Про це пише Тhе Guаrdіаn.Натомість Центральне виборче бюро Румунії поспішило запевнити, що це рішення Апеляційного суду не змінить планів щодо проведення другого туру виборів 4 та 18 травня. Водночас експерти з правових питань заявили, що рішення Конституційного суду є остаточним і не може бути скасованим.Попри це, рішення Апеляційного суду в Плоєшті, яке, ймовірно, буде оскаржене у Верховному суді протягом кількох днів, посилило те, що румунські ЗМІ вже назвали "безпрецедентним правовим хаосом". Колишній суддя Конституційного суду і міністр юстиції Румунії Тудорел Тоадер наголосив, що рішення Конституційного суду в будь-якому випадку є "остаточним, набуває чинності з моменту опублікування в офіційному віснику і не може бути оскаржене".За його словами, суддя апеляційного суду "не має компетенції щодо конституційної юрисдикції, яка перебуває поза межами судової системи", і таке рішення "категорично не може бути виконане".Інший колишній суддя Крісті Данілець погодився з цим, заявивши, що жоден суд не може "призупинити або скасувати рішення Конституційного суду - тим більше рішення, яке вже було виконано, шляхом видання розпоряджень про організацію нових виборів".Що відомо про перший тур виборів у Румунії та його переможця Георгеску24 листопада в Румунії відбувся перший тур голосування на президентських виборах. Перемогу в першому турі здобув антизахідний кандидат Калін Георгеску. Раніше він називав румунських фашистських політиків 1930-х років національними героями й мучениками, критикував НАТО і позицію Румунії щодо України та заявляв, що країна повинна співпрацювати з Росією, а не кидати їй виклик. А днями заявив: якщо стане очільником держави, припинить допомогу Україні.Верховний суд Румунії 28 листопада ухвалив рішення про перерахунок голосів після першого туру президентських виборів. ЦВК Румунії припустила повторне проведення 1-го туру виборів президента, якщо Верховний суд анулює голосування. Зрештою Конституційний суд Румунії 2 грудня визнав результати першого туру виборів дійсними.Європейська Комісія звернулась до ТіkТоk через підозри у впливі на вибори в Румунії. Згодом Вища рада національної оборони Румунії розсекретила документи, пов'язані з передвиборчою кампанією Георгеску. Відповідно до цих даних, для підвищення популярності Георгеску в його виборчій кампанії використали 25 тисяч облікових записів ТіkТоk. Можливо, для цього залучали ботоферми. Спецслужби Румунії припускають, що на таку операцію витрачено значні кошти, а її масштаби й географія "вказують на державного оператора". 6 грудня Конституційний суд Румунії анулював результати першого туру виборів президента, у якому переміг проросійський кандидат Калін Георгеску.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.