НКРЕКП. Решта приймають рішення на місцевому рівні", - розповів Попенко в етері Еспресо.Загалом у квітні та липні 2024 року планували двоетапне збільшення тарифів на воду для споживачів у середньому на понад 12% на першому етапі, а потім більш ніж на 14%. Це підвищення стосувалось низки міст України, згідно з даними проєктів рішень, що були розроблені НКРЕКП після призначення на посаду нового керівника - Валерія Тарасюка. Такі дані були опубліковані на сайті Українська Енергетика. Однак комісією ці рішення так і не були затверджені.Фото: ЛьвівтеплоенергоТарифи на деякі комунальні послуги та вивезення побутових відходівЗа встановлення тарифів щодо поводження з твердими побутовими відходами відповідають органи місцевого самоврядування, отже, в окремих містах і громадах ціни на послуги з вивезення сміття відрізняються. Відповідно до даних матеріалу Главком із посиланням на Держстат, у період із грудня 2023 року до грудня 2024-го тарифи на комуналку зросли на 18,9%. Зокрема, вартість електричної енергії збільшилася на 63,6%, а послуги з управління багатоквартирними будинками - 11,2%, утримання та ремонту житла – на 3.9%, прибирання відходів - на 8,9%, тоді як деякі інші послуги залишилися без змін.Фото: есороlіtіс.соm.uаЗміни у виплатах субсидій Із початку травня 2025 року для більшості людей перерахунок на неопалювальний сезон буде проведений автоматично, якщо дані про їх майновий стан та склад домогосподарства залишились незмінними. Водночас у разі змін у складі родини або при оренді житла, потрібно впродовж 30 днів подати звернення до Пенсійного фонду України (ПФУ) для повторного призначення допомоги. Хоча загалом діє автоматичне перепризначення, є певні обставини, коли обов’язково слід особисто подати заяву та декларацію до ПФУ:домогосподарства, де проживає менша кількість людей, ніж вказано у реєстрації;власники квартир, в яких проживають ВПО;орендарі житла, які сплачують житлово-комунальні послуги;члени домогосподарств, що звертаються для отримання субсидії на купівлю скрапленого природного газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;на період опалювального сезону субсидію було встановлено в розмірі 0,0 грн.Таку заяву можна подати особисто через ЦНАП, онлайн (за допомогою порталу Дія, вебпорталу чи мобільного додатку ПФУ) або уповноважених представників виконавчого органу сільської/селищної/міської ради. Скасування мораторію щодо припинення надання ЖКГ послуг та нарахування пеніПостанова № 1405 Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 року, опублікована на Урядовому порталі, скасовує мораторій на відключення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за ці послуги. Ця заборона діяла з першого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну.Згідно з документом мораторій на відключення ЖКП залишається в силі лише на окупованих територіях та в зонах бойових дій відповідно до переліку Мінреінтеграції. Для інших споживачів згідно з ухвалою відновлено нарахування пені за несплату. Крім того, уряд повернув можливість відключати від комунальних послуг боржників у випадку несвоєчасної або неповної сплати за послуги.До правил також внесли норму, що регламентує надання документів до постачальника комунальних послуг, якщо людина тимчасово (більш ніж 30 календарних днів) не проживає в приміщенні.У постанові є уточнення, що серед таких документів можуть бути витяги з реєстрації місця тимчасового проживання, свідоцтва про роботу, лікування, довідки з місця навчання або військової служби, свідоцтва про відбуття покарання та документи, що підтверджують виїзд за кордон. Зазначено також, що ці документи слід оновлювати щонайменше раз на пів року.Фото: dеlо.uа
we.ua - Пояснюємо, якими будуть тарифи з 1 травня
Еспресо on espreso.tv
В Іспанії, Португалії, Франції та Андоррі зафіксували масштабні відключення електроенергії
Про це пишуть Роlіtісо і Lа Vаnguаrdіа.Іспанський оператор електромережі Rеd Еléсtrіса заявив, що для відновлення постачання активовані протоколи. Нині причини відключення електроенергії встановлюються, і "всі ресурси спрямовано на її вирішення".Натомість у Португалії кажуть, що масштабне зникнення світла повʼязане з проблемою в європейській електромережі. Водночас згодом стало відомо, що напруга також зникла в Андоррі й частині Франції.Зокрема, через відключення електроенергії у Мадриді зупинили роботу метро - людей довелося витягувати з вагонів. Також не працюють банкомати й світлофори, пише Тhе Guаrdіаn.Старший директор Rеd Еléсtrіса повідомив, що для відновлення електроенергії по всій Іспанії знадобиться 6-10 годин, передає Тhе Guаrdіаn. Водночас іспанські ЗМІ писали про заплановане засідання ради національної безпеки через блекаут.Нині Європейська комісія та Єврорада контактують з урядами Португалії та Іспанії через масові відключення світла, а також з метою зрозуміти причину й перебіг ситуації."Комісія продовжуватиме стежити за ситуацією та за безперебійним обміном інформацією між усіма відповідними сторонами. Згідно з чинним законодавством ЄС (код екстреної мережі та відновлення) існують протоколи для відновлення функціонування системи", - йдеться в повідомленні Єврокомісії.Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що розмовляла з прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом про відключення електроенергії. Вона сказала, що Комісія допомагає "моніторингу ситуації з національними та європейськими органами влади та нашою Координаційною групою з електроенергетики"."Ми будемо координувати зусилля та ділитися інформацією, щоб допомогти відновити систему електропостачання, і домовилися підтримувати тісний контакт", - додала вона.Португальський оператор електромереж Rеdеs Еnеrgétісаs Nасіоnаіs повідомив, що поки що неможливо сказати, як довго країна буде без світла після масштабного відключення електроенергії."Наразі неможливо передбачити, коли ситуація нормалізується", - йдеться в заяві оператора, який додав, що "всі ресурси задіяні" для усунення наслідків відключення електроенергії.Водночас премʼєр-міністр Португалії Луїс Монтенегро висловив сподівання, що електроенергія в країні зʼявиться найближчими годинами. За його словами, ознак того, що відключення світла спричинила кібератака, немає. Також глава уряду заявив: збій зі світлом "не походить від Португалії".Україна готова допомогти у відновленні стабільної роботи енергомережМіністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна готова допомогти у відновленні стабільної роботи енергомереж союзників у Європі."Ми готові поділилися знаннями та досвідом, отриманими, зокрема, за час систематичних російських атак на енергетичну інфраструктуру. Ми вдячні країнам ЄС за підтримку і завжди  готові надати допомогу!" - написав він.17 квітня близько 70% Пуерто-Рико залишилося без електроенергії після зупинення всіх генерувальних станцій.
we.ua - В Іспанії, Португалії, Франції та Андоррі зафіксували масштабні відключення електроенергії
Еспресо on espreso.tv
РФ боїться втратити Крим, тому намагається посилити свої позиції на півострові, - ГУР
Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк у коментарі Крим.Реалії.Зазначається, що у відповідь на загрозу втрати півострова війська РФ збільшує кількість підрозділів та особового складу. Основною метою Росії, як каже Черняк, є забезпечення безпеки Криму та його захист."Вони дуже бояться втратити Крим. Крім того, що вони намагаються всіма способами, вони намагаються втримати територію Херсонську. Основна їхня мета – це втримати Крим. Це зробити Крим для них безпечним. Це зробити так, щоб цю територію не міг ніхто захопити. Тому вони максимально будуть насичувати її військами, вони максимально будуть насичувати її бойовою технікою", - заявив представник ГУР.25 квітня безпілотники атакували тимчасово окупований Крим. Сталося влучання в будинок заступника голови Чеченської Республіки Мурада Саїдова.
we.ua - РФ боїться втратити Крим, тому намагається посилити свої позиції на півострові, - ГУР
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

What is wrong with this post?

Forgot password?
Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules